Pitanja za ateiste???

Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
27
Одг: Питања за атеисте???

Osnovni cilj prvih ljudi bio je obezbediti hranu, krov nad glavom i bezbednost za potomstvo. Posle hiljada i hiljada godina, civilizacijskog, naučnog i tehnološkog napretka, osnovne brige običnog čoveka nisu se promenile ni za dlaku. Da li, zahvaljujući napretku, danas ima manje gladnih? Postavka svih društava uslovljena je željom za moći i bogatstvom. Takva je i hijerarhija istih. Nismo evoluirali nimalo bez obzira na sva saznanja do kojih smo došli.

Ovo su razlozi zbog kojih ne smatram da obrazovanije društvo odbacuje postojanje Boga.

Sa druge strane, verovanje u postojanje Boga koji je tu samo zato da bi nekog spašavao odnečega ili kažnjavao za nešto mi je u najmanju ruku sebično. Šta taj lik radi milionima godina osim što je za 7 dana stvorio sve i sad prati ko od nas šta radi da bi ga spasao ili ne? Bavi li se još čime? Ako ne, onda se verovatno smorio za sve pare. Znači, postoji savršenstvo nad savršenstvima koje služi samo zato da gleda šta radi mali Perica. Šta li je radio pre nego što je stvorio svet?
Dakle i ta priča mi je šuplja. Zato i volim da čitam ove forume, možda na kraju skontam.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Grakcu neke ovacije
protiv Boga negacije
Majmunska se digla huka
i slavi se ljudska bruka

Ruzno zbore a fale se time
otpadnistvo drugo im je ime
Nece sorta da su plemenita
no Satane naopaka svita

Naprotiv ovde se niko hvalio nije, samo si dobio odgovore na tvoja osudjivanja, ako me pitas zasto u nesto verujem ili ne dobices odgovor, konkretan moj licni odgovor. Ako me pitas nesto onda valjda i ja imam pravo tebe da pitam ili mozda gresim? Uglavnom sam na moja pitanja dobijao nova pitanja umesto odgovora ili nesto neodredjeno... Inace ta pitanja koja sam postavio tebi, postavljao sam ih i sebi, na vecinu od njih i nema odgoovra, zato ti ne zameram sto i ti nemas odgovor na njih. Naravno postoji onaj odgovor koji nista ne kazuje, "treba verovati". Iako ti je zelja bila da nam preneses blagodeti tvoje vere, posledice su samo jos vece odbijanje od nje. Ako si ti uzor za hriscanina, kao sto sebe sam predstavljas, sa prebijanjima drugih, podrzavanjem ubistva, vredjanjem drugih, laznim optuzivanjima, onda definitivno ne smatram da je to dobra stvar. Mislim da je hriscanstvo dobra stvar u osnovi, ali tumacenja hrsicanstva na tvoj nacin, gotovo da ne odudara od inkvizicijskog ponasanja, verovatno da si u mogucnosti isao bi i preventivno spaljivao ove satanine sledbenike, koji to u stvari nisu. Kao sto rekoh i prethodnom krstasu, porazgovaraj sa svojim popom o tvojim stavovima, videces da si daleko cak i od one istine koju crkva zastupa... Ovakav fanatizam je jednak islamskom fanatizmu, ne bi me cudilo da procitam za par meseci kako je neko kamenovan zbog svojih grehova. A koliko se ja secam Isus spreci kamenovanje jedne gresnice...
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Do hipi pokreta muzika je prenosila ideje o tome sta je ispravno a sta ne, ideje oko kojih su se ljudi okupljali i tako je na primer taj satanisticki hipi pokret kako ga je nazvao prirodom sprecio smrt mozda jos milion vijetnamaca i jos 100 hiljada amerikanaca.

