Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Danas je u Crkvi čitano i ovo:

Čitaju Bibliju, a izvrnuli njena učenja. Licemjerno.

PC jedno, a Biblija drugo.

Lažna nauka kaže: Neće biti Zemlja pusta.
__________________________________
Zemlja ostaje pusta.

Mihej 7,13 A zemlja će biti pusta sa stanovnika svojih, za plod djela njihovijeh.

Jeremija 4,23 Gledam zemlju: pusta je, evo, i prazna, nebesa: svjetlost im iščezla.

Izaija 24,3 Opustošena će biti zemlja, opljačkana sasvim, jer je Jahve odlučio.

Jeremija 16,4 Ljutom će smrću pomrijeti, neće biti oplakani niti će se pogrepsti, biće gnoj po zemlji, i od mača i od gladi izginuće, i mrtva će tjelesa njihova biti hrana pticama nebeskim i zvijerima zemaljskim.

Jeremija 25,33 I u onaj će dan biti od kraja do kraja zemlje pobijeni od Gospoda, neće biti oplakani, niti će se pokupiti i pogrepsti, biće gnoj po zemlji.

_____________________________________________________

Lažna nauka kaže mrtvima se propov. Jevanđelje (bukvalno mrtvima)
______________________________________________________
Biblija kaže ovim mrtvima.


Duhovno mrtvima:

"A Isus reče njemu: Hajde za mnom, a ostavi neka mrtvi ukopavaju svoje mrtvace." (Matej 8,22)

"Trebalo se razveseliti i obradovati, jer ovaj brat tvoj mrtav beše, i ožive; i izgubljen beše, i nađe se." (Luka 15,32)

"I nas koji bejasmo mrtvi od grehova ožive s Hristom (blagodaću ste spaseni)." (Efescima 2,5)
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Čitaju Bibliju, a izvrnuli njena učenja. Licemjerno.

PC jedno, a Biblija drugo.

Lažna nauka kaže: Neće biti Zemlja pusta.

Jabi krenula od pretpostavke kako zapravo nijedan čovjek nije savršen i apsolutno duševno zdrav. Stoga imajte na umu kako svaki vaš čudan postupak nije nepobitan dokaz da ste ludi.
Vama se dogodilo da danima ne možete izbaciti iz glave Pravoslavlje , ikone krstove , l krunice . Otkad ste ih čuli, ušli su vam u uho te ih ponavljate poput pokvarene ploče, a kad se probudite, prvo su što vam padne na pamet. Takva miniopsesija pri kojoj mozak smatra kako mora poput papige ponavljati određene riječi često je okidač za sumnje i pitanje: “Je li s mojim mozgom sve u redu?”.
Lud ili normalan? Iako iskusni,vjernik , a posebno Adventista, u određenim situacijama kada vidiš ikonu ,ili krunicu redovito osjećaš strah i paniku te vam, srce ubrzano lupa i hvata te vrtoglavica.
Ne bojse nije riječ o ludilu nego o napadaju tjeskobe, a to je ipak blaža verzija od napadaja ludila
Vi imate problem sa ikonama ,i krunicom , i pitate se je li to normalno, odgovor je, vi ste ili preosjetljivi ili patite od bolesti nazvane ludilo
ZAKLJUČAK :Blaži psihički poremećaji ,možda se još izvučeš?
its-your-road1.png
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jabi krenula od pretpostavke kako zapravo nijedan čovjek nije savršen i apsolutno duševno zdrav. Stoga imajte na umu kako svaki vaš čudan postupak nije nepobitan dokaz da ste ludi.
Vama se dogodilo da danima ne možete izbaciti iz glave Pravoslavlje , ikone krstove , l krunice . Otkad ste ih čuli, ušli su vam u uho te ih ponavljate poput pokvarene ploče, a kad se probudite, prvo su što vam padne na pamet. Takva miniopsesija pri kojoj mozak smatra kako mora poput papige ponavljati određene riječi često je okidač za sumnje i pitanje: “Je li s mojim mozgom sve u redu?”.
Lud ili normalan? Iako iskusni,vjernik , a posebno Adventista, u određenim situacijama kada vidiš ikonu ,ili krunicu redovito osjećaš strah i paniku te vam, srce ubrzano lupa i hvata te vrtoglavica.
Ne bojse nije riječ o ludilu nego o napadaju tjeskobe, a to je ipak blaža verzija od napadaja ludila
Vi imate problem sa ikonama ,i krunicom , i pitate se je li to normalno, odgovor je, vi ste ili preosjetljivi ili patite od bolesti nazvane ludilo
ZAKLJUČAK :Blaži psihički poremećaji ,možda se još izvučeš?

