Pitanja za ateiste???

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Gdje ste, ateisti? Mahanje2.gifNe spavajte.
Imam pitanje za vas. Zanima me da li se tko u međuvremenu obratio tj. našao Boga? Nitko? Ništa?
Dobro, a kako biste vi živjeli ovu biblijsku misao: Približite se k Bogu i on će se približiti vama.
Što se podrazmjeva pod tim približiti se Bogu?

Drugo, jedan tekst, pa onda pitanje: Koji je glavni razlog da ne vjerujete u Boga? Da li ga možete imenovati?

"Jer, premda je ljudski razum, po sebi, stvarno sposoban da dodje do istinite i do sigurne spoznaje, da postoji jedan, osobni Bog, koji svojom providnoscu uzdrzava i upravlja svijetom, te da postoji prirodni zakon, sto ga je Stvoritelj u nasa srca usadio, ipak taj isti razum nailazi na mnoge poteskoce da se uspjesno i plodno sluzi ovom svojom prirodnom moci. Jer istine, koje se ticu Boga i odnosa ljudi s Bogom, potpuno nadilaze red vidljivih stvari, i kad trebaju utjecati na ljudsko djelovanje i oblikovati zivot, o"traze od covjeka zrtvu i odricanje. U nastojanju da dodje do tih istina ljudskom pak umu smetaju ne samo utjecaj osjetila i maste, nego i neuredne teznje, koje su posljedica istocnoga grijeha. Zato se dogadja, da ljudi glede tih pitanja rado uvjeravaju sami sebe, da je neistinito ili barem dvojbeno ono, sto oni nece da bude istinito."

Zbog toga je potrebno da covjek bude prosvijetljen Objavom Bozjom ne samo u onome sto nadilazi njegovo shvacanje, nego i u "vjerskim i cudorednim istinama, koje ljudskom razumu nisu po sebi nedohvatne, da bi ih, u sadasnjem polozaju ljudskog roda, svi mogli spoznati bez teskoca, s cvrstom sigurnoscu i bez primjese ikakve zablude"




 

Prilozi

  • glasses8.gif
    glasses8.gif
    763 bajta · Pregleda: 60
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
da bi se netko približio k Bogu prvo treba znati tko je Bog, ime

prva zapovijed nas upoznaje s imenom Božjim:
Ja sam Jehova Bog tvoj koji sam te izveo iz zemlje egipatske iz kuće ropstva
nemoj imati drugih bogova kraj mene

nabolje se može upoznati čovjek s Bogom i približiti se kroz čitanje, proučavanje Biblije,
jer ona najbolje govori o Njegovoj neizmjernoj ljubavi, dobroti, i žrtvi koju je prinio za nas grešnike jer ljubio nas je ljubavlju jačom i od smrti
http://serbianforum.org/religija/368884-kako-proucavati-sveto-pismo-i-zasto.html
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Niko se nije preobatio tek tako. Svaki preobraćaj je iz korena bića. Samim tim, stalno trljanje nosa citatima, koji treba da pokažu i poznavanje vere, učenost, vernost, nepogrešivost i deluju kao lepljenje sličica u spomenar osnovnoškolca (ju, ja imam lepši citat), samo zamara i odbija.
Vernici, dajte razlog šta je lično vas uverilo u ispravnost vere i u veri utvrdilo.
Nemojte, molim vas, raspaliti sa citatima apostola Pavla i Mateje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Čovek treba najpre da sazre za preobraćenje, i to dobro da sazre. Kad počne da gnjili, onda tek može da se preobrati, nikako pre. Izdaja je to svega što je nekome i nečijim precima bilo sveto. Takve ljude treba nazvati pravim imenom: oni su "samoizdajnici" (izdali su najpre sami sebe pa onda sve oko sebe) a nikako "preobraćenici" ili sl., koji su to, kao, postali "božjim proviđenjem". Ne postoji način da se ulepša bilo kakva izdaja, a pogotovo ne takva. Ne razumem kako se uopšte može bilo šta može verovati "preobraćeniku"? Već je jedan puta izdao baš sve šta mu je bilo sveto, i opet će čim mu se ukaže prilika.

"Poturica je gori od turčina!"
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Vernici u startu imaju istu polaznu osnovu kad veruju u postojanje stvoritelja međutim razilaženje dolazi kasnije kada utvrđuju svoja verovanja nekim nijansama koje imaju bezbroj varijacija koje si često pogrešne. Veoma često svojom verom u Stvoritelja misleći da služe njemu nisu svesni da na tronu ispred njih nije Bog Stvoritelj nego satana. Mislim da najviše greše oni vernici koji su sto posto sigurni u ispravnost svoje vere.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Zato ti kao vernik ne grešiš jer nisi siguran u ispravnost svoje vere ali svejedno, ili bolje rečeno, baš zato veruješ!

Bravo!
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Vernici u startu imaju istu polaznu osnovu kad veruju u postojanje stvoritelja međutim razilaženje dolazi kasnije kada utvrđuju svoja verovanja nekim nijansama koje imaju bezbroj varijacija koje si često pogrešne. Veoma često svojom verom u Stvoritelja misleći da služe njemu nisu svesni da na tronu ispred njih nije Bog Stvoritelj nego satana. Mislim da najviše greše oni vernici koji su sto posto sigurni u ispravnost svoje vere.

To je zato sto jevandjelja nisu pouzdana.:dance2:
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ja sam jedno vreme bio ubeđen da su Jehovini Svedoci apsolutna istina. Promenio sam mišljenje kad sam shvatio da je ta problematika daleko komplikovanija. Smatram da sam sad bliže istini što se tiče znanja jer sam se i molio za to.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Da parafraziram Ricarda Dokinsa. Svi smo mi ateisti za vecinu bogova u koje je covecanstvo ikad verovalo. Neki od od nas odu samo jos jedan korak dalje.

[h=1]“We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further.”[/h]
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Imam pitanje za vas. Zanima me da li se tko u međuvremenu obratio tj. našao Boga?

A da li ste ga vi pronašli? Stvar je vrlo jednostavna - možemo subjektivno da posmatramo svet oko nas i dajemo stvarima smisao onako kako mi želimo, ali to ne znači da je, zbog toga, ta stvarnost zaista i takva. Pronaći boga u srcu, u duši i ostali slični načini "pronalaženja" istog samo su subjektivni doživljaji i ništa više od toga.


Dobro, a kako biste vi živjeli ovu biblijsku misao: Približite se k Bogu i on će se približiti vama.
Što se podrazmjeva pod tim približiti se Bogu?

Možda se misli da treba da umremo.


Drugo, jedan tekst, pa onda pitanje: Koji je glavni razlog da ne vjerujete u Boga? Da li ga možete imenovati?

Da - nepostojanje dokaza.
 
Natrag
Top