poplave u srbiji Božji gnev

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Da puno je ovde proroka, Piramidi se javlja Bog i kaze mu da je on ''Jehova''.
Taramanu se javlja Bog i kaze mu da je on ''Isus''.
Mrsavkic opet tvrdi da se i njemu javlja Bog i uci nesto drugo.
Laodikeja opet drugo pise.

Nista licno protiv nikoga ovde nemam, sve ih smatram svojom bracom.
Ali zar ne vidite da tu nesto ne stima?
Pa ne moze Bozji glas biti u svih vas?

Jos da pocne da se javlja Adrijanu ,Isabeleti i meni. Pa gde cemo stici?
Zar nece ljudi reci da smo poludeli?

Pavle je lepo rekao: ''Prorostvo nije znak za verujuce nego za neverujuce, jer kad udje neznabozac, zaista ce potvrditi da je Bog sa vama kad svi pocnu da razoblicavaju njegove tajne''.
Dakle ''prorostvo'' je u prvom redu znak pojedincu, da se odvrati od svog greha.
A ne proricati neke ''svetske dogadjaje'' , to mogu i ja, ako - dovoljno poznajem politiku, i povezujem stvari.
U istoriji se sve desava sa redosledom, a istorija se ponavlja u kontinuitetima..

Prorok nije onaj koji prorice ''svetske dogadjaje'', nego je to onaj koji moze proreci pojedincu.
Vi niti meni, niti Adrjanu, niti bilo kome, niste u stanju ''proreci'' nista.
Kada bi vi mogli da nam kazete nase tajne, onda bi vi bili proroci.
To je i svrha proroka, obratiti ljude k Bogu.
A vi samo odvracate ljude od Boga, ovim vasim izjavama.

Vi brkate pojmove, vi glas Duha Svetoga, koji svaki Hriscanin cuje, povezujete sa vasom ''odabranoscu'' zato sto ste culi da vam je nesto ''receno''?
To se desava svim Hriscanima, svi cuju glas Svetoga Duha, vi brkate stvari.
A ponekad je u pitanju samo san i nista vise.
Smatram da ste svi vi uobrazili..
tačno jed a mnogo proroka čini konfuziju ako nema jedno učenje. ali sam si sad ovde doneo loše učenje.citirao si iz pavlove korinćanima o slujžbi proroštva u crkvi i sad tvoje tumačenje da je to za popjedinca. znači isaija ilija,jeremioja su bili laćni proroci jer su proricali za izrael,za ahava i careve a ne za sebe pokajanje? potom pavle kažed a proroštvo nije za onog ko govori najpre,već za druge da se otkriju tajne srca,taKO PIŠE. AKO PIŠE ZA druge koji slušaju kako sad tvcoja verzija je drugačija. kao što vidiš ti nisi doneo proroštvo ali si doneo iskrivljenu stvar. kada sveti Duh ne deluje dolazi tek onda do koinfuzije. nisu darovi uzrok konfuzije već učenja bez svetoga Duha. nije po adrijanu problem miler ili elena ,oni su mogli prorokovati ali kada su uzeli da uče onda je došlo do greške. tako nije proroštvo greška već učenje.
pismo kaže da je Bog podeliod arove u crkvi upravo da crkvu ne zavodi svaki duh laž
i i da raste do rasta Hristovog a ne do rasta crkene dogme i tu stane. nemanje delovanja Duha svetoga nemanje vere u krštenje Duhom bolje reći dovodi razne tumače istvcara ovoliki broj konfuznosti.
tako da kada su odbacivali proroštva izrael i carevci oni nisuodbacivali čoveka već Boga. čuti ovde kada neko kaže Bog ne kara je znak neznaboštva jer o tome jevanbđelje jasno donosi svoju reč jevrejiam 13,koga ljubim toga i karam. ananija i safirfa padaju mrtvi. mora da su pali od silnog vetra koji je sam od sebe dunuo ?!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prorok nije onaj koji prorice ''svetske dogadjaje'', nego je to onaj koji moze proreci pojedincu.

Mire.

Prorok je i onaj ko proriče pojedincu, ali je takođe i onaj ko iznosi svetske događaje - ako ih dobije od Boga.

Ja lično imam više ovakvih proročanstvava o pojedincima koje poznajem, i lično sam ih izneo tim ljudima i oni su u tom trenutku ili kasnije kada se to što sam izneo ostvarilo -bili osvedočeni da je to što sam izneo istina.

