Pitanja za ateiste???

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Rekao si da vise neces da se bavis sotonskim poslovoma a eto opet si upao u zamku sotone pa gledas njegova dela.:D
Reklama za Pepsi Max.

Ja sam u zamci isto kao i svi ostali samim tim što je ovaj svet sam po sebi zamka. Ovo što sam malo pogledao klipove sa seansama samo me podsetilo na ono što sam i sam iskusio na isti način. Po ovome se ne dvosmisleno vidi da ima još dimenzija tu oko nas osim ove tri ili četri ako računamo i vreme kao dimenziju. Možeš ti da misliš da je ovo reklama ili da čašu viču končićem ili magnetom ali to nije tako , nešta je pokreće što mi ne vidimo. I to što je pokreće je inteligentno i čita nam misli.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ja sam u zamci isto kao i svi ostali samim tim što je ovaj svet sam po sebi zamka. Ovo što sam malo pogledao klipove sa seansama samo me podsetilo na ono što sam i sam iskusio na isti način. Po ovome se ne dvosmisleno vidi da ima još dimenzija tu oko nas osim ove tri ili četri ako računamo i vreme kao dimenziju. Možeš ti da misliš da je ovo reklama ili da čašu viču končićem ili magnetom ali to nije tako , nešta je pokreće što mi ne vidimo. I to što je pokreće je inteligentno i čita nam misli.
Peko, ovo rade iluzionisti. Nema tu nikakve magije niti neke više dimenzije, nego se radi o njihovom umjeću da zavaraju naš pogled. Na koji način to rade, ja ne znam, ali je više nego sigurno da se odgovarajućom sugestijom postiže tako nešto. Evo i na ovom primjeru možeš se uvjeriti kako se naše oči mogu zavarati (Isti je slučaj i sa našim sluhom) Nema ovdje ništa nadnaravno niti se radi o nekoj drugoj dimenziji, nego se određenim rasporedom na crtežu, djeluje na naš vid.
113.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Vidi se lik koji podseća na Isusa ...ali to je slično optičkoj iluziji takvih primera ima mnogo. Ljudi takođe poseduju bag u mozgu koji je isti skoro kod svih i ponekad je poražavajuće kako svi zbog tog baga u mozgu prave identične greške, ne mogu sad postavljati primer. Ali to nema veze sa ovim primerom što sam postavio, prouči dimenzije struna videćeš da postoji najmanje deset dimenzija oko nas i sve se nalaze u mikrokosmosu. Svemu tome bi mogla da se doda još jedna stavka a to je inteligencija koja obitava u tim prostorima. Oni koji traže tu inteligenciju negde u svemuru makrokosmosu mogli bi malo da obrate pažnju na sitnije delove koji su u mikrokosmosu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Teorija o strunama je samo teorija, a da bi imala neku logičnost potrebna je takođe bila pretpostavka o većem broju dimenzija. Ne isključujem da se ona može potvrditi, ali sve i da se to desi i kada se desi, "desiće se" i logično objašnjenje za čaše koje "same hodaju".
Da bi se bilo šta kretalo, potrebna je neka energija, zar ne? Ako smatraš da tvoj primjer nije iluzija, onda jeste ovo drugo. Treće nema ništa.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Peko, ovo rade iluzionisti. Nema tu nikakve magije niti neke više dimenzije, nego se radi o njihovom umjeću da zavaraju naš pogled. Na koji način to rade, ja ne znam, ali je više nego sigurno da se odgovarajućom sugestijom postiže tako nešto. Evo i na ovom primjeru možeš se uvjeriti kako se naše oči mogu zavarati (Isti je slučaj i sa našim sluhom) Nema ovdje ništa nadnaravno niti se radi o nekoj drugoj dimenziji, nego se određenim rasporedom na crtežu, djeluje na naš vid.
113.jpg

Dobro je da nisam bio na putu za Damask.:D
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
iluzija funcionise na bazi mozga odnosno uma, takozvani brzi um koji brzo radi odnosno koji je na visokoj frekfenciji, on vidi samo povrsne stvari, kao npr slika gore iznad, kad je prvo pogledas ne vidis nista, kad usporis mozek odnosno um i kad spustin frekfenciju sto nize, desava se upravo ono sto se desi nakog dugog gledanja slike
to su ovi sitni triukovi, a kad neko hoda po zidu, to cu vec veci trikovi i vezani su za sklapanje prostorija u kojoj ce taj da navodno hoda po zidu, ali funcija mozga je ista, tako da ce neko da vidi nekog koji navodno ide po zidu zbog sklopljene prostorije koja omogucava da zavara mozak ili um
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Čemu animozitet između ateista i vjernika?

