Postanak Zemlje-Kako i Koliko dugo

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Momak,
ogromna je razlika izmedju toga sta ti mislis i sta pise u Bibliji.

Da se zaista ,kako ti kazes ,prvi dan racuna od prvog stiha u Bibliji,
Pisalo bi
"I rece Bog neka nastane zemlja" i bi jutro i bi vece dan prvi
Pa bi pisalo
I rece Bog neka bude voda i bi voda i bi jutro i bi vece dan drugi itd itd.,
zat te molim da ne fantaziras i da ne filozofiras.

I Zemlja i Voda i nebo su stvoreni pre nego sto je Bog resio da ih prilagodi za zivot ljudi.
Dokaz za to je sto oblikovanje zemlje pocinje sa Recima : " I rece Bog " itd itd.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U ovome se ogleda nepoštenje JS da u svakom slučaju sačuvaju svoju dogmu, a evo o čemu se radi.

Adventisti veruju po bibliji da će na kraju nakon Hristovog drugog dolaska zemlja za 1000 godina biti pusta, jer će se verni biti na nebu, i održavaće se sud.

Odgovor Svedoka na ovo uvek glasi "Zemlja neće biti pusta, jer je Bog načinio DA SE NA NJOJ NASTAVA, kako kaže reč Božja.

Ovo je opšta kontradiktornost i nepoštenje Js, jer vi tvrdite da je Bog u početku stvorio zemlju, i da je ona ko zna koliko vremena bila nenastanjena.

Meni nije bitno vaše mišljenje, jer biblija jasno govori o tome, ali mi je žao ljudi kojima je bitnije da očuvaju dogmu, ukidajući reč Božju.

Biblija jasno kaže "U POČETKU STVORI BOG NEBO I ZEMLJU, I ZEMLJA BEŠE BEZ OBLIČJA I PUSTA, I DUH BOŽJI DIZAŠE SE NAD VODOM"

Zatim nastavlja:

"POTOM REČE BOG"

Dakle, Bog je u početku stvorio nebo i zemlju, i on je tim činom bio prisutan nad tom tvorevinom sa ciljem da nastavi stvaranje, inače u suprotnom on tu ne bi bio, već bi napustio stvorenu planetu, i ona bi bila pusta ko zna koliko vremena.
Ali mi vidimo da je Bog potom odmah nakon toga počeo da stvara elemente na površini zemlje.

Ako ti to ne uočavaš, meni je žao.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
U ovome se ogleda nepoštenje JS da u svakom slučaju sačuvaju svoju dogmu, a evo o čemu se radi.

Adventisti veruju po bibliji da će na kraju nakon Hristovog drugog dolaska zemlja za 1000 godina biti pusta, jer će se verni biti na nebu, i održavaće se sud.

Odgovor Svedoka na ovo uvek glasi "Zemlja neće biti pusta, jer je Bog načinio DA SE NA NJOJ NASTAVA, kako kaže reč Božja.

Ovo je opšta kontradiktornost i nepoštenje Js, jer vi tvrdite da je Bog u početku stvorio zemlju, i da je ona ko zna koliko vremena bila nenastanjena.

Meni nije bitno vaše mišljenje, jer biblija jasno govori o tome, ali mi je žao ljudi kojima je bitnije da očuvaju dogmu, ukidajući reč Božju.

Biblija jasno kaže "U POČETKU STVORI BOG NEBO I ZEMLJU, I ZEMLJA BEŠE BEZ OBLIČJA I PUSTA, I DUH BOŽJI DIZAŠE SE NAD VODOM"

Zatim nastavlja:

"POTOM REČE BOG"

Dakle, Bog je u početku stvorio nebo i zemlju, i on je tim činom bio prisutan nad tom tvorevinom sa ciljem da nastavi stvaranje, inače u suprotnom on tu ne bi bio, već bi napustio stvorenu planetu, i ona bi bila pusta ko zna koliko vremena.
Ali mi vidimo da je Bog potom odmah nakon toga počeo da stvara elemente na površini zemlje.

Ako ti to ne uočavaš, meni je žao.

Dani oblikovanja zemlje za zivot,(Stvaralacki dani) pocinju sa "RECE BOG itd....
Zalim ,ali Bog je vec stvorio Zemlju ko zna kolko vremena pre nego sto je krenuo da je oblikuje.
Hoces li da kazes da se sada Duh Bozji ne spusta nad zemljom ili bilo kojim drugim nebeskim telom???
I nemoj da spamujes sa adventistickom naukom o pustoj zemlji 1000 godina i kako JS kazu da ce se i tad prebivati na njoj jer to nije bitno za ovu temu,vec za drugu temu "Sta nakon velike nevolje"?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret, sve sam izneo po pismu.
Ti možeš to usvojiti, ili verovati ljudima, to je tvoja slobodna volja.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Zaokret, sve sam izneo po pismu.
Ti možeš to usvojiti, ili verovati ljudima, to je tvoja slobodna volja.