Sam prorok ne može uticati na sadržaj svojih otkrivenja, ili da li će Bog dati otkrivenje u vezi nečega ili negoga, na koji način i kada.
Čovek može tražiti određeno otkrivenje, ali je ovo isključivo u Božjoj vlasti.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
prorokovanje je jedno i to treba razmotriti. a Reč Boćja je ta koja razmatra proroka. tako tu prestaje svaka konfuzija. kao što sam rekao,kada odbijemo vođstvo Duha počinje da radi čovek ili sotona. i nastaje užasna konfuzija neviđenih razmera kao danas u hrišćanstvu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onaj ko se potpuno predao Bogu i dopustio mu da ga on promeni i da u njemu izgradi savrseni moralni lik kroz poslusnost svim zapovestima i svakodnevnim potcinjavanjem sebe i svoje volje Hristu gde je svaka misao pod upravom Svetog Duha, takvog coveka ce Bog upotrebiti u delu jevandjelja.

"Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu" ( otkrivenje 14. 12 )

Covek koji nije sebe predao Bogu i ne zivi svoj zivot u zajednici sa njim, vec tavori u grehu robujuci strastima koje se bore u njemu, ili je ravnodusan prema svom duhovnom stanju, ili cak sta vise zivi u formi vere bez istinskog posvecenja, takav covek nije spreman da ga Bog upotrebi na bilo koji nacin - jer nije napravio ni one osnovne korake hriscanskog iskustva.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Mire.
Prorok je i onaj ko proriče pojedincu, ali je takođe i onaj ko iznosi svetske događaje - ako ih dobije od Boga.
Ja lično imam više ovakvih proročanstvava o pojedincima koje poznajem, i lično sam ih izneo tim ljudima i oni su u tom trenutku ili kasnije kada se to što sam izneo ostvarilo -bili osvedočeni da je to što sam izneo istina.
Sam prorok ne može uticati na sadržaj svojih otkrivenja, ili da li će Bog dati otkrivenje u vezi nečega ili negoga, na koji način i kada.
Čovek može tražiti određeno otkrivenje, ali je ovo isključivo u Božjoj vlasti.
Pozdrav.
Jeste, nije u njegovoj vlasti sta ce mu biti otkriveno. Ali ja sam samo pimetio da vi ovde niste nijednom pojedinucu prorekli nista. Ja ne prihvatam nicije svedocantvo van biblije dok se ono samom biblijom i iskustvom ne testira.
Mozda si ti nekom nesto i rekao pa se desilo, ja to ne mogu da proverim.
U vezi tvojih upozorenja na buduce dogadjaje mozemo samo da cekamo i vidimo da li ce biti tako..
Ako bude Bog ce se proslaviti, a ljudi ce prepoznati..
Sto se tice prorocanstva Mrsavkica, prorostva se ne daju nakon sto se odredjeni dogadjaj desi, nego sluze da upozore na dogadjaj koji ce se desiti ako se ljudi ne pokaju. Tako je svuda u bibliji. Stoga ovo prorostvo nakon ispunjenog dogadjaja i nije 'prorostvo'' , i zapravo nema svrhu.


tačno jed a mnogo proroka čini konfuziju ako nema jedno učenje. ali sam si sad ovde doneo loše učenje.citirao si iz pavlove korinćanima o slujžbi proroštva u crkvi i sad tvoje tumačenje da je to za popjedinca. znači isaija ilija,jeremioja su bili laćni proroci jer su proricali za izrael,za ahava i careve a ne za sebe pokajanje?
Ne, prorostvo sluzi tome da coveka opomene, i ono mora da ima svrhu.
Ako tvoje prorostvo nema svrhu, onda nije od Boga, to je poenta.
Ako je dato nakon ispunjenja dogadjaja, onda to nije ''prorostvo'' , a ako je dato ranije, onda si ti propustio da nas upozoris?
Znaci tvoje prorostvo nema svrhu.
Bog ne daje uzaludna prorocanstva.
Dalje, najvaznije prorostvo je ono za pojedinca, jer se na taj nacin ispituje srce coveka, i covek moze da posvedoci da mu je zaista Bog govorio. To je poenta ovog stiha sto sam gore dao..
Sto se tice drugih prorocanstava u vezi buducih dogadjaja, ona su od manjeg znacaja, zato sto prevashodno sluze da ''verujucim'' ucvrste veru.
Vrlo je mala korist od prorocanstava za daleku buducnost, jer je pitanje da li ce iko od nas doziveti da vidi ispunjenje toga.
Stoga ona nisu znak ''neverujucim''.
Ako vec proricete, proricite neposredne dogdjaje i pojedincima ako vam Bog otkrije.
Po tome se prepoznaje pravi prorok i Bozji sluga..
potom pavle kažed a proroštvo nije za onog ko govori najpre,već za druge da se otkriju tajne srca,taKO PIŠE. AKO PIŠE ZA druge koji slušaju kako sad tvcoja verzija je drugačija.
Moja verzija nije drugacija, ja sam samo parafrazirao tekst napamet, jer nisam hteo da kopiram reci.
Ali smisao onoga sto sam rekao je isti.
''Prorostvo nije za onog ko govori'' vec on govori drugima.
Ako ti govoris nakon ispunjenog dogadjaja, sta je to onda, jel to ''prorostvo''?
Ako ono ne sluzi da bi se ljudi opomenuli i prepoznali ga, cemu onda sluzi?

