Poslednja prevara

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja sam dokazao biblijom i istorijom.

Kako što si rekao da je duša besmrtna, a u Bibliji smrtna.

Što si rekao da se ne treba držati subota, a piše da treba.

Da nije grijeh se klanjati ikonama, a u BIbliji jeste.

Što mrtvi znaju, iako piše da ne znaju ništa.

Da se može svinja jsti, iako piše da ne može.

Vidjli smo tvoje obaranje Biblijom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Kako što si rekao da je duša besmrtna, a u Bibliji smrtna.

Što si rekao da se ne treba držati subota, a piše da treba.

Da nije grijeh se klanjati ikonama, a u BIbliji jeste.

Što mrtvi znaju, iako piše da ne znaju ništa.

Da se može svinja jsti, iako piše da ne može.

Vidjli smo tvoje obaranje Biblijom.
Upravo tako, sve ovo sam ti dokazao biblijom!

Tvoj problem je sto se ti pravis blesav, a ne moj. I hitler je pisao, kako osoba uverena u laz tesko moze prihvatiti istinu, jer ce uvek u njemu postojati sumnja cak i kad mu izneses nepobitne dokaze. Jer mu je um izmanipulisan i nije u stanju racionalno da razmislja. Ti si pun predrasuda, i ne mozes to odbaciti jer to rusi postavke tvog uma koji je isprogramiran da odbacuje sve misli koje se suprote vec postojecoj semi, i lancu koji je povezan kao karikama. Sve ono sto se ne uklapa taj lanac tvoj mozak smesta odbacuje kao nedosledno...

To je programiranje, i nesto sto si stekao ubedjivanjem, ispiranjem mozga a ne nesto do cega si sam dosao...

Prvo trebas odbaciti predrasude i razrusiti program, pa tek onda sagledati sve ispocetka.. Naravno ti na to nisi ni spreman, jer taj proces je jako bolan. Imas osecaj da ti se rusi ceo svet, sva ubedjenja i shvatanja...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Upravo tako, sve ovo sam ti dokazao biblijom!

Da baš piše tako kako si ti rekao.

Jer mu je um izmanipulisan i nije u stanju racionalno da razmislja.

Znači po tebi Biblija nama manipuliše, piše nam sve to tako, a trebamo tumačiti drugačije.

Ti si pun predrasuda, i ne mozes to odbaciti jer to rusi postavke tvog uma koji je isprogramiran da odbacuje sve misli koje se suprote vec postojecoj semi,

Reče Mire koji kaže da zlo stiže samo iz SAD.

ve ono sto se ne uklapa taj lanac tvoj mozak smesta odbacuje kao nedosledno...

Opet se baviš sa mnom, vi ste već prevareni spiritizmom i magijom.

To je programiranje, i nesto sto si stekao ubedjivanjem, ispiranjem mozga a ne nesto do cega si sam dosao...

I to je dalo bolje rodove nego gdje ste vi dominantni.

Prvo trebas odbaciti predrasude i razrusiti program, pa tek onda sagledati sve ispocetka..

I da onda imam rod pravosl. koji vidimo kakav je. ;)

Naravno ti na to nisi ni spreman, jer taj proces je jako bolan.

:) Pa sama reformacija obara sve ove tvoje tvrdnje.

Ko je išta mijenjao to su protest. zato su narodi tradicionalnih crkvi ostali manje napredni. ;)

Imas osecaj da ti se rusi ceo svet, sva ubedjenja i shvatanja...

:):) Opet sve baziraš na osjećajima, a ne po smislu i razumu. ;)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, SVE što pišeš IZMIŠLJAŠ, bez ikakvih argumenata.

Ja takođe neću da se bavim tvojim besmislicama, već sam samo odgovarao na tvoje komentare upućene na moj račun.

Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Da baš piše tako kako si ti rekao.



Znači po tebi Biblija nama manipuliše, piše nam sve to tako, a trebamo tumačiti drugačije.



Reče Mire koji kaže da zlo stiže samo iz SAD.



Opet se baviš sa mnom, vi ste već prevareni spiritizmom i magijom.



I to je dalo bolje rodove nego gdje ste vi dominantni.



I da onda imam rod pravosl. koji vidimo kakav je. ;)



:) Pa sama reformacija obara sve ove tvoje tvrdnje.

Ko je išta mijenjao to su protest. zato su narodi tradicionalnih crkvi ostali manje napredni. ;)



:):) Opet sve baziraš na osjećajima, a ne po smislu i razumu. ;)

Tebi nije dobro zaista..