У почетку је био глас против рата, а касније је сама државна служба дистрибуирала опијате и синтетичке дроге. А то што се сатанизам и безбожништво проповедало, уместо да буде насупрот тога, говори управо оно што сам постовао: утицај музике, секти које су искористиле својих пет минута, разних надрогираних музичара који су управо били чланови те секте која држи музичку индустрију, дају за резултат бесциљно лутање младих људи иако их је у почетку сакупила добронамерна идеја да се дигне глас против рата. И јесу ли урадили нешто? Апсолутно ништа, толико је зла било у Вијетнаму да ни један хипик није могао да спречи ништа. Служили су се манипулацијама и завадом (корупцијом, тражењем савезника на домаћем терену) као што су и нама радили, као што раде увек. Тактика није тајна, види се и дан данас. Да не идем даље од поенте.

Али није ни битно, имате пример како се болесне идеје "певају", како млади људи понављају и понашају се неартикулисано, а ако ви не видите да је то лоше, онда ОК. И зашто причамо о католичкој цркви? Због ње сатанизујете све хришћане? Наравно, јер други аргумент не постоји.

Дакле, успешно је прошло самоиндентификовање оних који подржавају сатанизам (на жалост), било отворено, било несвесно. Уместо да застану и да се приупитају, људи траже оправдање нападајући хришћанство. Да ли је то оправдање што неко следи сатанистичке идеје? Да ли сте хтели да јавно кажете да сте сатанисти, а да су хрићани зли?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Do hipi pokreta muzika je prenosila ideje o tome sta je ispravno a sta ne, ideje oko kojih su se ljudi okupljali i tako je na primer taj satanisticki hipi pokret kako ga je nazvao prirodom sprecio smrt mozda jos milion vijetnamaca i jos 100 hiljada amerikanaca.

У почетку је био глас против рата, а касније је сама државна служба дистрибуирала опијате и синтетичке дроге. А то што се сатанизам и безбожништво проповедало, уместо да буде насупрот тога, говори управо оно што сам постовао: утицај музике, секти које су искористиле својих пет минута, разних надрогираних музичара који су управо били чланови те секте која држи музичку индустрију, дају за резултат бесциљно лутање младих људи иако их је у почетку сакупила добронамерна идеја да се дигне глас против рата. И јесу ли урадили нешто? Апсолутно ништа, толико је зла било у Вијетнаму да ни један хипик није могао да спречи ништа. Служили су се манипулацијама и завадом (корупцијом, тражењем савезника на домаћем терену) као што су и нама радили, као што раде увек. Тактика није тајна, види се и дан данас. Да не идем даље од поенте.

Али није ни битно, имате пример како се болесне идеје "певају", како млади људи понављају и понашају се неартикулисано, а ако ви не видите да је то лоше, онда ОК. И зашто причамо о католичкој цркви? Због ње сатанизујете све хришћане? Наравно, јер други аргумент не постоји.

Дакле, успешно је прошло самоиндентификовање оних који подржавају сатанизам (на жалост), било отворено, било несвесно. Уместо да застану и да се приупитају, људи траже оправдање нападајући хришћанство. Да ли је то оправдање што неко следи сатанистичке идеје? Да ли сте хтели да јавно кажете да сте сатанисти, а да су хрићани зли?

