Prilozi u pljeskavici

Učlanjen(a)
17.06.2012
Poruka
136
Prvi put kad sam ga probao odusevio sam se...i sad nikako da skontam sta je tog puta bilo toliko specijalno.....
Znam samo da je bio prilicno sirov..blansiran verovatno samo...i da je bio poprskan s limunom ili balzamikom...i da je bilo seckanog belog luka i persuna.

Od tada...taj ukus vise nasao nisam.

Zanimljivo mi je da djumbir u pocetku nisam voleo....Sad svako jutro stavim 2 kockice u zeleni caj...i ekstra mi je i ljutina i ukus. Prvi put su mi ga ubacili s pavlakom ili tako nesto....imao sam utisak ko da je neko prosuo sampon na pavlaku:)
Znaci, brokoli mi se svideo na prvu loptu...sada ne mogu da ga smislim...a djumbir mi je bio ogavan (kao i avokado uostalom) a sada ga rabim na dnevnom nivou:)

Karfiol je dobar...tikvice, paprika, paradajz, krastavac, spanac, kelj, kupus...sve je ok
Jedino brokoli, a ni plavi patlidzan ne volim nesto.
Nisam probao s puterom...puter mi ima prejak miris nekad. Nekad mi lepo legne, nekad ne
 
Učlanjen(a)
20.10.2014
Poruka
79
pa ti se super zdravo hranis.. samo nastavi tako.. i ja pokusavam al cesto mi se putar i jaki zacini omaknu..

ja dumbir ne mogu a kad ga koristim tako je u maloj kolicini da se i ne osjeti.. jako je vazan i zdrav al ipak.. ja to sve povrce volim samo da nije kuhano.. obareno i peceno da al kuhano nikako i sa tim se i ubije sve sto je zdravo u njemu

pokusaj brokol grickati smrznut.. mozda lakse prode

patlidan jeste poseban.. ili ga volis ili ne.. bas kao i grah tj pasulj.. ja cu umrijeti ali ga pojesti necu :D
 
Učlanjen(a)
17.06.2012
Poruka
136
Ma ne pomaze nista, ako se ne kreces i ne vezbas makar malo....
Ja i moja stara smo napravili par tegli domaceg pesta...i to malte ne svaki dan jedem i koristim - bosiljak, beli luk, maslinovo ulje, biber, parmezan, pinjole su preskupe...stavio sam ociscene semenke bundeve i malo indijskog oraha. Sve to smuljas u blenderu..i milina i za dorucak i za pastu
Prosle godine sam barem vozio bajs...sad jos nista..moram da pocnem sa jutarnjim nekim vezmaba i brzim hodanjem

Kompjuteri ce nam glave doci...i telefoni, tableti i slicno....nit ko vise s kim prica, nit ko koga gleda vise, tako se malo krecemo, hodamo, druzimo.
 
Učlanjen(a)
20.10.2014
Poruka
79
pesto je super al ja ga ne mogu nikako nego sa pastom.. i ja ga pravim jer ovi iz trgovine su bas bezveze..

a nemoj tako mada si u pravu.. evo vidis npr ja.. pricam na telefonu u isto vrijeme dok tebi tipkam tj druzim se sa tobom i trckaram iz sobe u sobu al ne zaobilazim bastu :) nama nece oni doci glave al ce nasoj djeci, unucadima itd
 
Učlanjen(a)
31.08.2012
Poruka
636
Bez paradajza ne mogu, a ostale moze sve. Uglavnom bez majoneza, a ostalo sve. Ali paradajz obavezno. xD
 
Natrag
Top