Pravoslavno trojstvo

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
U bibliji koliko znam ne postoji izraz OBOZAVANJE, vec SLAVLJENJE ili PROSLAVLJANJE, BLAGOSILJANJE, IZRAZAVANJE CASTI, itd..

Ako to znaci obozavanje, to sve je u bbliji pripisano i Ocu i Gospodu Isusu.


"I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gde govore: Onome što sedi na prestolu, i Jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vek veka" ( otkrivenje 5. 13 )

U slucaju Hrista J.S. prevode "klanjati se", a u slucaju Boga "obozavati", moguce da nije opravdano, nisam proveravao..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ima slucajeva gde su se ljudi u Jevandjeljima poklonili Isusu, a recimo da on nije na to reagovao sa negodovanjem.

Za razliku od toga apostoli pa i andjeli su na takav cin poklonjenja reagovali negodujuci, u dva slucaja recima "Ustani i ja sam samo covek" u slucaju apostola, i "gle nemoj, i ja sam sluga kao ti, Bogu se pokloni" u slucaju andjela.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Postovanje da, obozavanje ne!

Ako gresim podseti me gde su to apostoli radili i gde je to Hrist ucio!

Evo koga apostoli obozavaju.

7 Svima koji su u Rimu, ljubaznima Bogu, i pozvanima svetima: blagodat vam i mir od Boga Oca našeg i Gospoda Isusa Hrista.
8 Prvo, dakle, zahvaljujem Bogu svom kroz Isusa Hrista za sve vas što se vera vaša glasi po svemu svetu.
9 Jer mi je svedok Bog, kome služim duhom svojim u jevanđelju Sina njegovog, da vas se opominjem bez prestanka,

KO je Bog Otac, a Ko je Gospod Isus Hrist???

Dalje.

3 Da bude s vama blagodat, milost, mir od Boga Oca i od Gospoda Isusa Hrista, Sina Očevog, u istini i u ljubavi.

Ciji je Hrist sin i ko je njegov Otac???

Dalje.

Toga radi priklanjam kolena svoja pred Ocem Gospoda našeg Isusa Hrista,

Ko je Otac pred kim apostoli preklanjaju kolena a znamo da to nije Isus Hrist!?

Taktiko,slušaj:
Tvoj problem nije u citiranju teksta nije ni u interpretaciji istog već u POZNANJU BOGA.
Boga možeš upoznati samo onda kad imaš VERU a bez njesav intelekt je ništavan.
Razum imaju iateisti ali su bez vere MRTVI jel sad znaš šta neznaš?

Pavle je u vrhuncu otkrivenja dokučio TAJNU POBOŽNOSTI to je i Jovan ljubljeni učenik dokučio i po milosti Božjoj i mnogi verujući dokučiše i zato se krštavaju u to jedno ime dato za izmirenje i spasenje. Dok god imaš robijaša za vođu i tvoji ortaci iz matice Adventisti svog gurua nećete biti poučeni Duhom Svetim jer nemaju dva učitelja.
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
I, sta hoces sa tim?
Uvek se spominju i Bog i Hrist zajedno, sto znaci da se ''postovanje'' kao i ''obozavanje'' upucuje obojici.

I jos nesto, kako mozes Hrista nazivati Bogom, ako si monoteista kao Jevreji sto su bili??? I to zagrizeni monoteisti!
Zamisli apostoli sebi napravili jos jednog Boga?

Sme li se to raditi po najvecoj zapovesti, vidi sta su prekrsili:

''Ja sam Jahve, i nema drugog, osim mene nema boga;''(Isaija 45:5)
Procitaj jos jednom i reci samom sebi:

