Propast svijeta

Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
37
Broj ljudi na svetu

Hajde odmah da dodam frišak link sa podacima:

http://www.prb.org/pdf10/10wpds_eng.pdf .

Ukupni fertilitet sveta je trenutno 2.5,dakle, rastemo. Uzgred, trenutni broj mobilnih telefona na 100 ljudi je 60. Do 2100 će biti, po sajtu

Human Population Growth

eksponencijalan trend rasta. Ali, rast privrede je drugačiji, i to zabrinjava. ''Kultura'', ''ekonomski nivo'' itd, su kvantitativno biološki neproduktivni-smanjuju rast populacije. Nelagodu stvara misao da postoji mogućnost izumiranja: i kvalitativno biološki izgleda nešto nije redu, i pored obnovivih resursa.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
KRAJ SVETA - pravoslavni proricali

"Cak su i neki veliki stubovi Crkve grešili u odredjivanju „rokova" kraja sveta„. Na primer, Sv. Jovan Zlatousti je otvoreno pisao da kraj sveta treba ocekivati negde oko "cetiristote godine„. "Nec'u pogrešiti, govorio je ukazujuci na približan datum oko 400. godine… I pogrešio je: prošlo je 1548 godina od toga dana, kraja sveta nema. To je napisano u 8. tomu njegovih dela, u tumacenju Hristovog razgovora sa Samarjankom (Evangelije po Jovanu, gl. 4).
Slicno tome je, u vreme progona ikona i ikonopoštovalaca – od 6. do 9. veka – mislio o „skorom" kraju sveta i Sv. Teodor Studit. I uopšte, mnogi su se mnogo puta bavili ovom idejom. U Rusiji, o tome je govorio Amvrosije Optinski„ (Mitr. Venijamin Fedcenkov, "Zbog Pravoslavlja pomilovace me Gospod„… SPB.1968.god.).
Ali evo doživeli smo 2001. godinu, a kraja sveta nema i život se produžava."

Arhimandrit Jovan Krestjankin

je li simi koga bese razoblicavaju tekstovi koje si naveo?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Da li si ti ikada cuo da i jedna jedina pomesna Pravoslavna crkava rekla da ce Gospod doci tad i tad? Ovo sto su govorili pojedinci me ne interesuje. Pogledaj j. svedoke njihova vera se osnovala tako sto su predvidjali kraj vremena, odnosno dolazak Gospoda Hrista.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Koji bre pojedinci,sta se foliras?To isto mozes da kazes i za JS pojedinci znaci ista sekta ste i jedni idrugi nema razlike po tom pitanju.Sta je sad vise sv.Jovan Zlatousti nije neko koga je Bog izabrao vec neki pojedinac,a?Koji si ti licemer i folirant.Pa ovaj sledeci opet svetac,ocigledno je ko ih je proglasio svetima kada su proricali dan Hristovog dolaska.Stalno samo nesto muljavis a ni sam ne znas o cemu pricas.Dakle evo ti dokaz da ste u vise navrata proricali dan Hristivog drugog dolaska isto kao i JS sto vas svrstava u isti rang SEKTE.Sada izvoli posto si me prozvao prezentovati nam kada su adventisti proricali datum Hristovo drugog dolaska,samo ovoga puta se potrudi da se ne obrukas po ko zna koji put kao sa Milerom da je osnivac adventizma
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Ti bre nemas pojma o Pravoslavlju. Kada oces o necemu da komentarises prvo se informisi o tome pa tek onda pricaj, a ne ovako da baljezgas na sve strane. Nijedna jedina pomesna pravoslavna crkva nije proricala II dolazak Gospoda Hrista-tako da ona tvoja baljezgarija otpada otpadniku. Sv. Jovan Zlatousti i drugi koje si spomenuo jesu sveti ljudi (kada kazem sveti ljudi misli se na ljude koji su ziveli sto blize Gospodu Isusu Hristu, znaci po ko zna koji put nijedan od njih nije Bog, jer je Bog samo Jedan). Kako su i oni ljudi i oni imaju grehe, znaci nisu savrseni, jer samo je Jedan Savrsen. Ni jedan od njih nije proglasen za sveca zato sto su se ogresili pa proricali, vec zbog zivota kakav su vodili.

