Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Znači negiraš sebe. Nisam ja kriv što ste u rasulu.

Na ivici rata.
A ti bi voleo da ja kazem da sam na toj slici ja, pa da mi dodju tvoji da me smaknu jel tako? :)

Na ivici rata? Pa ti ovde jedini ratujes, evo kakvim se sredstvima sluzis, razotkrivanjem tudjeg identiteta, ti si nasilnik! Ti ratujes, krades i podmeces drugima..

Zali Boze, sam sebe si ovim razotkrio kao zlog coveka!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A ti bi voleo da ja kazem da sam na toj slici ja, pa da mi dodju tvoji da me smaknu jel tako?

Jesi to ti otrkio si se.

pa da mi dodju tvoji da me smaknu jel tako?

To vi radite, znam i koji vladika je to radio.

Imao svoju privatnu vojsku. To su vaša pogana djela. To vi radite.


To mi kažu Srbi pravoslavci iz CG i to ovaj jedan dobar sa Amfilohijem.

Pa ti ovde jedini ratujes, evo kakvim se sredstvima sluzis, razotkrivanjem tudjeg identiteta, ti si nasilnik!

Milo kaže nema povlačenja zakona, dakle našla su se na brvnu dva jarca.

Zali Boze, sam sebe si ovim razotkrio kao zlog coveka!

Ajd umiri sebi savjest. Kako ćeš drugačije. Ili idol ili napad na drugoga.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Jesi to ti otrkio si se.

Nisam. Ali ti si Milos Bogdanovic, otkrio si se! :)

To vi radite, znam i koji vladika je to radio.

Imao svoju privatnu vojsku. To su vaša pogana djela. To vi radite.

A vi se tucete, ti dobio po nosu od tvojih adventista! To je dokaz kakvog ste duha!

To mi kažu Srbi pravoslavci iz CG i to ovaj jedan dobar sa Amfilohijem

Pa sta onda? A tvoja amerika ce doci da nam pomogne jednim paketom bombi "milosrdnog andjela"! Svetski policajac i siledzija br. 1! Da nije bilo njih, ne bi Milo to ni radio, prodana dusa, oni zakuvali pa ce posle doci da resavaju!

Milo kaže nema povlačenja zakona, dakle našla su se na brvnu dva jarca

Ja mislim da ovde ima svakojakih zivotinja! Neke pasu i travu, a neke ricu i vicu!

Ajd umiri sebi savjest. Kako ćeš drugačije. Ili idol ili napad na drugoga.

Jedini koji ovde umiruje sebi savest, za zlo stanje u svojoj crkvi, pa zato i upire prstom u druge, si ti!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tripo, Mire je delimicno u pravu.

Sto se kaze "smanji dozivljaj" jer princip svedocenja je iznosenje biblijske istine, a ne napadi na druge.

Napadi su princip protivnika koji na istinu nemaju argumente, pa posezu za linijom manjeg otpora.

Neces valjda da se spustas na nivo Stvarnoslapa i DarthShonea.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nisam. Ali ti si Milos Bogdanovic, otkrio si se! :)

Eh, a šta ako je on trijada bića? (Simović, Petrović, Bogdanović) Hmm, možda je to i razlog zašto od svojih očekuje da ga smatraju "bogom"? :cool:

Zar te nije strah igranke?

Čega da ga bude strah? Falširanja VIS "Ellenina nauka" (Simović, Petrović, Bogdanvić) prema čijoj su "muzici" kompozicije "Rokera S Moravu" simfonijska remek dela?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
princip svedocenja je iznosenje biblijske istine, a ne napadi na druge.

Ja se unapred izvinjavam. Ali ja na njegove napade moram odgovoriti!

A ti odgovori (na zalost) moraju ukljucivati i zamerke koje se odnose na situaciju u adventizmu!

