Prava istorija Srba?!

Član
Učlanjen(a)
29.03.2010
Poruka
14
Meni ova prica zvuci neverovatno.Citao sam da su u starom veku Slovene nazivali Antima,Venetima,Gatima ali da su ih nazivali Srbima to prvi put cujem.

za pojavu pomena Srba u nekim izvorima u Starom veku, za to ne znam....
zapravo, posto je prvi pomen u vizantijskim izvorima, moracu da dopunim... najcesce ih nazivaju Tribalima, ali i Srbima, u nekom trenutku...
kada je rec o vizantijskoj istoriografiji, oni su samo bili pod jakim utiskom tradicionalnog belezenja (ovo dovodi do toga da neki pozniji vizantijski istoricari koriste ime Tribali za Srbe, jer je na teritoriji danasnje Srbije, odnosno Balkana, pleme Tribala boravilo pre doseljavanja Slovena... i ovo nije jedinstveni slucaj...)
mislim da se prvi pomeni plemena Srba beleze u DAI (Spis o narodima, Konstantina Porfirogenita), ili eventualno neko od pisama... ili tako nesto :D

inace, sasvim se slazem sa tvojim razmatranjem ove teme...
maltene svi ovi (gorepomenuti) autori nisu nikakvi istoricari... (uglavnom amateri...)
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
160
Koliko i ja znam Srbi se pod tim imenom pojavljuju u Vizantijskim izvorima.Dakle negde na samom kraju 6. ili pocetku 7. veka sto je vec period ranog srednjeg veka.Da je gore navedena teorija o Srbima tacna bilo bi zapanjujuce da narod tolike starosti i uticaja ne bi ostavio neke materijalne i kulturne dokaze o svom postojanju, a to se nikako ne bi moglo prikriti.
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Koliko i ja znam Srbi se pod tim imenom pojavljuju u Vizantijskim izvorima.Dakle negde na samom kraju 6. ili pocetku 7. veka sto je vec period ranog srednjeg veka.Da je gore navedena teorija o Srbima tacna bilo bi zapanjujuce da narod tolike starosti i uticaja ne bi ostavio neke materijalne i kulturne dokaze o svom postojanju, a to se nikako ne bi moglo prikriti.


Upravo i jesu ostavili velike tragove i materijalne i kulturne i ostale. Ne bi bilo loše da osim vizantiskog pročitate i ostale izvore, pa da onda donesete sud.
Za početak pogledajte od J. Deretića po neki video a postoji i knjiga. Ne treba puno vremena da se pročita. Taj dr. istorije uopšte nije amater, naprotiv. Nije ni jedini koji je istraživao ali je možda najdostupniji.
Ono što su nas u školi učili je samo deo istorije, samo jedno parče.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Nek bude da Srbi nisu postojali do 6 veka....U redu...Ajd sad vi koji to tvrdite, kažite kao su nastali Srbi i odakle...Iz kog bokala su i odakle istreseni na ove prostore...
Ko su ti vizantinci??? Nešto ih danas nema ili sam ja neinformisan pa ne znam gde su nastanjeni....
I reci te nam, ko su to stari grci i da li imaju veze sa današnjim grcima ili nemaju...Pa i ovi rimljani su takođe interesantni...Ko su oni sada, italijani??? A gali?? Da ne nabrajam još po neke izumrle...Pa da li po Evropi ima Hanibalovih potomaka i gde su nastanjeni i ko su oni sada a ko su bili?? Ko su stanovnici sicilije, italijani?
Ajd nam recite gde su i da li su postojali Srbi pre 6 veka i ko ih je to stvorio u 6 veku??? Pali s neba? Iznikli iz zemlje? Pobunili se pa proglasili nezavisnost u odnosu na koga i kada???
Ajde da čujemo te vaše relevantne izvore...

