Promašaji Adventne crkve

Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Ne znam sto sam stisnuo ali nisam dovrsio tekst...pa evo dalje

Znaci sila Najvisega nije sila Boga nego bogova koji su tada bili svi na nebu. Isto tebi je bog kao moje tijelo - pa ne kaze se dzaba da je trojstvo misterija, jer ljudi posezu za svacime da bi taj nauk odbranili.

Evo malo tekstova koji i mala djeca mogu razumjeti - ti nisi jedini koji uvodi te slike koje bi objasnile trojstvo - bilo je toga i prije - npr. voda: led, para, voda u tecnom stanju i slicno...ali evo malo tekstova, pa da vidimo sto kazu

On će biti velik i zvat će se Sinom Svevišnjega. Njemu će Gospodin Bog dati prijestolje njegova oca Davida:” Luka 1:32
I odgovori anđeo i reče joj: “Duh Sveti sići će na tebe i sila Svevišnjega osjenit će te:” Luka 1:35
Isus je nazvan Sinom toga Svevišnjega Boga, a Duh Sveti je nazvan silom toga Svevišnjega Boga. No to ne znači da je Duh Sveti samo sila Očeva.

i poviče jakim glasom te reče: “Što ja imam s tobom, Isuse, Sine Boga Svevišnjega? Zaklinjem te Bogom da me ne mučiš.Marko 5:7
Kada on ugleda Isusa, zaurla, pade ničice pred njim i jakim glasom reče: “Što ja imam s tobom, Isuse, Sine Boga Svevišnjega? Zaklinjem te, ne muči me.Luka 8:28

Znaci mire000 za rijeci najvisi, svevisnji iz Lk 1,35 veli da je to trojstvo na nebu....medjutim ovi tekstovi koje ja ovdje navodim vele da svevisnji Bog, a da je Isus Sin Svevisnjega...ocito mire000 nema pojma sto govori...idemo dalje...

Nego, ljubite svoje neprijatelje, i činite dobro, i pozajmljujte ne nadajući se ničemu natrag; i bit će vam plaća velika, i bit ćete djeca Svevišnjega: jer je On dobar prema nezahvalnima i prema zlima.Luka 6:35
da budete djeca Oca svojega, koji je u nebu: jer On daje da Njegovo sunce izlazi nad zlima i dobrima i šalje kišu na pravedne i nepravedne.Matej 5:45
Usporedni tj. paralelni tekst iz Mateja nam kaže da je taj Svevišnji u Luki 6:35 zapravo Otac Nebeski. Nitko drugi nije nazvan Svevišnji u Bibliji. To je samo Otac Nebeski.

I iznese Melkisedek, kralj Salema, kruha i vina: on bijaše svećenik Boga Svevišnjega.
I blagoslovi ga on govoreći: “Blagoslovljen neka je Abram od Boga Svevišnjega,
kome pripada nebo i zemlja.Postanak 14:18,19
I blagoslovljen neka je Bog Svevišnji, koji ti je u ruku predao tvoje neprijatelje.” I dade mu Abram desetinu od svega.” Postanak 14:20
I odgovori Abram kralju Sodome: “Ruku svoju podigoh pred Gospodinom, Bogom Svevišnjim, kome pripada nebo i zemlja.Postanak 14:22
Jer taj Melkisedek, kralj Salema, svećenik Boga Svevišnjega, koji je susreo Abrahama dok se on vraćao s pokolja kraljeva i blagoslovio ga” Hebrejima 7:1
Melkisedek je slika Isusa. Isus je sada svećenik Boga Svevišnjega.

Jer si ti GOSPODINA, koji je moje utočište, Svevišnjega, sebi učinio prebivalištem; Neće te snaći zlo, i bič se neće približiti šatoru tvojemu.
Jer anđelima će svojim zapovjediti za tebe da te sačuvaju na svim putima tvojim.

Psalam 91:9,10
Sotona je ovaj citat tj. 10. stih citirao Isusu dok ga je kušao u pustinji. Jasno je i iz toga da je Svevišnji zapravo Otac nebeski, kada se pažljivo pročita 9. stih zajedno sa 10. stihom.