Ako on kaze "vi se kurvate sa vlastima" i "nacionalisti ste", ja moram odgovoriti da adventisti takodje saradjuju sa vlastima, bave se politikom, kandiduju se za predsednike i premijere, ucestvuju u ratovima, katedra im sluzi za iznosenje politickih govora, drze zastave u crkvama u americi itd..

Cak i sami protestanti to isto rade, i zato se ne moze ovo koristiti kao argument, naime, protestantizam je i nastao uz pomoc podrske vladara, a crkve su im u pocetku bile nacionalne - drzavne itd.!

Ako nekog to boli, ja tu ne mogu nista! Ja na ovakve lazi moram odgovoriti, pa ukljucivalo to napad na adventiste ili ne!

On sam je uzrokovao te napade, i to svojom gluposcu!

Ja da sam adventista, isto bih mu se suprotstavio! Jer idiotski je zamerati drugima ono sto i sam imas u svojoj zajednici!

A to sto je on tvrdoglav i nece priznati da pise glupost (kao sto ni Miroljub Petrovic nije i nece), to vi resite sa njim!

Morate ovo resiti ako mislite sebi dobro! Ako hocete da se samoubijete, vi ga podrzite!

A licnost, nicija licnost ne treba da se napada, ali on je krenuo to da radi svojom "psihoanalizom" i onda se ljuti kad postane predmet iste. Ja cu prestati to da radim, ali mora i on..

Napadi su princip protivnika koji na istinu nemaju argumente, pa posezu za linijom manjeg otpora.

Ja samo branim pravoslavlje, a to (na zalost) automatski ukljucuje i napad na vas, ako su zamerke iznete protiv pravoslavlja neosnovane, odnosno ako i vi imate isto to u svojoj zajednici, a pretvarate se da kod vas nepostoji!

Takva argumentacija, je rekao sam "idiotizam" prve klase! I kad Tripo bude prestao sa tim, i ja cu prestati to da pominjem!

Neces valjda da se spustas na nivo Stvarnoslapa i DarthShonea.

Pa i oni odgovaraju Laodikeja!

Mislis da je Shoneu stalo da vas napada? On vas je stavio na ignore, cak i ne vidi sta pisete. Da mu je stalo da vas napada, ne bi to radio!

Zasto malo to ne sagledas iz tudje perspektive?

Kako je oboma moguce pisati sa Jovanom a sa vama dvojicom nije?

Sedi malo, razmisli, pa ces uvideti i svoje greske..

*Inace, ono sto smo razgovarali u private, nisam jos uvek stigao, ali hocu cim mi se ukaze prilika, imam jako puno obaveza ove i sledece nedelje..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ja da sam adventista, isto bih mu se suprotstavio! Jer idiotski je zamerati drugima ono sto i sam imas u svojoj zajednici!

Idiotski ili ne, većina, ako ne i svi "propovednici" kulta koji sebe naziva adventističkim, rade upravo to što on radi.

A licnost, nicija licnost ne treba da se napada, ali on je krenuo to da radi svojom "psihoanalizom" i onda se ljuti kad postane predmet iste. Ja cu prestati to da radim, ali mora i on..

Mogao bih da se složim da nije jedne stvari, a to je da adventisti kada ne mogu da postgnu svoj cilj (dominaciju) i kada im se iznesu činjenice, kreću u napade na ličnost. Tako da, sve počinje od nasrtljivosti MIleristikih produkata koji oholo veruju (sačuvaj Bože) da su laži kojima su ih kljukali i milovali uši "istina" i da na sve načine, jer im od toga zavise poeni na "istražnom postupku" moraju da "evangeliziraju" sve na koje naiđu, što se posebno odnosi na one koje je njihov "duh proroštva" obeležila kao "sinove i kćeri" kurve Babilonske, dakle na Pravoslavne i Katolike.

Mislis da je Shoneu stalo da vas napada? On vas je stavio na ignore, cak i ne vidi sta pisete. Da mu je stalo da vas napada, ne bi to radio!

Iskreno baš me je briga da li će da veruju u leteće mačke, ili u šta god im je volja, ali da to nameću kao "evanđelje" i da pri tome napadaju i levo i desno, iako za to nemaju nikakvih osnova, to im neću dozvoliti.

