Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ja mu dam tekst iz Novosti koji pokazuje da su podaci tih anketa netacni,

Ono što si dao iz Novosti nije osporilo anketu koju je proveo Filozofski fakultet u BG.

Niti se bavi tom anketom.

sto i crkva priznaje, da istinskih vernika nema mozda nekih 10% u drzavi,

Opet si zaobišao moj odg. na ovo. Gore u koment.

na prste se mogu izbrojati prisutni vernici u crkvi, a on to ignorise.

Ovde ignorišeš samo ti, ja sam se osvrnuo na tih 10% istinskih vernika.

On vrednuje samo podatke koji njemu idu u prilog!

Upravo ti to radiš. I ne znaš kako se sprovode ankete. Da ne pričam o broju koji treba da bude reprezentativan.

Da li je to naucni pristup temi ili je pristup amatera?

Verujem da nisi ni čuo za predmet metodologija naučnih istraživanja.

Ovde je na delu neozbiljnost, koja ne prilici profesoru.

I opet popljuvavanje.

Drugo, nije pljuvanje ako se sumnja u nečije obrazovanje,

Jeste jer se vidi motiv koji se krije iza navodnog interesovanja za nečije obrazovanje, za razliku od tebe kojeg niko nigde ne zove da održi predavanje, mene zovu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pa evo kako me udostojio odgovora, ponavlja jedno isto. Ja mu dam tekst iz Novosti koji pokazuje da su podaci tih anketa netacni, sto i crkva priznaje, da istinskih vernika nema mozda nekih 10% u drzavi, na prste se mogu izbrojati prisutni vernici u crkvi, a on to ignorise.

Cemu onda razgovor?

On vrednuje samo podatke koji njemu idu u prilog! Da li je to naucni pristup temi ili je pristup amatera?

Ovde je na delu neozbiljnost, koja ne prilici profesoru.

Mire, brate, čak i amater bi drugačije odreagovao, jer amater voli stvar o kojoj raspravlja i često ima naučniji stav od većine sagovornika. Ovde se naime ne radi o amateru, nego o bleferu koji pokušava da ljudima sebe prikaže kao stručnjaka. Da ne govorim o tome da svojim ponašanjem nije ni dostojan da očisti obuću svom idolu, a on dobro zna o kome se radi.

Kakav profesor molim te. Njega bi Jordan Peterson razbio kao dete zvečku, o onima sa Gregorijane, ili čak Beogradskog Filozofskog da i ne govorim. Očekuješ ozbiljnost od adventistčkog trola? Daj molim te.

Ima dva razreda osnovne i knjige za treći.

Pitam se samo da li je pročitao te knjige za treći razred. Neprepoznavanje nekih tako vidljivh činjenica, kao što je to abecedni redosled tabele, govori mnogo.

Pitam se samo zašto svaka tema mora da bude zagađena raspravom sa njim, oko njega i njegovih "priključenija"? Zašto uopšte hranimo ego narcisoida?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Mire, brate, čak i amater bi drugačije odreagovao, jer amater voli stvar o kojoj raspravlja i često ima naučniji stav od većine sagovornika.

Popljuvavanje nečije ličnosti je dokaz da osoba nema arg. Čak i ako to radi indirektno, da se ne obraća lično toj osobi i ne spominje je direktno.

Za razliku od tebe mene zovu stručnjaci da držim predavanja i slažu se sa onim što ja navodim.

Džabe nekom i 2 i 3 fakulteta.

A i da me ne zovu opet ne možeš osporiti moje navode.

Zato se i baviš sa mnom. Šta će jadni ljudi moraju se baviti nečijom ličnošću kada nemaju dokaza.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ono što si dao iz Novosti nije osporilo anketu koju je proveo Filozofski fakultet u BG.Niti se bavi tom anketom.

