Pravoslavlje

Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Bog, vernici i Bogotražitelji!

Pre par dana, na dan svetog Jovana Krstitelja Hristovog, u Crkvi je izmedju ostalog bilo čitano i ovo:

"A u petnaestoj godini vlade cara Tiverija, kada je Pontije Pilat upravljao Judejom ....
reče Bog Zaharijinom sinu Jovanu u pustinji....
..................
I posvedoči Jovan govoreći; "Video sam Duha kako silazi kao golub sa neba, i osta na njemu (Hristu Isusu).
I ja ga nisam znao, nego Onaj što me posla da krstim vodom, On mi reče:
"Na koga vidiš da silazi Duh i ostaje na njemu, taj krštava Duhom Svetim.""

Čovek živog dijaloga sa Bogom Svemogućim i silama nebeskim!

brat Toma
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pomaže Bog, vernici i Bogotražitelji!

Pre par dana, na dan svetog Jovana Krstitelja Hristovog, u Crkvi je izmedju ostalog bilo čitano i ovo:

"A u petnaestoj godini vlade cara Tiverija, kada je Pontije Pilat upravljao Judejom ....
reče Bog Zaharijinom sinu Jovanu u pustinji....
..................
I posvedoči Jovan govoreći; "Video sam Duha kako silazi kao golub sa neba, i osta na njemu (Hristu Isusu).
I ja ga nisam znao, nego Onaj što me posla da krstim vodom, On mi reče:
"Na koga vidiš da silazi Duh i ostaje na njemu, taj krštava Duhom Svetim.""


Čovek živog dijaloga sa Bogom Svemogućim i silama nebeskim!

brat Toma

Bog te blagoslovio.

Viši nivo vere je saznanje da postoji živi Bog sa kojim se može komunicirati, kao u slučaju Mojsija za koga biblija kaže "I Gospod govoraše s Mojsijem licem k licu kao što govori čovek s prijateljem svojim" ( 2 Mojsijeva 33. 11).

Najviši nivo vere je lično ostvariti ovo iskustvo.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Gospod Bog, Rečju Svojom!

Kako vreme prolazi, u svom Bogo-molitvenom životu primećujem
sve veću želju da prosto ... stojim i ćutim pred Bogom. Imam par razloga za tako nešto:
1. Ko je ovde kome Bog? On meni ili ja Njemu?
2. Mogu li ja govoriti i slušati u isto vreme?
3. Šta je meni duše-korisnije, da Njemu kažem šta mi je na srcu
ili da ja slušam Njega?
(kao da On ne zna! kao da ja znam šta mi je tačno na srcu!)
4. Osim Jova (koga Lično Gospod Bog naziva "pravednim"!) ima li još
koga da je imao ovakav dožvljaj sa Bogom:
"Tada odgovori Gospod Jovu iz vihora i reče:
"Ko je to što zamračuje savet rečima nerazumno?
Opaši se sada kao čovek; Ja ću te pitati, a ti mi kazuj"."


Govori Gospode, sluša sluga Tvoj!

brat Toma
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bilo je više slučajeva gde su verni Božji ljudi razgovarali sa Gospodom

Evo jednog iz starog zaveta:

"A u Damasku bješe jedan učenik, po imenu Ananija, i reče mu Gospod u utvari: Ananija! A on reče: evo me, Gospode!
A Gospod mu reče: ustani i idi u ulicu koja se zove Prava, i traži u domu Judinom po imenu Savla Taršanina; jer gle, on se moli Bogu,
I vidje u utvari čovjeka, po imenu Ananiju, gdje uđe i metnu ruku na nj da progleda.
A Ananija odgovori: Gospode! ja čuh od mnogijeh za toga čovjeka kolika zla počini svetima tvojima u Jerusalimu;
I ovdje ima vlast od glavara svešteničkijeh da veže sve koji prizivaju ime tvoje.
A Gospod mu reče: idi, jer mi je on sud izbrani da iznese ime moje pred neznabošce i careve i sinove Izrailjeve.
A ja ću mu pokazati koliko mu valja postradati za ime moje"
( dela apostolska 9. 10 - 16 )

Ja lično nisam imao iskustvo da lično razgovaram ili odgovaram Bogu na njegove reči, osim što sam porilikom molitve više puta čuo glas.

Prvom prilikom to je bio slučaj kada sam se molio za isceljenje moje majke koja je predhodnog dana bila prevezena u bolnicu u nepokretnom stanju od šloga.

