Pitanja za ateiste???

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Kad govorim o tome to ne znači da sam opsednut paranormalnim stvarima pogotovu iz razloga što takvu opsednutost smatram opasnom. Ovo su samo zapažanja o nekim činjenicama koje se dešavaju u svakodnevnom životu. Videti čašu kako se kreće sama ispred tebe može da podstakne na razmišljanje i postavljanju mnogo pitanja u vezi toga . Bilo bi glupo zanemariti te činjenice jer ako čašu pokreće nešta izvan našeg vidokruga ne dvosmisleno znači da postoji. Sama se ne može kretati pogotovu po slovima i odgovarati na pitanja koja postavljam mislima i na samo ja nego i mnogi drugi. I da završimo sa tim , hteo sam da kažem da ateista ne bi verovao u postojanje Boga čak i kad bi video da se ispred njega razdvaja more, tražio bi logično naučno objašnjenje za taj fenomen naravno negirajući pravi uzrok koji stoji iza toga.

Hahaha! Pa ja bi povjerovao da Bog razdvaja more kada bih vidio Boga kako to radi. Drugačije ne bih ni u snu. A što se tiće "hodanja" čaša, to nije ništa drugo do obična iluzija. Onomad je onaj mađioničar (zaboravio sam mu ime) "prošao" kroz kineski zid i to su snimale kamere. Prevario je čak i kamere!
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Hahaha! Pa ja bi povjerovao da Bog razdvaja more kada bih vidio Boga kako to radi. QUOTE]

Upravo to i govorim jer Boga ne možemo da vidimo. Možemo da vidimo kako celu noć duva vetar i more koje se polako razdvaja ispred nas a Bog kako god da se pokaže to nije njegova prava slika. Zato će da izabere one koji će da veruju na takav način a one koji traže da ga vide u nekom obliku da bi uopšte poverovali neće jer ima dosta onih koji veruju bez ikakvog posebnog i spektakularnog znaka. Kad njih ne bi bilo ovi drugi bi možda došli u obzir.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Jasno mi je sta hoces da kazes i odlican je primer. Zato i kazem, obrazovanje je kljucno da bi sledece generacije stvorile bolje drustvo. Sa pametnim telefonom moze da blejis na fejsu ali moze da odes i na wikipediu ili neki sajt sa kvalitetnim sadrzajem. I dalje sam za pametne telefone i upotrebu tehnologije u svakodnevnom zivotu. Informacije na jedan klik su i dalje velika prednost.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
pa i ja sam za tehnologiju, ali nesto ne ide kako treba, sve mi se cini da tehnologija i inteligencija i znanje, ne idu jedno sa drugim sto se tice ogromnog broja ljudi
negde nesto skripi, negde se nesto gubi sto po meni ne bi smelo da e gubi
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
pa i ja sam za tehnologiju, ali nesto ne ide kako treba, sve mi se cini da tehnologija i inteligencija i znanje, ne idu jedno sa drugim sto se tice ogromnog broja ljudi
negde nesto skripi, negde se nesto gubi sto po meni ne bi smelo da e gubi

Samo zato sto ljudi upotrebljavaju tehnologiju ne mora da znaci ni da su pametniji ni obrazovaniji i to si dobro primetio (usput, dobra tema za propoved kada budemo poceli da sjakamo, podseti me kaznije).
Evo ti ta primedba izrazena na drugi nacin:

Joe Rogan - Devolution Of Stupid People - YouTube
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
axaxaxaxaxaxa najjaci je xD mozda je komicar ali ovo sto je rekao sve stoji (nazalost)
ja ne znam koje si ti godiste, ali a znam kako sam ja odrastao i kavko je druzenje i uopste ta konekcija izmedju ljudi bila (to je samo jedan deo necega sto polako nestaje il ise gubi). dosta sam razmiljao o tome, posto sam i za tehnologiju ali i za onaj stari odnos ili konekciju izmedju ljudi. dosao sam do zakljuckja da ne moze i jare i pare xD
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
axaxaxaxaxaxa najjaci je xD mozda je komicar ali ovo sto je rekao sve stoji (nazalost)
ja ne znam koje si ti godiste, ali a znam kako sam ja odrastao i kavko je druzenje i uopste ta konekcija izmedju ljudi bila (to je samo jedan deo necega sto polako nestaje il ise gubi). dosta sam razmiljao o tome, posto sam i za tehnologiju ali i za onaj stari odnos ili konekciju izmedju ljudi. dosao sam do zakljuckja da ne moze i jare i pare xD

Ne znam, nadam se da moze najbolje od oba sveta, barem u nekoj pristojnoj meri.
 
Natrag
Top