povecanje ram memorije

Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
n3m3sis ovo za RAM sam razumeo. A što se tiče grafičke kartice, jesi li siguran da je mogu menjati ako već imam integrisanu grafiku? Ne razumem se puno u ovu problematiku, ali mislim da moja ploča ima integrisanu grafičku kartu koju ne mogu skinuti ako bih stavljao novu. Ispravi me ako grešim. Nije mi problem da montiram bilo koju grafičku karticu na predviđeni slot ( nisam znao da ga imam :) ), ali šta ću da radim sa onom integrisanom? Ne mogu je skinuti bez oštećenja matične ploče. Šta se radi u takvim slučajevima?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Nemas potrebe nista da skidas vec samo u BIOSU da je iskljucis i neces imati problema sa nadogradjenom.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
n3m3sis ovo za RAM sam razumeo. A što se tiče grafičke kartice, jesi li siguran da je mogu menjati ako već imam integrisanu grafiku? Ne razumem se puno u ovu problematiku, ali mislim da moja ploča ima integrisanu grafičku kartu koju ne mogu skinuti ako bih stavljao novu. Ispravi me ako grešim. Nije mi problem da montiram bilo koju grafičku karticu na predviđeni slot ( nisam znao da ga imam :) ), ali šta ću da radim sa onom integrisanom? Ne mogu je skinuti bez oštećenja matične ploče. Šta se radi u takvim slučajevima?


Nemaš potrebe da išta radiš sa integrisanom. Kada "ubodeš" drugu, externu grafiku bios će automatski da prebaci sliku na tu grafiku....Tebi preostaje samo da vga kabal prikačiš na drugu grafiku i to je to...
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
kao sto kolege kazu samo ubodes graficku u slot i instaliras drajver, kraj price
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
Hvala vam kolege na brzim odgovorima. Posle praznika stižu mi dve RAM memorije Kingston od po 1GB. Rešiću problem sa memorijom.

E sad me zanima, da li bih bar privremeno mogao da se provučem bez zamene grafičke kartice? Instalirao bih WIN7 ali ne znam da li će raditi sa starom. Da li je bolje da ostanem na XP-u?

grafika-bmp.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Po slici bi trebalo da je u biosu podešeno da integrisana grafika "uzima" 128 MB RAM - a. Proširenje RAM memorije je u svakom slučaju dobra i poželjna investicija a kod ovog računara za, predpostavljam, kancelarijske poslove, ovo bi značilo preporod. Ako sam naslutio za šta se računar koristi, nakon ugradnje novog RAM - trebalo bi povećati angažovanu ram memoriju za grafiku barem na 256 MB ako je uopšte moguće, i tu završiti sa upgradeom. Sve preko toga je nepotrebno, i postavlja semprona u žižu problema. Procesor postaje usko grlo i ..... upgrade se pretvara u kupovinu novog računara i sam po sebi postaje nepotrebna investicija. Srpski rečeno bačene pare. Ako je kancelarija - ako je Windows XP licenciran - "i ako znate da će uskoro kontrola" skok na nelicenciranu sedmicu mogao bi biti opet skupa priča. Kazna jekošta koliko nov računar za kancelariju sa licenciranim OS plus jedan solidan ručak za zaljubljeni par. Dakle ostavio bih licenciran Windows XP sa isključenim Windows updateom, dobrim antivirusom koji će zatvoriti portove napada sa interneta i nastavio da "zapošljavam" računar kancelarijskim zadacima. Ako "licenca operativnog sistema" nije problem koji se razmatra moja preporuka je 32 - bitni Windows 7.
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
Računar o kome je reč koriste dečica u maloj seoskoj osnovnoj školi. Bilo mi je žao da gledam kako njih 5-6 stoje ili sede pored jednog računara i širom otvorenih očiju strpljivo čekaju da ima se otvori internet kako bi igrali neku igricu.

Whistlerns, ne plašim se kontrole. Nama ni rode više ne dolaze. :)

Sad mi treba objašnjenje kako da povećam angažovanu RAM memoriju za grafiku sa 128 MB koliko je sada, na 256 MB koliko bi možda moglo da se izvuče. Kako da proverim da li je to moguće izvesti? Možete li mi dati link do nekog posta na kome je opisan postupak? Ako računar bude brži, ostaviću ga da radi na XP-u.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Računar o kome je reč koriste dečica u maloj seoskoj osnovnoj školi. Bilo mi je žao da gledam kako njih 5-6 stoje ili sede pored jednog računara i širom otvorenih očiju strpljivo čekaju da ima se otvori internet kako bi igrali neku igricu.

Whistlerns, ne plašim se kontrole. Nama ni rode više ne dolaze. :)

Sad mi treba objašnjenje kako da povećam angažovanu RAM memoriju za grafiku sa 128 MB koliko je sada, na 256 MB koliko bi možda moglo da se izvuče. Kako da proverim da li je to moguće izvesti? Možete li mi dati link do nekog posta na kome je opisan postupak? Ako računar bude brži, ostaviću ga da radi na XP-u.

Potpuno sam siguran da će se ubacivanjem dodatnog RAM -a odmah videti napredak u radu računara. Pogledaću za korisničko uputstvo za matičnu ploču i poslati ti link za to kako bi podesio angažovani RAM za integrisanu grafiku.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
slika 009.jpg slika 010.jpg

Ovde je uputstvo za ploču
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socketAM2/M2V-MX_SE/e3023_m2v-mx_se.zip
na 68 strani je ono što tebe interesuje. Maksimum angažovanog RAM - a je 256 MB. Pročitaj uputsvo malo podrobnije. U odeljku vezanom za BIOS je objašnjen pristup opcijama i opšti metod promene parametara i to primeni na promenu angažovanog RAM - a za integrisanu grafiku.
Hajde ja1973 pogledaj privatne poruke i javi se
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top