Pitanja za ateiste???

Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
Ne kapiram.
To je kao kada bi dete od tri godine pokušavalo da objasni da je crtani film ustvari nastao sam od sebe, i da jednostavno ne može postojati tamo neki čika koji crta jer ko je nacrtao čiku?

Čovek je ograničen vremenom i prostorom. Bog nije.

Onaj ko kaže da neka informacija može nastati sama od sebe, neka to i dokaže...Kad mi budeš dokazao da i najprostija informacija može nastati iz ničega, skinuću kapu i priznati evoluciju...
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
evolucija nema veze sa nastankom informacije, evolucija objasnjava raznovrsnost zivota na zemlji, i kao takva je cinjenica, ti pricas o abiogenezi, to nije evolucija
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
Daj nemoj se šaliti...Ako je ovo šaljivi forum u kojem vladaju cirkus i klovnovi da begam dok je još vreme...

Pa evolucijom se tvrdi da informacija nastaje sama od sebe velikim praskom! Pa pročitaj školske udžbenike koje deca uče u osnovnim školama iz biologije...
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Evolucija ne tvrdi nista o nastanku zivota na zemlji, jel hoces da ti ponovim sve ? Slobodno mozes da kazes da je bog ubacio prvu informaciju na ovu planetu naravno nemas dokaze za to ali mozes da verujes u to, ali sta se desilo nakon toga je cinjenica
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Ne kapiram.
To je kao kada bi dete od tri godine pokušavalo da objasni da je crtani film ustvari nastao sam od sebe, i da jednostavno ne može postojati tamo neki čika koji crta jer ko je nacrtao čiku?

Ne, nije tako.

Čovek je ograničen vremenom i prostorom. Bog nije.

Ovo je izjava koja nema nikakvo uporište u realnosti i samim tim nema nikakvu vrednost. Jedino čemu služi jeste da pobija vašu početnu pretpostavku o tome da SVE mora imati svoga tvorca.

Onaj ko kaže da neka informacija može nastati sama od sebe, neka to i dokaže...Kad mi budeš dokazao da i najprostija informacija može nastati iz ničega, skinuću kapu i priznati evoluciju...

To je već dokazano, malo proguglaj o Velikom prasku, širenju svemira, nastanku planete Zemlje, nastanku života na Zemlji, razvoju života, evoluciji, genetici, biologiji....
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318

Dobro, ako ti kažeš onda mora da nije tako...

Ovo je izjava koja nema nikakvo uporište u realnosti i samim tim nema nikakvu vrednost. Jedino čemu služi jeste da pobija vašu početnu pretpostavku o tome da SVE mora imati svoga tvorca.

Kako nema uporišta u realnosti?
Šta je sa kosmosom u kojem ne teče vreme i koji nije ograničen prostorom...


To je već dokazano, malo proguglaj o Velikom prasku, širenju svemira, nastanku planete Zemlje, nastanku života na Zemlji, razvoju života, evoluciji, genetici, biologiji....

Nema šta da googlam, sve je već izgooglano...Ostaje da se dese još neke stvari vezane za CERN, pa da se pojave vanzemaljci(demoni), lažni mesija (antihrist)...i da planeta završi sa hiljadugodišnjom dramom i grehom za sva vremena drugim Hristovim dolaskom...
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Kako nema uporišta u realnosti?
Šta je sa kosmosom u kojem ne teče vreme i koji nije ograničen prostorom...

Čak i da je ovo tačno, kakve to veze ima sa postojanjem boga?

Nema šta da googlam, sve je već izgooglano...Ostaje da se dese još neke stvari vezane za CERN, pa da se pojave vanzemaljci(demoni), lažni mesija (antihrist)...i da planeta završi sa hiljadugodišnjom dramom i grehom za sva vremena drugim Hristovim dolaskom...

Sad ja tebe pitam da li je ovo forum za zezanciju ili šta??
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
Čak i da je ovo tačno, kakve to veze ima sa postojanjem boga?

Pa ti si brate napisao da vanvremensko i vanprostorno postojanje nema uporište u realnosti!
Šta je sad? demencija?


Sad ja tebe pitam da li je ovo forum za zezanciju ili šta??

Koliko sam ja upučen, mislim da je ovo deo foruma koji se zove -> RELIGIJA!

Ali sad više nisam siguran jer je posećenost neozbiljnih i zezatora dostigla kritičnu masu...
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Pa ti si brate napisao da vanvremensko i vanprostorno postojanje nema uporište u realnosti!
Šta je sad? demencija?

Znaš ti dobro na šta sam mislio, no za svaki slučaj - "Čovek je ograničen vremenom i prostorom. Bog nije."

Što se tiče neozbiljnih i zezatora pitam ja tebe - ko je ovde neozbiljan: lik koji veruje u kontradiktorna pisanja po kojima je jedna osoba i bog i čovek, ali je ipak umro, mada u stvari nije umro jer je bog, ali se žrtvovao bogu, tj. sebi, da bi spasao narod od boga, tj. sebe pa ga mi sad slavimo a nakon toga više nikada, u 2 000 godina, nije dao ni jedan opipljivi dokaz za svoje postojanje iako je imao više nego dovoljno šanse ali je ipak najavio da će se vratiti sa mačem u ustima i haljinom umuljanom krvi od svih onih koje će pobiti, iako je isti u isto vreme odraz objektivnog morala (koji ipak nije objektivan jer se menjao od perioda kada je isti hodao Zemljom do sada) i nevina ovca koja nikome ne bi naudila ali je ipak prokleo gradove na večnu patnju i smrt; ili lik koji racionalno naučnim metodom ispitivanja sveta oko nas dolazi do zaključaka koji počivaju na principu realnosti?
 
Natrag
Top