poplave u srbiji Božji gnev

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Kupite pelene, ali ih nemojte darivati pogođenima ovom poplavom. Zadržite ih za sebe. Za ovo šta radite ovde vam toalet-papir nikako nije dovoljan. Trebaju vam pelene.

Najvaznije je duhovno zdravlje i spasenje, a ne fizicko.
Ali naravno ko je u mogucnosti ne treba ovde da pise u prazno nego - pravac na mesta pogodjena poplavama i zemljotresima, pa onda tamo kada im ukazete fizicku pomoc, opomenite ih i na duhovno zdravlje , prazne price ovde nikome ne pomazu..
U tome se pokazuje i Hristova ljubav, delima..

Sto se tice poplava kao kazne Bozje u Srbiji, niste me bas uverili..
Da je moguce to sto pricate , moguce je..
Ali ja sam obazriv, i ne donosim zakljucke na brzinu..

Pre ce biti ovaj scenario koji sam opisao i vezan je za HARP.
Ti MrSavkicu, bacis li uopste pogled u nebo preko dana? Primecujes li nesto cudno tamo gore?
Ti si u prirodi, pa bi bilo logicno da primecujes promene.
Ja ne da sam video svasta, nego bolje da ne pricam, a zivim u gradu..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Bog ne ubija svoju decu, bez obzira da li su deca poslusna ili ne.

Koi bi otac smrcu kaznio svoje dete ako mu nije poslusno?
Pa ako mi zli i nesavrseni zelimo dobro svom porodu, koliko tek nas Otac nebeski koji je pun ljubavi zeli dobra svima nama!

Ove poplave kao i svaka druga prirodna katastrofa je pre svega posledica celokupnog ljudskog delovanja na planetu. Ono sto smo kao ljudski rod posejali to i znjemo. Sami smo krivi!
Nas Otac nebeski nam je dao savrsen dom a mi smo se pokazali kao losi gospodari. Ljudska pohlepa pre svega dovodi do neshvatljivog iscrpljivanja planete. Hocemo malo da se igramo sa atomima i ko zna cim jos. I sad nem je kriv neko drugi.

Prosto je smesno to sto vi za sve ovo okrivljujete Boga!

Mislim da bi pre svega trebali da shvatite da se blizi vreme kada ce neko morati da nas spasava od nas samih jer se celokupno covecanstvo nalazi na putu samounistenja!

Ko ce nas drugi izbaviti nego sam nas Otac nebeski, koji ce tek tada delovati!?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Bog ne ubija svoju decu, bez obzira da li su deca poslusna ili ne.

Koi bi otac smrcu kaznio svoje dete ako mu nije poslusno?
Pa ako mi zli i nesavrseni zelimo dobro svom porodu, koliko tek nas Otac nebeski koji je pun ljubavi zeli dobra svima nama!

Ove poplave kao i svaka druga prirodna katastrofa je pre svega posledica celokupnog ljudskog delovanja na planetu. Ono sto smo kao ljudski rod posejali to i znjemo. Sami smo krivi!
Nas Otac nebeski nam je dao savrsen dom a mi smo se pokazali kao losi gospodari. Ljudska pohlepa pre svega dovodi do neshvatljivog iscrpljivanja planete. Hocemo malo da se igramo sa atomima i ko zna cim jos. I sad nem je kriv neko drugi.

Prosto je smesno to sto vi za sve ovo okrivljujete Boga!

Mislim da bi pre svega trebali da shvatite da se blizi vreme kada ce neko morati da nas spasava od nas samih jer se celokupno covecanstvo nalazi na putu samounistenja!

Ko ce nas drugi izbaviti nego sam nas Otac nebeski, koji ce tek tada delovati!?


Bog ne kaznjava nikoga, on samo pruza svoju zastitu onima koji su mu verni.
Ali kada vernik postane nevernik sopstvenim izborom, Bog uklanja svoju zastitu jer je covek tako odabrao. Svi imamo slobodan izbor.
Isto je i sa drzavama...