Razlog leži u vjernicima i ateistima. Naime, teološki uvjereni vjernici, a to su oni koju svoju vjeru poznaju i znaju je razumski opravdati, redovito su kulturni ljudi. Takvi su i racionalno uvjereni ateisti, pa su te dvije grupacije međusobno odmah snošljive. Mogu jedni s drugima surađivati, ne smetajući si međusobno. Mogu jedni druge duhovno obogaćivati i jedni druge poticati na samokritičnost. Ali kad je riječ o vjernicima koje možemo nazvati tradicionalnim, koji vjeruju zato što je to tradicija sredine u kojoj žive, a ne zato što su sami izgradili ili nadogradili svoj osobni religijski stav, i kad je riječ o emotivnim ateistima, koji su zanijekali tradicionalnog Boga, ali svoj ateizam nisu racionalno osmislili, onda je to pravo vrelo nesporazuma, netrpeljivosti i animoziteta.

Sociolozi koji se bave izučavanjem religije i nereligioznosti kažu da kad bismo sve vjernike pretvorili u teološki naobražene, a sve ateiste u filozofski naobražene (racionalne ateiste), onda bismo i religiju i ateizam mogli potpunije definirati, te bi uvidjeli da postoje mnogi duhovni mostovi između jednih i drugih. No, ideološka isključivost i zagriženost te mostove ruše.

Naime, pojava ateizma i religije nisu dokraja odijeljene, koliko god zahvaćene drugačijim izvođenjem. Religija i ateizam prolaze iz istih izvora, smještenih u čovjekovu potrebu da sebe situira u svijetu u kojem živi, odredi svoje ideje vodilje, odluči o tome koje će vrednote preferirati. Dok to jedni čine upirući pogled u transcendenciju, dotle se drugi više oslanjaju na ljudsku autonomnost. Svi međutim nastoje svoje prisustvo učiniti značajnijim i smislenijim.

Češki neomarksist Machoveč naziva „punoljetnim ateistima“ one koji odbacuju antireligiozni, antiklerikalni i anticrkveni ateizam, smatrajući te oblike ateizma „primitivnim, neljudskim i zaostalim“. Jednako tako, punoljetnim kršćanima bi mogli nazvati one koji razumski promišljaju svoje vjerovanje, koji su tolerantni prema stavovima drugih, ali ujedno sposobni iznaći opravdanje vrijednosti svojih stavova.
(preuzeto s bloga Responder)


Što mislite o ovome?

 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464



Što mislite o ovome?


Vrlo zanimljivo promišljanje. Mislim da je vrlo blizu istine i da u dobroj mjeri stoji ono što je rečeno o animozitetu između ateista i vjernika.
Racionalni ateisti i teološki obrazovani vjernici, ako ništa drugo, mogu normalno razgovarati i voditi rasprave sa razumjevanjem i tolerisanjem razlika u promišljenju i poimanju života i svijeta. Racionalni ateista mora razumijeti vjernika, mora razumjeti njegovu potrebu za vjerom kao determinantom kojom sebe određuje u svijetu u kome živi i samo sa vjerom nalazi smisao toga življenja.
Vjernik takođe mora razumjeti ateistu, njegovu potrebu da smisao svoga bitisanja traži u slobodnom i racionalnom promišljanju, lišenom bilo kakvih dogmi i unaprijed postavljenih istina.
Kada se stvari ovako sagledaju, onda zaista jadno izgledaju primitivna vrijeđanja, insinuacije, podvale…, i nadasve nepotrebna mržnja koju pojednici ispoljvaju u odnosima između vjernika i ateista.
 
Natrag
Top