Ne , mozda ti je Bog samo otkrio pozadinu svega, ali ne da bi nas upozoravao.
Postoje situacije kada Bog ljudima daje saznanje i zbog njih samih.

kao što vidiš ti nisi doneo proroštvo ali si doneo iskrivljenu stvar. kada sveti Duh ne deluje dolazi tek onda do koinfuzije. nisu darovi uzrok konfuzije već učenja bez svetoga Duha. nije po adrijanu problem miler ili elena ,oni su mogli prorokovati ali kada su uzeli da uče onda je došlo do greške. tako nije proroštvo greška već učenje.
Ja ne donosim prorostva naravno, Bog me nije pozvao na to, i bilo da ja sanjam ili mi nesto Bog otkrije i sl. Necu tvrditi da sam nesto sto nisam. Dok me sam Bog ne pozove.
Sto se tice ovog tvog, Bog ti je mozda i otkrio nesto, ali to ne znaci da si ti prorok.
A jesi li prorok, sta tvrdis, to ne znam?
Ne razumem, sta tvrdis tamo, da neko moze ''proricati'' a imati ''krivu nauku'', ovo u slucaju Elen Vajt?
Naravno da Bog ne bi dozvolio nekom da prorice i zavodi ljude laznom naukom, svaki prorok mora imati istinitu nauku.
čuti ovde kada neko kaže Bog ne kara je znak neznaboštva jer o tome jevanbđelje jasno donosi svoju reč jevrejiam 13,koga ljubim toga i karam. ananija i safirfa padaju mrtvi. mora da su pali od silnog vetra koji je sam od sebe dunuo ?!
Ne, Bog jako retko kaznjava sam. On je ljubav i nije svojstveno njegovoj prirodi da kaznjava.
Kada covek mre, on kaze: ''nije mi milo kada covek mre'' , takodje je rekao ''volite svoje neprijatelje''.
Sta mislis, zasto je to rekao? Zato sto on sam je ljubav. On nikoga ne zeli da muci, on nas voli sve.
Voli i gresnike, seti se Isusa koji je jeo i pio sa njima. Jel se gadio? Nije!
Jel ih osudio? Nije!
Kada su ucenici rekli Isusu, hoces da kazemo da sidje oganj sa neba i spali ih sve? On im je rekao: Ne znate kakvog ste Duha! Bog nije takav!
Ne, nego Bog uklanja zastitu onom ko mu okrene ledja, pa se desava posledica i covek pada.
Otkud ti znas, da su Ananija i Sapfira pali zato sto ih je Bog direktno kaznio?
Mozda je samo uklonio svoju zastitu, a djavo dosao da pokupi plen.
Sve i da jeste , to je bio poseban slucaj, da bi poucio druge, da to ne rade.
Poenta svega je, Bog je milostiv, i on ne muci nikoga, jako su retki slucajevi, kada Bog mora licno da intervenise i kazni...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Jeste, nije u njegovoj vlasti sta ce mu biti otkriveno. Ali ja sam samo pimetio da vi ovde niste nijednom pojedinucu prorekli nista. Ja ne prihvatam nicije svedocantvo van biblije dok se ono samom biblijom i iskustvom ne testira.
Mozda si ti nekom nesto i rekao pa se desilo, ja to ne mogu da proverim.
U vezi tvojih upozorenja na buduce dogadjaje mozemo samo da cekamo i vidimo da li ce biti tako..
Ako bude Bog ce se proslaviti, a ljudi ce prepoznati..
Sto se tice prorocanstva Mrsavkica, prorostva se ne daju nakon sto se odredjeni dogadjaj desi, nego sluze da upozore na dogadjaj koji ce se desiti ako se ljudi ne pokaju. Tako je svuda u bibliji. Stoga ovo prorostvo nakon ispunjenog dogadjaja i nije 'prorostvo'' , i zapravo nema svrhu.