Bog je dobar: ''On daje da sunce njegovo obasjava i zle i dobre, i da kisa njegova pada i na pravednike i na nepravednike''.
A kaze se na drugom mestu: ''Nijedan, kad trpi iskušenje, da ne govori: Bog me kuša. Jer Bog se ne da zlim kušati, i sam nikoga ne iskusava.''.

Nije mi jasno da li oni ovde pricaju da je Bog doslovno nekoga kaznio?
On to ne radi nikad, vec dopusta da covek zanje ono sto je posejao.
Ako je pobuna, onda ce poznjeti posledice, jer ce Bog ukloniti svoju zastitu sa takvog coveka..
Nije ni Adama kaznio kada je sagresio iako se tako cini, nego: ''kada uzradis zemlju nece ti vise davati roda svojega''. Zato sto Bozji blagoslov vise nece biti nad njom, itd..

Bog ne kusa nikoga, nego dozvoljava djavolu da iskaze svoju zlu zelju da muci ljude.
Ali i za takve Bog postavlja odredjena ogranicenja, da ga satana ne bi u potpunosti unistio.
Cak i takvoga cuva u odredjenoj meri..
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Bog ne kaznjava nikoga, on samo pruza svoju zastitu onima koji su mu verni.
Ali kada vernik postane nevernik sopstvenim izborom, Bog uklanja svoju zastitu jer je covek tako odabrao. Svi imamo slobodan izbor.
Isto je i sa drzavama...

Bog je dobar: ''On daje da sunce njegovo obasjava i zle i dobre, i da kisa njegova pada i na pravednike i na nepravednike''.
A kaze se na drugom mestu: ''Nijedan, kad trpi iskušenje, da ne govori: Bog me kuša. Jer Bog se ne da zlim kušati, i sam nikoga ne iskusava.''.

Nije mi jasno da li oni ovde pricaju da je Bog doslovno nekoga kaznio?
On to ne radi nikad, vec dopusta da covek zanje ono sto je posejao.
Ako je pobuna, onda ce poznjeti posledice, jer ce Bog ukloniti svoju zastitu sa takvog coveka..
Nije ni Adama kaznio kada je sagresio iako se tako cini, nego: ''kada uzradis zemlju nece ti vise davati roda svojega''. Zato sto Bozji blagoslov vise nece biti nad njom, itd..

Bog ne kusa nikoga, nego dozvoljava djavolu da iskaze svoju zlu zelju da muci ljude.
Ali i za takve Bog postavlja odredjena ogranicenja, da ga satana ne bi u potpunosti unistio.
Cak i takvoga cuva u odredjenoj meri..
Bog jasano pusta da se određene stvari dogode. nikaka priroda. ja činim mraK,JA PUSTAM RATOVE,JA SVE TO ČINIM. tako je pisano. on je poslao navuhodonosora da kazni idolski izrael,i tu nema zbora. to su vaše prirodnosti nevernika ovde u pitanju.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Bog jasano pusta da se određene stvari dogode. nikaka priroda. ja činim mraK,JA PUSTAM RATOVE,JA SVE TO ČINIM. tako je pisano. on je poslao navuhodonosora da kazni idolski izrael,i tu nema zbora. to su vaše prirodnosti nevernika ovde u pitanju.

Da pojednostavimo:

Po tvojoj, jasno navedenoj i određenoj logici u predhodnom postu, Bog jasno pušta tebe, mršavkiću, da ovde zavodiš svojim krivoverjem lakovene duše, da bi ih potom nagradio večnim rajem. A sve koji se ne obrate tvojoj ličnoj veroispovesti će da snađe sodoma i gomora? (ili potop) Kada bi se netko od stradalih ovom poplavom i preobratio na tvoje krivoverje, tko bi njemu dostavio hranu, garderobu, medicinski alkohol za dezinfekciju, lopatu i slični alat, itd., ja ili ti? A ja uopšte ne tražim da se bilo tko od njih preobrati na bilo kakvu veru niti me zanima tko je kakve vere ,a već sam pomogao mnogima. A ti? Osim što ovde prozivaš unesrećene da su si sami krivi za svoju nesreću jer nisu hteli tebi lično da veruju, kome si ti pomogao? (osim šta ih još i uveravaš da su i dobro prošli u ovoj poplavi jer ne veruju tvom krivoverju)
Činjenica:
Bolje je učiti plivati nego učiti mršavkićevo krivoverje!
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Dnevnik nisam nikad voljela, zadnji par dana gledam ga sa svojim ocem ,i on me upita štoje otkad ti voliš dnevnik , a ja onda upita : Što ti tata misliš , jel to Božja kazna , ili što ti veliš?
Njegov odgovor je uvjek čudan i meni malo nerazumljiv , ovako je rekao : Ajde mala neseri kakav te Bog spopao , kriva su ova gamad koja su u zadni dvadeset godina državu pokrali , i doveli ovu zemlju u propast . Ovi nasipi su raćeni za Tita , a ova bagra lopovska nisu ji uspjeli ni održavati .
Pase ja nekad pitam dalimije stari prolupo uvjek ima neke čudne odgovore, stalno govori daje nekad bilo bolje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog izliva svoje sudove na bezbozne narode, to je cinio u proslosti - to cini i danas, posebno ce to ciniti u poslednje vreme, i otkrivnje Jovanovo jasno govori o tome.

Bog jeste ljubav, ali Bog je i pravda, i on ima granice svoje milosti.
Kada ljudi predju ovu granicu Bog iziva svoje sudove.

Izlivanje Bozjih sudova su i znaci poslednjeg vremena, i oni su sve ucestaliji i razorniji kako se vreme kraja priblizava, i dati su kao upozorenje da se ljudi pokrenu iz svog ucmalog stanja u grehu, i da otvore oci pred cinjenicom da postoji visa sila koja se zove Bog, i da ostajanje u grehu u svakom slucaju povlaci osudu, i dati su im kao znak da treba da potraze Boga, da mu se obrate i predaju i time prestanu ciniti zlo kako bi izbegli ove Bozje sudove, vec da spoznaju Boga i njegovu volju i sta znaci zivot u stalnoj neprekidnoj zajednici sa njim.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Bog jasano pusta da se određene stvari dogode. nikaka priroda. ja činim mraK,JA PUSTAM RATOVE,JA SVE TO ČINIM. tako je pisano. on je poslao navuhodonosora da kazni idolski izrael,i tu nema zbora. to su vaše prirodnosti nevernika ovde u pitanju.

Ti nazivas nekog nevernikom samo zato sto ne veruje toj tvojoj prici da je Bog ''zao'' i da ''nekoga sam muci''.
Lepo je rekao ''JA PUSTAM RATOVE''.
Bog nikada ne cini zlo, kad ne mora. Jer kad bi on sam uzrokovao zlo, bio bi protivan sam sebi, a Bog je ljubav.
Suprotno je njegovoj licnosti da on nekoga muci i da ''uzrokuje zlo''.
On pruza i uklanja zastitu. Kada ukloni zastitu, onda se figurativno moze reci da je on ''nesto pustio'' , da je ''poslao'' i sl.
Ne on je samo dozvolio da ''neko drugi to ucini'' umesto njega, on nikada sam ne cini zlo.
Lepo pise i u otkrivenju da sva ta zla sto ce nas zadesiti Bog ''pusta'' - ''pusta vetrove'' ali ih ne uzrokuje...
Trebas gledati dublje te tekstove osim sto ih posmatras povrsinski...