A ti šumadinac80 o kojoj teoriji krvi i tla pričaš??? Zašto se šumadija zove šumadija? Kad je nastanjena? Dal su tu živeli šumadinci pre 300 godina a i ako su živeli kako i gde su to živeli?U kojim i kakvim naseobinama...
Pa gde su živeli sve kelti a gde sad jedino postoje njihovi potomci?
Kog je porekla engleska kraljevska porodica po DNK analizi?
Ajd malo da se manemo teorija zavere, teorija krvi i zemlje, komunističke i svetske istoriografije i ostalih baljezgarija...
Pa da vidimo ko je kada i odakle došao. sa kim se kako i zbog čega mešao i ko su i čiji potomci...I ko je i kada primao i menjao veru, naravno i zašto...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Uzgred, mora da ste čuli za LUŽIČKE SRBE, BELE SRBE...... koji i dan danas postoje. Znate li gde su i od kada žive na tim prostorima?
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
160
Ako vas interesuje moje poreklo ,moji preci su u Sumadiju dosli iz Crne Gore krajem 18. veka kao i vecina stanovnistva danasnje Sumadije.Poreklo imena Sumadija je ocigledno,ali to nije tema.E sad naravno da su Srbi postojali i pre pocetka7. veka i ne samo to vec su dosli sa svojim vladarom(cije je ime danas zaboravljeno).Dakle danasnja Srbija je dobila ime po plemenu Srbi a ne obrnuto kao npr Makedonija cije je Slovensko stanovnistvo dobilo ime po teritoriji.Mozda Vizantijci nisu savrseni kao izvor, ali je Vizantija jedina civilizovana drzava tog vremena(mislim na prelaz iz starog u srednji vek).To sto je Vizantija nestala nema nikakve veze sa autenticnoscu spisa istoricara tog vremena.Ovde je pitanje dali su Srbi stari nekoliko hiljada godina ili ne? Vise je nego jasno da su Srbi kulturoloski deo Slovena i to pokazuje jezik, obicaji,prehriscanska religija itd.Na osnovu genetskih istrazivanja zakljucuje se da su stanovnici Srbije mesavina predslovenskih naroda Balkana(vecim delom) i Slovena (manjim delom),uz manji uticaj naroda koji su prolazili ovim prostorom.E sad da su Srbi imali takvo putesestvije kako se ovde tvrdi to bi ostavilo posledice na njihov genetski materijal.Ovde se tvrdi da su se Srbi(Sloveni) zadrzali na teritoriji Bliskog istoka i Severne Afrike.Dakle delimicno bi se mesali sa lokalnim stanovnistvom semitskog porekla sto bi se odrazilo na gene,ali tih gena kod nas Srba jednostavno nema.Opet se vracam na opis Slovena od strane Vizantinaca.Oni ih opisuju kao ljude svetlog tena,plave ili svetlosmedje kose i plavih ociju sto je tipicno za narode severne i istocne Evrope.Da su se Srbi zadrzavali na prostorima srednjeg i bliskog istoka sigurno ne bi tako izgledali.Opet ponavljam narod takve istorije ostavio bi trag u spisima vise civilizacija Azije i Evrope koji bi danas vise nego jasno dokazali njegovo poreklo.U teoriju da ti podatci postoje a da ih neko krije poverovacu kada mi objasnite ko to radi i zasto_One kojima je cudna prica o krvi i tlu koju sam pomenuo neka malo prouce delovanje organizacije Anhernerbe u Nemackoj izmedju dva svetska rata i neka je uporede sa delovanjem nasih istoricara tipa Deretic danas.
 
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
306
Mene je Šumadinac asocirao i probudio, da postavim jedno uzgredno pitanje: Zašto svi naši saveznici (sem Rusa, čini mi se) svakih nekoliko desetina godina navaljuju da bombarduju i razruše Beograd...? Skupa sa nepotrebnim bombardovanjima civilnih ciljeva nekoliko puta tokom 2. Svetskog rata...? Meni je i to velika zagonetka.
 
Član
Učlanjen(a)
29.03.2010
Poruka
14
Gospodin Deretic, bojim se, moram vas razocarati, nema diplomu istoricara, a to njegovo "istrazivanje" sluzi kao glavna tema za podsmeh medju istoricarima... (onim koji tu diplomu imaju)
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Nisam drvani advokat Deretića, ali diploma ne znači ništa odavno a realno nikada nije ni značila... To je samo sertifikat da je neko prošao zadovoljavajućom ocenom određeni broj ispita...
Votačku dozvolu ima većina ali retki su Šumaheri, Fitipaldiji....
Diploma je samo papir ako ga pravilno ne koristiš...
Najuspešniji menadžer s kraja XX veka je bio direktor nemačkog telekoma po oficijelnoj diplomi "profesor stranog jezika"...I njemu su se smejali informatičari, ekonomisti, elektroinženjeri itd...
 
Natrag
Top