8 Prvo, dakle, zahvaljujem Bogu svom kroz Isusa Hrista za sve vas što se vera vaša glasi po svemu svetu.

Ko je Pavlov Bog a znamo da nije Isus Hrist!?
Taktiko,slušaj:
Tvoj problem nije u citiranju teksta nije ni u interpretaciji istog već u POZNANJU BOGA.
Boga možeš upoznati samo onda kad imaš VERU a bez njesav intelekt je ništavan.
Razum imaju iateisti ali su bez vere MRTVI jel sad znaš šta neznaš?
Poznajem ja Boga veoma dugo i veoma dobro. Necu ovde pricati i prepricavati svoj zivot, ali znam da je Bog tu i osecam njegovo prisustvo u svom zivotu... to potvrdjuju razne stvari koje mi se desise i mnogi Boziji blagoslovi koji ne izostase.
Necu pricati o svojoj licnoj veri... Hajde nek bude da je mala, jer pise da onaj koji misli da stoji nek se pazi da nepadne. Svi smo mi mali i slabi, svi smo mi nesavrseni i krhki i zato Bog najbolje zna nase htenje i nase srce.
Nazalost, malo je ljudi kojima prva zapovest znaci nesto u zivotu! A ima li vece zapovesti od nje?
Nema naravno! Ovde lezi kljuc za tvoju konstataciju gore: 'jel sad znas sta nemas'!

Sta sve podrazumeva PRVA I NAJVECA ZAPOVEST, okreni se oko sebe u sredini u kojoj zivis pa iskreno reci koliko poznajes ljudi koji su svesni ove zapovesti!?

Mene mozes poznavati samo na osnovu onog sto ja ovde pisem, jer se naravno licno ne poznajemo... a tek koliko malo znas koliko je meni Bog na prvom mestu u zivotu!

Znas kada kaze: 'sve sto radite radite kao Bogu da radite'!

Moj stav je upravo takav prijatelju! To moja okolina i zna i verovatno i ceni. Cela ova prva zapovest je pretocena u moje zivljenje i svaku moju poru, pa cak i kada su sitnice u pitanju. Ja ne mogu jednog coveka naci u mojoj sredini koji bi se pozalio i rekao, on je to ili to! Sve je ovo samo iz jednog razloga, sto mi je Bog na prvom mestu i sto volim bliznjeg kao samog sebe. A to traje veoma dugo.
Pavle je u vrhuncu otkrivenja dokučio TAJNU POBOŽNOSTI to je i Jovan ljubljeni učenik dokučio i po milosti Božjoj i mnogi verujući dokučiše i zato se krštavaju u to jedno ime dato za izmirenje i spasenje. Dok god imaš robijaša za vođu i tvoji ortaci iz matice Adventisti svog gurua nećete biti poučeni Duhom Svetim jer nemaju dva učitelja.
Moj ucitelj je Isus Hrist i drugog nemam.

Sve sto On nije rekao vec dolazi od smrtnih ljudi, meni apsolutno nista ne znaci!

Nikada nije svoju slavu stavljao ispred slave svoga Oca Jehove, NIKADA nije rekao da obozavanje prema najvecoj zapovesti damo njemu vec njegovom Ocu Jehovi!

Apostoli svi do jednog su cinili po Hristovoj reci, tako cu i ja!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Pa kadti je Isus učitelj zašto onda ne jedeš telo i ne piješ krvi???
Tako si i za Pavlarekao daga slediš a odrekao praktičnog verovanja...vi kao da ste komunisti sve neke parole na prazno izbacujete.
Životna dešavanja NISU mera ispravnosti jer piše KUŠAJTE DUHOVE po UČENJU a ne po dobijanju na lotu ili bilo šta drugo a mi vas po nauci i pogađačkim datumima kao i oficirskoj odeći lako prepoznasmo.

Tvoja parola kako ti poznaješ Boga je smešna i neozbiljna kao što je izjava ateisteda je vernik.
Ti da poznaješ Boga u telu NIKAD nebi izbacio da je On stvorenje.
I opet pustaš maglu kako ćeš ti slediti apostole i Gospoda a lažeš samog sebe jer od toga nema ništa to deca zovu ŠARENA LAŽA.To probaj prodati nekom naivnom a ovde na forumu vidim samo jednog pa će se možda on upecati na taj mamac.
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Pa kadti je Isus učitelj zašto onda ne jedeš telo i ne piješ krvi???
Tako si i za Pavlarekao daga slediš a odrekao praktičnog verovanja...vi kao da ste komunisti sve neke parole na prazno izbacujete.
Životna dešavanja NISU mera ispravnosti jer piše KUŠAJTE DUHOVE po UČENJU a ne po dobijanju na lotu ili bilo šta drugo a mi vas po nauci i pogađačkim datumima kao i oficirskoj odeći lako prepoznasmo.

