POROK PUŠENjA - GREHOVNA NAVIKA

Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Mnogo ste izfilozofirali jednu relativno jednostavnu temu. Pusenje jeste stetno po zdravlje, ali nije greh prema Bogu. Bar se ja nisam osecao gresnim dok sam pusio. Duvan nije psihoaktivna supstanca koja toliko menja svest i prirodu coveka kao alkohol tako da ne vidim razlog zasto neko ne bi pusio sa te strane. Sa druge strane, dokazano je stetno dejstvo duvana po zdravlje ljudi, ali, i lekari koji su upoznati sa svim rizicima pusenja, opet puse. Ipak, svako je krojac svoje sudbine.
Inace, 11. maja mi je godinu dana kako ne pusim i imam 108 kg (imao sam 78 kg u trenutku kada sam bacio poslednju kutiju cigareta u Ibar). Crno je to sto nakon celih godinu dana, moja pluca se i dalje ciste. Moj savet- ako mozete, batalite. Ne zbog Boga vec zbog sebe. :)
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Odavno sam odustao da vodeničaru dokažem da ima i postoji različiti svet izvan vodenice ali džaba, tebi svaka čast koliko si uporan!!!!! :dance2: :dance2: :dance2:

:( Dokazivanje je los put :( Pusti da stvari budu ono sto jesu. Pokusaj da pomognes ali nemoj dokazivati jer nemas nista sto vredi dokazati ;) (nadam se da te ovo malo zen-a nece zbuniti)
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Kalimerčice, ti si primjetila da je neko nesmiren? Nadam se samo da se to ne odnosi na mene, jer sam smiren kao kamen:)
A o štetnosti duvana..., nema nikoga ovdje ko je to negirao. Ima samo onih koji priznaju da je duvan štetan po zdravlje, ali ne pihvataju da je to nekakav grijeh prema Bogu. Šta ima Bog sa mojom cigaretom?:):):)

To se samo tako kaže, ajde da zapalim da se smirim :). Ja sam samo blago ironisala :) tj našalila se.
Za ateiste nije greh prema Bogu za ove druge jeste i tu ne vredi da dokazujemo jedni drugima išta. Eto kakve veze ima. :dntknw:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
To se samo tako kaže, ajde da zapalim da se smirim :). Ja sam samo blago ironisala :) tj našalila se.
Za ateiste nije greh prema Bogu za ove druge jeste i tu ne vredi da dokazujemo jedni drugima išta. Eto kakve veze ima. :dntknw:
Pa, šta? Da ućutimo i ne pričamo...? Nije ovdje riječ o dokazivanju nego o iznošenju mišljenja. Ja mislim ovako, a ti onako..., ako se sretnemo dobro i jest, ako ne, opet dobro, - znamo ko je kakav "kamen":)
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Pa, šta? Da ućutimo i ne pričamo...? Nije ovdje riječ o dokazivanju nego o iznošenju mišljenja. Ja mislim ovako, a ti onako..., ako se sretnemo dobro i jest, ako ne, opet dobro, - znamo ko je kakav "kamen":)


Pa da. Da iznesemo svako svoje mišljenje a ne da dokazujemo. Svako je sa svoje tačke gledišta u pravu. Iz ovog ili onog razloga. Zato smo i pričali, nismo ćutali, tj ćutali smo ali smo pisali :).

Potpuno se slažem sa Mindfulness-om. Samo ja ne bih samo stvari prihvatila onakvim kakve jesu već i ljude. yes3
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Ulaze i ljudi u to ali ne zapravo ljudi nego njihovo misljenje i stavovi :) Bez misljenja i stavova, svi smo jednaki pa nema potrebe za prihvatanjem ili neprihvatanjem :)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Najčudnije mi je kada neko ovdje kaže - nema svrhe raspravljati..., nikada se nećemo složiti..., takvi ne bi ni trebali zalaziti na ove stranice. Prvo bi trebali da malo prouče definiciju foruma uopšte, pa tek onda da se registruju.

Svako od nas ima pravo na ovom Forumu da iznosi svoje stavove kakvi god oni bili. Isto tako ima pravo da komentriše bilo čije stvove koji se ovdje pojave, kao što ima pravo i da napda nečije stavove i da brani svoje. To je Forum.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Moracu da napustim forum :)

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Evo i jednog saveta koji je upucen svima onima koji su okrenuti duhovnosti a koji je pisan u Kwan um zen skoli koreanske tradicije, i kaze"

"Ne budi privrzen svom misljenju. Ne diskutuj sa drugima o svojim pogledima i stavovima. Privrzenost stavu i njegova odbrana te samo odaljavaju od duhovne prakse. Ostavi po strani sva svoja misljenja i stavove."
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top