Ako nisi u stanju da svoje stavove podržiš Biblijom, onda nema potrebe ni da čitam tvoje objašnjenje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Antonija, ne možeš gledajući Tripov način pisanja suditi o svim ljudima.

To bi bilo isto kada bi ja zbog dela jednog Rimokatolika - osudio celu Rimokatoličku crkvu.

A ja sam Tripa više puta savetovao o načinu pisanja.

Ipak je suprotno od onoga što ti pišeš - da je Pravoslavnima opsesija borba protiv navodnih sekti, i ta opsesija presrasta u pravo ludilo.

Ja lično, a znam da to nema ni jedan Adventista ( kako ti kažeš ) ""strah i paniku, i ubrzano lupanje srca, i hvatanje vrtoglavice - zbog Pravoslavlja , ikona, krstova , l krunica""

Ja ih jednostavno smatram beživotnim stvarima stvorenim ljudskom rukom kao nekakvo umetničko delo koje ima religijsku svrhu.

Za mene je plan spasenja otkriven u bibliji jedini put, i njega se držim, i svakome koji je otvoren - taj plan spasenja želim da otkrijem, kako bi svi ljudi krenuli njime.
 
Učlanjen(a)
16.08.2018
Poruka
17
Za mene je plan spasenja otkriven u bibliji jedini put, i njega se držim, i svakome koji je otvoren - taj plan spasenja želim da otkrijem, kako bi svi ljudi krenuli njime.
Kako si ti otvoren ako si zatvoren za planove spasenja otkrivene u drugim svetim knjigama?
Ako si ti već zatvoren za druge, kako očekuješ da drugi poput tebe budu otvoreni za tvoj plan? Otvoreni za nekoga ko je isključiv.

Svet i univerzum su previše veliki i složeni i nama nepojmljivi da bi stali u samo jednu knjigu... i to je lepota istih. A i zadatak za nas...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kako si ti otvoren ako si zatvoren za planove spasenja otkrivene u drugim svetim knjigama?
Ako si ti već zatvoren za druge, kako očekuješ da drugi poput tebe budu otvoreni za tvoj plan? Otvoreni za nekoga ko je isključiv.

Svet i univerzum su previše veliki i složeni i nama nepojmljivi da bi stali u samo jednu knjigu... i to je lepota istih. A i zadatak za nas...

Tipična priča Nju Ejdža, da ima više istina onda bi Bog rekao u Bibliji da su nas razne istine oslobodile, a ne da nas je istina (jednina) oslobodila.
 
Učlanjen(a)
16.08.2018
Poruka
17
Niko nije rekao da ima više istina nego da ni u jednoj knjizi nije stala sažeta cela istina tj. opis univerzuma niti je iko od ljudi sposoban da to uradi, bar ne u sadašnjem i dosadašnjem putu razvoja čovečanstva. U bilo kojoj knjizi može da se nalazi samo deo istine. A ovde je pitanje otvorenosti ili zatvorenosti prema drugim delovima.

Toliko malo znamo o materijalnom svetu, još dosta manje o duhovnom a pojedinci tvrde da je, bar u duhovnom, već sve otkriveno i razjašnjeno i da nema dalje. : D
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Niko nije rekao da ima više istina nego da ni u jednoj knjizi nije stala sažeta cela istina tj. opis univerzuma niti je iko od ljudi sposoban da to uradi, bar ne u sadašnjem i dosadašnjem putu razvoja čovečanstva.

Hoćeš reći nije šija nego je vrat. Ono što si rekao je da ima više istina. Nebitno da li je cijela ili nije.

Ako spominješ knjige, a one različito govore onda to znači da ima više istina.

Toliko malo znamo o materijalnom svetu, još dosta manje o duhovnom a pojedinci tvrde da je, bar u duhovnom, već sve otkriveno i razjašnjeno i da nema dalje. :

U duhovnom znamo koliko je potrebno za spasenje.

Pa ko je otvoren za istinu, onda je za laž zatvoren.

Šta hoćeš reći da je su sve svete knjige kao i Biblija. Iako i oni isto kažu za sve druge knjige, djela pokazuju ko je bio u pravu, a ko nije.

Kako može biti dio istine u Vedama ili nekoj drugoj knjizi kada nije sam pojam istine i karakter Boga isti u njima.