Tvoja parola kako ti poznaješ Boga je smešna i neozbiljna kao što je izjava ateisteda je vernik.
Ti da poznaješ Boga u telu NIKAD nebi izbacio da je On stvorenje.
I opet pustaš maglu kako ćeš ti slediti apostole i Gospoda a lažeš samog sebe jer od toga nema ništa to deca zovu ŠARENA LAŽA.To probaj prodati nekom naivnom a ovde na forumu vidim samo jednog pa će se možda on upecati na taj mamac.
Mantras sve jedno isto u krug, kao po zadatku!

Pozvah li ja tebe jos davno da dodjes na temu Jehovinih Svedoka i da postavis jedno po jedno pitanje pa da ga rascivijamo!

Znas kad si to uradio, Nikad!
Mozes samo ovako okolo da mantras isto, i nista drugo!

Svaki iskreni i istiniti sledbenik Boga danas na planeti zna kako se mogu poznati Hristovi ucenici. jer sam Hrist to rece!

Po plodovima njihovim poznacete ih!!!!!

Vasi plodovi su gorki!
Ali NISAM JA KRIV TOME VEC VI!
Ja samo konstatujem da je tako! Kao sto konstatujem da nikakvo cudo nije sto ima ovoliko ateista pored vas takvih toboz vernika!
 
Učlanjen(a)
06.03.2016
Poruka
175
Naslov ove teme je pogredsan,
Ne postoji pravoslavno Ttrojstvo, ali postoji Htriscansko Trojstvo.
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Naslov ove teme je pogredsan,
Ne postoji pravoslavno Ttrojstvo, ali postoji Htriscansko Trojstvo.
Gresis i to mnogo!

Pravolavno trojstvo postoji i te kako, ali Hriscansko ne postoji nikako.

Onaj ko je utemeljio Hriscanstvo.... Isus Hrist, ni najmanjim slovom nije rekao ono sto vi propagirate! Onaj koji se rodio i dosao na svet da iz prve ruke kaze palom coveku istinu, nikada sebe ne izjednaci sa svojim Ocem... a koga predstavi kao Jehovu! Sve sto nije od Hrista, bespotrebni je teret koji nazovi Hriscani vuku od posle Hrista!
 
Učlanjen(a)
06.03.2016
Poruka
175
Postovanje Takticaru,

Prvo, ti uopste nisi odgovorio na moj komentar ili nisiu razumeo sta sam rekao.
Rekao sam da ne postoji Pravoslavno Trojstvo, niti katolivcko ni protestansko, nego postoji hriscansko. Da li sam u pravu ili nisam?

Mozes li nam odgovoriti samo jos na jendo pitanje: Sta mislis, zasto je Isus Hristos nazvao Boga OCEM a nije JEHOVOM?
"Oce nas, koji si na nebesima..." (Matej 6,9)
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Postovanje Takticaru,
Prvo, ti uopste nisi odgovorio na moj komentar ili nisiu razumeo sta sam rekao.
Rekao sam da ne postoji Pravoslavno Trojstvo, niti katolivcko ni protestansko, nego postoji hriscansko. Da li sam u pravu ili nisam?
Mislim da sam i vise nego dobro razumeo sta si rekao!

Ostajem pri svom jer tu nauku nije uveo Isus Hrist vec 'neki' posle njega!
Mozes li nam odgovoriti samo jos na jendo pitanje: Sta mislis, zasto je Isus Hristos nazvao Boga OCEM a nije JEHOVOM?
"Oce nas, koji si na nebesima..." (Matej 6,9)
Naravno.

54 Isus odgovori: Ako se ja sam slavim, slava je moja ništa: Otac je moj koji me slavi, za kog vi govorite da je vaš Bog.


Znas da je ovo Isus rekao Jevrejima!
Reci ti meni, kako se zove Bog Jevreja!?

Svako dobro
 
Natrag
Top