Pravoslavci i katolici štite hrišćanstvo

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vidis Darth, da sve to sto si pripisao nama upravo je tvoj stil "DISKUSIJE". Ti ni jednu recenicu nisi izneo normalnu, nego u svemu se otkriva tvoje ponizenje drugih, tvoja pakost i osveta.
Ako to nije podcenjivanje, pljuvanje, vredjanje i lazno prikazivanje onih sa kojima si dosao da diskutujes, kazi nam staje?


Proceni sam, da li je moguce voditi diskusiju sa tobom ako nastavis ovako da se ponasas? Sve sto si nama gore pripisao, dokazao si da je uprtavo tvoje vlastito.
Umesto da menjas druge, sto nije u tvojoj valsti,
promeni prvo sebe. Pokazi primerom kako bi drugi trebali da diskutuju, a ne podcenjivanjem i vredjanjem

Marko, ne priliči vam da izvrćete. Prvo to nije moj stil, nego stil vašeg brata po shabatu. Veoma ste lako zaboravili kakvi su bili moji prvi postovi na ovom delu foruma, sa kojima ste se slagali, sve dok nisam iskazao svoje protivljenje Sola Scriptura. Moje navodno "pljuvanje" počinje kao odgovor na ponašanje vašeg brata po "veri" i negovu aroganciju. Ujedno ja ne pljujem, nego razoktrivam istinu o vašem kultu, a kult jeste, ma šta vi tvrdili.

Nikoga ja nisam podcenio, nego je upravo suprotno. Vi podcenjujete druge i namećete sebe kao posednike "istine". A tako se ne vodi diskusija. Uostalom zašto bi vernici Hristovi uopšte vodili diskusiju sa vama (ne vama lično, nego sa vašom "verom")? Da vas obrate? To mi nije namera, tako da ono vaše o tome da nisam vlastan promeniti vas ili druge, ne stoji, to mi i nije namera. Namera mi je da odbranim istinu iznošenjem svega što vašu "argumentaciju" čini ništavnom.

Pokažite vi kako se pravilno diskutuje. Prestanite da za uzdizanje svog kulta koristite napade na druge. Uostalom gde su Luterani, Evangelici, gde su svi ostali protestanti koje ovde "branite", a u stvari ih poistovećujete sa sobom? Gde su, nema ih. Zašto ih nema? Oterali ste ih. Da ne govorim o tome da na sve načine želite da raspirite svađu između Katolika I Pravoslavaca, koristeći se nacionalizmom i nesrećnim odnosima Srba i Hrvata. I posle ja pljujem? Ne, Marko, to radi vaš brat po "veri" a vi ga u tome podržavate, Vi. Ne ja. Nikome od nas koji nisimo sledbenici SDA, nije palo na pamet da traži načina za uklanjanje sa foruma vašeg brata po adventizmu, iako za to postoje itekakvi razlozi, nego je to vama palo na pamet. Vi želite da ućutkate, ne mi. Tako da, nemojte svoje greške pripisivati drugima.

Ujedno, sve što sam rekao o vama, vašoj "proročici" i ostalom stoji. Nažalost vašu istina je. Ne nazivamo je mi Katolici "malim svetlom", nego vi, Vama je ona stub vere, nama nije, Vama je zabranjeno da posumnjate u njene umotvorine. Zato i jeste dobili epitet EGWisti, koji vam pristaje. Isto kao i epitet subotara. Toliko o tome.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isto kao sto bi se posteni adventisti ogradili o vas dvojicu i ogradjuju se. Samo vi to ne znate..

Mozda zbog nekih stvari o kojima pisem, ali sto se tice ponasanja i odnosa prema drugima, za to sigurno ne, osim sto bi mozda bili zbunjeni zasto sam na forumu i diskutujem medju onima koji su otvoreni protivnici i hulitelji.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mozda zbog nekih stvari o kojima pisem, ali sto se tice ponasanja i odnosa prema drugima, za to sigurno ne
Upravo suprotno, bas su iznenadjeni vasim odnosom prema drugima. Necu reci ko mi je to rekao. Doduse kazu oni i za nas isto. Ali generalno vi sebe ne vidite tudjim ocima i samo tvrdite kako ste "ispravni" i "ugrozeni".. Kad pozovem da to promenimo onda mi udarate kontru.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kad pozovem da to promenimo onda mi udarate kontru.

Tvoj motiv je taman kao i fariseja nije ispravan.

Jao što volim apostola Jovana ili Ivana, a znaš zašto.

Razotkrio je izgovore fariseja, kao to im je bio motiv.

Ajde da ubijemo Isusa pa da spasimo cijeli narod, bolje da njega jednog ubijemo nego da narod strada.

E taman je i tvoj poziv na mirnu raspravu isto kao i poziv fariseja na spasenje naroda.

Ali generalno vi sebe ne vidite tudjim ocima i samo tvrdite kako ste "ispravni" i "ugrozeni"

Opet naš arg.

Zato vi već sada vidite propast, a ko vam je kriv kada ne vidite kako vas drugi gledaju.

I niste u stanju da povežete uzrok i posljedicu svog stradanja, a vaša kuknjava dokazuje da niste stradali za Hrista.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Tvoj motiv je taman kao i fariseja nije ispravan.
Da li je moguce da si ti takav da svakog coveka (ne samo tradicionalne nego i adventisticke vere) koji ti se suprotstavi karakterises kao "coveka zlih motiva"?

