POROK PUŠENjA - GREHOVNA NAVIKA

Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Max ti si idealan primer za ono "mislim, dakle postojim"!
Svaka čast. Treba misliti i razmišljati, ali ne može se sve baš ni dokučiti. Velike si stvari-pojmove u svom pisovaniju pomenula koje, hteo čovek to ili ne, bacaju misli na sledeći... Greh, pad, bol, praštanje, suština, vreme.

Meni je vreme vrlo zanimljivo. Ono je uvek isto, podeljeno na sate, minute i sekunde, a ipak, nekada je predugo a nekada ga je premalo. Svi smo iskusili kako mogu biti duga 5 minuta ili kratki čitavi dani...Zbog toga, ili analogno tome, zaključujem da je sve u samom čoveku, da od nas sve zavisi. Da li će nam dan biti dug, kratak ili baš taman. Tako i za ostale stvari. Da li će nam život biti ipak lep, bez obzira na teškoće i nevolje ili ćemo ga provesti u jadikovanju, da li će nam sunčan dan biti lep dan ili vreo, vlažan i mučan...itd...

I ovde je mudrost, ne znanje, naći pravu meru. U svemu, što meni, naravno i pored truda često ne polazi za rukom ali, radim na tome. Pokušavam da pazim šta i kako mislim. Negde sam pročitala:" ako ne možete da kontrolišete misli, pratite osećanja. Po njima ćete znati kakve su vam misli. Ako se osećate loše, znači da loše mislite".

Lični stav i pogled na svet je presudan u svakom osećanju i doživljaju. Definitivno.

Nije baš da je tema ali eto malo pojašnjenja nekih stavova. Mada može da se primene i na pušenje.
Ako imate stav da vam pušenje (da biste bili srećni) nije potrebno i to posmatrate kao OSLOBOĐENJE onda je lako ostaviti pušenje, ako smatrate da pušenja treba da se ODREKNETE onda je mnogo teže udaljiti se od te navike i večno ćete patiti za njom.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pa znaš kako - Bog je stvorio i nepominjanog... a možda pak on ima neke veze sa tom rabotom...
Sve veselije i veselije...! Sve jasnije i pojmovnije...! Sve "logičnije" od logičnijeg...! Eto, Bogu je trebao neprijatelj, pa ga je sam stvorio??? Trebao mu je neko ko će unositi smutnju u njegovu tvoreinu i dovoditi u pitanje i njega samog? Logično, nema šta!
 
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
354
Vinčanska pričica

Da ne citiram tričariju odmah iznad... samo ću nastaviti

Da si mogao ili želo / hteo - shvatio bi poentu iznad postavljenog za pročitati - ali - ili nisi pročitao ili nisi u stanju da razumeš prost ''srbski'' jezik.

Ako po prirodi čovek nije zao onda nije svestan ni zla u svom okolišu - to se zove naivnost.

Takođe - ako se neko sa zlom nije susretao - to se zove manjak iskustva ili ti neiskustvo.

Ako ti misliš da zato što tebi treba ''neprijatelj'' pa se sporiš sa logičnim i jednostavnim da ne kažem za razumevanje prostim - time kao i svaki valjani ateista davajući sebi bogolika svojstva - i da je to samim tim što bogoliki ti to kažeš automatski - istina - onda je svaka dalja rasprava sa tobom od sad na ''važi''.

Ako ti reči STVOREN+JE=stvorenje ili kreacija / creature / a najčešće kreatura - kao delovi onoga što ima najduže pamćenje i najveću mudrost - jezika i - u početku beše reč - nisu jasne toliko da bi razumeo da si ne samo tvor-evina :) tj. tvorevina tvorčeva već da s+tvoren jesi - džaba ti išta više i ikome nalik tebi - pričati.

Slepom namigivati i gluvom govoriti je prevazišlo i sizifovizam, i na to vreme trošiti je čist promašaj...