Ne, prorostvo sluzi tome da coveka opomene, i ono mora da ima svrhu.
Ako tvoje prorostvo nema svrhu, onda nije od Boga, to je poenta.
Ako je dato nakon ispunjenja dogadjaja, onda to nije ''prorostvo'' , a ako je dato ranije, onda si ti propustio da nas upozoris?
Znaci tvoje prorostvo nema svrhu.
Bog ne daje uzaludna prorocanstva.
Dalje, najvaznije prorostvo je ono za pojedinca, jer se na taj nacin ispituje srce coveka, i covek moze da posvedoci da mu je zaista Bog govorio. To je poenta ovog stiha sto sam gore dao..
Sto se tice drugih prorocanstava u vezi buducih dogadjaja, ona su od manjeg znacaja, zato sto prevashodno sluze da ''verujucim'' ucvrste veru.
Vrlo je mala korist od prorocanstava za daleku buducnost, jer je pitanje da li ce iko od nas doziveti da vidi ispunjenje toga.
Stoga ona nisu znak ''neverujucim''.
Ako vec proricete, proricite neposredne dogdjaje i pojedincima ako vam Bog otkrije.
Po tome se prepoznaje pravi prorok i Bozji sluga..

Moja verzija nije drugacija, ja sam samo parafrazirao tekst napamet, jer nisam hteo da kopiram reci.
Ali smisao onoga sto sam rekao je isti.
''Prorostvo nije za onog ko govori'' vec on govori drugima.
Ako ti govoris nakon ispunjenog dogadjaja, sta je to onda, jel to ''prorostvo''?
Ne , mozda ti je Bog samo otkrio pozadinu svega, ali ne da bi nas upozoravao.

Ja ne donosim prorostva naravno, Bog me nije pozvao na to, i bilo da ja sanjam ili mi nesto Bog otkrije i sl. Necu tvrditi da sam nesto sto nisam. Dok me sam Bog ne pozove.
Sto se tice ovog tvog, Bog ti je mozda i otkrio nesto, ali to ne znaci da si ti prorok.
A jesi li prorok, sta tvrdis, to ne znam?
Ne razumem, sta tvrdis tamo, da neko moze ''proricati'' a imati ''krivu nauku'', ovo u slucaju Elen Vajt?
Naravno da Bog ne bi dozvolio nekom da prorice i zavodi ljude laznom naukom, svaki prorok mora imati istinitu nauku.