U tom tekstu se pominju gotovo sve ankete, i tvrdi se da ne odgovaraju realnosti! Ljudi u srbiji se izjasnjavaju kao pravoslavci cisto deklarativno, poistovecuju svoju nacionalnu pripadnost sa verom. Dakle, oni sa crkvom nemaju apsolutno nista!

Oni koji su se izjasnili kao pravoslavci nisu prilozili ni dokaz o pripadnosti veri - krstenicu, pa ti je i sama metodologija tj. anketa sa naucnog stanovista nevalidna!

Crkva takodje ne priznaje ove ankete, jer fizicko prisustvo vernika u crkvi je toliko malo da ne odgovara izvestaju od 70%. Realnost je zapravo sasvim drugacija na terenu, pravoslavnih vernika u srbiji ima manje od 10%.

Ovo je sve receno u tekstu, ali ti to ignorises!

Ovde ignorišeš samo ti, ja sam se osvrnuo na tih 10% istinskih vernika.

I sta si ti rekao, da "tih 10% vernik nisu spremni oprastati"? Molim te objasni mi kojom si naucnom metodologijom dosao do toga?

Opet neke ankete? Videli smo gore da ti ankete nisu naucno validne jer ne proveravaju verodostojnost ispitanika odnosno da li oni lazu ili govore istinu o svojoj verskoj pripadnosti! Sve ankete su inace takve, ispitanici se ne proveravaju!

Upravo ti to radiš. I ne znaš kako se sprovode ankete. Da ne pričam o broju koji treba da bude reprezentativan.

Izvini molim te, bolje od tebe znam kako se rade ankete radio sam na televiziji. I znam kako se namestaju ankete, sramota je videti kako tvoja crkva namesta ankete, ali to nije tema. Reprezentativni uzorak nema veze sa onim o cemu mi ovde govorimo, vec sama verodostojnost svedoka - ispitanika, je od kljucne vaznosti! Da li tvoji anketari traze krstenicu prilikom intervjuisanja?

Tvoj metod je zbog toga naucno nevalidan, jer ne proverava verodostojnost ispitanika, oni mogu i da slazu o svojoj verskoj pripadnosti!

Verujem da nisi ni čuo za predmet metodologija naučnih istraživanja.

Naravno da jesam, ali tvoje baratanje terminima ne dokazuje strucnost odnosno zavrsen fakultet!

Kako je tvoja metodologija naucno ispravna kada ne proverava verodostojnost ispitanika, ne trazi im dokaz pripadnosti - krstenicu, vec prihvata njihov osecaj, kao validan?

Smatras ovo naucno ispravnim? Neko je vernik po osecaju, a nema dokaz pripadnosti - krstenicu?

Ovo niti je naucno, niti je validno!
A da ne pricam o tome da se ti isti ispitanici mogu podmetnuti po zelji, u cemu ste vi adventisti specijalci!

Hoces da prilozim kako namestate ankete, ispitanici koje ste anketirali na ulici, posle toga vam sede u crkvi i gledaju predavanje!

Jeste jer se vidi motiv koji se krije iza navodnog interesovanja za nečije obrazovanje, za razliku od tebe kojeg niko nigde ne zove da održi predavanje, mene zovu.

Moj motiv je da saznam da li si ti dostojan da ti se posveti paznja i da se u diskusiji uvazis kao strucno lice ili ne.

To sto te neko zove da drzis predavanja u svojoj crkvi ili ma gde drugde nije dokaz da imas fakultetsku diplomu i da si ti strucnjak! Kod adventista i ja mogu odrzati predavanje i drzao sam!

Popljuvavanje nečije ličnosti je dokaz da osoba nema arg. Čak i ako to radi indirektno, da se ne obraća lično toj osobi i ne spominje je direktno

Ja te nisam pljuvao nego pitao sta imas zavrseno od skole!

Za razliku od tebe mene zovu stručnjaci da držim predavanja i slažu se sa onim što ja navodim.

Zovu te strucnjaci? Hoces li nam navesti koji su to strucnjaci koji te pozivaju? Hvala!