Međutim -

Da se na temu pušenja vratimo sa informativne i medicinske a ne fanatčne i ''potlačene'' tačke gledišta - pogledati pamflet sa sledeće adrese:

HTML:
http://www.scribd.com/doc/12816378/Pusenje-
tj.
HTML:
http://www.scribd.com/full/12816378?access_key=key-spx7q0c8vx0bse8ubex
tj. direktna i najbolja varijanta za videti - savršeno ilustrovana viva voce :) :
HTML:
http://d1.scribdassets.com/ScribdViewer.swf?document_id=12816378&access_key=key-spx7q0c8vx0bse8ubex&page=1&viewMode=slideshow%22%20type=%22application/x-shockwave-flash
I ovim staviti tačku na ''laička'' naglabanja po pitanju šnjarenja

P.S.: hvala svima na doprinosu u ovoj po čoveka nažalost bitnoj životnoj temi

P.P.S.: Kalimerčice - vreme je tek tema za sebe i rado bih o njoj - al' započni je negde, može čak i istim gornjim rečima i zovi me - i eto me sa razmišljanjem - i meni je oduvek interesantno vreme :)

P.P:p:S.: Malo video pokrića za teističke priče ali prvo za duvan

Zdravlje ili duvan:
HTML:
http://video.google.com/videoplay?docid=-5777611363649550421&hl=en&emb=1#

Predavanje - za ateiste od vitalnog značaja nakon kog - ako su potkovani matematički - mogu da se prosipaju - ako imaju sa čim (pogotovu bitni zadnjih desetak minuta):

Arheološko otkriće veka:
HTML:
http://video.google.com/videoplay?docid=2588638268083030587#
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.01.2010
Poruka
30
Jedno apokrifno predanje kaže da je duvan izrstao iz utrobe Jude izdajnika koja se prosula kada se ovaj obesio.Bilo kako bilo ,znamo da je duvan poreklom iz Amerike,da su Kolumbovi mornari prvi došli u dodur sa ovom biljkom.NJu su već dugo koristili američki Indijanci i to u magijske ritualne svrhe.Opijeni duvanskim dimom,njihovi vračevi su dobijali izvesna "otkrivenja" i o tome obaveštavali ostale saplemenike.Očito je da je tada duvan služio kao neka vrsta magijske droge ; što se tiče otkrivenja dobijenih na taj način,ona su imala demonski karakter.Indijanci su belce naučili da puše,a oni su ovaj porok preneli u Evropu.Pravoslavni znaju da je bavljenje magijom strogo zabranjeno i da je magija nadahnuta od strane demona.Duvan koji je nekada služio za šamanske ekstaze danas služi za samoubilačko trovanje onih koji ga koriste.O tome svaki pušač treba da razmisli dok je vreme. Iz knjige o braku i porodici
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Da ne citiram tričariju odmah iznad... samo ću nastaviti
Poznata i prorvjerena metoda u polemici. Kada nemaš argumente imaš uvrede! A tvoja razaglabanja o poentama i srpskom jeziku, kao i obično, ne govore ništa niti daju logičan odgovor na logično pitanje.
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Poznata i prorvjerena metoda u polemici. Kada nemaš argumente imaš uvrede! A tvoja razaglabanja o poentama i srpskom jeziku, kao i obično, ne govore ništa niti daju logičan odgovor na logično pitanje.

Odavno sam odustao da vodeničaru dokažem da ima i postoji različiti svet izvan vodenice ali džaba, tebi svaka čast koliko si uporan!!!!! :dance2: :dance2: :dance2:
 
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
354
Lepo - nema tu šta do:

Brena je za vas takve odavno imala vrh hit - pa ne moram ja - ... hit se završava sa Daj Bože zdravlja i radost,i i malo sreće u mladosti :)

A demagoški odgovor na dokaz stvarnosti kako neko nema argument i to posle onakvog argumenta - znači samo ili da neko ovde ne vidi ili ne čita ili ne razume, a svakako da izvrće sliku stvarnosti onako kako njegovom slepilu odgovara...

To što se neko vređa jer je rečena istina za tricu a ne za njega lično i što ta trica upravo to i jeste kao što sekta koja se drži zajedno poput nekih - dovoljno govori o svemu da ne moram ja.

Ako iole razumnom čoveku ne govori o licemerstvu neko ko zatioo što mu je lepo truje okolinu a onda ne da za pravo da Bog postoji jer bi time morao da preispita postojanje zla u sebi a potom se tapše po leđima sa sektašima u kultovima - stvarno ne znam dal' je dovoljno.

