Propovedanje Duhovima u tamnici

Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Kad bih mi imali stav i nacin rasprave kao adventisti prvi zakljucak bi bio:
Adventizam potice iz mnogobostva, Ellen White je bila prorocica kao i ona zena u Delima koja je imala duh pogadjacki!
Zakljucak:
Ellen White je bila pod uticajem djavola i primila je mnogobostvo.

To sto u svetu postoji 20 000 000 adventista i sto oni poseduju ljude 10x skolovanije od mene nema veze, ja sam u ove 3 recenica dokazoa na Serbian FOrumu da su adventisti lazni.

Sad adventisticka crkva bi odgovorila da je ANa Fanuilova bila prorocica i da ih je bilo u SZ.
Ja odgovaram: to vam je samo zigovor vi ste nastali iz mnogobostva!

E ja sam se sada koristio njihovim principom rasprave u kom ti nekoga ucis da on veruje da poticu iz mnogobostva i da slave satanu.E pa svet nije tako jednostavan i jedan NElsim na Serbian Forumu ne moze da dokaze ono sto su ljudi 150 godina pokusavali i to ljudi 10x pametniji i nadahnutiji.

Zapravo oni imaju neku osnovu u svom tumacenju Svetoga Pisma i ja to postujem i nemogu nikako njih da ucim sta oni veruju i da im namecem neka ucenja koja oni nikada nisu izrekli vec sam ja zakljucio is kratkog pogleda.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Na prethodnim postovima na drugoj temi sam rekao da su se u tamnici do vaskrsenja nalazile duse i demoni, obe tvrdnje su tacne, u tamnici se nalaze i duse ljudi i duse demona kojima je Hristos doneo zakon ljubavi po svom vaskrsenju.

Dusa koja zgresi ce umreti,a u grobu nema ni rada ni misljenja ni mrznje ni ljubavi,tako da se ne misli na mrtve ljude vec na zatvorene demone da im se objavi osuda za sve sto su cinili i cine.
Jezekilj 18:4

4 Gle, sve su duše moje, kako duša očeva tako i duša sinovljeva moja je, koja duša zgreši ona će poginuti.
Проповедник 3:19,20
19 Jer šta biva sinovima ljudskim to biva i stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu i oni, i svi imaju isti duh; i čovek ništa nije bolji od stoke, jer je sve taština.
20 Sve ide na jedno mesto; sve je od praha i sve se vraća u prah.
Проповедник 9:10
10 Sve što ti dođe na ruku da činiš, čini po mogućnosti svojoj, jer nema rada ni mišljenja ni znanja ni mudrosti u grobu u koji ideš.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Dusa koja zgresi ce umreti,a u grobu nema ni rada ni misljenja ni mrznje ni ljubavi,tako da se ne misli na mrtve ljude vec na zatvorene demone da im se objavi osuda za sve sto su cinili i cine.
Jezekilj 18:4

4 Gle, sve su duše moje, kako duša očeva tako i duša sinovljeva moja je, koja duša zgreši ona će poginuti.
Проповедник 3:19,20
19 Jer šta biva sinovima ljudskim to biva i stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu i oni, i svi imaju isti duh; i čovek ništa nije bolji od stoke, jer je sve taština.
20 Sve ide na jedno mesto; sve je od praha i sve se vraća u prah.
Проповедник 9:10
10 Sve što ti dođe na ruku da činiš, čini po mogućnosti svojoj, jer nema rada ni mišljenja ni znanja ni mudrosti u grobu u koji ideš.

U GROBU NEMA ali mi ne pominjemo grob gde leži telo već gde su duhovi.
Pitanje za tebe odakle ovi izlaze:

9:3 I iz dima iziđoše skakavci na zemlju, i dade im se oblast, kao što i skorpije imaju oblast na zemlji.
9:4 I reče im se da ne ude travi zemaljskoj niti ikakvoj zeleni, niti ikakvom drvetu, nego samo ljudima koji nemaju pečat Božji na čelima svojim.
9:5 I dade im se da ih ne ubijaju, nego da ih muče pet meseci; i mučenje njihovo beše kao mučenje skorpijino kad ujede čoveka;
9:6 I u te dane tražiće ljudi smrt, i neće je naći; i želeće da umru, i smrt će od njih bežati.
9:7 I skakavci behu kao konji spremljeni na boj; i na glavama njihovim kao krune od zlata, i lica njihova kao lica čovečija.
9:8 I imahu kose kao kose ženske, i zubi njihovi behu kao u lavova;
9:9 I imahu oklope kao oklope gvozdene, i glas krila njihovih beše kao glas kola kad mnogi konji trče na boj;
9:10 I imahu repove kao skorpijine, i žalci behu na repovima njihovim; i dana im beše oblast da ude ljudima pet meseci.
9:11 I imahu nad sobom cara anđela bezdana kome je ime jevrejski Avadon, a grčki Apolion.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Odnosi se na prorocanstvo o pojavi Islamskog carstva.
:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:
Miler Viljem majstor za prevare ponudi metlarki a ona naivnim nevernicima koji to smeće sad ovde postavljaju i kontaminiraju forum bezumljem.

Dogovoreno je da se o bezumlju metlarke piše u temi koja za to postoji pa ovo prenesi tamo da se narod nasmeje jer tamou vašim učenjima mogu čuti svašta samo istinu ne.

Ovde o tome imaš sve:

http://serbianforum.org/threads/promasaji-adventne-crkve.521320/page-68#post-1817319
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
U GROBU NEMA ali mi ne pominjemo grob gde leži telo već gde su duhovi.
Pitanje za tebe odakle ovi izlaze:

9:3 I iz dima iziđoše skakavci na zemlju, i dade im se oblast, kao što i skorpije imaju oblast na zemlji.
9:4 I reče im se da ne ude travi zemaljskoj niti ikakvoj zeleni, niti ikakvom drvetu, nego samo ljudima koji nemaju pečat Božji na čelima svojim.
9:5 I dade im se da ih ne ubijaju, nego da ih muče pet meseci; i mučenje njihovo beše kao mučenje skorpijino kad ujede čoveka;
9:6 I u te dane tražiće ljudi smrt, i neće je naći; i želeće da umru, i smrt će od njih bežati.
9:7 I skakavci behu kao konji spremljeni na boj; i na glavama njihovim kao krune od zlata, i lica njihova kao lica čovečija.
9:8 I imahu kose kao kose ženske, i zubi njihovi behu kao u lavova;
9:9 I imahu oklope kao oklope gvozdene, i glas krila njihovih beše kao glas kola kad mnogi konji trče na boj;
9:10 I imahu repove kao skorpijine, i žalci behu na repovima njihovim; i dana im beše oblast da ude ljudima pet meseci.
9:11 I imahu nad sobom cara anđela bezdana kome je ime jevrejski Avadon, a grčki Apolion.

A o kojim duhovima pricamo?Duhovi su siroka tema za pricu...
Sto se tice ovih donjih pitanja ,radi se o " Viziji" koju je Bog Jehova dao apostolu Jovanu. Vizija je jedno,a pravo stanje stvari je drugo. Viziji je cilj da nesto slikovito objasne ili pak da predstave,dok je stanje duha gola cinjenica.,ako me razumes,obzirom da si neupucen u neke biblijske osnove.,ili pak ne znas tablicu mnozenja a radio bi zadatke iz visoke matematike...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
ima li groba gde leze duhovi?
Jel grob za mrtve ili pak za zive?
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
1. PETROVA 3,18 - OŽIVLJEN U DUHU

===========================================


1. PETROVA 3,18

Doista, i Krist jednom za grijehe umrije, pravedan za nepravedne,

da vas privede k Bogu - ubijen doduše u tijelu, ali OŽIVLJEN U DUHU.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Isus umro - Bog ne umire.

Isus nas privodi Bogu! TKO je Taj Bog - kome nas Isus privodi?


Isus je UMRO.

Pošto smrt ne može zavladati Nevinim Pravednikom,

Bog Otac Jedini Jahve - Oživio je Isusov DUH,

odmah po smrti.


Tijelo Isusovo ostalo je i nadalje mrtvo - 3 dana,

a tek tada je Bog Otac Jahve spojio

Isusov Duh i Isusovo Tijelo,

pa je TAJ čin bilo Uskrsnuće Isusa.