Tada sam se molio "Gospode molim te da isceliš moju majku i da je digneš iz postelje.
Molim te usliši me, u Isusovo ime Amin"

Tada mi je glas rekao "Već sam te uslišio"

Sledećeg dana kada sam otišao u bolnicu, moja majka je takoreći trčala po bolesničkoj sobi, sva radosna, i potpuno zdrava.

Imao sam više ovakvih slučajeva, kao i snova i vizija u kojima mi se pokazivao Gospod Isus, i ispunjavao me nebeskom radošću i ljubavlju.

Ja bih sve ovo definisao poznatom izrekom "koliko para toliko i muzike"

Odnosno, koliko se predajemo Bogu i tražimo ga u svom životu, toliko će nam se on i dati i otkrivati.

Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To je pokušao stari Izrael da slave Boga uz kipove Marduku, Astraroti itd.

A usnama da se slavi Jahve.

Nema toga kod Boga.

Još kada je Isus Navin bio postala je podjela na prave i one koji su samo imenom Izraelci.

Pa mu je Bog javio da je počelo kod Jevreja tajno obožavanje kipića i ostalih predmeta.

Kada oni nisu uspjeli da se od toga izliječe, pitam se kako ćete vi sa toliko predmeta.

Onjda mu je Bog rekao da sazove narod i ovo im kaže.

Isus Navin 24,15 Ako li vam nije drago služiti Gospodu, izberite sebi danas kome ćete služiti: ili bogove kojima su služili oci vaši s onu stranu rijeke, ili bogove Amoreja u kojih zemlji živite; a ja i dom moj služićemo Gospodu.

Djela su pokazala da nema služenja i Bogu i mamonu.

Ne može i ljubav, milost, praštanje i satiranje neprijatelja kao kod Filareta Moskovskog.

Bog ne odobrava i jedno drugo, samo jedno.

Taj problem koji ima PC je imala i farisejska crkva.

Jakovljeva 3,11 Može li izvor iz istoga otvora točiti slatko i gorko?

Nema i ljubav i satiranje, milost i osveta.

Dakle odlučite se za jedno ili drugo.


 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Bog je Gospod, i javi se nama!

Divan poziv i molitva Bogu svetog Nikolaja namenjena svim Pravoslavnim vernicima,
krštenim u Hrista i ispunjeni Duhom Svetim!


BESEDA
o Carstvu Božjem, koje je unutra
Carstvo Božje je unutra u vama. (Lk. 17, 21)
Sve što je Božje, nosi pečat besmrtnosti. I Carstvo Božje – carstvo je besmrtno.
Ako želimo, dakle, da dišemo vazduh besmrtnosti, moramo ući unutra u sebe, u srce svoje, u Carstvo Božje.
Izvan nas je vazduh vremena, vazduh prolaznosti i truleži, u kome duša teško diše.
Carstvo prirodno – carstvo je čulno, otuda carstvo tuđine u sravnjenju sa dušom našom, koja predstavlja unutrašnje carstvo naše.
Zašto ljudi vole da se bave dugo, dugo u tuđini? Zašto retko i nerado ulaze u svoju sopstvenu kuću?
Kad god mislimo na sve, mi mislimo o tuđini. Kad god se razgovaramo o čulnom svetu, mi se razgovaramo u tuđini.
Živeći po čulima, mi ličimo na čoveka koji ceo dan juri po tuđim kućama, a samo uveče se vraća svojoj kući na spavanje.
I tako budnoću svoju mi posvećujemo smrti, a spavanje besmrtnosti! Mi dolazimo k sebi, vraćamo se u sebe samo u snu!
No i naš san sanja našu javu, tj. i kad smo u svojoj kući u besvesnom stanju, mi sanjamo tuđe kuće: naši snovi čulni su,
jer je naša java čulna. I tako mi smo u tuđini, i tuđi i na javi i u snu. Neprestano mi smo van sebe.

A Gospod hoće da nas vrati u nas same, u dom svoj i domovinu svoju. Za nas je Carstvo Božje unutra u nama: van nas je tuđina.
Da bismo izbegli iz tuđine i našli pravi dom svoj, u kome se sretamo neposredno s Bogom, mi moramo ući u sebe, u srce svoje.
Tu je Car, i tu je carstvo.

O Gospode i Care angela i svetitelja, pokaži nam bogatstvo i sjaj carstva Tvog unutra u nama.
Da bismo zavoleli carstvo Tvoje više nego što volimo čulnu tuđinu, carstvo promenljivosti i prolaznosti.
Tebi slava i hvala vavek.
Amin.
 
Natrag
Top