Daleko bilo da me satanista kao ateistu tapše po leđima - to jasno govori šta je ateizam :)

A vređa se u nečem samo onaj ko se u istom pronađe - dakle - vređanju mesta s'moje strane - bilo nije - dakle - neko se pronašao :)

;-)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Brena je za vas takve odavno imala vrh hit - pa ne moram ja - ... hit se završava sa Daj Bože zdravlja i radost,i i malo sreće u mladosti :)
Dakle, to je nivo. Ne odgovara mi!
A demagoški odgovor na dokaz stvarnosti kako neko nema argument i to posle onakvog argumenta - znači samo ili da neko ovde ne vidi ili ne čita ili ne razume, a svakako da izvrće sliku stvarnosti onako kako njegovom slepilu odgovara...
¨
Čitam selektivno. A vid mi je odličan! Ne pada mi na pamet da čitam tvoje kilometarske kopy - paste "argumente". Znaš, ako čovjek nema svoje mišljenje o nečemu nego se služi tuđim, da bi nešto dokazao, nemam nikakvu volju da sa takvim vodim bilo kakvu raspravu.
To što se neko vređa jer je rečena istina za tricu a ne za njega lično i što ta trica upravo to i jeste kao što sekta koja se drži zajedno poput nekih - dovoljno govori o svemu da ne moram ja.
E, pa, sad se vidi kako ko vidi! (Fina igra riječi). Da sam se uvrijedio ne bih ti ni odgovarao. Ja sam samo nešto konstatovao - da nisi nikakva iznimka, već da spadaš u one koji u nedostatku pravog argumenta, posežu za kvalifikacijama sagovornika i njegovih mišljenja.

Ako iole razumnom čoveku ne govori o licemerstvu neko ko zatioo što mu je lepo truje okolinu a onda ne da za pravo da Bog postoji jer bi time morao da preispita postojanje zla u sebi a potom se tapše po leđima sa sektašima u kultovima - stvarno ne znam dal' je dovoljno.
Daa, život je takav. Neko boluje od kijavice a neko od paranoje. Kijavica je poželjna, a paranoja pogubna. Npr. kada paranoik izađe u šetnju, pa u svakom drugom kestenu vidi sektaša, njegova šetnja se pretvara u moru.
Daleko bilo da me satanista kao ateistu tapše po leđima - to jasno govori šta je ateizam :)
Meni prija kada me tapšu po leđima!!! Pri tom mi je potpuno svejedno ko me tapše - sektaš, bogomoljac, jeretik..., samo mi ne bi prijalo da me tapše neko kao Bush!:beee:

A vređa se u nečem samo onaj ko se u istom pronađe - dakle - vređanju mesta s'moje strane - bilo nije - dakle - neko se pronašao :)
E, ovdje se slažemo. Načelno. Razlika je jedino u tome što ti misliš da sam se ja negdje pronašao. Nisam. Meni je jako teško da se pronađem;)
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
e, ljudi...dajte da zapalimo po jednu, da se "smirimo":blum3:.
Još jedna štetinost duvana i nikotina (indirektna, ali bije direktno) u ovoj i ovakvim polemikama.... SVAĐANJE ;). Ili možda, blaže rečeno, začikavanje.:roll:

Što se mene tiče, ja radim ponovo na tome da se OSLOBODIM pušenja pa bi to bio moj zaključak u vezi celokupne diskusije. :)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
e, ljudi...dajte da zapalimo po jednu, da se "smirimo":blum3:.
Još jedna štetinost duvana i nikotina (indirektna, ali bije direktno) u ovoj i ovakvim polemikama.... SVAĐANJE ;). Ili možda, blaže rečeno, začikavanje.:roll:

Što se mene tiče, ja radim ponovo na tome da se OSLOBODIM pušenja pa bi to bio moj zaključak u vezi celokupne diskusije. :)
Kalimerčice, ti si primjetila da je neko nesmiren? Nadam se samo da se to ne odnosi na mene, jer sam smiren kao kamen:)
A o štetnosti duvana..., nema nikoga ovdje ko je to negirao. Ima samo onih koji priznaju da je duvan štetan po zdravlje, ali ne pihvataju da je to nekakav grijeh prema Bogu. Šta ima Bog sa mojom cigaretom?:):):)
 
Natrag
Top