Jedno je istina u npr. Vedama i u Bibliji. Nije ni isti Bog ili Božanstvo u tim knjigama, kako su onda to neki dijelovi neke istine koja nam je data?
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Bog, Sveprisutni i Jedini!

Ovo je jedan od zapisa iz istorije Crkve Hristove:

"Svetih Sedam mladića u Efesu.
Veliko gonjenje hrišćana beše za vreme cara Dekija. Sam car dođe u Efes, i tu priredi hučno i bučno praznovanje u čast mrtvih idola ali i grozan pokolj hrišćana.

Sedam mladića, vojnika, uzdržaše se od skvernog žrtvoprinošenja, i usrdno se moljahu Bogu jedinome da spase rod hrišćanski. Oni behu sinovi najuglednijih starešina Efeskih, i njihova imena behu: Maksimilijan, Jamvlih, Martinijan, Jovan, Dionisije, Ekzakustodijan i Antonin.
Kada i oni behu optuženi kod cara, oni se skloniše na jedno brdo iza Efesa, zvano Ohlon, i tu se skriše u nekoj pećini. Kad to car sazna, naredi, da se pećina zazida. Bog pak po dalekosežnom promislu Svome pusti na mladiće jedan čudnovat i dugotrajan san. Carski dvorjani, Teodor i Rufin, potajni hrišćani, dadoše uzidati i jedan kovčežić od bakra sa olovnim pločama, na kojima behu ispisana imena ovih mladića i njihova mučenička smrt u vreme cara Dekija.

Prošlo je od tada preko 200 godina.
U vreme cara Teodosija Mlađeg (408 - 450) nasta veliki spor oko vaskrsenja mrtvih. Jer behu neki što posumnjaše u vaskrsenje. I car Teodosije beše u velikoj žalosti zbog toga spora među vernim; i moljaše se Bogu car, da bi Bog nekim načinom objavio istinu ljudima.
U to vreme bure u crkvi čobani nekog Adolija, koji posedovaše brdo Ohlon, počeše praviti torove za ovce, i uzimahu kamen po kamen od one pećine. Tada se mladići probudiše od sna, mladi i zdravi kakvi su i zaspali. I to se čudo razglasi na sve strane, te i sam Teodosije dođe sa velikom svitom i s umilenjem razgovaraše s mladićima.

Posle nedelju dana oni ponovo zasnuše snom mrtvim, da čekaju opšte vaskrsenje. Car htede da položi tela njihova u zlatne kovčege, ali mu se oni na snu javiše i rekoše mu, da ih ostavi na zemlji kako su bili i polegali."

brat Toma
 
Učlanjen(a)
16.08.2018
Poruka
17
Razlika je u tome da ako se kaže da ima više istina, to znači da su one verovatno međusobno kontradiktorne i isključuju jedna drugu. A ja sam rekao da su delovi jedne te iste istine rasuti tu i tamo i da bi se otkrivala cela jedinstvena istina, potrebno je tragati za svim delovima pojedinačno. Ti delovi ne isključuju jedni druge, naprotiv...

Da osećamo šta je potrebno za spasenje, to da. To je usađeno u čoveka i jasno ukoliko to što ima u sebi želi da oseti. Ali da znamo, istina bi svakako našla svoj put (pronaćiće ovako ili onako) a čovečanstvo ne bi ovako izgledalo danas.

Šta hoćeš reći da su sve svete knjige kao i Biblija.
Da.
Ne znam koja to dela pokazuju ko je u pravu i kako?

Kako može biti dio istine u Vedama ili nekoj drugoj knjizi kada nije sam pojam istine i karakter Boga isti u njima.

Jedno je istina u npr. Vedama i u Bibliji. Nije ni isti Bog ili Božanstvo u tim knjigama, kako su onda to neki dijelovi neke istine koja nam je data?
Svi mi smo povezani sa jednim Bogom ali različite grupe ljudi imaju različite kulture i jezike i imenovali su istog i jedinog Boga različitim imenima (nisu se međusobno dogovarali oko toga) i proučavajući i promišljajući su Boga opisivali na različite načine i iz drugačijih uglova. Ali to ne znači da i ti drugi nisu spoznali deo božanske istine i energije.
Naravno, u svakoj od tih knjiga ima i neistina (ne laži nego prosto stvari za koje je pisac smatrao da su takve ali u stvari nisu a da on to nije znao ili shvatao) a one prave dodatne zabune.
 
Natrag
Top