To je prema odluci stražara i na zahtjev riječi svetaca, kako bi živi spoznali da Svevišnji vlada u ljudskom kraljevstvu i daje ga kome god hoće te nad njim postavlja najnižega od ljudi.” Daniel 4:17
…oni će te izagnati od ljudi i prebivalište će ti biti s poljskim zvijerima; i hranit će te travom kao volove i vlažiti te rosom s neba, i sedam će vremena proći nad tobom dok ne spoznaš da Svevišnji vlada u ljudskom kraljevstvu i daje ga kome on hoće.” Daniel 4:25

Na svršetku tih dana, ja, Nebukadnezar, podigoh oči prema nebu i vrati mi se razum; i blagoslovih Svevišnjega te stadoh hvaliti i slaviti njega koji živi zauvijek, čija vlast je vlast vječna, a njegovo kraljevstvo od naraštaja do naraštaja.” Daniel 4:34
Ovdje se isto tako radi o Ocu nebeskome, koji je vlast nad zemljom predao Isusu, koji je postao “najniži od ljudi” (Daniel 4:17) dok je bio na Zemlji.

SUVERINITET

Volja Očeva i Njegov autoritet je vrhovni. Otac je uvijek bio i uvijek će biti suvereni Vladar, kao Poglavar nad svima. Cijela 1. glava poslanice Efežanima govori o Ocu i o Njegovom vrhovnom autoritetu i suverenoj volji. Pročitajte pažljivo:

Pavao, apostol Isusa Krista voljom Božjom, svetima koji su u Efezu i vjernima u Kristu Isusu:
Milost vam i mir od Boga, Oca našega, i od Gospodina Isusa Krista.
Neka je blagoslovljen Bog i Otac našega Gospodina Isusa Krista, koji nas je blagoslovio svakim duhovnim blagoslovom u nebeskim predjelima u Kristu,
kao što nas je u njemu i izabrao prije utemeljenja svijeta da budemo sveti i besprijekorni pred njim u ljubavi,
predodredivši nas za posinjenje po Isusu Kristu za sebe, u skladu s dobrohotnošću svoje volje,
na hvalu slave svoje milosti, u kojoj nas je učinio prihvaćenima u Ljubljenome,
u kome imamo otkupljenje po njegovoj krvi, oproštenje grijeha, prema bogatstvu njegove milosti,
u kojoj je obilovao prema nama u svoj mudrosti i razumijevanju,
obznanivši nam tajnu svoje volje po svojoj dobrohotnosti što je već prije u sebi naumio:
da u provedbi punine vremena objedini u Kristu sve, i ono što je na nebesima i ono što je na zemlji; u njemu
u kome smo i stekli baštinu mi koji smo predodređeni po naumu njega koji sve izvodi prema odluci svoje volje,
da budemo na hvalu njegove slave mi koji smo se već prije pouzdali u Krista.
U kojega ste se pouzdali i vi, nakon što ste čuli riječ istine, evanđelje svoga spasenja, u kojemu ste, nakon što ste povjerovali, i zapečaćeni svetim Duhom obećanja,
koji je zalog naše baštine sve do otkupljenja stečevine, na hvalu slave njegove.

Stoga i ja, nakon što sam čuo za vašu vjeru u Gospodina Isusa i ljubav prema svima svetima,
ne prestajem zahvaljivati za vas i spominjati vas u svojim molitvama,
da vam Bog našega Gospodina Isusa Krista, Otac slave, dade duha mudrosti i otkrivenja u poznavanju njega:
prosvijetljene su vam oči uma da možete znati koja je nada u njegovu pozivu i što je bogatstvo slave njegove baštine u svetima,
i koja je prekomjerna veličina u Njegovoj moći prema nama koji vjerujemo, primjerena djelotvornosti njegove silne snage,
koju je On djelotvorno iskazao u Kristu kada ga je uskrisio od mrtvih i posjeo zdesna Sebi u nebeskim predjelima,
iznad svakoga poglavarstva, i vlasti, i moći, i gospodstva, i svakoga imena imenovana ne samo na ovome svijetu, nego i u onom budućem.
I sve je podložio pod noge Njegove, a Njega je dao da bude glavom nad svime crkvi,
koja je Njegovo tijelo, punina Njega koji ispunjava sve u svemu.
” Efežanima 1:1-23
I na drugim mjestima je to jasno i očito:

