Pitanja za ateiste???

Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Kad bi bili svesni svoje ograničenosti možda ne bi verovali u taj glupi sveti hamburger.

Isto važi i za hrišćane, muslimane i ostale vernike, zar ne?

Ne bi ni pokušavali sve da stavite u eksperimentalni ogled jer bi pre toga shvatili da je to nemoguće.

Sve što postoji, postoji u nekoj meri. Do sada sam pronašli načine da u eksperimentalne oglede uvrstimo stvari za koje naši predaci nisu ni znali da postoje. Nauka se razvija svakog dana i sve više stvari postaje dostupno našoj empirijskoj proveri.

Naša ograničenost je čulima kojih imamo svega pet a da bi sagldali realnost bilo bi potrebno dosta više čula koja ne posedujemo.

Ovo je kontradiktorno samo po sebi - ako našim čulima nešto opažamo onda znači da nas čula dobro služe. Ako pak nešto ne opažamo, kako onda znamo da to nešto postoji?

Naša ograničenost je vreme jer smo našim životom zahvatili svega oko 1% vremena od Edena. Ograničeni smo i prostorom jer je za ono što znamo, grandioznost , preblaga reč. Zato se u našem životu može učiniti da se ništa ne dešava a to je zbog naše ograničenosti u vremenu i prostoru. Istina sa neše tačke gledišta stvari se sporo odvijaju ali kad uzmemo u obzir grandioznost stvarstva trebali bi da shvatimo zbog čega je tako.

Ako izbacimo "od Edena" i ubacimo "od početka evolutivnog razvoja života" i ako umesto "stvaralaštva" ubacimo "evolucije" u potpunosti se slažem sa tobom ;)
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ovo je kontradiktorno samo po sebi - ako našim čulima nešto opažamo onda znači da nas čula dobro služe. Ako pak nešto ne opažamo, kako onda znamo da to nešto postoji?

Toliko nade polažeš u nauku a ne znaš neke stvari oko naših ograničenih čula ? Da li ti je poznato da frekvencije zvuka koje čuje slepi miš mi te iste frekvencije ne čujemo. Da li to znači da ne postoje ? Naravno da postoje ali mi ih ne opažamo. Takođe neke vrste ptica imaju opseg vida daleko širi nego mi. Da li to znači da ono što vide ne postoji ? Ne , to mi ne vidimo. Ima životinja koje predosećaju zemljotres zahvaljujući nekim čulima koje mi nemamo itd. Spomenuo sam samo čula koja posedujemo a koja su ograničena da ne govorimo o šestom i sedmom čulu. Prouči malo fraktale i videćeš da je mikrokosmos direktan fraktal makrokosmosa između to dvoje nema nikakav prelaz pa ćeš možda imati uvid u grandioznost stvarstva.
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Nismo se dobro razumeli - ja sam govorio o tvojoj pretpostavci da postoje domeni realnosti za koje bi nam trebala nova čula. Ja vrlo dobro znam da su naša čula ograničena, kao i da ih ima više od 5 (i više od 7).

I šta je stvarstvo?
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Dobro smo se razumeli . Postoje domeni stvarstva koje našim čulima ne možemo da identifikujemo bila bi potrebna nova čula kojim sad nismo opremljeni. Stvarstvo je ono što postoji što vidimo i ono što ne vidimo a ipak postoji.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
...struja ... ne vidiš ju a drma u pi.... struja je stvastvo, jedina ženska koja se nikome ne da pipati.
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Dobro smo se razumeli . Stvarstvo je ono što postoji što vidimo i ono što ne vidimo a ipak postoji.

Jeste, ali ono što ne postoji a mi verujemo da postoji zato što nam to neko kaže i zato što to volimo a bez da za to postoje ikakvih dokazi ipak ne postoji.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
Kako je vodeći svetski ateista dr. Entoni Fly postao religiozan

Kada je ova vest odjeknula u svetskim medijima, ateističkim krugovima i velikom delu naučne zajednice, krenula je lavina komentara, da dr. Fly "nije tako mislio" da su "mediji loše preneli njegovu izjavu". Šok je bio potpun. Neverica nije silazila sa lica i usana armije svetskih ateista...

"Sazvao sam ovu konferenciju za štampu da vas obavestim,da sam postao religiozan! Pod pritiskom jasnih i nedvosmislenih naučnih činjenica, morao sam da prihvatim da Bog postoji. U najnovijem izdanju moje knjige - Bog i filosofija - pisaće da su sva moja dosadašnja dela,prevaziđena." Rekao je dr. Fly!

Autor brojnih knjiga, koje osporavaju religiju, od kojih je najpoznatija "Bog i filosofija" - knjiga koja ima brojna izdanja.
Profesor Fly je bio idol, svim svetskim ateistima a njegove debate sa religioznim naučnicima, bile su omiljeni program ateistima, širom sveta. Veliki uspon ateizma u savremenom svetu, doveo je do formiranja brojnih ateističkih krugova a ikona svakom od tih klubova je bio prof. dr. Entoni Fly.

I onda se desilo nešto . . . neočekivano i šokantno. . .

