Propast svijeta

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Sta su radili osim sto su zaradili. Neko je otisao da se zabavi a pretpostavljam da je neko otisao za svaki slucaj. Uglavnom ti opisujes kao da je bio stampedo od nekoliko stotina hiljada ljudi. Sto se biblijskih prorocanstava i jevandjelja tice, tamo pise da ce Isus doci jos za zivota nekih apostola pa nista. Znam, znam sad ces ti neku racionalizaciju i specijalno tumacenje ali pise ono sto pise a njega nema ni 2000 godina kasnije. Isto tako je mesija trebao da bude po liniji kralja Davida i da ih oslobodi od rimljana ili ko god ih je tlacio u to vreme pa nikom nista. Sve propale zelje jedna do druge.

Baš bih voleo da znam gde to u jevanđelju piše da će Isus doći još za života nekih apostola i gde piše da je Mesija trebao nekoga da oslobodi od rimljana. Kad nešta tvrdiš u vezi svetog pisma navedi neki stih i podkrepi svoju tvrdnju.Meni je poznata jedna izjava od Isusa Matej 24.35. Nebo i zemlja proći će ali reči moje neće proći.Ova izjava ukazuje na daleku budućnost za to vreme. Ili kada su ga pitali kada ćeto biti rekao je. DelaApostolska 1.7. Nije vaše da znate vremena i razdoblja koja Otac ima u svojoj vlasti. Tačno je da Isusa još nema ali znaš do kad ga neće biti ? Dok se ne umnože ovakv izjave kao što je tvoja.2. Petrova 3.3-4.A pre svega znajte ovo: u poslednjim danima pojaviće se rugači koji će se rugati i postupati po svojim željama i govoriće : Gde je obećanje dolaska njegovog? Od kada su naši praočevi pomrli sve stoji kao što je bilo od početka stvaranja.
Zato preslišaj sebe da nisi slučajno u ovoj grupi rugača jer će polako da te navede na tanak led a da to i ne primetiš zbog vaše otupelosti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
bas sam juce citao novi zavet i delove u kojima je hrist pricao da se nece svrsiti ta generacija a svrsice se nebo i zemlja, procitaj malo bolje tu tvoju knjigu :)
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Takvih pitanja možete da postavljate u nedogled . Ako hoćeš da vidiš o kojoj generaciji je govorio Isus pročitaj tekst pre toga. Govori se o jednoj generaciji koju će zadesiti svi znaci koje je opisao od velikih ratova do samog kraja kad se pomrečuje sunce i nebo. To se ne dešava u deset ili dvadeset genegacija nego samo u jednoj a mi smo svedoci da je pre jednog veka počelo ispunjenje tih znakova pojavom svetskih ratova. Jedna generacija ili naraštaj je orjentaciono oko stotinak godina.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Baš bih voleo da znam gde to u jevanđelju piše da će Isus doći još za života nekih apostola i gde piše da je Mesija trebao nekoga da oslobodi od rimljana. Kad nešta tvrdiš u vezi svetog pisma navedi neki stih i podkrepi svoju tvrdnju.Meni je poznata jedna izjava od Isusa Matej 24.35. Nebo i zemlja proći će ali reči moje neće proći.Ova izjava ukazuje na daleku budućnost za to vreme. Ili kada su ga pitali kada ćeto biti rekao je. DelaApostolska 1.7. Nije vaše da znate vremena i razdoblja koja Otac ima u svojoj vlasti. Tačno je da Isusa još nema ali znaš do kad ga neće biti ? Dok se ne umnože ovakv izjave kao što je tvoja.2. Petrova 3.3-4.A pre svega znajte ovo: u poslednjim danima pojaviće se rugači koji će se rugati i postupati po svojim željama i govoriće : Gde je obećanje dolaska njegovog? Od kada su naši praočevi pomrli sve stoji kao što je bilo od početka stvaranja.
Zato preslišaj sebe da nisi slučajno u ovoj grupi rugača jer će polako da te navede na tanak led a da to i ne primetiš zbog vaše otupelosti.