Čuvaj ovu zapovijed neokaljano, besprijekorno, sve do dolaska našega Gospodina Isusa Krista,
kojega će u svoje vrijeme pokazati blaženi i jedini Vladar, Kralj kraljeva i Gospodar gospodara,
koji jedini ima besmrtnost i prebiva u čovjeku nepristupačnoj svjetlosti; koga nitko od ljudi nije vidio, niti ga može vidjeti: njemu neka je čast i vlast vječna! Amen.
” 1 Timoteju 6:14-16

A Kralju vječnome, besmrtnome, nevidljivome, jedinome mudrome Bogu, neka je čast i slava u vijeke vjekova. Amen.” 1 Timoteju 1:17
Autoritet Očev je vrhovni autoritet – prije Kristova utjelovljenja, za vrijeme utjelovljenja, i nakon Njegovog proslavljenja.

Čuli ste da vam rekoh: ‘Odlazim i ponovno se vraćam k vama.’ Kada biste me ljubili, radovali biste se što sam rekao: ‘Idem k Ocu’, jer je moj Otac veći od mene.” Ivan 14:28
Otac moj, koji mi ih je dao, veći je od svih; i nitko ih ne može ugrabiti iz ruke Oca mojega.” Ivan 10:29
Nakon utjelovljenja i na Novoj Zemlji:

Ali bih htio da znate da je svakome muškarcu glava Krist, glava ženi je muškarac, a glava Kristu je Bog.” 1 Korinćanima 11:3

vi ste Kristovi, a Krist je Božji.” 1 Korinćanima 3:23

Krist je sjeo na Očevom prijestolju, tj. na prijestolju svemira, a to je Očevo prijestolje. A kada dođe drugi put, onda će sjesti na prijestolje Svoje slave. No, nakon toga će On sve ponovo predati Ocu, tj. Kraljevstvo koje je primio od Oca:
“Evo, stojim na vratima i kucam: ako tko čuje glas moj i otvori vrata, ući ću k njemu i večerati s njim i on sa mnom. Onomu koji pobjeđuje dat ću da sjedi sa mnom na prijestolju mojemu, kao što i ja pobijedih te sjedoh s Ocem svojim na prijestolju Njegovu.” Otkrivenje 3:20,21
Ovo sljedeće Pavao piše desetljećima nakon Kristovog proslavljenja:

Tada dolazi svršetak, kada On preda kraljevstvo Bogu, to jest Ocu, kada ukine svako poglavarstvo i svaku vlast i silu.
Jer On mora kraljevati dok ne položi sve neprijatelje pod noge svoje.
Posljednji neprijatelj koji će biti uništen jest smrt;
jer On je podložio sve pod noge Njegove. A kada veli da mu je sve podloženo, očigledno je da se izuzima Onaj koji mu je sve podložio.
A kada mu sve bude podloženo, tada će se i sam Sin podložiti Onomu koji je Njemu sve podložio, da Bog bude sve u svemu.
” 1 Korinćanima 15:24-28
Isus će na kraju, kada se završi cijeli plan Spasenja, podčiniti Bogu Ocu sve što je i sam primio od Njega, tj. Kraljevstvo, da On bude Bog sve u svemu. Budući da će takva situacija biti nakon Plana Spasenja, što nam to govori o situaciji prije Plana Spasenja? Nakon što se istrijebi grijeh na Novoj Zemlji, stanje će biti isto kao i prije nego što se grijeh pojavio.

Ali će sveci Svevišnjega preuzeti kraljevstvo te kraljevstvo posjedovati zauvijek, to jest u vijeke vjekova.” Daniel 7:18
A kraljevstvo, vlast i veličanstvo kraljevstva pod svim nebom bit će predano narodu svetaca Svevišnjega, čije kraljevstvo je vječno kraljevstvo, i sve će mu vlasti služiti i pokoravati mu se.Daniel 7:27

Ovdje vidimo da će se Ocu, tj. Svevišnjemu, svi pokoravati na kraju.
Ta dolikovalo je Onomu radi kojega je sve i po kojemu je sve, koji privede k slavi mnoge sinove, da patnjama učini savršenim Začetnika njihova spasenja.” Hebrejima 2:10
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Lele majko koje su to ljudske filozofije.

A gde je moj Mire raj ako nije na nebu?



