poplave u srbiji Božji gnev

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
,,Sto se tice sedam casa gneva, ti Taramana tumacis to van kontksta, i stavljas case gneva u kontekst sedam zala, sto u bibliji nije slucaj.
Case zala su istorijski dogadjaji koji su se dogodili od pocetka Hriscanske ere do danas.
Za razliku od toga - sedam poslednjih zala ce se izliti nakon isteka vremena Bozje milosti.,,


Maestralno, nema šta.
Znači onih sedam čaša gneva nisu sedam zala....mora da se sad šališ...ako dosad ono sa Jelenom nije bila šala sad sigurno jeste. Tako imaš 7 truba od pre i 7 truba posle...čudo jedno ni Jelena baš dotle nije došla.
Sedam ČAŠA nisu istorijski događaji Miler te prevario.
Sedam zala nisu izvan sedam čaša zala već izlivena čaša uzrokuje zlo.
Neznam šta da ti kažem taj sindrom se praktično ne leči.
To kad uhvati to nepušta....ali, bar se možeš opustiti uz poznato ime jedne gospe koja ti je ukrala mir.

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Taramana, vidi se da pises sam od sebe iz neznanja, jer kazes da me je Miler prevario, a koliko ja znam Miler nije tumacio otkrivenje.

Naravno da sedam casa gneva i sedam zala nisu isto.
To su dva razlicita dogadjaja, i dok se prvi dogadja u periodu Hriscanske ere od 70 godine ere do danas - drugi se desava u poslednje vreme nakon isteka Bozje milosti.

Nema veze, znanje ili neznanje o ovim biblijskim pojedinostima nece nikoga spasti, vec mnogo bitniji kriterijumi zapisani u reci Bozjoj koji se ticu naseg licnog odnosa sa Hristom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
,,Taramanu se javlja Bog i kaze mu da je on ''Isus''.,,

Mire....zašto pišeš neistinu???
Daj stih gde sam ja rekao da je meni Bog rekao da sam ja Isus...šta ti je?
Baš ništa nisi razumeo od onog što sam napisao...molim te ignoriši moje postove kad već ne umeš zapamtiti šta si pročitao niti razumeti šta pišem....neverovatno.

I ako pokušaš preinačiti da se meni Bog objavio i rekao da je ON Isus daj mi taj citat gde to rekoh....a pošto toga nema i ovo ti nije prvi put da pišeš svesno neistinu koju želiš meni nabaciti molim de uzdrži se od komunikacije samnom i moli se Bogu da ti oduzme to a ti mu predaj.
To što činiš nije dobro za tebe.Ono što pisah tad o mom doživljaju je uzrokovano tvojim napadima i omalovažavanjima gde si često pominjao satanu kao učitelja i zato ti rekoh da ne grešiš toliko a ti sad izvrćeš moje reči i ponovo radiš loše stvari...zašto?

Ako ti je toliko zasmetalo što sam počeo Jelenu razotkrivati eto stao sam odmah a ti možeš verovati šta god želiš i da slon drži zemlju na leđima to je tvoje pravo ali nije razlog da pišeš neistinu o mojim rečima.

Ne, prijatelju, rekao sam u uvodu toga da te smatram svojim bratom, jel tako ili nije?
I nisam samo tebe spomenuo tamo.
Ti nisi rekao da ti je Bog kazao da je on Isus, vec: ''Ja cu te pouciti svakoj istini'', jel tako?
Onda iz toga proizlazi da je tebi ta istina data, jel tako?
Da je Isus=Otac.
Da nije tako i da nisi siguran, pretpostavljam da bi rekao: nisam siguran.
Ja sam tako zakljucio.
Kada sam to rekao mislio sam ''figurativno'', a ne doslovne reci.

Za piramidu isto nemam gde je rekao doslovno da je njemu receno, ali ja sam sa nekog drugog sajta nasao da je nesto slicno rekao, da mu se Bog javlja..
Iz toga se da steci takav utisak, da su to tvrdnje.
To su moji zakljuci.

Ne pokusavam ja tvoje reci izvrnuti, niti je to moja namera, a niti je nesto bilo usmereno protiv tebe.
Ne smeta meni sto ti pricas o Elen Vajt pricaj sta god zelis o njoj, meni ona nije bitna...

Ako ja delujem da nekog napadam, izvinjavam se unapred svima, ali vrsta polemike i tema je takva da se nekad upotrebe i ostre reci.
To ne znaci da ja nesto imam protiv tebe, ili bilo koga, jel to ne bi ni bilo Hriscanski da ja napadam druge.
Ja sam se u uvodu prethodno i izvinuo i rekao da to nije usmereno protiv bilo koga.
Niko se nije nasao uvredjen. Stices pogresan utisak..
Nisi dugo na forumu pa me ne poznajes..

Ja se stvarno ne secam da sam tebe omalovazavao i pominjao satanu da je tvoj ucitelj?
Stvarno se ne secam?
Kada sam to rekao?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
To sto govoris, ''bice jos vecih posasti'' nije precizno, a nije ni tesko pretpostaviti s obzirom u kom smeru ide svet.
Da si istupio i rekao, ''za dva dana Bog ce pogoditi Srbiju poplavom'' to bi onda bilo direktno i neposredno.
Ovako, ko ce verovati?

