Pitanje za kreacioniste

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
lako se skida,idi samo na torent file,meni su se oba filma dopala....skini oba i uzivaj....,i grickaj semenke ili voce,baci tu cigaru,ne truj svoj mladi zivot,i ne reklamiraj pusenje ,pusenje ubija.
2.kor 7:1
Imajući, dakle, ovakva obećanja, o ljubazni! Da očistimo sebe od svake poganštine tela i duha, i da tvorimo svetinju u strahu Božijem.
:)
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Jos jedno pitanje , ne samo za kreacioniste nego za sve vernike, kako bi odreagovali kad bi nauka dokazala postojanje mikroorganizama na nekoj drugoj planeti. Razumem da mislite da bog stvara druge vrste zivota, kao sto je neko rekao da su bezgresni i slicno :D ali zasto bi stvorio mikroorganizme ? Cisto dekorativno ili .. ?
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Mene ne bi iznenadilo ,ne samo postojanje mikroorganizama na nekoj drugoj planeti,meteoru i slicno,veci postojanje nekog fizickog oblika zivota.
Biblija je vezana za pisanje o zemlji i zemaljskom obliku zivota kao i uticaju "nebeskih"oblika zivota na zemlju,ali ne i "marsovskog i slicnih" oblika zivota....
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Mene ne bi iznenadilo ,ne samo postojanje mikroorganizama na nekoj drugoj planeti,meteoru i slicno,veci postojanje nekog fizickog oblika zivota.
Biblija je vezana za pisanje o zemlji i zemaljskom obliku zivota kao i uticaju "nebeskih"oblika zivota na zemlju,ali ne i "marsovskog i slicnih" oblika zivota....
Biblija govori i o stavranju svijeta. Šta se pod tim podrazumijeva? Znam da će na ovo pitanje neki odgovoriti: Zemlja i život na njoj, a drugi, sve što postoji, uključujući i Svemir. Hajde, prvo da rasčistimo sa ovim pitanjem, pa onda možemo govoriti dokle seže Božija objava.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Jure o kome svetu pises?
Biblija na pocetku govori o stvaranju planete zemlje
1.Moj 1:1
U početku stvori Bog nebo i zemlju
O tome sam vec pisao na posebnoj,mojoj temi,a nemam pojma gde je sada.
Ne bi da docekam zoru,drugi put vise za pisanje.
laku noc.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jure o kome svetu pises?
Biblija na pocetku govori o stvaranju planete zemlje
1.Moj 1:1
U početku stvori Bog nebo i zemlju
O tome sam vec pisao na posebnoj,mojoj temi,a nemam pojma gde je sada.
Ne bi da docekam zoru,drugi put vise za pisanje.
laku noc.

Znači li ovo da Bog nije stvorio Svemir?
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
O tome kako je Bog stvorio Svemir ne pise skoro nista.
Naravno Bog je stvorio nesto pre Svemira,bila su to duhovna stvorenja,"andjeli",ali ne pise ni za njih nacin kako ih je stvarao.
Biblija govori o tome kako je Bog stvorio zemlju i ljude,i to je zapisivao pre svih Mojsije onako ,kako su ga Izraelci najbolje mogli shvatiti.
 
Natrag
Top