S druge strane kazes "slazu se" sa tobom? Njihovo slaganje nam nista ne govori o valdinosti tvoje nauke! Jedino iz suceljavanja mozemo videti odrzivost tvoje argumentacije!

Džabe nekom i 2 i 3 fakulteta

Znaci ipak nemas fakultet?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Znaci ipak nemas fakultet?

Mire, dobro ti ovo jutro dana Gospodnjeg. Ne bih da komentarišem njegove "naučne" metode, jer se to jednostavno može nazvati "contra science". Bez, kako si rekao proverljivih izvora, podataka nema ni naučnog istraživanja bilo koje oblasti.


Naravno da nema fakultet, završio je samo četiri razreda srednje škole, ali to ne bi ni bilo problem, jer čovek se ne ocenjuje po nivou obrazovanja, da nije njegovog lažnog predstavljanja i nabijanja svima na nos kako je on "stručnjak" a svi ostali neuke budaletine koje moraju da ga slušaju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, dobro ti ovo jutro dana Gospodnjeg. Ne bih da komentarišem njegove "naučne" metode, jer se to jednostavno može nazvati "contra science"
Bog ti pomogao brate! Valjda je svima jasno da osim sto ove ankete nemaju naucni kredibilitet (jer verska pripadnost ispitanika se i ne proverava) , ne mozemo uzeti politicku (svetovnu) anketu i iskoristiti je u verske svrhe. Jer politicke ankete se ne bave verom na pravilan nacin. To nijedan ozbiljan naucnik nece uraditi, ali on radi.

Pored toga ne zeli nam reci koje je skole zavrsio, pa je upitno i njegovo obrazovanje. Ja u njegovoj biografiji nisam pronasao koji je on fakultet zavrsio pa ga lepo pitam, da li je to adventisticki ili neki drugi? Valjda ce me udostojiti odgovora.

Zasto je to pitanje lose?

Zbog same diskusije je kljucno da znamo da li doticnog da li uvzavamo kao strucnjaka odredjene oblasti ili ne.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Vrijednost ankete

"Vrijednost ankete je ograničena, jer spoznaje koje nam ona može dati ovise o iskrenosti ispitanika i o njihovoj sposobnosti da odgovore na postavljena pitanja. Ali, uz primjeren problem istraživanja, dobro konstruiran i provjeren upitnik, reprezentativan uzorak ispitanika i uz konkretno prikupljanje i prikladnu analizu podataka, anketom se može doći do korisnih podataka o ljudskom doživljaju i ponašanju."

Izvor - wikipedija.

Znaci vrednost ankete zavisi od "iskrenosti ispitanika" anketom se ne moze utvrditi tacan broj pripadnika neke crkve (u ovom slucaju pravoslavne) , jer "ispitanicima moramo verovati na rec" da su to sto tvrde da jesu! Dakle, validnost ankete zavisi "od iskrenosti"!

Zato ova metoda ne samo da je "manjkava" nego uopste i nije naucna! Jer nam ankete ne sluze da pruze konkretni odgovor na neko pitanje, vec polaznu osnovu za donosenje odredjenih socioloskih i psiholoskih zakljucaka, koji u zavisnosti od kvaliteta same ankete, postavljenih pitanja iskrenosti ispitanika i drugih faktora, mogu biti tacni ali i ne moraju!

U ovom slucaju, rezultati ankete su poprilicno "nenaucni" jer kada se radi o verskoj pripadnosti mi ne mozemo uzimati "licni osecaj" (psiholosku osnovu ili socioloski osecaj kao merilo) i izjasnjavanje samog coveka kao validno, vec moramo proveriti da li je on stvarno upisan u registar crkvene organizacije za koju tvrdi da je clan! Tek onda podaci mogu biti smatrani validnim.

