Pravoslavno trojstvo

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.432
i kakva je razlika izmedju pravoslavnog ,katolickog i protestantskog trojstva? Ima li razlike ili su svi slozni kao tri vrata??? :)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biti različit od drugih u svakom pogledu - ponekad stvara velike probleme, jer i druge crkve mogu imati polovičnu istinu, i ne mora biti SVE pogrešno.
Božja crkva je ona koja ima potpunu istinu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako se smije znati kako se zove , i čija je to crkva ? Nemoj samo reći toje prava istinita Božja crkva , a ja drito pitam čija , Pravoslavna , Katolička , Protestantska ,i tako dalje da ne nabrajam

Uglavnom pozivam ljude da to sami otkriju.
Ali pošto me pošteno pitaš, odgovoriću ti.

Svi protestanti u globalu imaju jevanđeosku istinu, bez vanbiblijskih dodataka, kao u tradicionalnim crkvama, s time - da pojedine biblijske istine različito tumače, ili nemaju one koje druge protestantske crkve imaju.
To govori - da sve Protestantske crkve imaju polovičnu istinu.

Jedino Adventistička crkva ima celokupnu biblijsku istinu, koju je u njoj uspostavio sam Bog.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Uglavnom pozivam ljude da to sami otkriju.
Ali pošto me pošteno pitaš, odgovoriću ti.

Svi protestanti u globalu imaju jevanđeosku istinu, bez vanbiblijskih dodataka, kao u tradicionalnim crkvama, s time - da pojedine biblijske istine različito tumače, ili nemaju one koje druge protestantske crkve imaju.
To govori - da sve Protestantske crkve imaju polovičnu istinu.

Jedino Adventistička crkva ima celokupnu biblijsku istinu, koju je u njoj uspostavio sam Bog.
Hvala na iskrenom odgovoru , ijako sam već znala tvoj odgovor . Za mene je pak obrnuto , jedino je prava crkva Katolička ,i Pravoslavna . Ijako se nemože reći ni za jednu crkvu daje lažna , svaka crkva koja prepovjeda Krista kao pravog Boga je prava istinska crkva .
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
i kakva je razlika izmedju pravoslavnog ,katolickog i protestantskog trojstva? Ima li razlike ili su svi slozni kao tri vrata??? :)
Razlika je u tome sto kod nas Sveti Duh ishodi od Oca, a kod katolika i od Oca i od Sina, sto nije Biblijski tacno. Dok kod protestanata je sve zbrkano, tumace kako oni hoce.. Za vas naravno nema Trojstva..
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.432
Izvini,ali ja ne znam sta ti znaci rec "ishodi" (Sveti duh ishodi od oca???).
to je neka staroslovenska rec,mozda treba da bude po srpskom "izlazi"???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"ISUS DUNU I REČE, PRIMITE DUH SVETI"

Dakle, Duh Sveti proishodi od Isusa.

Da se razumemo, Duh Sveti je ličnost kao i Otac i Sin, i ovo što je Isus učinio je simbolika, i aludira na čin koji je Bog uradio dunuvši životodavnu silu u nos Adama.

Osim toga, apostoli nisu primili Svetog Duha u trenutku kada je Isus dunuo, već kasnije, na pedesetnici.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.432
Pa mogli ste da stavite neki drugi prevod a ne rec "ishodi"
Mogli ste kazati da Otac daje Sveti Duh kome hoce,i naravno staviti ime i broj stiha da se moze lako pronaci radi davanja komentara...,rec "ishodi" je nerazumljiva za ogroman broj citalaca,bolji je prevod davati .
 
Natrag
Top