Povijest nedjeljnog bogoštovlja

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
poštovani kolega
da si malo bolje proučio Sveto Pismo
shvatio bi da vjerni Židovi, i kršćani subotom ne rade novcem
dakle ne upotrebljavaju ga, jer im netreba
za to ima šest radnih dana

sve ove neosnovane optužbe protiv kolega na forumu padaju na tebe, nažalost
Bog če ih primiti kao takve
jer
Sveto Pismo te jasno uči:
čime drugoga tužiš - samoga sebe optužuješ
dakle
da ti pojasnim
kada optužuješ nekog čovjeka da je lažov ili licemjer
time optužuješ samoga sebe
svako dobro želim
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
poštovani kolega
da si malo bolje proučio Sveto Pismo
shvatio bi da vjerni Židovi, i kršćani subotom ne rade novcem
dakle ne upotrebljavaju ga, jer im netreba
za to ima šest radnih dana

Ni u neki pretinac kod kuće ne smiju spremiti nešto novca? A smiju li doktora platiti koji im sinu u subotu život spašava?

sve ove neosnovane optužbe protiv kolega na forumu padaju na tebe, nažalost
Bog če ih primiti kao takve
jer
Sveto Pismo te jasno uči:
čime drugoga tužiš - samoga sebe optužuješ
dakle
da ti pojasnim
kada optužuješ nekog čovjeka da je lažov ili licemjer
time optužuješ samoga sebe
svako dobro želim

Ja nisam nikoga optužio da je lažov. Istina, tražio sam i od Laodikeje i od tebe da dokažete tvrdnje koje ste iznijeli i za koje ja tvrdim da su notorne laži. Također, istina je, rekao sam da ću vas smatrati notornim lažovima ako ne dokažete one svoje tvrdnje. Vrijeme teče, ja ću čekati vaše dokaze ali ne do vječnosti.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nedelja je dan obožavanja boga sunca, nažalost mnogi su zavedeni da krše 4. zapovijest a da to i ne znaju.

I prije KOnstantina se nedelja počela slaviti ali to je ljudska nauka.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Nedelja je dan obožavanja boga sunca, nažalost mnogi su zavedeni da krše 4. zapovijest a da to i ne znaju.

I prije KOnstantina se nedelja počela slaviti ali to je ljudska nauka.

Lako je tebi kočoperiti se. Traži li tko dokaz, ti citiraš Laodikeju. Hoće li netko dodatno provjeriti, imaš spidija. Nađe li se kakva dosadna cjepidlaka, imaš svojih starih postova.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
novac se u petak ako je primljen sprema
može se odvojiti dio da se odnese u crkvu u subotu, stavi se u kovertu i odvoji od ostatka
nemože se u subotu raditi novcem nikako niti ga odvajati da se nosi u crkvu, to mora biti gotovo - odvojeno u petak prije zalaska

doktoru koji spašava život subotom ako je kakav hitni slučaj, novac možemo odnijeti u nedjelju ili koji drugi dan, stvar dogovora sa njim

slijepac vidi jasno gdje su ti postavljeni dokazi s moje strane
čak su navedene knjige i stranice
probaj zaista pročitati moj odgovor u ovoj temi pod rednim brojem slovima dvanaest, brojem 12, dana 25.08.2014.g
svako dobro

bude li trebalo čitaću ti ja dio po dio, ovdje
a ti kad kažeš kapiram - shvačam - kontam, idemo dalje
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
novac se u petak ako je primljen sprema
može se odvojiti dio da se odnese u crkvu u subotu, stavi se u kovertu i odvoji od ostatka

A zašto im onda sveti Pavao kaže da to čine "svakog prvog dana u tjednu"???

doktoru koji spašava život subotom ako je kakav hitni slučaj, novac možemo odnijeti u nedjelju ili koji drugi dan, stvar dogovora sa njim

A što se onda i s ovcom ne bi dogovorili da je sutra dođemo izvaditi iz bunara?

slijepac vidi jasno gdje su ti postavljeni dokazi s moje strane
čak su navedene knjige i stranice
probaj zaista pročitati moj odgovor u ovoj temi pod rednim brojem slovima dvanaest, brojem 12, dana 25.08.2014.g
svako dobro

Onda su ovdje, izgleda, slijepci jedino Laodikeja i tripo. Jedino oni jasno vide tvoje dokaze.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
A zašto im onda sveti Pavao kaže da to čine "svakog prvog dana u tjednu"???


Таман посла да у недељу уђу у цркву, па да "добију жиг звери". Они када чују "недеља" добију грч у стомаку и мишићи им малаксају. Као да имају анафилактички шок.


Њих психички убијау и држе у страху и исчекивању да папа прогласи недељу за обавезан дан, а да суботаре крене да прогони и убија. Заиста је тако једноставно. На тај начин све нас виде као антихристове недељаре који ће сутра убијати суботаре.

Тим испирачима мозга се не смеши Царство небеско, али ми је лично жао свих суботара, јер сам сигуран да искрено приступају у почетку. Индоктринацијом и застрашивањем од "жига звери" (недеље), они лако добијају војнике који су спремни, не само да сатанизују тај дан у недељи, већ сваког ко каже да недеља има смисла у хришћанству.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@slap
shvatio si da subotom nisu radili novcima,
a prvog dana u tjednu mogli su raditi novcem

život se spašava subotom ljudski i životinjski bez pitanja, glumatanja i filozofiranja

vidiš i ti dokaze samo se praviš englez
đavolja ti rabota
toplo se nadam da češ ipak shvatiti gdje je istina i biti spašen
 
Natrag
Top