A sve jedno, niko se nece pokajati, jer i ne zna za ovo sto mi pricamo.. A to onda gubi svrhu.
Posto znamo da ljudi ovo nece ni prepoznati, a kamo li pokajati se, sta nam dalje Bog najavljuje?

Koje je sledece prorocanstvo?
Bog je uvek davao precizna prorocanstva...

Dakle kada neko ovde da precizno prorocanstvo i desi se, onda ce se i narod pokajati..
pa mi često oćemo kako mi oćemo. svakakod a se zna da će pošasti biti poc elome svetu.svakako da treba pokajanje. ovde se u viziji preciziralo da se treba kajati najpre od idola. sigurans am da sad u sibiru je bar jedan čovek imao reč od Boga takođe. ako Bog je tako rekao što sad f ali tu? precizno? pa biće kako Bog hoće. ako će to nekog spasiti a Bog zna biće i precizno možda,aliako Bog misli da treba i ako vidi da to će nekog spasti. rečeno je još da će doći veće pošasti,a da crkva ne bude kaol oistali koji će to odbacivati i pričati sa nbevericom ili ovlaš,upravo kao ovde i to je rečeno. zaštita će ići samo ako se ozbiljno shvati u buduće.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Mire pozdravljam te idemo dalje.
Ovaj zaključak ko će me poučiti svakoj istini je glas Duha Svetog jer Isus tako obeća i tako jeste jer se glas Njegov čuje a opet u pravu si kad kažeš da je to Isusov glas jer ja imam jednog Boga koji je stigao onom poravnatom stazom u pustinji za onim glasom koji viče jer se On javio U TELU.

Prvo je išla služba STVORITELJA kao Boga ispred nas a potom Emanuila to jest Boga SANAMA U TELU i kad se pojavi dobi ime Bog spasitelj tako vidimo ko je u tom telu i čujemo iz Isaije 9.6 ko je taj Sin da je On Bog silni i Otac večni. To telo može predati život svoj i uzeti ga nazad ali treća služba Boga ne može trajati dok se služba TELA ne završi i zato telo kaže da TEK kad ono ode može doći Duh Sveti utešitelj i branitelj-zastupnik a jedan je ZASTUPNIK Isus zar ne?

Telo Isus ne može biti U NAMA već SA NAMA zato sledeća služba ide U DUHU gde je On U NAMA ako ga primimo da ne kuca pred vratima već unutra da bude u sve dane.Mnogi ne vide suštinu već po svom umu cepkaju Boga i prave trojicu ili dvojicu ato je pokazatelj ne razumevanja a otvaranje da bi se razumelo Bog daje.
Bog te blagoslovio.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Taramana, vidi se da pises sam od sebe iz neznanja, jer kazes da me je Miler prevario, a koliko ja znam Miler nije tumacio otkrivenje.

Naravno da sedam casa gneva i sedam zala nisu isto.
To su dva razlicita dogadjaja, i dok se prvi dogadja u periodu Hriscanske ere od 70 godine ere do danas - drugi se desava u poslednje vreme nakon isteka Bozje milosti.

Nema veze, znanje ili neznanje o ovim biblijskim pojedinostima nece nikoga spasti, vec mnogo bitniji kriterijumi zapisani u reci Bozjoj koji se ticu naseg licnog odnosa sa Hristom.

Miler JESTE tumačio Otkrivenje i ti baš to tumačenje imaš u svom repertoaru a preuzeo si ga od male zajednice (unije reformnog pokreta ASD).Malo znaš. Sedam čaša gneva nisu isto što i sedam zala koje se iz čaša izlivenih dešavaju...ponovo se šališ zar ne?Teraš me da otvorim tu temu i da vidiš ako Bog da šta govoriš...a ako dosad za sve te godine nisi neznam da li i sad može u punu čašu.
Tačno da ne znanje neće nikoga spasiti ali hoće prevariti i zato stoji upozorenje i sud mnogim učiteljima piše li to?
Kažeš da ni znanje neće spasiti pa zašto Bog dade Otkrivenje da bi se ZNALO kad to nema veze sa spasenjem?Ili možda ima i to velike gde se daje uputstvo i to životno vernima a ti ga olako pod noge stavljaš i nudiš svoje proroštvo koje je u suprotnosti sa Biblijskim proroštvima.Nemo to više raditi.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
lakos e veruje prorocima kada oni dotiču reč i sto posto je promaše. petar nije telom i krvi dobio ko je Isus već sa neba. uvek ide sa neba ne znanjem.sakrio sam to od mudrih jer se tako svidelo Bogu kaže reč. znanje je u edemu sa tog drveta znanja donelo smet i uvek donosi. samo otkrivenje Duhom donosi suštinu reči. ali Duha odavna odbacuju mnogi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pre svega - proroci ne pišu na osnovu svojih subjektivnih mišljenja, već na osnovu Božanskog vodstva i otkrivenja i osvedočenja.
Ako neko nema Božansko vodstvo i osvedočenja od Boga da je ono što tvrdi od njega, onda kako može uopšte nešto tvrditi.
Ja ne bih pisao o nečemu a da nemam osvedočenje od Boga da je nešto istina i to nikada lično ne činim, jer bi došao u sukob sa svojom savešću koja bi me ukorila da iznosim neistine ili lažna učenja.