To sto si ti izneo,to ne pije vodu.
Kad pocinje stvaralacki dan,a kad se zavrsava po Bibliji???
Jel pocinje sa Bozjim recima "I rece Bog,ili pak Potom Rece Bog" ili ne pocinje?
Jel se zavrsava recima : i bi vece i bi jutro??? jel DA ili Ne???
Kad naucis da razlikujes pocetak i zavrsetak Bozjeg dana stvaranja,mozemo da idemo dalje u dokazivanju.,ovako ,pao si na prvom koraku.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, ti si pao sa tvojom filozofijom, jer ne slušaš reč Božju, već filozofiju JS koju si usvojio, koja nema veze sa pismom.

Ja sam na sve odgovorio.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ne, ti si pao sa tvojom filozofijom, jer ne slušaš reč Božju, već filozofiju JS koju si usvojio, koja nema veze sa pismom.

Ja sam na sve odgovorio.

Nisi odgovorio pile moje.
Kolko puta pise u 1.Moj "Rece Bog,"?
Kolko puta pise "i bi vece i bi jutro"?
Nego kad smo kod toga zanima me tvoj stav.Sta je Jehova Bog stvorio pre Zemlju ili Sunce?
Ako je zemlju stvorio prvog dana ,kada je stvorio Sunce???
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Kad naucis da razlikujes pocetak i zavrsetak Bozjeg dana stvaranja,mozemo da idemo dalje u dokazivanju.,ovako ,pao si na prvom koraku.
Ne, ti si pao sa tvojom filozofijom, jer ne slušaš reč Božju, već filozofiju JS koju si usvojio, koja nema veze sa pismom.

Ostavimo sada vaša osobna prepucavanja , ali voljela bi vaša mišljenja . Koliko je trajao jedan Božji dak kod stvaranja , jeli bijo ko i danas dvadeset i četri sata , ili mnogo , mnogo duže???????????? Hvala
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ostavimo sada vaša osobna prepucavanja , ali voljela bi vaša mišljenja . Koliko je trajao jedan Božji dak kod stvaranja , jeli bijo ko i danas dvadeset i četri sata , ili mnogo , mnogo duže???????????? Hvala

Biblija kaže "I BI VEČE, I BI JUTRO DAN PRVI.

U ovom tekstu za reč dan stoji izraz JOM.
U biblijskoj terminologiji uvek kada ispred ovog izraza stoji broj - to se odnosi na vreme od 24 časa.

Bog je u početku stvorio nebo i zemlju, i uspostavio dnevni ciklus obrta zemlje oko svoje ose, i on je tačno uredio parametre i brzinu njenog kretanja, tako da je postavio i dvadesetčetvoročasovno vreme još u početku.

Dakle, dani stvaranja su trajali u periodu dnevnog dela dana do večeri, a potom su se nastavljali sledećeg dana u vreme izlaska sunca.

Bogu nije bio potreban period od 1000 godina da bi nešto stvorio ( što bi po Jehovinim svedocima iznosilo 6000 godina za 6 dana ), a potom da se odmara 1000 godina nakon stvaranja.

Takav dokaz nigde ne postoji u bibliji.

Bog je po svom primeru uspostavio nedeljni ciklus od šest radnih dana, u kojima čovek radi od jutra do večeri, a jedan dan odvaja za odmor.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ostavimo sada vaša osobna prepucavanja , ali voljela bi vaša mišljenja . Koliko je trajao jedan Božji dak kod stvaranja , jeli bijo ko i danas dvadeset i četri sata , ili mnogo , mnogo duže???????????? Hvala

Odgovor je veoma jednostavan.
Svako nebesko telo ima razlicito trajanje svoga dana tj vreme dok se obrne oko svoje ose.
Da li vam je logicno da se Bog upravlja racunanju vremena prema zemlji???
Po kojem se merilu racunanja vremena Bog upravljao dok jos nije bilo svemira,
dok nije bilo zemlje ???
Zar Bog koji je napravio ceo svemir da racuna vreme po zemaljskom danu od 24 sata???
Takve neznalice su spalile Djordana Bruna koji su govorili da je zemlja okrugla,a crkva ga spalila na lomaci govoreci da je zemlja ravna ploca i da tako pise u Bibliji,a u Bibliji pise da je okrugla.
Takve neznalice govore danas da je Bog stvorio zemlju prvog dana ,a tek kasnije Sunce,mesec i zvezde...
a u Bibliji lepo pise da je Zemlja vec bila stvorena, 1.Moj 1;1
 
Natrag
Top