Pitanje za kreacioniste

Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Ima ljudi koji osoporavaju materijalne i naucne dokaze, ali oni su zaista zaostali i treba prvo jako mnogo da nauce da bi se s njima razgovaralo na bar priblizno ravnopravnoj osnovi, ovako se mogu smatrati primitivcima.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
zasto je bog rekao da imamo vladavinu nad svim zivotinjama, zar nije znao za mikroorganizme, i zasto nas je stvorio kao sisare a ne kao iskljucivo posebnu vrstu koja se razlikuje od drugih zivotinja ?

Odgovor je veoma jednostavan.Onaj koji stvara nece pitati stvorenje kako zeli da ga stvori,vec stvara kako najbolje zna i ume da bi ta stvar ili stvorenje funkcionisalo na najbolji moguci nacin ,da ne kazem optimalno.
Naravno da je Bog znao i za mikro i za makro organizme ,da ne kazem jos i za Nano organizme.A to sto je dao sve zivotinje pod covecju vlast,jeste potpuno ispravno.Bolje da da coveku,a ne majmunu.Da li bi po tebi bilo bolje da majmuni vladaju ljudima?Ne bi li to bilo smesno?Da li znas po cemu se ljudi razlikuju od svih drugih zivotinja? Ako ne verujes Bibliji, pitaj profesora Biologije,dobices slican odgovor.Ljudski mozak je ono sto deli ljude od svih ostalih zivotinja,mikro i nano organizama .
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
zasto je bog rekao da imamo vladavinu nad svim zivotinjama, zar nije znao za mikroorganizme, i zasto nas je stvorio kao sisare a ne kao iskljucivo posebnu vrstu koja se razlikuje od drugih zivotinja ?

Odgovor je veoma jednostavan.Onaj koji stvara nece pitati stvorenje kako zeli da ga stvori,vec stvara kako najbolje zna i ume da bi ta stvar ili stvorenje funkcionisalo na najbolji moguci nacin ,da ne kazem optimalno.
Naravno da je Bog znao i za mikro i za makro organizme ,da ne kazem jos i za Nano organizme.A to sto je dao sve zivotinje pod covecju vlast,jeste potpuno ispravno.Bolje da da coveku,a ne majmunu.Da li bi po tebi bilo bolje da majmuni vladaju ljudima?Ne bi li to bilo smesno?Da li znas po cemu se ljudi razlikuju od svih drugih zivotinja? Ako ne verujes Bibliji, pitaj profesora Biologije,dobices slican odgovor.Ljudski mozak je ono sto deli ljude od svih ostalih zivotinja,mikro i nano organizama .

U pravu si, evo sta je bilo kada je bog dao majmunima vlast nad ostalim vrstama:
Planet of the Apes (1968) trailer - YouTube
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
dobar je a ima i noviji film planeta majmuna,pa cak i njegov pocetak ....,dobra naucna fantastika,odgledao sam oba.....sta sve alhemija moze da uradi sa svojim preparatima...
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
dobar je a ima i noviji film planeta majmuna,pa cak i njegov pocetak ....,dobra naucna fantastika,odgledao sam oba.....sta sve alhemija moze da uradi sa svojim preparatima...

Naucna fanatstika? Jel si siguran? Mislim da je film pouzdan izvestaj prepotopnih dogadjaja.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
zasto je bog rekao da imamo vladavinu nad svim zivotinjama, zar nije znao za mikroorganizme, i zasto nas je stvorio kao sisare a ne kao iskljucivo posebnu vrstu koja se razlikuje od drugih zivotinja ?Odgovor je veoma jednostavan.Onaj koji stvara nece pitati stvorenje kako zeli da ga stvori,vec stvara kako najbolje zna i ume da bi ta stvar ili stvorenje funkcionisalo na najbolji moguci nacin ,da ne kazem optimalno.Naravno da je Bog znao i za mikro i za makro organizme ,da ne kazem jos i za Nano organizme.A to sto je dao sve zivotinje pod covecju vlast,jeste potpuno ispravno.Bolje da da coveku,a ne majmunu.Da li bi po tebi bilo bolje da majmuni vladaju ljudima?Ne bi li to bilo smesno?Da li znas po cemu se ljudi razlikuju od svih drugih zivotinja? Ako ne verujes Bibliji, pitaj profesora Biologije,dobices slican odgovor.Ljudski mozak je ono sto deli ljude od svih ostalih zivotinja,mikro i nano organizama .
Tako je, nas izdvaja to sto se nas mozak najvise razvio od svih zivotinja na planeti, kao sto se na primer gepardu razvila najveca brzina. I naravno nije nam dao vlast uopste, mikroorganizmi imaju vlast nad nama, ne mi nad njima, naravno ljudi koji su pisali te knjige nisu ni znali za njih, pa su vrsili isterivanja djavola nad ljudima koji dobiju epilepticni napad
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Ne znam da li pricamo o istom filmu.
ja govorim o ovim filmovima
Rise.of.the.Planet.of.the.Apes.2011.1080p.BluRay.ChivveZ kao najnovijem i
Planet Of The Apes 2001 DVDRip XviD-iNNERCORE (Kingdom-Release) kao malo starijem.


 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ne znam da li pricamo o istom filmu.
ja govorim o ovim filmovima
Rise.of.the.Planet.of.the.Apes.2011.1080p.BluRay.ChivveZ kao najnovijem i
Planet Of The Apes 2001 DVDRip XviD-iNNERCORE (Kingdom-Release) kao malo starijem.

Opa, skinuo si ga u HD-u. Verovatno sam gledao losiju kopiju pa nisam skapirao najbolje...:)
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Jel se mozda setio neki kreacionista kako objasniti vulkane ako je zemlja mlada ?
:D
 
Natrag
Top