poplave u srbiji Božji gnev

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ja bi kao neki milosrdnik, svima vama, dežurnim katastrofičarima, trebao da kupim šlauf u obliku patkice, da se spasete u predstojećim poplavama. Al` ja sam mnogo iskvareni grešnik jer bi rađe te pare dao nekom prvom detetu na kojeg naiđem, da si kupi žvake i duva žvakaće balone jer sam uveren da bi to dete bilo mnogo, mnogo konstruktivnije u iznošenju nečeg pametnog iz svojih usta, u vezi ovih poplava, za razliku od vas, ovde, zlogukih proroka i dežurnih katastrofičara ... i takoo ... žvačite, žvačite, (ćuteći) ... pa onda duvajte, duvajte (bez tipkanja) ... pa će onda možda čak i da uspete da spasete nekog jadnog mrava, kad ste već nesposobni da pomognete nekom čoveku ... a pogotovu nesposobni da mu dušu spasete ... pokušajte spasiti mrave ... "Svako veliko putovanje počinje malim korakom" ... Za sve bi bilo pametnije (a za vas lično, najpametnije) da se manete ćorava posla u ufatite se mrava. Ako ozbiljno, nadahnuti svojim (nazovi) proroštvom, prionete mravljem poslu, možda čak, jednog dana toliko uspete da napredujete pa vas počnu da interesuju termitnjaci pa pređete na terminatorske svedoke ... nikad se ne zna ... uvek treba da širite mravlju veru, jer ste nadahnuti duvanjem u žvakaće. Malo previše ste dahtali u žvakaće balone, pa ste zato sada nadahnuti ... i osvedočeni Duhom svetim jer vam je dokazao da čak i balonom žvakaće gume možete nekoga da spasete, samo ako to iskreno želite iz duše, srca ... (i iz usta) ...
mnogo si naduvao stvar u bezumlju da ti se sopstvena žvaka ne zalepi za nos kad se sve događanje ipak zbude!
zar ti misliš da neko priča svoju fantastiku. ako ti budeš spasavao decu,mislim da će sva deca ovog sveta propasti u tvoju ižvakanu mudrost koja nema niti jedan normalni oblik razuma Božjega.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jednom je neko iz sveta nauke rekao "SPAS ČOVEČANSTVA NE LEŽI U NOVIM MERAMA - NEGO U NOVIM MISLIMA"

Lepo je pomagati unesrećenim ljudima u poplavama, ali društvo pored toga treba da se bavi i samim uzrocima koji do toga dovode.
Ivica Dačić je skoro izrekao jednu izjavu koja glasi "JA NE MOGU LJUDIMA REĆI - MOLITE SE BOGU I SVE ĆE BITI U REDU, JA SAM POLITIČAR I BAVIM SE PROBLEMIMA GRAĐANA"
Da li stvarno rešava te probleme to je drugo pitanje.

Ipak, društvo ( crkva, kulturne i obrazovne ustanove..itd ) bi na neki način trebali da zakonom relugišu moral u drštvu, jer u suprotnom se vrši duhovna i moralna diskriminacija nad onim delom religiozne populacije koja teži ka moralu i ima moralnu svest.

Pošto društvo ne čini ništa po tom pitanju, tada nastaju posledice zbog ekspanzije nemorala i greha.

Čak bi se usudio da tvrdim da pomagati u ovim trenutcima onima koji su doživeli nesreću u poplavama - da je to saučestvovanje u društvenom bezakonju, jer se saniraju posledice onoga što je društvo samo posejalo.
U svakom slučaju - društvo iz ovoga treba da izvuče veliku duhovnu pouku, a da li će to biti slučaj to u mnogome zavisi od onih koji predstavljaju duhovni stožer ovog naroda a to je vladajuća pravoslavna crkva ( u Srbiji ) i Katolička ( u Hrvatskoj ), ili bilo koja druga na bilo kom kraju sveta gde se neka prirodna katastrofa dogodi.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nikakve duhovne pouke neće spriječiti prirodne nepogode. Posledice tih nepogoda mogu se ublažiti ili čak spriječiti samo konkretnim angažovanjem cjelokupnog društva, što će reći, konkretnim radom na izgradnji preventivnih mjera u cilju zaštite svih područja koja su potencijalno ugrožena prirodnim nepogodama.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kada bi bar poslusali svog verskog poglavara

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GOSPOD NAS OPOMINJE
PATRIJARH IRINEJ: Ovo nije kazna Božija već opomena da se sklonimo sa puta poroka, zlobe i bezakonja

DRUŠTVO00:15, 16.05.2014.Autor: Agencija TANJUG


Moleban za prestanak kiše održan u Sabornoj crkvi u Beogradu
patrijarh irinej, božić, saborna crkva, božićna liturgija, tanjug
BEOGRAD - U Sabornoj crkvi u Beogradu večeras je održan prvi moleban za prestanak kiše, kome su prisustvovati članovi Sabora, a patrijarh srpski Irinej pozvao je vernike da se pomole, uz napomenu da su kiše i poplave odnele ljudske žrtve, izazivajući mnogo nevolja.

''Kiša i poplave koje su zadesile našu zemlju izazvale su mnoge žrtve. Nažalost, ovo nije kraj. Svi koji to mogu bore se da zaštite ljudske živote'', rekao je patrijarh, pozivajući vernike da se pomole.
On je istakao da nas je snašla velika nevolja, "kojom nas Gospod opominje, poziva na pokajanje i daje do znanja da bez milosti božije ne možemo ništa učiniti".

"'Molimo se Gospodu da zaustavi oblake kiše i podari nam sunce. Bez milosti Božje ne može se ništa uraditi. Ovo nije kazna Božija već opomena da se sklonimo sa puta poroka, zlobe i bezakonja'', rekao je patrijarh.