Upravo zato što mi ni na kraj pameti nije da se beskonačno raspravljam sa nekim ko je svojom voljom prihvatio laž kao "istinu", što ne želim da gubim vreme u dokazivanju stvari koje su dokazane od strane mnogo potkovanijih od mene, i što mi na kraj pameti nije da se trujem sektaškim budalaštinama, jer ovo je forum, mesto za zabavu i razmenu informacija, mišljenja, a ne propovedaonica, stavio sam ih na ignore.


Ako zaista žele normalnu raspravu (a ne žele je, veruj mi) odustaće od "evangeliziranja" i nasrtljivosti.

Kako je oboma moguce pisati sa Jovanom a sa vama dvojicom nije?

Pitaš se kako? Odgovor na to tvoje pitanje je jednostavan, Jovan ne "evangelizira" i ne nasrće.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Iskreno baš me je briga da li će da veruju u leteće mačke, ili u šta god im je volja, ali da to nameću kao "evanđelje" i da pri tome napadaju i levo i desno, iako za to nemaju nikakvih osnova, to im neću dozvoliti.

Iskreno, vise bih imao razumevanja za one koji veruju u letece macke :)

, jer ovo je forum, mesto za zabavu i razmenu informacija, mišljenja, a ne propovedaonica, stavio sam ih na ignore.

Upravo tako, ovo treba da bude mesto za zabavu, jer i mi vernici se zabavljamo, treba da bude mesto gde ce se govoriti o muzici, umetnosti, dobrim delima, poucnim pricama.. A ne mesto gde ce vladati svadja i razdor i gde ce nekolicina njih nastojati da nametne svoje glediste svima, i proteraju sve ostale koji se sa njima ne slazu!

Svidja mi se sto je Antonija u pocetku postavljala poucne videe price zanimljivosti i viceve. Vise je ona doprinela od svih ostalih zajedno. A Jurivaka je to izgleda i prepoznao pa je dobila naziv "uploader" :)

Ako zaista žele normalnu raspravu (a ne žele je, veruj mi) odustaće od "evangeliziranja" i nasrtljivosti.

Tako je, ako zele normalnu diskusiju odustace od evangeliziranja!

Pitaš se kako? Odgovor na to tvoje pitanje je jednostavan, Jovan ne "evangelizira" i ne nasrće

Eto i odgovora zasto je sa Jovanom moguce razgovarati. Kad bi svi bili kao on..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Upravo tako, ovo treba da bude mesto za zabavu, jer i mi vernici se zabavljamo, treba da bude mesto gde ce se govoriti o muzici, umetnosti, dobrim delima, poucnim pricama.. A ne mesto gde ce vladati svadja i razdor i gde ce nekolicina njih nastojati da nametne svoje glediste svima, i proteraju sve ostale koji se sa njima ne slazu!

Ne da proteraju, nego primoraju da se pokore i njima iskažu "poštovanje" , tačnije da im priznaju da su u pravu i da svi postanu klanjaoci "duha proroštva". No, sve i da se to dogodi, (kada normalni napuste ili budu oterani) oni se ne smiruju, nego nastavljaju sa međusobnim optužbama i "igrankama" jer ne zaboravi "Može biti samo jedan", a to je onaj koji doslovno sledi osnivača kulta.

Tako je, ako zele normalnu diskusiju odustace od evangeliziranja!

Neće odustati. Odustajanje od toga u njihovom umu znači "otpadanje" od Elleninog "evanđelja" i probleme na "Istražnom postupku".

Eto i odgovora zasto je sa Jovanom moguce razgovarati. Kad bi svi bili kao on..

Jovan nije "fundamentalista" i odluku o tome da li će neko prihvatiti njegove stavove ili ne, ostavlja Bogu, dok ovi, a to je odlika svih "fundamentalista" prosto moraju da se nameću.
 
Natrag
Top