Brate Laodikeja, evo ja bih mogao reći kratko..Mire će to bolje objasniti. Izraz "raj" u Hristovo vreme se smatrao predelom hada..ima had gde su mrtvi nepravednici i poseban odeljak u hadu tzv. "raj" ili krilo Avramovo gde su duše prevednika koje nisu u punom blaženstvu. Tako da sa tog aspekta se može tvrditi da je Hristos razbojnika odveo u raj iako nije bio k Ocu još.

Dakle, verovalo se da je raj ili krilo Avramovo ne na nebu nego u hadu. To je dakle vera ljudi u Hristovo vreme..preovlađujuće u judaizmu ali ne i jedino..svakako.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ostalo necu ni da komentarisem, jer stvarno nema razloga! Nije mi zaista cilj da te ismejavam, ali ovo sto pises je smesno.

Povedi malo racuna da ne ispadas smesan molim te.

I to tvoje pominjanje nekih mojih "kontradikcija", ja kontradiktiran nisam! A ne moses ti osporiti nista pozivanjem na neke moje toboze kontradikcije, kad njih nema. Nemoj i ti kao Tripo da me vadis van konteksta, to nije posteno!

Nisam ja smesan, ja samo citam bibliju u kontekstu, i govorim sta tamo pise.

Kontradikcije su ocigledne jer vi cas pisete jedno, cas drugo, jedni jedno a drugi drugo.

Meni nije cilj da nikoga obezvredjujem, vec da ljudima ukazujem na istinu.
Svako nek se moli pa neka mu Gospod rasvetli sta je istina.
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Ovdje se isto tako radi o Ocu nebeskome, koji je vlast nad zemljom predao Isusu, koji je postao “najniži od ljudi” (Daniel 4:17) dok je bio na Zemlji.


1. U početku bješe Logos (Riječ), i Logos bješe u Boga, i Logos bješe Bog.

2. On bješe u početku u Boga.

3. Sve kroz njega postade, i bez njega ništa ne postade što je postalo.

4. U njemu bješe život, i život bješe svjetlost ljudima.

5. I svjetlost svijetli u tami, i tama je ne obuze.

6. Bi čovjek poslan od Boga, po imenu Jovan.

7. Ovaj dođe za svjedočanstvo, da svjedoči o svjetlosti, da svi vjeruju kroz njega.

8. On ne bješe svjetlost, nego da svjedoči o svjetlosti.

9. Bješe svjetlost istinita koja obasjava svakoga čovjeka koji dolazi na svijet.


10. U svijetu bješe, i svijet kroz njega postade, i svijet ga ne pozna.

11. Svojima dođe, i svoji ga ne primiše.

12. A onima koji ga primiše dade vlast da budu čeda Božija, onima koji vjeruju u ime njegovo:

13. Koji se ne rodiše od krvi, ni od želje tjelesne, ni od želje muževljeve, nego od Boga.


14. I Logos postade tijelo i nastani se među nama, i vidjesmo slavu njegovu, slavu kao Jedinorodnoga od Oca, pun blagodati i istine.

15. Jovan svjedoči o njemu i viče govoreći: Ovo je onaj za koga rekoh: koji za mnom dolazi ispred mene je, jer prije mene bješe.

16. I od punoće njegove mi svi primismo, i blagodat na blagodat.

17. Jer se Zakon dade preko Mojseja, a blagodat i istina postade kroz Isusa Hrista.

18. Boga niko nije vidio nikad: Jedinorodni Sin koji je u naručju Oca, on ga objavi.


Ko je Logos ?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Isto tebi je bog kao moje tijelo - pa ne kaze se dzaba da je trojstvo misterija, jer ljudi posezu za svacime da bi taj nauk odbranili.

Kainose, pa ti imas u sebi 3 licnosti a da toga nisi ni svestan! Covek je Trojstven kao i Bog!

Kao prvo imas "SVEST" (svoju licnost) , zatim imas "PODSVEST" (koja komunicira sa tvojom svescu posebno tokom sna). Podsvest si nasledio od svojih predaka, i ona se prenosi Duhom, kao i genetika sto se prenosi krvlju. U njoj su pohranjene sve informacije i praslike, i zato kada sanjas, sanjas simbole koji se bez obzira na tvoje poreklo i iskustvo uvek isto tumace.. Kao zadnje ti imas "SAVEST", a to je Bozji glas u coveku!