U ovom slucaju, anketa nije ni potrebna, dovoljno je proveriti crkvene knjige, koliko ima registrovanih vernika, a potom od broja registrovanih oduzeti redovne posetioce crkve i dobijamo uzorak koji je 99% tacan.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Bog ti pomogao brate! Valjda je svima jasno da osim sto ove ankete nemaju naucni kredibilitet (jer verska pripadnost ispitanika se i ne proverava) , ne mozemo uzeti politicku (svetovnu) anketu i iskoristiti je u verske svrhe. Jer politicke ankete se ne bave verom na pravilan nacin. To nijedan ozbiljan naucnik nece uraditi, ali on radi.

Pored toga ne zeli nam reci koje je skole zavrsio, pa je upitno i njegovo obrazovanje. Ja u njegovoj biografiji nisam pronasao koji je on fakultet zavrsio pa ga lepo pitam, da li je to adventisticki ili neki drugi? Valjda ce me udostojiti odgovora.

Zasto je to pitanje lose?

Zbog same diskusije je kljucno da znamo da li doticnog da li uvzavamo kao strucnjaka odredjene oblasti ili ne.

Bog nam svima pomogao Milošću svojom. Naravno da ankete nikada niemaju naučni kredibilitet, nikada nisu ni imale. Prvo ispitano telo je isuviše mali uzorak, zatim, polazi se od pretpostavke da će ispitani govoriti istinu, a to često nije slučaj. Tu je zatim i veoma laka manipulacija ispitanicima (prigodni pokloni, ljudima urođena želja da se svima dopadnu i tako dalje). Shodno tome, ankete ne predstavljaju nikakav naučni metod.

Uzgred, treba znati da je u "nauku" ispitivanje javnosti anketiama unela anglo-saksonska, protestantska praksa (znajući čime je "prosvetljeni" posednut, onda nam i nije za čudo da koristi ankete kao izvor) koja ih koristi pre svega za sipitivanje političkih odnosa (uoči i nakon izbora) kao i za ispitivanje tržišta za pojedine proizvode. No, kao što je poznato taj način prikpljanja podataka ne samo da se često pokazuje netačnim, nego je ta netačnost poslovična. Najsvežiji su nam primer izbori u SAD, gde su sve ankete Klintonovoj predskazivale tkz. Landslide, a ona je izgubila.

Što se tiče njegovog odbijanja da kaže koje je škole završio, radi se prosto o tome da bi priznavanje da nije fakultetski obrazovan, automatski srušilo "autoritet" koji je blefom izgradio.

To pitanje, na koje, verujem te nije udostojio odgovora, ne bi trebalo da bude ključno, da se on ne predstavlja kao stručnjak i to ne za jednu, nego za mnoge oblasti, teologiju posebno, penjući se svima na glavu kako samo njega treba slušati. Nažalost, o toj "stručnosti" mnogo govore njegova dela, recimo mešanje paranauke sa genetikom i tome slično.


U ovom slucaju, rezultati ankete su poprilicno "nenaucni" jer kada se radi o verskoj pripadnosti mi ne mozemo uzimati "licni osecaj" (psiholosku osnovu ili socioloski osecaj kao merilo) i izjasnjavanje samog coveka kao validno, vec moramo proveriti da li je on stvarno upisan u registar crkvene organizacije za koju tvrdi da je clan! Tek onda podaci mogu biti smatrani validnim.

U ovom slucaju, anketa nije ni potrebna, dovoljno je proveriti crkvene knjige, koliko ima registrovanih vernika, a potom od broja registrovanih oduzeti redovne posetioce crkve i dobijamo uzorak koji je 99% tacan.

Nikada rezultati ankete nisu naučni. Doslovno nikada. Jer anketar ili onaj koji je anketu nauručio, polazi od određenih ličnih pretpostavki, ispitanici takođe.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Bojan T. prešao iz pravoslavlja u islam, ja bih rekao prešao iz šupljeg u prazno.