Pominjao sam samo katolicku crkvu u tom kontekstu da su izmislili satanizam kao sto US danas koristi terorizam, da bi jacala svoj uticaj i imala opravdanje da radi sta hoce, prema tome satanizam je izmisljotina katolicke crkva, nastala pocetkom srednjeg veka, ne postoji nikakav kult obozavanja satane pre toga, niti se pominje u svetim knjigama, tako da informacije koje ti nudis su od ljudi koji misle da su u pravu, a mozda su i sami satanisti koji te teraju da se odvojis od ljudi koji ne rade nista lose. Za ovih 30 godina mog zivota sam naisao samo na jednoga koji obozava paganizam, i nijednog satanistu. smatram da sada muzika nema gotovo nikakav uticaj, u jednom dokumentarcu covek je lepo rekao: ranije je muzika ucila sta je ispravno sta ne, a sada te moze jedino naterati da kupis patike.... To sto kazes da hipi pokret nije uspeo vise je tacno, baz zbog ljudi kao ti koji su ih kocili nazivali satanistima i ocrnjivali u javnosti. Isto kao sto verovatno ismevas i pokrete za zastitu zivotne sredine, zastitu zivotinja, organizacije koje se bore za ljudska prava, a ne shvatas da bas ti koje nazivas satanistima ih namerno diskredituju da ne bi imali nikakav uticaj. Probaj recimo najobicniju stvar da organizuje ciscenje ulica od djubreta, videces da ce i tu biti ljudi koji ce te kociti, probaj da organizujes narodnu kuhinju, optuzice te da trujes ljude ili im dajes ko zna sta da jedu a da radis samo to zbog licne koristi... Postoji i ona prica o Tesli i elektricnoj energiji koja ce biti besplatna, postoji prica o coveku koji je u mom kraju hteo da napravi agregat da bi samo on licno imao struju, a nije mogao da dobije dozovle, postoji prica o ljudima koji redovno nude produkte koje drzave pod uticajem kompanija ne smeju da prihvate... To ima veze samo sa sebiclukom ljudi ne sa satanizmom. Nekada su fudbaleri ziveli gore od radnika u fabrikama, radili dodatne poslove da bi mogli da prehrane porodice, ali kada su pojedinci videli da tu moze da se zaradi okrenuli su se tome izkomercijalizovali stvar i imas situaciju da se u jednoj fudbalskoj ligi okrene novac koji je veci od budzeta Srbije :D Da se ljudi ne bi okrenuli protiv tih koji zgrcu pare krivi su drugi, teroristi, satanisti, plavi, zuti, beli. Ti mrzis pogresne ljude, ja ne zivim u kuci od 1000 kvadrata, nemam 3 automobila od po 100 000 E, moj telefon u vrh glave vredi 50 E :D A sto se tice muzike, svako cuje sta zeli u njoj, ocigledno ako to cujes ti imas problem, osim naravno ako ne govorimo o mizernom procentu grupa koji otvoreno pevaju o tome o cemu ti pricas. Ako nista drugo bar ti pripadnici hipi pokreta koji su odbili da idu u rat nemaju krv drugih na svojim rukama... Ja hriscanstvo nisam nijednom uvredio, to sto tebe cinjenice vredjaju, ja ne kazem da je za to krivo hriscanstvo vec ljudi koji su to radili. Pominjanje katolicanstva nije bilo argument, imas gore razlog zasto je pomenute, ali kad vec pomenu i pravoslavlje nije nevino u toj prici, napisao sam ranije vec, seti se samo bogumila koji su spaljivani kao jeretici jer su sluzili crkvene sluzbe na svom jeziku, spaljivani i masakrirani iako su hriscani, preci tvoji, zamisli kako je nekada bilo, a sada? Sada svi sluze na svojim jezicima, i niko nije jeretik. Sto se tice novih muzickih pravaca, i meni nisu dragi, zbog srozavanja morala i poremecenog sistema vrednosti, po mom misljenju. Inace posto iz tvojih aluzija mogu da zakljucima da govoris o vladi USA, inace SAD je jedna od zemalja sa najvecim procentom hriscana u svetu, i veliki broj politicara skuplja poene na osnovu toga sto su hriscani, i promovisanjem istih takvih konzervativnih ideja koje ti promovises. Pogledaj pojedine kampanje i videces da se tvoje reci ne razlikuju nimalo od njihovih, pojedinci se jos uvek bore protiv zlih, prljavih hipija :D Isti oni ljudi koji vode ratove po celom svetu... Dodje mi da se zapitam kakvu bi karijeru ti imao tamo...
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Обрати пажњу мало боље на оно што певају, како страни, тако и наши певачи. Видећеш да су речи као индентичне. А ако ти треба списак певача који су се бавили окултизмом (неки се још баве), који отворено говоре о томе шта промовишу, слике са омота албума и све остало, крени мало да претражујеш и мало боље запажаш.