Otprilike je ovako:

SVEST (covekova licnost) + PODSVEST (licnost predaka) + SAVEST (Bozji glas u coveku) = COVEK.

O ovome svedoce svi psihoanaliticari.

Dete kada se rodi ima podsvest, koja je glas njegovih predaka, njihovo iskustvo, i ona je razlog zasto dete ubrzano uci da hoda govori itd.. Jer poseduje informacije kako to da radi! Dete nije prazan list papira kao sto se misli, ono se radja svesno. Kako dete polako odrasta tako stice induvidualnost i njegova licnost tj. svest potiskuje podsvest i on zaboravlja sve ovo. Kod nekih se taj proces odrastanja poremeti, pa se onda oni secaju nekih predela, stranih jezika, a sto se opet tumaci kao "reinkarnacija" ali veze sa tim nema, vec sa covekovom podsvescu! On vidi iskustva svojih predaka.. Cak se ustanovi da je osoba sa slike za koju tvrdi da se inkarnirala, u stvari fizicki predak deteta. To nije slucajno! To mu je stvarno rodjak!

Kainose, kada "razmisljas", da li si primetio da ti zapravo "razgovaras sa samim sobom" ? Jesi li ti lud ili razgovaras sa svojom podsvescu!

Isto tako i Bog kaze - "da nacinimo coveka.. kao sto smo mi" a govori jednom delu sebe!

Znaci, ti si Kainose Trojstven kao i Bog!

Kada vozis auto da li svesno vozis ili ti misli lutaju? Pa ko onda zapravo vozi auto? Secas li se kako ti je bilo tesko voziti auto dok si svesno razmisljajo kako ces da stisnes kvacilo, kocnicu... a kad je to preslo u naviku odnosno podsvest, ti vise nisi ni mislio o tome. Izgleda kao da to radis mehanicki! Ali to samo tako izgleda, to u stvari radi drugi deo tebe - tvoja podsvest!

Znaci Kainose, ti ne poznajes ni samog sebe, a zelis spoznati Boga Oca, ne shvatas da si ti Trojstven po slici Tvorca!

Samo sto je kod Boga to izrazenije, a kod nas ljudi nije jer smo izgubili vezu sa sobom i sa Bogom!

On će biti velik i zvat će se Sinom Svevišnjega. Njemu će Gospodin Bog dati prijestolje njegova oca Davida:” Luka 1:32
I odgovori anđeo i reče joj: “Duh Sveti sići će na tebe i sila Svevišnjega osjenit će te:” Luka 1:35
Isus je nazvan Sinom toga Svevišnjega Boga, a Duh Sveti je nazvan silom toga Svevišnjega Boga. No to ne znači da je Duh Sveti samo sila Očeva.

i poviče jakim glasom te reče: “Što ja imam s tobom, Isuse, Sine Boga Svevišnjega? Zaklinjem te Bogom da me ne mučiš.Marko 5:7
Kada on ugleda Isusa, zaurla, pade ničice pred njim i jakim glasom reče: “Što ja imam s tobom, Isuse, Sine Boga Svevišnjega? Zaklinjem te, ne muči me.Luka 8:28

Zar ti stvarno mislis da su termini - SIN, OTAC, SINOVI BOZJI, DECA BOZJA, MUZ.. doslovni?

Kako mogu andjeli biti "sinovi Bozji" kad nemaju majku, kako moze Bog biti "muz" kad nema zenu, kako mi mozemo biti "deca Bozja" kad nemamo majku?

Dakle, to su "antropomorfizmi" nacin na koji se nama uz pomoc zemaljskih primera pojasnjava odnos nebeskih licnosti!

Zato kada kaze - SIN BOZJI, OTAC, ne misli doslovno, a ti si to tako razumeo. Kada kaze JEDINORODJENI ne misli doslovno, kada kaze NAJVISI ne misli doslovno. On ti ovde samo prikazuje "uloge koje oni vrse" u zemaljskim primerima!

Napravi predah i razmisli pre nego sto opet budes trcao da odgovoris..

Kontradikcije su ocigledne jer vi cas pisete jedno, cas drugo, jedni jedno a drugi drugo.
Nema kontradikcije, ali ti volis da ih stvaras, a mozda si samo brzoplet da odgovaras. Neka ti Bog da strpljenja.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nema kontradikcije, ali ti volis da ih stvaras, a mozda si samo brzoplet da odgovaras. Neka ti Bog da strpljenja.