Ostaje cinjenica da ce Bog jednom zaista - morati intervenisati direktno, ali to ce biti na kraju kada bude sam unistio satanu.
I to ne biva pre prethodnog suda. Kada ceo svemir i svi andjeli i ljudi budu osudili satanu.
Do tada on izbegava bilo kakvo ucesce u bilo kakvim slicnim aktivnostima.
Jednostavno ''dopusta neke stvari da se dese'' - zato sto ljudi idu krivim putem - dopusta da ''zanju ono sto su posejali''.
Moras malo vise razumeti Bozju licnost koja je ljubav..
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ti nazivas nekog nevernikom samo zato sto ne veruje toj tvojoj prici da je Bog ''zao'' i da ''nekoga sam muci''.
Lepo je rekao ''JA PUSTAM RATOVE''.
Bog nikada ne cini zlo, kad ne mora. Jer kad bi on sam uzrokovao zlo, bio bi protivan sam sebi, a Bog je ljubav.
Suprotno je njegovoj licnosti da on nekoga muci i da ''uzrokuje zlo''.
On pruza i uklanja zastitu. Kada ukloni zastitu, onda se figurativno moze reci da je on ''nesto pustio'' , da je ''poslao'' i sl.
Ne on je samo dozvolio da ''neko drugi to ucini'' umesto njega, on nikada sam ne cini zlo.
Lepo pise i u otkrivenju da sva ta zla sto ce nas zadesiti Bog ''pusta'' - ''pusta vetrove'' ali ih ne uzrokuje...
Trebas gledati dublje te tekstove osim sto ih posmatras povrsinski...

Ostaje cinjenica da ce Bog jednom zaista - morati intervenisati direktno, ali to ce biti na kraju kada bude sam unistio satanu.
I to ne biva pre prethodnog suda. Kada ceo svemir i svi andjeli i ljudi budu osudili satanu.
Do tada on izbegava bilo kakvo ucesce u bilo kakvim slicnim aktivnostima.
Jednostavno ''dopusta neke stvari da se dese'' - zato sto ljudi idu krivim putem - dopusta da ''zanju ono sto su posejali''.
Moras malo vise razumeti Bozju licnost koja je ljubav..
mir svima. sve što se događa mora najpre >Bog da overi takod a jednostavno kažem,da dopusti. vrabac ne može da padne . sada reći prordne katastrofe je znak da ja sam jedna nevernik. kako moće neka priroda da krene u nešto a da onaj ko je to sazdao ne kaže da? u tome se vidi moja totalna nevernička priroda,kao kod atesite ako ja pripišem bilo čije delovanje,prirode,jednog navuhodonosora,harpa itd a zaboracvim da je najpre Bog to tzrebao dopustiti da se dogodi.
na kraju ako neko vidi u Duhu i čuje viziju i kaže je opomene ljude i onda niko ne reaguje. i potom se desi i potom dođe ponovo od Boga vizija da je to učinjeno zato i zato i ponovo niko ne veruje onda ostaje pitanje kako to nazvati osim nevrstvo.?!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
mir svima. sve što se događa mora najpre >Bog da overi takod a jednostavno kažem,da dopusti. vrabac ne može da padne . sada reći prordne katastrofe je znak da ja sam jedna nevernik. kako moće neka priroda da krene u nešto a da onaj ko je to sazdao ne kaže da? u tome se vidi moja totalna nevernička priroda,kao kod atesite ako ja pripišem bilo čije delovanje,prirode,jednog navuhodonosora,harpa itd a zaboracvim da je najpre Bog to tzrebao dopustiti da se dogodi.
na kraju ako neko vidi u Duhu i čuje viziju i kaže je opomene ljude i onda niko ne reaguje. i potom se desi i potom dođe ponovo od Boga vizija da je to učinjeno zato i zato i ponovo niko ne veruje onda ostaje pitanje kako to nazvati osim nevrstvo.?!

Prvo ne znam o kojoj viziji pricas, bilo bi lepo da postavis tekstove.
Drugo, ja nisam rekao da to ne moze biti, da je Bog ''dopustio'' da dodje, samo u ovom slucaju ne vidim dokaze za to.
Svakako da ne moze niko bez njegovog odobrenja se igrati sa prirodnim pojavama, a jos manje uticati na njih...
 
Natrag
Top