Нисам претерано залуђен да губим време као неки теоретичари завера јер је мени битније шта Христ говори, него тамо неки секташи. Онолико колико је потребно ја напоменем, а кога интересује нека настави сам да истражује.

"o sto kazes da hipi pokret nije uspeo vise je tacno, baz zbog ljudi kao ti koji su ih kocili nazivali satanistima i ocrnjivali u javnosti."

Нема шта да их неко сатанизује када су се сами сликали и проповедали. Као што рекох, истражи мало боље, ако те интересује. Не интересује мене само организовани сатанизам (далеко било), већ све оно што циљно заговара противљење Богу, а то јесте сатанизам (слушање сотоне и његових варки - лажи). Имаш од почетка Библије са каквим се све проблемима људским срећемо, исто то имаш и у овим временима. Ако је технологија напредовала, не значи да је понашање људи напредовало. Све је исто.

А не знам што тако причаш о мени када те и не познајем (ни ти мене).
Имаш предрасуде о хришћанима, ниси први, а ни последњи. Али ОК. Верујем да је тешко да сагледаш и да се суочиш са оним што ти слушаш. Имао сам и ја тај проблем, поготову што сам одрастао на музици о којој се говори. Није исто када гледаш из угла верника и неверника. Јер смо ми навикнути од малих ногу да је све ово око нас нормално, а да доведеш човека од пре 60 година у ово време он би се згрануо, да не причам за још старије. Што говори да је праг толеранције на зло толико опао као да га и нема. Све је изокренуто и слуђено.
 
Učlanjen(a)
26.06.2012
Poruka
110

Дакле, успешно је прошло самоиндентификовање оних који подржавају сатанизам, било отворено, било несвесно.
Уместо да застану и да се приупитају, људи траже оправдање нападајући хришћанство.
Да ли је то оправдање што неко следи сатанистичке идеје?
Да ли сте хтели да јавно кажете да сте сатанисти, а да су хрићани зли?

Tu je poenta, to sam i htio da utvrdim kod "ateista", oni prihvataju sav satanizam, jer im dopusta da rade sta god pozele ali bez odgovornosti.
Oni hoce slobodno ispoljavanje svih izopacenosti i zato su najvjernije sluge satanistima, ateisti su temelj satanistickog sistema.
Satanisti nebi mogli nista da urade da ih ne podrzava ateisticka vecina u drustvu, i zato svi skupa propadamo, a jedinu korist imaju satanisti.
Ovdje smo postavili i objasnili mnostvo satanistickih djelovanja i nijedan ateista nije krtikovao takva izopacena i zlonamjerna djelovanja satanista, nijedan se nije tome suprostavio, vec horski sve to opravdavaju i podrzavaju.
Ateisti sve sto rade je da hule na Boga, jer je On savjest, jer upozorava na njihovo propadanje, jer ih uci zivotu i odgovornosti, jer su Boziji zakoni pravedni a pravda je opet odgovornost, a oni nece odgovornost.
Ateisti hoce da su svastocine, kurvari, da jedan drugom povale zene, da su animalni, da njima vladaju nagoni, bestijalnost, a Bog ih na to upozorava, to im smeta, oce da ga negiraju, negacijom Boga, ne postoji negacija Boga, postoji samo da Necete Boga da bi ste mogli svasta da radite, ali i tome ima kraja, jednostavno cete takvim zivotom propasti.
Ne smeta meni sto ateisti hoce da se izopace i unistavaju, nek samo izvole.
Smeta mi sto hoce i druge da navuku na izopacenosti i propadanje, kao oboljeli od side koji namjerno i svjesno hoce da sire i zaraze druge bolestinom.
Ateistima odgovara da ima sto vise ateista tj. svastocina, da bi imali s kime da se kurvaju, prostituisu, drogiraju ili opijaju, bleje i luduju, da ima sto vise onih koji sve dopustaju i u svim perverzijama se pronalaze.
U sustini nema razlike izmedju satanista i ateista, stim sto prvi sve to rade planski i organizovano a ovi drugi sve to prihvataju i sire dalje, bilo svjesno ili nesvjesno.
Zanimljivo je da satanisti svoje porodice i djecu cuvaju od izopacenosti koje namecu drugim ljudima, svoju djecu sasvim drugacije vaspitavaju i ne dopustaju im da se unistavaju, dok sve ostale sistematski truju svojim otrovima.
Cak i oni medijski satanisti kao sto je bjedna pjevaljka Madona otvoreno i javno kazu da svojoj djeci strogo zabranjuju da gledaju MTV i holivudske filmove, a ta ista satanisticka kurvica i ostali sljam, svoj ostaloj djeci i mladezi namecu izopacenosti i perverzije.

