Pitanja za ateiste???

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Hej, bre, prirodom, pa ovo nije tema o poljoprivredi! Imaš ovdje PF obrazovanje. Ako toliko gorljivo želiš da edukuješ buduće poljoprivredike, otvori tamo temu.
Uzgred, šta bi sa poezijom, serdare? Izlapila inspiracija?!:D
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ne znam ja šta je osnova satanizma niti me interesuje. Ali znam da ljudi znaju razlikovati dobro i zlo i bez vjere u Boga.

Сада не можеш да кажеш да не знаш, можеш само да се правиш слеп и наставиш да следиш исту ствар.

Немам намеру ни да те надмудрим, ни да те саблазним. Једноставно можеш видети своје речи и увидети да ли заиста говориш као одређена група људи. Ја знам да ја нисам био исправан, а ни по чему нисам бољи од тебе, нити паметнији. А дефинитивно не желим да те осудим, јер ако те Христ не осуђује, ко сам ја да те осуђујем? Можда још додам заиста велике речи и велику истину која ће те можда подстаћи да размислиш и видиш шта следиш и чије речи говориш:


16. Јер Богу тако омиле свет да је и Сина свог Јединородног дао, да ниједан који Га верује не погине, него да има живот вечни.
17. Јер Бог не посла Сина свог на свет да суди свету, него да се свет спасе кроза Њ.
18. Који Њега верује не суди му се, а који не верује већ је осуђен, јер не верова у име Јединородног Сина Божијег.
19. А суд је овај што видело дође на свет, и људима омиле већма тама неголи видело; јер њихова дела беху зла.
20. Јер сваки који зло чини мрзи на видело и не иде к виделу да не покарају дела његова, јер су зла.
21. А ко истину чини иде к виделу, да се виде дела његова, јер су у Богу учињена. (Јован 3)



"To ne možeš pobiti nikakvim razumnim argumentom, ali zato možeš da to povežeš sa satanizmom, jer jedino tako možeš nešto odgovoriti na neumoljive činjenice (???). To je poznati način kojim se služite kada nemate suvisli odgovor. "


Сам си видео да понављаш основу сатанизма и сада мене кривиш да немам разумне аргументе? Немој, нисам баш толико блентав како нас ти све видиш.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Adriane problemi u drustvu postoje i sistem vrednosti je u velikoj meri izokrenut i tu se slazemo. E sad, odgvornost za to ne bih prebacivao na tajne grupe, sataniste, ateiste (ateisti postoje). Svi smo zajedno deo problema, pohlepa, profit, potreba da se poseduje sto vise su postali standard. Razne politicke ideologije i ekonomski sistemi (organizovane religije imaju mnogo zajednickog sa navedenim) su postavili taj standard pogotovu u dvadesetom veku a koreni vode jos dalje u proslost. Mislim da su ljudi sve vise svesni toga i da su svesni da to nije lokalni nego globalni problem i da u eri lako dostupne informacije i pored velike kolicine djubreta na internetu, mozemo nesto da preduzmemo. Prvi korak je informisanost i mislim da nijedan clan foruma koji postuje na ovoj temi a koji je agnostik ili ateista nije neinformisan. Rekao bih da je informisan vise od vernika jer vi uglavnom gledate kroz prizmu religije i onda umesto gramzivih korporacija u koje spadaju i vojna i farmaceutska i medijska industrija i niz slicnih, vidite sekte, sataniste, demone. Sve ove grane delatnosti korporacija koje sam naveo su uz religijske institucije najveci uzrog zatupljenosti i povrsnosti drustva. Mislim da jos treba napomenuti da je neprikosnoveni sampion u zaglupljivanju i kontroli uma i po stazu (nekoliko milenijuma) i po broju podanika, religija.

ОК, схватили смо: религија заглупљује људе. То слушам од малих ногу, а видим да ни ви нисте прескакали те лекције. Богу хвала те сам се отргао од тог безбожништва. А ви да би оправдали себе (пред ким? ...вероватно собом) одмах нападате оно што овде није поента. Али није проблем, ако не видите очигледно, онда можда и не треба да видите очигледно...откуд ја то знам - сами бирамо пут.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Adriane, samo si ti jednu istinitu tvrdnju i činjenicu, koja se tebi ne dopada, povezao sa satanizmom, jer nemaš načina da je pobiješ nekom objektivnom istinom. Misliš li ti, ako si to ustvrdio, da ja to neupitna istina i da ja to moram prihvatiti? Očito da misliš dok kažeš "sam si vidio". Gdje sam to vidio? U tvojim neutemeljinim tvrdnjama? Umišljen si, druže. Ti si zalutao u stvarnosti.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
<font color="#000080"><span style="font-family: arial narrow"><font size="3">ОК, схватили смо: религија заглупљује људе. То слушам од малих ногу, а видим да ни ви нисте прескакали те лекције. Богу хвала те сам се отргао од тог безбожништва. А ви да би оправдали себе (пред ким? ...вероватно собом) одмах нападате оно што овде није поента. Али није проблем, ако не видите очигледно, онда можда и не треба да видите очигледно...откуд ја то знам - сами бирамо пут.</font></span></font>
<br><br>Pa jeste poenta, ako se slazemo svi da postoje problemi, da se skrene paznja na uzroke problema. Uzroci nisu jednostavni a nije ih ni malo. I ja i svi ostali zelimo bolji svet za sebe, porodicu i okolinu. Sigurno i ti zelis to iako si nedavno izjavio da jedva cekas da odes bogu na istinu. Nadam se da je bio samo trenutak slabosti i da si bio lose raspolozen. Poenta je da svi zelimo kvalitetnije okruzenje.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Није слабости већ благог умора. Тешко је говорити зидовима, али када видим да не говорим узалуд и да има људи који виде и траже одговоре, онда се и оснажим да истрајем. Да проведем живот у сведочењу, као што и апостол Павле сведочи:

21. Јер је мени живот Христос, а смрт добитак.
22. А кад ми живљење у телу плод доноси, то не знам шта ћу изабрати.
23. А обоје ми је мило, имајући жељу отићи и с Христом бити, које би много боље било;

24. Али остати у телу потребније је вас ради.
25. И ово знам јамачно да ћу бити и остати код свих вас на ваш напредак и радост вере,
26. Да хвала ваша мноме изобилује у Христу Исусу кад вам опет дођем.
27. Само живите као што се пристоји јеванђељу Христовом, да вас видим кад дођем или ако вам не дођем да чујем за вас да стојите у једном духу и једнодушно борите се за веру јеванђеља,

28. И ни у чем да се не плашите од противника; које је њима знак погибли а вама спасења, и то од Бога;
29. Јер се вама дарова, Христа ради, не само да Га верујете него и да страдате за Њ,
30. Имајући ону исту борбу какву у мени видесте и сад чујете за мене. (Филибљанима 1)

Што говори да има још чега да се каже, још да се некоме помогне. А колико дуго, Бог зна...
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
ja hocu da prozivim sto bolje mogu i radujem se tudjoj sreci, cilj je bolja buducnost na planeti, opet meni sa verom u boga tebi bez vere u boga, ali moramo da se ujedinimo u toj borbi i da istrajemo do kraja, ne mislim religiski ujedinimo da ne pomisle odmah ujedinjene religije, nego ujedinjenje svih dobrih i pozitivnih ljudi bez obzira ko u sta veruje, svi mi zivimo na ovoj planeti i nasa deca ce da zive na ovoj planeti, moramo da se trudimo zbog njih, a kad dojde sudnji dan neka bude kako bude
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
ja hocu da prozivim sto bolje mogu i radujem se tudjoj sreci, cilj je bolja buducnost na planeti, opet meni sa verom u boga tebi bez vere u boga, ali moramo da se ujedinimo u toj borbi i da istrajemo do kraja, ne mislim religiski ujedinimo da ne pomisle odmah ujedinjene religije, nego ujedinjenje svih dobrih i pozitivnih ljudi bez obzira ko u sta veruje, svi mi zivimo na ovoj planeti i nasa deca ce da zive na ovoj planeti, moramo da se trudimo zbog njih, a kad dojde sudnji dan neka bude kako bude

I ja hocu otprilike isto.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Није слабости већ благог умора. Тешко је говорити зидовима, али када видим да не говорим узалуд и да има људи који виде и траже одговоре, онда се и оснажим да истрајем. Да проведем живот у сведочењу, као што и апостол Павле сведочи:

21. Јер је мени живот Христос, а смрт добитак.
22. А кад ми живљење у телу плод доноси, то не знам шта ћу изабрати.
23. А обоје ми је мило, имајући жељу отићи и с Христом бити, које би много боље било;

24. Али остати у телу потребније је вас ради.
25. И ово знам јамачно да ћу бити и остати код свих вас на ваш напредак и радост вере,
26. Да хвала ваша мноме изобилује у Христу Исусу кад вам опет дођем.
27. Само живите као што се пристоји јеванђељу Христовом, да вас видим кад дођем или ако вам не дођем да чујем за вас да стојите у једном духу и једнодушно борите се за веру јеванђеља,

28. И ни у чем да се не плашите од противника; које је њима знак погибли а вама спасења, и то од Бога;
29. Јер се вама дарова, Христа ради, не само да Га верујете него и да страдате за Њ,
30. Имајући ону исту борбу какву у мени видесте и сад чујете за мене. (Филибљанима 1)

Што говори да има још чега да се каже, још да се некоме помогне. А колико дуго, Бог зна...


Citirajuci Pavla a ne Isusa ti cinis veliki grijeh, postaces Pavlov brat (takmicenje u pretjerivanju a Boga mi i laganju), ne daj ti Boze.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Тако је, Хари, Павле је мој апостол (тачније Христов) и брат. А ти канда "читаш Исуса"? По Мухамеду? Ако, свака птица своме јату...
 
Natrag
Top