Zar nevidiš date provociraju

Mozda si i u pravu Antonija, to nije nista drugo nego provociranje. Ali to bi znacilo da su oni zli ljudi, a ja u to ne zelim verovati. Ja cu ipak verovati da su oni dobri ali izmanipulisani ljudi, koji provociraju jer ne znaju vise sta ce od bola, jer ono sto iznosim boli..

Oni ne zele da iko srusi iluziju u kojoj zive i oko koje su sve izgradili , ceo svoj zivot. Zato ne daju da iko prodre u njihov um i da narusi "mir" i "sklad" koji tamo postoji.. A to je bolest i opsednutost...

Sve to ima veze i sa satanom, jer on tako zarobi covecji um, da je tesko, cak i nemoguce da takvima prodre svetlo istine do uma..

Za takve se treba samo moliti, jer sve im je ovde vec dato i napisano, ali oni to gaze nogama..

Mire, SVE što pišeš IZMIŠLJAŠ, bez ikakvih argumenata.

Ja takođe neću da se bavim tvojim besmislicama, već sam samo odgovarao na tvoje komentare upućene na moj račun.

Pozdrav!

Besmislice iznosite ti i Tripo sirom celog foruma, a ja sam na sve te besmislice argumentovano odgovorio.

To sto se tebi nesvidja odgovor i ne interesuje te odgovor, to je tvoj problem.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Besmislice iznosite ti i Tripo sirom celog foruma, a ja sam na sve te besmislice argumentovano odgovorio.

Dati nekakvo objašnjenje ne znači i arg. oboriti nešto, čak i jesi arg. ali koji nemaju nikakvog smisla i ne mogu da obore istinu.

To sto se tebi nesvidja odgovor i ne interesuje te odgovor, to je tvoj problem.

Pa to je dokaz da on ima razuma, njega zanima tvoja nauka, a ne tvoje besmisleno filozofiranje o njemu lično.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Besmislice iznosite ti i Tripo sirom celog foruma, a ja sam na sve te besmislice argumentovano odgovorio.

To sto se tebi nesvidja odgovor i ne interesuje te odgovor, to je tvoj problem.

Ne postoje argumenti protiv biblije, ili biblijskog ucenja koji ti se iznosi.

Ti upravo to pokusavas sve vreme, da biblijske dokaze pobijes nekim SVOJIM licnim navodnim dokazaima, a takvi ljudski dokazi se lako prepoznaju u kontekstu pisma.

Ti sve vreme tvrdis kako si nas pobedio, pobio, dokazao, itd, i time svesno iznosis neistine, i smirujes svoju savest kako je to tako.

Nisi nista nikome i nikog pobedio, pobio, dokazao, itd.. vec si sebe jos vise utvrdio u samoobmani, i dokazivanju samom sebi - da su neistine koje iznosis navodna istina.

To je najgore stanje ljudskog duha, da uveri samog sebe da je laz istina.

Takvom coveku nema pomoci.

Sto se tice tvrdnje da ja i Tripo iznosimo besmislice, evo ja te pitam, koje su to besmislice, pa ce mo videti na osnovu biblije.

Znaci, iznesi po rednim brojevima, mislim da je to posteno.

Ako to ne uradis, to znaci da one ne postoje, i da ti samo izmisljas da bi ovde na forumu predstavio sebe kao onoga koji govori pravo, a mi svi iznosimo neistine.

Dakle;

1.
2.
3
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dobro veliš netreba vjerovati dasu zli , Laodikeja je sto posto dobar čovjek , iu srcu ,i duši , ali je samo previše samo uvjeren u svoje


Antonija, covek koji dozivi nebrojena iskustva u veri sa Bogom u zajednici, i kome je sam Bog otkrio istinu, i objavio mu se, i koga Bog svakodnevno ispunjava svojim Duhom, on nije SAMOUVEREN, vec je on pod Bozjom upravom, i istinu koju ima mu je data od Boga, i on ga je u nju osvedocio, i zapecatio mu je u srcu.

Ovo se odnosi i na pojedince, i na celu zajednicu, koju je Bog podigao i otkrio joj istine, i dao joj misiju da te istine objavi drugima.

Ne moguce je da neko zeli da sluzi Bogu, a da ne prepoznaje da su ove istine od njega.

To znaci samo jedno, da taj ne zeli da sluzi Bogu, vec je njegov cilj da slusa ljude, i samog sebe, sto predstavlja SAMOUVERNOST u pravom smislu te reci, a ne ono o cemu ja govorim.
 
Natrag
Top