U tom tekstu se pominju gotovo sve ankete, i tvrdi se da ne odgovaraju realnosti! Ljudi u srbiji se izjasnjavaju kao pravoslavci cisto deklarativno, poistovecuju svoju nacionalnu pripadnost sa verom. Dakle, oni sa crkvom nemaju apsolutno nista!

O tome sam već govorio.

I sta si ti rekao, da "tih 10% vernik nisu spremni oprastati"?

Pokazala anketa koju su pravili sami pravoslavci.

Naravno da jesam, ali tvoje baratanje terminima ne dokazuje strucnost odnosno zavrsen fakultet!

Lako je naučiti termine, to može i svaka baba, bitna je upotreba termina u pravom smislu, to ti ne znaš.

Opet neke ankete? Videli smo gore da ti ankete nisu naucno validne jer ne proveravaju verodostojnost ispitanika odnosno da li oni lazu ili govore istinu o svojoj verskoj pripadnosti!

Ajd reci šta je naučna validnost ankete?

Kako je tvoja metodologija naucno ispravna kada ne proverava verodostojnost ispitanika, ne trazi im dokaz pripadnosti - krstenicu, vec prihvata njihov osecaj, kao validan?

Ti uopšte ne znaš šta je metodologija naučnih istraživanja, a ne znaš ni koji su kriterijumi validni za ankete.

Smatras ovo naucno ispravnim? Neko je vernik po osecaju, a nema dokaz pripadnosti - krstenicu?



Opet formalizam, klasika, neću da dajem koment. jer svejedno ne bi verovao.

Dokaz da ti izbegavaš smisao bilo čega vezano za ove teme.

Ovo niti je naucno, niti je validno!



Kakva spdačina od arg. Ovo moram ovima da pošaljem.

A da ne pricam o tome da se ti isti ispitanici mogu podmetnuti po zelji, u cemu ste vi adventisti specijalci!



Pa anketu su radili pravoslavci.

Moj motiv je da saznam da li si ti dostojan da ti se posveti paznja i da se u diskusiji uvazis kao strucno lice ili ne.

Tvoj motiv je da popljuvaš sagovornika, a ovo ti je samo formalno uvjerenje.

To sto te neko zove da drzis predavanja u svojoj crkvi ili ma gde drugde nije dokaz da imas fakultetsku diplomu i da si ti strucnjak! Kod adventista i ja mogu odrzati predavanje i drzao sam!

Ja držim javne tribine. To ti ne možeš. treba imati za to kapacitet.

Ja te nisam pljuvao nego pitao sta imas zavrseno od skole!

To je jedini tvoj motiv, da nekog popoljuvaš. Miroslave S.

Zovu te strucnjaci? Hoces li nam navesti koji su to strucnjaci koji te pozivaju? Hvala!

Psiholozi, publicisti, sociolozi, pedagozi.

S druge strane kazes "slazu se" sa tobom? Njihovo slaganje nam nista ne govori o valdinosti tvoje nauke! Jedino iz suceljavanja mozemo videti odrzivost tvoje argumentacije!

Pa ti ne možeš da osporiš moje navode.

Znaci ipak nemas fakultet?

Naravno da imam, za tebe i 10 fakulteta.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Bojan T. prešao iz pravoslavlja u islam, ja bih rekao prešao iz šupljeg u prazno.

Lako je naučiti termine, to može i svaka baba, bitna je upotreba termina u pravom smislu, to ti ne znaš.

Ti uopšte ne znaš šta je metodologija naučnih istraživanja, a ne znaš ni koji su kriterijumi validni za ankete.

Kakva spdačina od arg. Ovo moram ovima da pošaljem.

Ja držim javne tribine. To ti ne možeš. treba imati za to kapacitet.

To je jedini tvoj motiv, da nekog popoljuvaš. Miroslave S.

Pa ti ne možeš da osporiš moje navode.

Naravno da imam, za tebe i 10 fakulteta.

Došao triploš na terapiju.
 
Natrag
Top