Evo kolega ateista Joker je naveo, stvarno me mrzi da trazim po jevandjeljima, ali ako nisi znao za taj stih, pogledacu.
Sto se tice starozavetnih prorocanstava, upravo je to glavni razlog zasto vecina jevreja nije prihvatila Isusa kao mesiju. Nema atribute koji su opisani u prorocanstvima i otud jeftin pokusaj fabrikacije ispunjenja starozavetnih prorocanstava u jevandjeljima. I zato ta prica o Isusu nije prosla kod vecine jevreja ali je prolazila kod pagana koji nisu poznavali stari zavet. Isto jedan od dobrih marketinskih trikova je ukidanje ceremonijalnih zakona iz starog zaveta i integrisanje paganskih praznika u hriscanstvo. Prilicno dobro odradjena kampanja. Sto bi rekao Pavle "bio sam sve za svakog".
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Takvih pitanja možete da postavljate u nedogled . Ako hoćeš da vidiš o kojoj generaciji je govorio Isus pročitaj tekst pre toga. Govori se o jednoj generaciji koju će zadesiti svi znaci koje je opisao od velikih ratova do samog kraja kad se pomrečuje sunce i nebo. To se ne dešava u deset ili dvadeset genegacija nego samo u jednoj a mi smo svedoci da je pre jednog veka počelo ispunjenje tih znakova pojavom svetskih ratova. Jedna generacija ili naraštaj je orjentaciono oko stotinak godina.

Naravno, znao sam da ce biti racionalizacija i specijalnog tumacenja. Svidja mi se hriscanska iskrenost. Gde mogu tu cu bibliju da tumacim bukvalno, gde ne mogu pa to su alegorije, to nema bukvalno znacenje, to treba da razumes na poseban nacin, nije Isus to tako mislio, on je mislio ovako...
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Nije ovde tema ali raspitaj se malo zašto su Izraelci bili prinuđeni da naprave drugačiju knjigu od biblije mislim na talmud. I zašto su morali da uklone Danilovo proročanstvo koje ukazuje na vreme dolaska Mesije. Samo da znaš da biblija nije za njih nego protiv njih. Osim toga iz blagoslova koji su imali upali su u kolektivni greh kad su ubili svog Boga.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Nije ovde tema ali raspitaj se malo zašto su Izraelci bili prinuđeni da naprave drugačiju knjigu od biblije mislim na talmud. I zašto su morali da uklone Danilovo proročanstvo koje ukazuje na vreme dolaska Mesije. Samo da znaš da biblija nije za njih nego protiv njih. Osim toga iz blagoslova koji su imali upali su u kolektivni greh kad su ubili svog Boga.

Ovo je sad vec teorije zavere. Avaj, ti zli jevreji. Knjiga proroka Danila je pisana oko 150 godina p.n.e. Osvrce se na neke prethodne i tekuce dogadaje dogadjaje i pise o njima kao da ce se tek dogoditi. To se zove naknadna pamet. Tacnije tumaci se kao prorocanstvo.

Book of Daniel - Wikipedia, the free encyclopedia
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Eh, ljudi, pa vi ste pravi talenti da za čas odete na desetu stvar! O ovome zadnjem o čemu raspravljate, postoje druge teme gdje možete o tome pričati do mile volje. Moraću uvesti neku nagradu za onoga ko u jednom mjesecu ne spamuje 30 puta!:crazy_pit:
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Eh, ljudi, pa vi ste pravi talenti da za čas odete na desetu stvar! O ovome zadnjem o čemu raspravljate, postoje druge teme gdje možete o tome pričati do mile volje. Moraću uvesti neku nagradu za onoga ko u jednom mjesecu ne spamuje 30 puta!:crazy_pit:

Tehncicki i Isusov dolazak i Danilova knjiga su o propasti sveta tako da nije bas potpun spam.:bis_oss:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Tehncicki i Isusov dolazak i Danilova knjiga su o propasti sveta tako da nije bas potpun spam.:bis_oss:
Da, ali ne govorite samo o tome, tu su i Stari i Novi zavjet i Talmud i njhov odnosi... Raumijem ja da se u ovakvim rasprava mora po malo skrenuti sa osnovne teme, ali nije dobro kada to uzme maha.
 
Natrag
Top