Ovdje je upotrebljena riječ - Oživljen,


G2227

ζωοποιέω

zōopoieō

dzo-op-oy-eh'-o


From the same as G2226 and G4160; to (re-) vitalize (literally or figuratively): - make alive, give life, quicken.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Od iste kao G2226 i G4160, na (ponovno) oživi (doslovno ili figurativno): - oživljavati, dati život, ubrzati.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


a kad je Bog Jahve spojio Isusov Duh i Tijelo,

upotrebljena je riječ - Uskrsnut.


G386

ἀνάστασις

anastasis

an-as'-tas-is


From G450; a standing up again, that is, (literally) a resurrection from death (individual, general or by implication (its author)), or (figuratively) a (moral) recovery (of spiritual truth): - raised to life again, resurrection, rise from the dead, that should rise, rising again.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Od G450, stojeći opet, to jest, (doslovno) uskrsnuće iz smrti (pojedinac, opće ili implicitno (njezin autor)), ili (figurativno) (moralno) oporavak (duhovne istine): - uskrsnuo u život opet, uskrsnuće, ustati iz mrtvih, koji bi trebao rasti, ponovno raste.

------------------------------------------------------------



1. Petrova 3,19

U njemu otiđe i propovijedati duhovima u tamnici

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Isus oživljen u Duhu - odlazi propovijedati umrlima - Duhovima umrlih.

Duhove umrlih Bog Jahve sprema na neko mjesto.

Upotrebljava se riječ - Tamnica.


G5438

φυλακή

phulakē

foo-lak-ay'


From G5442; a guarding or (concretely guard), the act, the parson; figuratively the place, the condition, or (specifically) the time (as a division of day or night), literally or figuratively: - cage, hold, (im-) prison (-ment), ward, watch.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Od G5442, čuvanje ili (konkretno zaštitio), čin, župnik, slikovito mjesto, stanje, ili (konkretno) vrijeme (kao podjela dana ili noći), doslovno ili figurativno: - kavez, držite, (va) zatvor (državu), Ward, sat.

---------------------------------------------------------


Duhovi - osobnosti mrtvih su po Bibliji u stanju sna, hibernacije, stand by,..

Postoji mogućnost "buđenja" tih duhova mrtvih -

ali - kazna za to je smrtna.


U ovom slučaju - Bog Otac Jahve Svemogući,

"budi" samo NEKE duhove -

kojima Isus - kao duh - propovijeda evanđelje.

------------------------------------------------------------------------------


1. Petrova 3,20

koji bijahu nekoć nepokorni, kad ih ono Božja strpljivost iščekivaše, u vrijeme Noino, dok se gradila korablja u kojoj nekolicina, to jest osam duša, bi spašena vodom.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Bog Otac Jedini Jahve je DOBAR,

i TIM Nepokornima - Zlim ljudima nudi spasenje preko svoga Sina Isusa.


--------------------------------------------------------------------


G Isus je po nalogu Boga Jedinoga Oca Jahve

otišao u "skladište" duhova mrtvih ljudi,

ali samo onih PRED potopnih,

da im prenese Evanđelje,

te da se i oni mogu spasiti PO G Isusu.


1.PETROVA 3,19

U njemu otiđe i propovijedati duhovima u tamnici


1. Petrova 4,6

Zato je i mrtvima naviješteno evanđelje

da osuđeni doduše po ljudsku, u tijelu, žive po Božju - u duhu.


==============================================

1. Petrova 3,18

Doista, i Krist jednom za grijehe umrije, pravedan za nepravedne, da vas privede k Bogu - ubijen doduše u tijelu, ali oživljen u duhu.

1. Petrova 3,19

U njemu otiđe i propovijedati duhovima u tamnici

1. Petrova 3,20

koji bijahu nekoć nepokorni, kad ih ono Božja strpljivost iščekivaše, u vrijeme Noino, dok se gradila korablja u kojoj nekolicina, to jest osam duša, bi spašena vodom.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
1. Petrova 4,6

Zato je i mrtvima naviješteno evanđelje

da osuđeni doduše po ljudsku, u tijelu, žive po Božju - u duhu

===============================================
 
Natrag
Top