Pitanje za kreacioniste

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
zasto je bog rekao da imamo vladavinu nad svim zivotinjama, zar nije znao za mikroorganizme, i zasto nas je stvorio kao sisare a ne kao iskljucivo posebnu vrstu koja se razlikuje od drugih zivotinja ?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
A, ja bih dodao jedno pitanje koje mi se odavno nametnulo, kada sam razmišljao o ovome čudu prirode koje zovemo čovjekom, a za koga kreacionisti kažu da je Božija tvorevina. Naime, nametnulo mi se pitanje, zašto se čovjek rađa u tolikoj muci? Komparirajte to sa kokoškom! Ona "pjevajući" (ko-ko-ka), bez ikakve muke snese jaje, a pilić čim izađe iz njega stane na noge i počne kljucati okolo! Nasuprot tome, kakve muka žene, prvo dok nosi bebu, pa kakva muka i za ženu i za bebu dok je porodi, pa kakva muka dok se ne dokopa nogu...
Sad malo razmišljajte. Ako je čovjek tvorevina inteligentnog dizajna, kako tvrde kreacionisti, ne bih dao ni pišljive pare na tu inteligenciju!
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
verovatno ce da ti kazu da je to kazna jer je eva jela sa zabranjeno drveta pa su sve zene posle nje zalsuzile da budu u bolovima
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Pitanja su vam na dosta niskom nivou tako da nećete ni dobiti neki pametan odgovor.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
necemo dobiti pametan odgovor jer takav ne postoji, ljudi koji su pisali bibliju nisu znali za mikroorganizme i pisali su da mi imamo vladavinu nad SVIM zivotinjama, a i naravno nisu znali da mi pripadamo sisarima tako da nas to cini jos jednom od zivotinja, jasna greska
 
Natrag
Top