Propovedanje Duhovima u tamnici

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Da bi dobio odgovor na pitanje ,a zasto spominje Noja u 2.petrovoj 2:
4 Jer kad Bog ne poštede anđela koji sagrešiše, nego ih metnu u okove mraka paklenog, i predade da se čuvaju za sud;
5 I prvi svet ne poštede, nego sačuvavši samosmoga Noja, propovednika pravde, navede potop na svet bezbožnički;
moras da se vratis na prva tri stiha iz tog poglavlja

1 A beše i lažnih proroka u narodu, kao što će i među vama biti lažnih učitelja, koji će uneti jeresi pogibli, i odricaće se Gospodara koji ih iskupi i dovodiće sebi naglu pogibao.
2 I mnogi će poći za njihovim nečistotama kojima će se huliti na put istine.
3 I u lakomstvu loviće vas izmišljenim rečima. Njihov sud odavno ne docni, i pogibao njihova ne drema.

Noje je predstavljen kao jedan od 8 DUSA koje su prezivele potop. Moglo je da se napise i osoba,sasvim sve jedno jer bilo ljudska ili zivotinsjka dusa pretstavlja doticnu zivotinju ili coveka.,ali preci cemo na drugu temu.

Ovde je bitno razumeti da su ti pali andjeli stavljeni u neko stanje mozda pogresno receno "nedelotvornosti" ,ili udaljeni od Boga.
Takve za nas nevidljive osobe mi cesto nazivamo DUHOVIMA.,neki su Zli,a vecina su dobri. a ovi duhovi u tamnici su sigurno zli.
Njihova krivica je bila sto su dopustili satani da ih zavede i da napuste svoje polozaje na nebu i da se zene sa ljudskim kcerima koje su im radjale dzinovsku decu,sinove prozvane nedilimi koji su bili veoma zli i brzo rasirili zlo na zemlji...,dal je sada jasnije?

Postovanje Zaokret, drago mi je da si ponovo sa nama.
Pazljivo sam procitao tvoj komentar i na osnovu njega nisam dobio odgovor KO SU DUHOVI PAKOSTI?
PREMA TVOJOJ IZJAVI TI MISLIS DA SU TO PALI ANDJELI? D li sam te dobro razumeo?
Ako je tako, kada im je Hristov duh propovedao? Da li ima ikave kloristi da se propoveda palim andjelima koji se cuvaju samo za sud?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
a ovi duhovi u tamnici su sigurno zli.

Da su u nekoj bukvalnoj tamnici onda im Bog ne bi dao da deluju, tamnica znači greh. Biblija jasno kaže da je Bog preko Noja propov. duhovima (umovima) dakle ljudima koji su bili u grehu.

A ne duhovima za koje ti kažeš. Ne može Noje da propov. duhovnim silama koje ne vidi i nema sa njima kontakta.

Zato stih i jeste stavljen u doba Noja da bih ja osporio tvoju nauku.

Jer ste vi bukvalisti. Duh ima više značenja upravo zbog smisla kojeg je Bog dao u Bibliji.

Duh može da znači um, duhovna osoba (anđeo, demon) vetar itd.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Da li ima ikave kloristi da se propoveda palim andjelima koji se cuvaju samo za sud?
Nema nikakve koristi propovedati andjelima, ne trebaju andjeli evandjelje. Jos jedan dokaz da se radi o doslovnim umrlima!

Biblija jasno kaže da je Bog preko Noja propov. duhovima (umovima) dakle ljudima koji su bili u grehu.
Vi ste tek hit, vama je Hristos otisao u proslost, reinkarnirao se u Noja, i kroz njega je propovedao duhovno mrtvima :)

I onda kaze Tripo, on ce nase komentare da deli, a mi ucimo reinkarnaciju, pa ovo je cirkus! :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nema nikakve koristi propovedati andjelima, ne trebaju andjeli evandjelje. Jos jedan dokaz da se radi o doslovnim umrlima!

Propovedanje anđelima????? Da nije to isto ono kao što se po njihovoj "duhu proroštva" Bog pravda "vindicate" anđelima je će spasiti čoveka (pazite, ne spasio, niti spašava, nego upravo spasiti - buduće vreme) nakon "istražnog postupka" i žrtvovanja satane za grehe? Sve mi se čini da jeste.


Vi ste tek hit, vama je Hristos otisao u proslost, reinkarnirao se u Noja, i kroz njega je propovedao duhovno mrtvima :)

I onda kaze Tripo, on ce nase komentare da deli, a mi ucimo reinkarnaciju, pa ovo je cirkus! :)

Cirkus? Pa šta se drugo moglo očekivati od nekoga ko ponavlja floskule unapred pripremljene materijale?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kontekst stavljen u doba Noja, dakle duhovima (umovima) u tamnici (grehu).
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Postovanje Zaokret, drago mi je da si ponovo sa nama.
Pazljivo sam procitao tvoj komentar i na osnovu njega nisam dobio odgovor KO SU DUHOVI PAKOSTI?
PREMA TVOJOJ IZJAVI TI MISLIS DA SU TO PALI ANDJELI? D li sam te dobro razumeo?
Ako je tako, kada im je Hristov duh propovedao? Da li ima ikave kloristi da se propoveda palim andjelima koji se cuvaju samo za sud?
Dobar dan cika Miko,
Drago mi je da ste ovde.
1.rec propovedanje (grcki keriso) ne znaci da se uvek propoveda samo dobra vest,vec je sarena...ta ista rec se koristi kada je Jona propovedao unistenje Ninive.
2. Kad Petar pise o Isusovom propovedanju u doticnom stihu,on ga pise u proslom vremenu,tim ukazuje da se to "propovedanje" odigralo pre pisanja njegove prve poslanice.
3.Jovano otkrivenje takodje pise o tom propovedanju (objavljivanje osude)..al ovo dva ce biti dovoljno.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
2. Kad Petar pise o Isusovom propovedanju u doticnom stihu,on ga pise u proslom vremenu,tim ukazuje da se to "propovedanje" odigralo pre pisanja njegove prve poslanice.
I stavio ga u doba Noja znači da je propov. ljudima u grehu.
Vas je teško razumjet ? Zašto bi prepovjedao ljudima u grobu , ako oni nečuju , nevide ,i samo spavaju ?Kako može prepovjedati ljudima u grobu , koji ništa neznaju ? Vaša teologija ne drži vodu .
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vas je teško razumjet ? Zašto bi prepovjedao ljudima u grobu , ako oni nečuju , nevide ,i samo spavaju ?Kako može prepovjedati ljudima u grobu , koji ništa neznaju ? Vaša teologija ne drži vodu .

Teologija???!!! Sestro, niti jedna jedina "zajednica" nastala na američkom "revivalu" (histeriji i padavičarstvu kao navodnim delovanjima "duha". O lažima osnivača da i ne govorim) nema teologiju,
Tako da se o ne može očekivati da nešto čega nema, što je plod ljudskog umovanja i sinkretizma, uopšte drži vodu.
 
Natrag
Top