Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dokaz da im je u srcu zemaljsko carstvo, a ne nebesko.

Архимандрит Јован (Јеленков): Не брините се, биће Косово поново српско

Stanje stvari
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Desetak se daje u crkvi kao legitimno Bozje sredstvo za izdrzavanje slugu Bozjih propovednika i propovedanje jevandjelja, kao i za potrebe crkve.

Ne postoji zapovest desetka u NZ, kad su sakupljali onda je davao ko je koliko hteo.

Adventisti se nikada nisu mesali sa drzavama, pa nisu ni mogli da saradjuju sa njima.

Vi podrzavate protestante koji su se mesali sa vlastima i cak to nazivate Bozjom voljom, a kad mi radimo isto onda smo 'kurve', dok vi niste. To je dvolicnost i licemerje!

Ipak adventisti se i danas mesaju sa vlastima, postoje ministri adventisti i clanovi vlade, kandidati za premijere i predsednike, kojima crkva ustupa svoje dvorane u kojima oni umesto evandjeoskih drze politicke govore. U crkvi u americi vam stoji zastava SAD, a kad mi stavimo svoju srpsku zastavu onda smo nacionalisti!

To su dupli standardi i cisto licemerje!

PC je hindu misticizam u hrišćanstvu

Adventizam, jehovizam, mormonizam.. sve je to masonizam u Hriscanstvu!

Molim lepo!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svaka "duhovnost" koja isključuje Sveto Predanje, i naglasak stavlja na pisanu reč je masonska, i duhovnošću se ne može nazvati.

Onda su po tebi i Isus i apostoli masoni, jer su upucivali na rec Bozju kao na jedino merilo istine.

REČ BOŽJA - BIBLIJA NAPISANA I NADAHNUTA SVETIM DUHOM BOŽJIM DUHOM:

"I imamo najpouzdaniju proročku riječ, i dobro činite što pazite na nju, ako na vidjelo koje svijetli u tamnome mjestu, dokle dan ne osvane i danica se ne rodi u srcima vašima.
I ovo znajte najprije da nijedno proroštvo književno ne biva po svome kazivanju;
Jer nikad proroštvo ne bi od čovječije volje, nego naučeni od svetoga Duha govoriše sveti Božiji ljudi"
( 2 poslanica Petrova 1. 19 - 21 )

DATA ZA ČOVEKOVO DUHOVNO USAVRŠAVANJE:

"Ali ti stoj u tome što si naučio i što ti je povjereno, znajući od koga si se naučio,
I budući da iz malena umiješ sveta pisma, koja te mogu umudriti na spasenije u Hrista Isusa.
Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi, Da bude savršen čovjek Božij, za svako dobro djelo pripravljen" ( 2 poslanica Timotijeva 3. 16 - 17 )

"Jer šta se napred napisa, za našu se nauku napisa, da trpljenjem i utehom pisma nadu imamo" ( Rimljanima poslanica 15. 4 )

REČ BOŽJA JE IZVOR ISTINE KOJOM NAS ON POSVEĆUJE:

"Osveti ih istinom svojom: riječ je tvoja istina" ( jevanđelje po Jovanu 17. 17 )

BOG NAS DUHOVNO PREPORAĐA VEČNOM REJU BOŽJOM:

"Kao prerođeni ne od sjemena koje truhne, nego od onog koje ne truhne, riječju živoga Boga, koja ostaje dovijeka.
Jer je svako tijelo kao trava, i svaka slava čovječija kao cvijet travni: osuši se trava, i cvijet njezin otpade;
Ali riječ Gospodnja ostaje dovijeka. A ovo je riječ što je objavljena među vama"
( 1 poslanica Petrova 1. 23 - 25 )

REČ BOŽJA - SVEDOĆANSTVO ZA POSLEDNJE VREME:

"A on reče: idi Danilo, jer su zatvorene i zapečaćene ove riječi do pošljednjega vremena, mnogi će pretraživati, i znanje će se umnožiti....
Mnogi će se očistiti, ubijeliti i okušati; a bezbožnici će raditi bezbožno, niti će koji bezbožnik razumjeti, ali će razumni razumjeti"
( knjiga proroka Danila 12. 4 - 10 )

REČ BOŽJA OSTAJE DOVEKA:

"I doći će izbavitelj u Sion i k onima od Jakova koji se obraćaju od grijeha, veli Gospod.
A ovo će biti zavjet moj s njima, veli Gospod: duh moj, koji je u tebi, i riječi moje, koje metnuh u usta tvoja, neće otići od usta tvojih ni od usta sjemena tvojega, ni od usta sjemena sjemena tvojega, veli Gospod, otsele i dovijeka"
( knjiga proroka Isaije 59. 20 - 21 )

REČ BOŽJA - SVEDOĆANSTVO O ISUSU:

"I On im reče: O bezumni i sporog srca za verovanje svega što govoriše proroci!
Nije li to trebalo da Hristos pretrpi i da uđe u slavu svoju?
I počevši od Mojsija i od svih proroka kazivaše im šta je za Njega u svemu pismu"
( jevanšelje po Luki 24. 25 - 27 )

"I reče im: Ovo su reči koje sam vam govorio još dok sam bio s vama, da sve treba da se svrši šta je za mene napisano u zakonu Mojsijevom i u prorocima i u psalmima.
Tada im otvori um da razumeju pismo.
I reče im: Tako je pisano, i tako je trebalo da Hristos postrada i da ustane iz mrtvih treći dan;
I da se propoveda pokajanje u ime Njegovo i oproštenje greha po svim narodima počevši od Jerusalima.
A vi ste svedoci ovome"
( jevanđelje po Luki 24. 44 - 48 )

NE MENJATI REČ BOŽJU:

"Jer svjedočim svakome koji čuje riječi proroštva knjige ove; ako ko dometne ovome, Bog će nametnuti na njega zla napisana u knjizi ovoj;
I ako ko oduzme od riječi knjige proroštva ovoga, Bog će oduzeti njegov dijel od knjige života, i od grada svetoga, i od onoga što je napisano u knjizi ovoj"
( otkrivenje 22. 18 - 20 )

---------------------------------------------------------------------------

Upravo je stvar u tome da je sveto predanje tradicionalnih crkava proizvod laznih ucitelja.

Evo sta rec Bozja kaze o tome:

"Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom;
Jer ja ovo znam da će po odlasku mom ući među vas teški vuci koji neće štedeti stada;
I između vas samih postaće ljudi koji će govoriti izvrnutu nauku da odvraćaju učenike za sobom" ( Dela svetih Apostolska 20. 28 - 30 ).

"A beše i lažnih proroka u narodu, kao što će i među vama biti lažnih učitelja, koji će uneti jeresi pogibli, i odricaće se Gospodara koji ih iskupi i dovodiće sebi naglu pogibao.
I mnogi će poći za njihovim nečistotama kojima će se huliti na put istine.
I u lakomstvu loviće vas izmišljenim rečima. Njihov sud odavno ne docni, i pogibao njihova ne drema"
( 2 poslanica Petrova 2. 1 - 3 )

"Čudim se da se tako odmah odvraćate na drugo jevanđelje od Onog koji vas pozva blagodaću Hristovom,
Koje nije drugo, samo što neki smetaju vas, i hoće da izvrnu jevanđelje Hristovo.
Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drugačije nego što vam javismo, proklet da bude!
Kao što pre rekosmo i sad opet velim: ako vam ko javi jevanđelje drugačije nego što primiste, proklet da bude!"
( Galatima poslanica 1. 6 - 9 ).

"Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom;
Jer ja ovo znam da će po odlasku mom ući među vas teški vuci koji neće štedeti stada;
I između vas samih postaće ljudi koji će govoriti izvrnutu nauku da odvraćaju učenike za sobom" ( Dela svetih Apostolska 20. 28 - 30 ).