A ti sektasu ostavi se Pravoslavlja, veruj da je sektasica Elen "Boziji prorok" i u sve ostale gluposti koje idu sa njom. Bludnici sa svojom crkvom koliko ti je volja, a kad sledeci put budes hteo da baljezgaris, pogotovu kad budes hteo da spomenes Sveto Pravoslavlje, bar se malo informisi. Koliki ste otpadnici jasno je kada se pogleda da ste se sa protestantima prvo odvojili od katolika, pa potom od protestanata svoje druge brace i sestara bludnicara, a na kraju se i medjusobno izdelili. Subotaru=adventisto=otpadnioku otpada=zabludeli brate, ako budes ikad shvatio da si izdao svoje djedove i Sveto Pravoslavlje suze ce ti teci kao potoci, a ja se nadam da to nece biti kasno.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Gde li ste se vas dvojica uputili???? :vorred::vorred::vorred: Ja mislio da je Hrist samo jedan :dntknw:
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
bla,bla,bla..truc...
Na ovo se svodi tvoje pisanje simi,kava bre pomesna crkva kavi bakraci sta trabunjas leba ti?Jesu li ova dvojica proglasena svecima?JESU?Jesu li oni bili deo pravoslavlja?JESU!Jesu li i danas?JESU!Jeste li se odrekli nihove JERESI?Niste!Dakle?SEKTA i to sa najvecim S sto moze biti na ovim prostorima.Dakle ako nisi lazov iznesi dokaze koje sam ti trazio i ne skreci sa pitanja,skocio si sam sebi u stomak,otvorivsi onu temu.Akote zanima Elen Vajt izvoli otvori temu o njoj pa iznesi dokaze,jer vidim veliki poznavaoci posle 2-3 lupetanja na temi adventisti ih nema vise nigde,tako dakle cekamo da izneses dokaze.Vidis ja se ne ljutim sto si ti sektas isto kao i JS i zato zelim da ti pomognem da te iscupam iz te sekte koja te drzi u mraku
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Meni je samo jasno da je Malecki Jehovin svedok.
Isto mi je jasno da oni prosto vape za propasti sveta.
Drugo mi ništa nije jasno. Ko je ovde ko. Sem nas par koji nismo.
Ovi koji nisu se ne svadjaju sa ovima koji jesu. Ali zato ovi koji jesu, svadjaju se medjusobno.
Da li to tako mora ili je to slobodna volja. Ove vernike koje ja znam odlikuje blagost.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Ajde cobi raspitaj se malo sta je to pomesna crkva, pa se potom raspitaj u sta Pravoslavni veruju. Nije ni cudo sto si izdao Pravoslavlje i svoje pretke. Ti bre bas nista ne znas o Pravoslavlju. Do skoro si se stideo reci da si adventista, a sad prosipas mudrosti. Ne smeta tebi nista drugo no ovo:
A ti sektasu ostavi se Pravoslavlja, veruj da je sektasica Elen "Boziji prorok" i u sve ostale gluposti koje idu sa njom. Bludnici sa svojom crkvom koliko ti je volja, a kad sledeci put budes hteo da baljezgaris, pogotovu kad budes hteo da spomenes Sveto Pravoslavlje, bar se malo informisi. Koliki ste otpadnici jasno je kada se pogleda da ste se sa protestantima prvo odvojili od katolika, pa potom od protestanata svoje druge brace i sestara bludnicara, a na kraju se i medjusobno izdelili. Subotaru=adventisto=otpadnioku otpada=zabludeli brate, ako budes ikad shvatio da si izdao svoje djedove i Sveto Pravoslavlje suze ce ti teci kao potoci, a ja se nadam da to nece biti kasno.

Pogledao sam par sajtova od vasih rupa za bludnicenje i smucilo mi se koliko ste samo izvrnuli Sveto pismo i kolko ste zastranili, sto se da videti u tvojim postovima...

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

@Mindfulness da Gospod Isus Hristos je samo Jedan, ali neki sektasi ono sto je On propovedao su toliko izmenili i izvadili iz konteksta da je to neverovatno.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Ova tema se zove "Propast svijeta". Molim da se piše o temi.[/WARNING]
 
Natrag
Top