Zasto, ali poBogu zasto ne zelis biti dobar covek i Hriscanin? Zasto ti sudis svima a ne pustas sud Bogu kao sto biblija naredjuje???

Da nisi ti "bog"?

Ti izgleda bas izazivas (zato su te i tukli kad si izazivao - a to ne pravoslavni vec su te tukli tvoji adventisti), imam osecaj da razgovaram ili sa opsednutim covekom ili sa ne daj Boze bolesnim?

Pa Isus je cak i Judi dao sansu iako je znao da ce ga izdati, do kraja ga je voleo, a ti nama ni sansu ne dajes vec nas unapred osudjujes?

Zar je to Hriscanstvo?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Da li je moguce da si ti takav da svakog coveka (ne samo tradicionalne nego i adventisticke vere) koji ti se suprotstavi karakterises kao "coveka zlih motiva"?

Naravno svakog.

Zasto, ali poBogu zasto ne zelis biti dobar covek i Hriscanin?

Čim ti meni kažeš da nisam znam da sam na dobrom putu.

Zasto ti sudis svima a ne pustas sud Bogu kao sto biblija naredjuje???

Da stvarno Jovan Krst. je došao kod onih bludnika i rekao im da ih on ne osuđuje , nego da ih samo Bog osuđuje, on nema ništa protiv toga što oni rade.

Baš je tako nastupio. Ni to ne znaš, jer ne znaš šta su motivi. Nije isto kada to kaže farisej cariniku i Jovan Krst. onim bludnicima.

Da nisi ti "bog"?

Opet naš arg.

Ti izgleda bas izazivas (zato su te i tukli kad si izazivao - a to ne pravoslavni vec su te tukli tvoji adventisti), imam osecaj da razgovaram ili sa opsednutim covekom ili sa ne daj Boze bolesnim?

KO fol ne daj Bože, a to si i mislio. Ne znam na koga misliš da su me tukli advent. i na šta misliš na arg. ili na nešto drugo.

Pa Isus je cak i Judi dao sansu iako je znao da ce ga izdati, do kraja ga je voleo, a ti nama ni sansu ne dajes vec nas unapred osudjujes?

Misliš da ćeš ubacivanjem istina da dokažeš da su sve tvoje riječi istina.

Zar je to Hriscanstvo?

Da vi niste nikakvo hrišćanstvo dokazuju dela.

Od kada je Pravoslavlje vaskrslo iz senke ateizma na ovim našim prostorima stanje sa moralom se samo pogoršalo.

U Srbiji se povećala stopa ubistava 3 puta od 90. godina.

Zar Isus nije rekao da ćemo se po rodovima poznati.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Da li je moguce da si ti takav da svakog coveka (ne samo tradicionalne nego i adventisticke vere) koji ti se suprotstavi karakterises kao "coveka zlih motiva"?

Zasto, ali poBogu zasto ne zelis biti dobar covek i Hriscanin? Zasto ti sudis svima a ne pustas sud Bogu kao sto biblija naredjuje???

Da nisi ti "bog"?

Ti izgleda bas izazivas (zato su te i tukli kad si izazivao - a to ne pravoslavni vec su te tukli tvoji adventisti), imam osecaj da razgovaram ili sa opsednutim covekom ili sa ne daj Boze bolesnim?

Pa Isus je cak i Judi dao sansu iako je znao da ce ga izdati, do kraja ga je voleo, a ti nama ni sansu ne dajes vec nas unapred osudjujes?

Zar je to Hriscanstvo?

Mire, takav je sistem verovanja Adventista Sedmog Dana, tačnije EGWista. Ne sme se posumnjati u "duh proroštva". Tako da, on se ne ponaša suprotno od načina ponašanja sledbenika "malog svetla".

Ček, ček? Ko je koga tukao? Adventisti tukli njega??? Adventisti nekoga tukli??? Ahahahahahahahahaha, a posle mi imamo "zao duh", joooj licemera.
Kad smo već kod tučenja, tj batina, znaš li možda čime su ga tukli? Biblijom, ili su koristili metle?

Mire, nisu oni Hrišćani, shvati to, i ne pokušavaj da igraš na Hrišćanska, osećanja kod bilo koga od njih, posebno ne kod njega, Ovim što si naprisao: "Pa Isus je cak i Judi dao sansu iako je znao da ce ga izdati, do kraja ga je voleo, a ti nama ni sansu ne dajes vec nas unapred osudjujes?" samo si implicirao da mi grešimo prema njima. A to nije tačno. Tako da, ne treba nama ni jedan adventista, džehovac ili bilo ko da daje ikakvu šansu, niti smo dužni da se njima pravdamo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mire, takav je sistem verovanja Adventista Sedmog Dana, tačnije EGWista. Ne sme se posumnjati u "duh proroštva". Tako da, on se ne ponaša suprotno od načina ponašanja sledbenika "malog svetla".

Ček, ček? Ko je koga tukao? Adventisti tukli njega??? Adventisti nekoga tukli??? Ahahahahahahahahaha, a posle mi imamo "zao duh", joooj licemera.
Kad smo već kod tučenja, tj batina, znaš li možda čime su ga tukli? Biblijom, ili su koristili metle?

Kod vas je to takav duh, da bijete, a kod nas nije nego može biti pojedinac takav jer tako izabrao, a kod vas se filuju mržnjom, kod vas je duh mržnje i nasilja.

Tako vi "branite" hrišćanstvo.
 
Natrag
Top