povecanje ram memorije

Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
Znači li ovo da ja ulaženjem u BIOS menjam samo Graphics Aperture Size [128MB] na 256MB ili treba da menjam još neku od ponuđenih opcija, npr. OnChip VGA Frame Buffer Size [128MB] koja se vidi na slici?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Graphic aperture size - ovim se podešava, mapira, količina RAM memorije koja se angažuje za integrisanu grafiku.
 
Učlanjen(a)
09.05.2014
Poruka
2
Pozz imam jedno pitanje ps ne razumem se bas u kompijuteret

Naime 'teo bi da povecam ram memoriju(zbog WIN 7) trenutna je 512 mb ,pa sam hteo da pitam koliko memoriju moja maticna ploca podrzvava

inace ime maticne ploce je : SiS 648 ???
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Teško da je SIS 648 ime matične ploče. Radi se o nazivu takozvanog severnog mosta, dela upravljačkog hardvera na matičnim pločama koji upravlja i koordinira rad procesora i radne memorije ( CPU i RAM). Moraš pogledati na samoj ploči ko ju je proizveo. Potraži natpise kao što su ASUS, MSI, FOXCONE, Gigabyte .... pa da pokušamo pomoći.
Po specifikacijama čipseta, može se koristiti DDR Ram do radnog takta 400MHz. Moguće je pronaći nov DDR 400, ali je cena takva da sumnjam da se bi ti se isplatilo. Polovan se može naći ali tu je mačka u džaku, naravno... Ako bi normalan rad na WIN 7, treba ti bar dva giga RAM - a a to nije jeftino... nova memorija po cenovniku WIN WIN je oko 3000 dinara za modul od 1GB.
 
Učlanjen(a)
09.05.2014
Poruka
2
Jeste moja greska je,ime je Micro-Star International CO.LTD ? Da li mi sada mozete pomoci
hteo bi samo da ubacim Windows 7 nista vise,znaci trebao bi mi bar dva giga ram?

Po specifikacijama čipseta, može se koristiti DDR Ram do radnog takta 400MHz. Moguće je pronaći nov DDR 400, ali je cena takva da sumnjam da se bi ti se isplatilo. Polovan se može naći ali tu je mačka u džaku, naravno

jer mozes da mi pojasnis ovaj deo nisam bas razumeo? :)
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Pozz imam jedno pitanje ps ne razumem se bas u kompijuteret

Naime 'teo bi da povecam ram memoriju(zbog WIN 7) trenutna je 512 mb ,pa sam hteo da pitam koliko memoriju moja maticna ploca podrzvava

inace ime maticne ploce je : SiS 648 ???

To ti je proizvodjac ali treba tacan tip maticne ploce!Skini program aida 64 sa torenta ili odavde sa foruma!
U njemu ce videti detaljne informacije o hardveru ili softveru!
evo kako!\


Znaci trebaju nam informacije sa trece slike!
Tu sliku postuj ovde!
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    46,5 KB · Pregleda: 12
  • Capture.PNG1.PNG
    Capture.PNG1.PNG
    18,6 KB · Pregleda: 11
  • Capture.PNG2.PNG
    Capture.PNG2.PNG
    40,5 KB · Pregleda: 10
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
To ti je proizvodjac ali treba tacan tip maticne ploce!Skini program aida 64 sa torenta ili odavde sa foruma!
U njemu ce videti detaljne informacije o hardveru ili softveru!
evo kako!\


Znaci trebaju nam informacije sa trece slike!


Nije to nikakav proizvođač nego je to chipset. Slike su ti dobre....ali da ti pravo kažem to kod njega je Socket 478 i ne trebaju ti nikakve slike da zaključimo da mu treba DDR1 MEMORIJA....To je stara ploča i vjerovatno, ponavljam vjerovatno, je maximala 2GB ram....Mišljenja sam da za ovu mašinu nije Windows 7...Pogotovo jer na tu ploču ide procesor sa najviše 512KB keša i radi na 533....
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Napisao sam već da ti treba 2GB rama, da sam na brzinu našao na netu da je cena novog modula DDR 400MHz od 1GB oko 3000 dinara. Za takvu konfiguraciju je preveliko ulaganje od 6000 dinara za mali skok performansi i slabašan procesor ( Quronja je lepo objasnio) koga bi stavio na muke Tantalove koristeći Win 7, a sebi natovario dodatnu nervozu. Ako već imaš toliko para, a sakupio si ih u nekom razumnom roku, strpi se i za 12000 bi se mogao napraviti pristojan upgrade ploče, procesora i ram memorije.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Nije to nikakav proizvođač nego je to chipset. Slike su ti dobre....ali da ti pravo kažem to kod njega je Socket 478 i ne trebaju ti nikakve slike da zaključimo da mu treba DDR1 MEMORIJA....To je stara ploča i vjerovatno, ponavljam vjerovatno, je maximala 2GB ram....Mišljenja sam da za ovu mašinu nije Windows 7...Pogotovo jer na tu ploču ide procesor sa najviše 512KB keša i radi na 533....

Koliko ja znam Microstar international.co.ltd je proizvodjac!
a za sis 648 si u pravu!
 
Natrag
Top