Na izgled, obična debata kao i sve druge, iznoseći svoje poznate ateističke argumente,dr. Fly je nastupao.
Jedan od nekoliko sagovornika je uputio dr. Fly pitanje ->

"Gospodine Fly, ja u ruci držim Bibliju. Gde je nastala ova knjiga?"

Dr. Fly je odgovorio: "Nastala je u štampariji,naravno".

Onda mu je religiozni naučnik prigovorio-> "U ovoj knjizi, se nalazi informacija, što znači da je knjiga nastala u umu pisca, a ne u štampariji. Da li se slažete"?

Dr. Fly se složio: "Da u pravu ste knjiga je nastala u umu pisca"

Zatim je usledilo pitanje, na koje dr. Fly nije znao da odgovori.

Gospodine Fly, pošto svi živi organizmi nose u sebi, veoma složenu informaciju, zapisanu u genima, u čijem umu je nastala, ta informacija"?

Dugotrajno ćutanje doktora Flua, bilo je šokantno za njegove ateističke simpatizere, pa je razgovor skrenut na drugu temu, a pomenuto pitanje je ostalo bez odgovora!

Nekih . . . devet meseci nakon debate dr. Fly je razmišljao o pitanju, na koje nije znao odgovor. A njegov moto,kojim je učio studente tokom više godina, glasio je "Treba slediti činjenice bez obzira na to kuda one odvedu".
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
kakve veze ima genetska informacija sa razapetim jevrejom pre 2000 godina za kojeg su povezane price koje direktno kontriraju naucne dokaze
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Kada je ova vest odjeknula u svetskim medijima, ateističkim krugovima i velikom delu naučne zajednice, krenula je lavina komentara, da dr. Fly "nije tako mislio" da su "mediji loše preneli njegovu izjavu". Šok je bio potpun. Neverica nije silazila sa lica i usana armije svetskih ateista...

"Sazvao sam ovu konferenciju za štampu da vas obavestim,da sam postao religiozan! Pod pritiskom jasnih i nedvosmislenih naučnih činjenica, morao sam da prihvatim da Bog postoji. U najnovijem izdanju moje knjige - Bog i filosofija - pisaće da su sva moja dosadašnja dela,prevaziđena." Rekao je dr. Fly!

Autor brojnih knjiga, koje osporavaju religiju, od kojih je najpoznatija "Bog i filosofija" - knjiga koja ima brojna izdanja.
Profesor Fly je bio idol, svim svetskim ateistima a njegove debate sa religioznim naučnicima, bile su omiljeni program ateistima, širom sveta. Veliki uspon ateizma u savremenom svetu, doveo je do formiranja brojnih ateističkih krugova a ikona svakom od tih klubova je bio prof. dr. Entoni Fly.

I onda se desilo nešto . . . neočekivano i šokantno. . .

Na izgled, obična debata kao i sve druge, iznoseći svoje poznate ateističke argumente,dr. Fly je nastupao.
Jedan od nekoliko sagovornika je uputio dr. Fly pitanje ->

"Gospodine Fly, ja u ruci držim Bibliju. Gde je nastala ova knjiga?"

Dr. Fly je odgovorio: "Nastala je u štampariji,naravno".

Onda mu je religiozni naučnik prigovorio-> "U ovoj knjizi, se nalazi informacija, što znači da je knjiga nastala u umu pisca, a ne u štampariji. Da li se slažete"?

Dr. Fly se složio: "Da u pravu ste knjiga je nastala u umu pisca"

Zatim je usledilo pitanje, na koje dr. Fly nije znao da odgovori.

Gospodine Fly, pošto svi živi organizmi nose u sebi, veoma složenu informaciju, zapisanu u genima, u čijem umu je nastala, ta informacija"?

Dugotrajno ćutanje doktora Flua, bilo je šokantno za njegove ateističke simpatizere, pa je razgovor skrenut na drugu temu, a pomenuto pitanje je ostalo bez odgovora!

Nekih . . . devet meseci nakon debate dr. Fly je razmišljao o pitanju, na koje nije znao odgovor. A njegov moto,kojim je učio studente tokom više godina, glasio je "Treba slediti činjenice bez obzira na to kuda one odvedu".

1. Nauka se zasniva na naučnom metodu a ne na autoritetu. Autoriteti u nauci postoje samo kao osobe koje su, koristeći naučni metod, došle do otkrića koja su ih učinila poznatim, i koji i dalje mnogo rade i istražuju. Može i sam Richard Dawkins odjednom da kaže da bog postoji ali to nije nikakav dokaz da isti zaista i postoji.

2. Argument prvog uzroka/prvog pokretača/ili prve informacije je potpuno besmislen jer kontradiktuje samom sebi. Ako kažete "Da, sve što postoji neko je morao da osmisli/pokrene/stvori i taj neko je bog" onda vam mi kažemo "a ko je osmislio/pokrenuo/stvorio boga?. Potom vi odgovorite "Niko, bog je večan, savršen i tako te pričice". Onda vam mi velimo "pa eto, onda nije istinita vaša prva pretpostavka da SVE što postoji mora biti osmišljeno/pokrenuto/stvoreno od strane nečega". Kapiraš?
 
Natrag
Top