On je dodao da se ovih dana u Beogradu sprema skup koji predstavlja veliko bezakonje i mrski porok, "kojim se ponose i ističu svoje dostojanstvo i demokratiju, a sve protiv boga i zakona življenja".Patrijarh je naveo da su još uvek mnogi domovi i ljudski životi ugroženi i to širom Srbije, Republike Srpske, Bosne i Hercegovine.

Sabor Srpske pravoslavne crkve apelovao je ranije danas na sve vernike i ljude dobre volje da pomognu i solidarišu se u teškoj nevolji koja je zadesila čitavu zemlju, rekao je episkop bački Irinej.
"Sabor je razgovarao o velikoj, vanrednoj i teškoj nevolji u kojoj se našla čitava zemlja, naš narod i svi koji žive u njoj zbog velikih poplava i elementarne nepogode koja nas je pogodila u majskom periodu kada je to sasvim neuobičajno", rekao je vladika novinarima u Patrijaršiji

Prema njegovim rečima, Sabor je odlučio da uradi ono što može - da se molitveno obrate Bogu.
Episkop bački je rekao da nije dovoljna samo molitva, već da je važno da se pokaže solidarnost i saosećanje sa svima koji su ugroženi.
Redovno prolećno zasedanje Svetog arhijerejskog Sabora SPC počelo je u sredu služenjem liturgije u manastiru Studenica, dok je radni deo Sabora nastavljen u četvrtak u Beogradu.

Izvor: Blic
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Nikakve duhovne pouke neće spriječiti prirodne nepogode. Posledice tih nepogoda mogu se ublažiti ili čak spriječiti samo konkretnim angažovanjem cjelokupnog društva, što će reći, konkretnim radom na izgradnji preventivnih mjera u cilju zaštite svih područja koja su potencijalno ugrožena prirodnim nepogodama.

Sada, kada sam jedva dočekao da se nakon nekog vremena, ovde, konačno pojavi uvaženi urednik, neće više da me baš toliko smetaju ovi ovde dežurni katastrofičari, a i lakše ću da se suosećam sa stradalima ovom poplavom.
Meni je fascinantno kako jedan čovek ume da u svojih nekoliko reči napiše više nego sijaset zlogukih proroka u svojim skoro nepreglednim (iz)laganjima.
Sama vizuelna pojava našega urednika ovde govori hiljadu reči, i to reči koje imaju svoju težinu (u pozitivnom smislu) ... za razliku od nekuh ovde ...

Uredniče, pravo si osveženje ovde! (između još nekoliko časnih iznimaka)
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Sada, kada sam jedva dočekao da se nakon nekog vremena, ovde, konačno pojavi uvaženi urednik, neće više da me baš toliko smetaju ovi ovde dežurni katastrofičari, a i lakše ću da se suosećam sa stradalima ovom poplavom.
Meni je fascinantno kako jedan čovek ume da u svojih nekoliko reči napiše više nego sijaset zlogukih proroka u svojim skoro nepreglednim (iz)laganjima.
Sama vizuelna pojava našega urednika ovde govori hiljadu reči, i to reči koje imaju svoju težinu (u pozitivnom smislu) ... za razliku od nekuh ovde ...

Uredniče, pravo si osveženje ovde! (između još nekoliko časnih iznimaka)

Šteta za faraona što nije organizovao akciju postavljanja zaštitne ograde pri prelasku preko mora kako bi se spasili a Jevreji bez te organizacije pređoše dok egipćani do jednog postradaše.Valovi proroci moliše i ništa dok Ilija nije zamolio jer Bog sluša glas SVOJIH SLUGU a glas onih koji se odmetnuše i kade likovima rezanijem i ikonama daje upozorenje kako bi se odvratili od lošeg puta.

Piše da je proklet čovek koji se oslanja u svoju mišicu već sve nadanje VERNIKA počiva na predanju Bogu a ne na uzdanju u naš trud.Japanci napravili jaku odbranu od cunamija i ništa nije vredelo.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Japanci napravili jaku odbranu od cunamija i ništa nije vredelo.
A nisu ti pali na pamet Holanđani koji su svojim mišicama obuzdali čak i more!? Nisi se zapitao zašto je Bog dao čovjeku mišice? Nije li radi toga da ih upotrebljava i da radi, a ne da bleji i gleda u nebo!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Živ i zdrav mi bio.
Piše da će svako delo ljudskih ruku biti prah te i Holanđanski i svi ostali bedemi će biti sravnjeni jer se Božja ne pomera ma šta god mi kao prah rekli ili mislili.

3:10 Ali će doći dan Gospodnji kao lupež noću, u koji će nebesa s hukom proći, a stihije će se od vatre raspasti a zemlja i dela što su na njoj izgoreće.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pa, po tvome, ispada da je Bog krvnik i dušmanin ljuskog roda i da će sve što je čovjek stvorio, uključujući i čoveka samoga, pretvoriti u prah!
Ne, ako je Bog apsolutno dobro, a Sveto Pismo i teološka nauka kaže da jeste, onda je On ljudski dobrotvor a ne krvnik!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ko je zatro Egipatski narod u moru? Ko je sravnio Sodom i Gomor? Ko ukida dažd i daje? Ko određuje dane života? Zašto je Vavilon sravnjen i narod rasejan?

Onaj koji je sve stvorio taj ima ljubav za sve stvoreno kao i čovek što ljubi svoje dete ali kad to dete po svojoj volji radi zlo onda stiže šiba i dete kaže kako mu je otac krvnik i bije ga samo zato što je dete zapalilo kuću i otrovalo svu rodbinu.
 
Natrag
Top