"A beše i lažnih proroka u narodu, kao što će i među vama biti lažnih učitelja, koji će uneti jeresi pogibli, i odricaće se Gospodara koji ih iskupi i dovodiće sebi naglu pogibao.
I mnogi će poći za njihovim nečistotama kojima će se huliti na put istine.
I u lakomstvu loviće vas izmišljenim rečima. Njihov sud odavno ne docni, i pogibao njihova ne drema"
( 2 poslanica Petrova 2. 1 - 3 )

"Čudim se da se tako odmah odvraćate na drugo jevanđelje od Onog koji vas pozva blagodaću Hristovom,
Koje nije drugo, samo što neki smetaju vas, i hoće da izvrnu jevanđelje Hristovo.
Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drugačije nego što vam javismo, proklet da bude!
Kao što pre rekosmo i sad opet velim: ako vam ko javi jevanđelje drugačije nego što primiste, proklet da bude!"
( Galatima poslanica 1. 6 - 9 ).
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Onda su po tebi i Isus i apostoli masoni, jer su upucivali na rec Bozju kao na jedino merilo istine.

Zašto izmišljaš, kad je upravo obrnuto? Vidi:

Mt 28,19: Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga i učeći ih čuvati sve što sam vam zapovjedio!" "I evo, ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta."

Dakle, Isus svojim apostolima nije rekao da pišu knjige i da ih raznose ljudima, nego im reče: Krstite ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga i učite ih čuvati sve što sam vam zapovjedio.


P.S. Koliko je ono poslanica i evanđelja Isus napisao?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne postoji zapovest desetka u NZ, kad su sakupljali onda je davao ko je koliko hteo.

Dokaz da nemaš pojma šta je desetak, nije desetak za pomoć nego za službu u SZ hrama, a sada propovednicima.

A u NZ se skupljala pomoć, zato se i ne spominje 10% jer se to podrazumevalo da se daje.

Eto umalo raskol u SPC, morao je patrijarh da ide tamo da im zapreti smenom.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
P.S. Koliko je ono poslanica i evanđelja Isus napisao?

Stvarno, koliko ih je napisao? ;)

Ps. Bojim se da oni (jer svi su oni isti kao onaj kome postavljaš pitanje), neće razumeti tvoje pitanje, jer oni veruju da je Bog (da u slučaju kada treba braniti bibliolatriju, onda je Isus Bog, a kada treba slušati Isusa koji krši, i ukida shabat, onda Isus nije Bog, što samo govori da su oni kao i svi bezbožnici dali sebi za pravo da odlučuju ko je i kakav je Bog) lično otipkao Sveto Pismo, dakle i poslanice i evanđelja (gde im je opet Isus Bog, ali samo u onim redovima koji "potvrđuju" njihova "verovanja").

Naravno, sada se postavlja pitanje, a zašto se onda, ako je Bog pisao (otipkao) celo Sveto Pismo, prelazi preko jasno rečenih uputstava o tome da za Kristove ne važi shabat, propisi o hrani, desetak i tome slično, da ne govorim o "istražnom postupku" koga doslovno nigde nema u Svetom Pismu.


Dakle, u Novom zavjetu nema desetka. :) A vi biste se, ako se hoćete zvati kršćanima, trebali držati Novog zavjeta.


A nema desetka ni u Dekalogu. ;)

Da trebali bi da se drže Novoga Zaveta, ali isti decidno ukida shabat, propise o hrani, obrezanje, mlađake i blagdane. Da ne govorim o za Novi Zavet obaveznom blagovanju Tela i Krvi Isusove, za ove židovstvom posednute najvećom, uz Križ - Krst sablazni.

Tako da, njihovo kićenje imenom Kristovih, je samo to, kićenje, doslovno maska.

Doslovno, oni su vukovi u jagnjećoj koži.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top