Nema kod mene nestrpljenja.

Ja tacno znam sta iznosim, a to je biblijsko ucenje po pitanju zagrobnog zivota.

Ti iznosis tradicionalnu dogmu svoje crkve koje ima korene u Platonovoj nauci o besmrtnoj dusi koju je Rimokatolicka crkva prihvatila kao dogmu u jednom trenutku istorije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ti iznosis tradicionalnu dogmu svoje crkve koje ima korene u Platonovoj nauci o besmrtnoj dusi koju je Rimokatolicka crkva prihvatila kao dogmu u jednom trenutku istorije.
Ma nemoj mi reci! A gde pise u nasoj teologiji da smo mi uzeli nesto iz platonove filozofije? Zar se mi na platona pozivamo ili na bibliju? Zasto izmisljas?

Po vama je i Hristos "pricao mitove" o paklu! Eto dokle ide ta vasa opsednutost nama!

Niti je Hristos govorio mitove, nego je u pitanju istina, a vi ucite laz i koristite se "fikcijama" kao i Ralf Vudrou, koji je na kraju priznao da je pogresio kada je napisao knjigu "Vavilonska Misterijska Religija" pa je povukao knjigu jer su u njoj fikcije, a vi je i dalje izdajete!

Najobicnija "propaganda"!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A gde pise u nasoj teologiji da smo mi uzeli nesto iz platonove filozofije?

св. Атанасије, св. Григорије из Нисе и његова сестра св. Макрина користе оно што је Платон рекао о души у Федону, Федру и Законима.


Konstatin Kavarnos "O besmrtnosti duše".
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ma nemoj mi reci! A gde pise u nasoj teologiji da smo mi uzeli nesto iz platonove filozofije? Zar se mi na platona pozivamo ili na bibliju? Zasto izmisljas?

Po vama je i Hristos "pricao mitove" o paklu! Eto dokle ide ta vasa opsednutost nama!

Niti je Hristos govorio mitove, nego je u pitanju istina, a vi ucite laz i koristite se "fikcijama" kao i Ralf Vudrou, koji je na kraju priznao da je pogresio kada je napisao knjigu "Vavilonska Misterijska Religija" pa je povukao knjigu jer su u njoj fikcije, a vi je i dalje izdajete!

Najobicnija "propaganda"!

Upravo tako. Ali, oni moraju da izmišljaju, i da svoje "maštarije" prodaju naivnima. Inače ne bi mogli da svoje budalaštine prodaju kao "Biblijsku istinu" Nekome ko se potrudio da tu knjigu i pročita, njihove smehotresne izmišljotine bi bile neprihvatljive, ali kako se najveći broj naivčina opsedne samovoljnim tumačenjem, "duh (proroštva) laži" ih zavede i upadnu u kandže kultova "zdravog života", shabatarenja i tako toga.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
св. Атанасије, св. Григорије из Нисе и његова сестра св. Макрина користе оно што је Платон рекао о души у Федону, Федру и Законима.


Konstatin Kavarnos "O besmrtnosti duše".
Molim te nemoj da izmisljas! Niko nigde nije napisao da je crkva uz pomoc platonove filozofije dosla do dogme o besmrtnosti duse, nego se koristila biblija i predanje!

A ako nadjes da neko to kaze, onda je u pitanju nestrucnjak ili neko ko je zeleo potajno da ocrni crkvu!

Uglavnom se na "slicnostima" baziraju fikcije. To je Ralf Vudrou i rekao, cela knjiga mu je na tome zasnovana, pa kad je shvatio da bi onda na temelju slicnosti mogao i celu bibliju da proglasi mitom, povukao je knjigu!

Jedino je vi i dalje prodajete!

Sve ovo se bazira na "slicnostima" odnosno na "fikcijama" tipa Zaitegeist i Den Braun, a to je metoda kojom se koriste i satanisti (masoni) kada zele da ocrne crkvu! Tu nema nikakvih "cinjenica"! To je kao kad bi ja rekao da si ti lopov zato sto ti "dugacak nos" i zato sto "licis na lopova" i imas "buljave oci"!

Vi njihov posao radite!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top