Prema tome, sve što ovde iznosim je praćeno osvedočavajućom i odobravajućom silom Svetoga Duha.

Ko ovo nema - neka se moli Bogu da ga on osvedoči u čije ime nešto tvrdi i iznosi - u svoje lično ili u ime Božje ili pak nekog trećeg..

Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Pre svega - proroci ne pišu na osnovu svojih subjektivnih mišljenja, već na osnovu Božanskog vodstva i otkrivenja i osvedočenja.
Ako neko nema Božansko vodstvo i osvedočenja od Boga da je ono što tvrdi od njega, onda kako može uopšte nešto tvrditi.
Ja ne bih pisao o nečemu a da nemam osvedočenje od Boga da je nešto istina i to nikada lično ne činim, jer bi došao u sukob sa svojom savešću koja bi me ukorila da iznosim neistine ili lažna učenja.

Prema tome, sve što ovde iznosim je praćeno osvedočavajućom i odobravajućom silom Svetoga Duha.

Ko ovo nema - neka se moli Bogu da ga on osvedoči u čije ime nešto tvrdi i iznosi - u svoje lično ili u ime Božje ili pak nekog trećeg..

Pozdrav!
pa to je u redu. niko ne bi iznosio laži. bar ne ozbiljan čovek vere.to je bio slučaj i u vreme jeremije. nije pashor ni ananija nije rekao lažne reči iz čiste namere. Bog kažed a je govorio iz srca. to značid a čovek lako može biti ponet da govori stvari iz srca. i to je jedan duh ali ljudski duh. često vračari mogu biti pod jednim duhom ,ali ja ne govorim ovde o primeru vračara već o Boćjim ljudima da ipak mogu doneti nešto iz srca. ili mogu doneti originalno proroštvo kao kajafa za Isusa kad aje osuđen definitivno pred većem religije izraela,a ipak je doneo time sebi smrt. zašto? pa zato što proroštvo koje je rekao je bilo oritginalno,njemu je doista valjaloi umreti na krstu za sav rod ljudski,ali kajafa je to preinačio da izvrši lično to delo ubijanjem mesije. dakle rekao ga je iz srca u pogrešnom kontekstu. o tome je ovde reč. zato se to proverava duboko svetim Duhom.
govorili su u vreme jeremije dakle i Bog ih je ubio ,jer su govorili iz srca. onda su vikali breme gospodnje na vavilon a to je bila varka jer je bilo vreme da prepoznaju jeremijine reči a ne te priče breme na ovo,breme na ono. tako su sakrivali original Božji glas. to breme nije bilo nešto laćno ali nije bio čas za to prorokovanje.
stoga ispitivanje duhova je dublje od onoga štos e ovde misli. prepoznati vreme pohođenja je nešto štoodlučuje o žoivotu i smrti. Isus proriče za laodikejsku crkvu da ne vidi,a ona sve vreme ispunjava proroštvo,vikom da vidi. imati uho za glas Duha je dar Božji.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Ja bi kao neki milosrdnik, svima vama, dežurnim katastrofičarima, trebao da kupim šlauf u obliku patkice, da se spasete u predstojećim poplavama. Al` ja sam mnogo iskvareni grešnik jer bi rađe te pare dao nekom prvom detetu na kojeg naiđem, da si kupi žvake i duva žvakaće balone jer sam uveren da bi to dete bilo mnogo, mnogo konstruktivnije u iznošenju nečeg pametnog iz svojih usta, u vezi ovih poplava, za razliku od vas, ovde, zlogukih proroka i dežurnih katastrofičara ... i takoo ... žvačite, žvačite, (ćuteći) ... pa onda duvajte, duvajte (bez tipkanja) ... pa će onda možda čak i da uspete da spasete nekog jadnog mrava, kad ste već nesposobni da pomognete nekom čoveku ... a pogotovu nesposobni da mu dušu spasete ... pokušajte spasiti mrave ... "Svako veliko putovanje počinje malim korakom" ... Za sve bi bilo pametnije (a za vas lično, najpametnije) da se manete ćorava posla u ufatite se mrava. Ako ozbiljno, nadahnuti svojim (nazovi) proroštvom, prionete mravljem poslu, možda čak, jednog dana toliko uspete da napredujete pa vas počnu da interesuju termitnjaci pa pređete na terminatorske svedoke ... nikad se ne zna ... uvek treba da širite mravlju veru, jer ste nadahnuti duvanjem u žvakaće. Malo previše ste dahtali u žvakaće balone, pa ste zato sada nadahnuti ... i osvedočeni Duhom svetim jer vam je dokazao da čak i balonom žvakaće gume možete nekoga da spasete, samo ako to iskreno želite iz duše, srca ... (i iz usta) ...
 
Natrag
Top