Ne, Bog jako retko kaznjava sam. On je ljubav i nije svojstveno njegovoj prirodi da kaznjava.
Kada covek mre, on kaze: ''nije mi milo kada covek mre'' , takodje je rekao ''volite svoje neprijatelje''.
Sta mislis, zasto je to rekao? Zato sto je on sam takav. On nikoga ne zeli da muci, on nas voli sve.
Voli i gresnike, seti se Isusa koji je jeo i pio sa njima. Jel se gadio? Nije!
Jel ih osudio? Nije!
Kada su ucenici rekli Isusu, hoces da kazemo da sidje oganj sa neba i spali ih sve? On im je rekao: Ne znate kakvog ste Duha! Bog nije takav!
Ne, nego Bog uklanja zastitu onom ko mu okrene ledja, pa se desava posledica i covek pada.
Otkud ti znas, da su Ananija i Sapfira pali zato sto ih je Bog direktno kaznio?
Mozda je samo uklonio svoju zastitu, a djavo dosao da pokupi plen.
Sve i da jeste , to je bio poseban slucaj, da bi poucio druge, da to ne rade.
Poenta svega je, Bog je milostiv, i on ne muci nikoga, jako su retki slucajevi, kada Bog mora licno da intervenise i kazni...
vizije su dolazile od pre. čak i jedan san dečaka od 12.god. nismo doista stavljali dovoljan akcenat na sve to.
u suštini,mi smo kao mi david i drugi ljudi Boćji nakon se nešto desilo,molili ,pitali zašto Gospode,jer david je znao ako zna od koga je i ako deluje Bog će se smilovati. tako i ove vizije su donele zašto je sve to došlo,a dalje ide iskanje pokajanja,odbacivanje opačina i idola najpre. ako to ne bi došlo jasno je kazano biće još većih pošasti. ovo je oppom,ena. mali kar ,kao znak ljubavi još uvek,jer koga ljubi toga kara. ja ovo doista doživljavam kao Božju dobru ruku i znak ljubavi. bolje je i ovo nego pakao.
Bog voli grešnike taČNO.nije li jeremija vapio da se pokaju? nije li svaki prorok to donosio. Bog nikad ne čini ništa pre nego objavi i iska pokajanje. zar sama Reč izgovorena Duhom ne iska to od nas. zar Duh Božji svaki dan ne sudi greh u nama,a mi što činimo? zar to nije onda Boćja ljubav ka nama?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
vizije su dolazile od pre. čak i jedan san dečaka od 12.god. nismo doista stavljali dovoljan akcenat na sve to.
u suštini,mi smo kao mi david i drugi ljudi Boćji nakon se nešto desilo,molili ,pitali zašto Gospode,jer david je znao ako zna od koga je i ako deluje Bog će se smilovati. tako i ove vizije su donele zašto je sve to došlo,a dalje ide iskanje pokajanja,odbacivanje opačina i idola najpre. ako to ne bi došlo jasno je kazano biće još većih pošasti. ovo je oppom,ena. mali kar ,kao znak ljubavi još uvek,jer koga ljubi toga kara. ja ovo doista doživljavam kao Božju dobru ruku i znak ljubavi. bolje je i ovo nego pakao.
Bog voli grešnike taČNO.nije li jeremija vapio da se pokaju? nije li svaki prorok to donosio. Bog nikad ne čini ništa pre nego objavi i iska pokajanje. zar sama Reč izgovorena Duhom ne iska to od nas. zar Duh Božji svaki dan ne sudi greh u nama,a mi što činimo? zar to nije onda Boćja ljubav ka nama?

To sto govoris, ''bice jos vecih posasti'' nije precizno, a nije ni tesko pretpostaviti s obzirom u kom smeru ide svet.
Da si istupio i rekao, ''za dva dana Bog ce pogoditi Srbiju poplavom'' to bi onda bilo direktno i neposredno.
Ovako, ko ce verovati?

A sve jedno, niko se nece pokajati, jer i ne zna za ovo sto mi pricamo.. A to onda gubi svrhu.
Posto znamo da ljudi ovo nece ni prepoznati, a kamo li pokajati se, sta nam dalje Bog najavljuje?

Koje je sledece prorocanstvo?
Bog je uvek davao precizna prorocanstva...

Dakle kada neko ovde da precizno prorocanstvo i desi se, onda ce se i narod pokajati..
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
,,Taramanu se javlja Bog i kaze mu da je on ''Isus''.,,

Mire....zašto pišeš neistinu???
Daj stih gde sam ja rekao da je meni Bog rekao da sam ja Isus...šta ti je?
Baš ništa nisi razumeo od onog što sam napisao...molim te ignoriši moje postove kad već ne umeš zapamtiti šta si pročitao niti razumeti šta pišem....neverovatno.

I ako pokušaš preinačiti da se meni Bog objavio i rekao da je ON Isus daj mi taj citat gde to rekoh....a pošto toga nema i ovo ti nije prvi put da pišeš svesno neistinu koju želiš meni nabaciti molim de uzdrži se od komunikacije samnom i moli se Bogu da ti oduzme to a ti mu predaj.
To što činiš nije dobro za tebe.Ono što pisah tad o mom doživljaju je uzrokovano tvojim napadima i omalovažavanjima gde si često pominjao satanu kao učitelja i zato ti rekoh da ne grešiš toliko a ti sad izvrćeš moje reči i ponovo radiš loše stvari...zašto?

Ako ti je toliko zasmetalo što sam počeo Jelenu razotkrivati eto stao sam odmah a ti možeš verovati šta god želiš i da slon drži zemlju na leđima to je tvoje pravo ali nije razlog da pišeš neistinu o mojim rečima.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top