Ateistima smeta Bog i Njegov koncept a sa druge strane im odgovara da su im preci majmuni i da mogu i sami da se majmunski ponasaju.
Zamisli kako ce sve da zloupotrebe tehnologiju svojim majmunskim karakterom i zeljama za perverzijama, zato im je sva tehnoligija usmjerena ka unistenju prirode i uslova za zivot, tehnologija hemije i otrova, tehnologija smeca i otpada, tehnologija nuklearnog i bioloskog unistenja.
Nisu u stanju da proizvedu ni jedno jedino tehnolosko jelo ili pice koje je zdravo po covjeka, oni su samo tehnoloski kreteni i debili koji unistavaju i osnovne uslove za sav zivot, svu zemlju, vodu, vazduh, sve bre sto je Bog stvorio i dao za zdrav Ljudski zivot.
Oni ne razmisljaju ni o svojoj djeci, ni o svim buducim generacija koje treba da naslede zdrave uslove za zivot, samo da oni uzivaju sada u svim perverzijama a svi ostali i buduci neka pocrkaju, ma zabole njih za one posle njih.

Satanisti i ateisti su ti moj brate ista fela, ista pamet, istih zelja i zato gledaj da se povezes i organizujes sa bogougodnim ljudima i da stvarate sebi uslove za ljudski zivot sa sto manje veze i uticaja satanistickog sistema i ljudi koji mu sluze.
Pusti sataniste i ateiste neka se sami jasu i satiru i ne sjekiraj se oko toga, ti si svoje posvjedocio, hvala ti i amin.
Gledaj sebe, svoju porodicu i prijatelje i zivi bogougodno i hvala Bogu, Amin.

Meni je sve jasno brate i imam pametnija posla od mlacenja prazne slame sa ateistima i satanistima, postavicu jos jedan zavrsni post i ja sam rekao sto sam imao reci, kome bude koristilo srecno mu bilo, ja od njih ne vidjo nikakvu korist, nit me sto korisno naucise, nit mi nesto lijepo ponudise, nit mi nesto objasnise, bar da nesto smisleno cuh ili stogod duhovito, nista, jad i bijeda.

Od nadahnutih, vrijednih i svjesnih ljudi uvjek se ima sto nauciti, vidji brate sta napravi covjek usred usranog grada...

...mali "Edenski vrt" !

 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Adriane i prirodom, vi samo insinuirate. Lijepite etikete svima i svakome ko se razlikuje od vas. Uz to u dubokoj se zavadi sa logikom. Jednostavno, nije moguće da ateista bude satanista. Ako tako mislite i govorite, vi ne znate o čemu govorite. Ateista ne vjeruje u metafiziku, pa prema tome, ne vjeruje ni u Boga ni u đavola.
Ono što vas sablažnjuje u vezi neprimjerenih sadržaja koji nas bombarduju sa medija, bilo da se radi o muzici ili drugim oblicima umjetnosti, odnosno, kvazi-umjetnosti, uglavnom sablažnjuje sve razumne ljude, pa i ateiste, jer su ateisti su razumni ljudi.

A što se tiče tehnologije koju anatemišete i krivite za uništavanje prirode, pa ko na to upozorava i ukazuje? Nauka. Da li bi vi uopšte znali u kakvom je stanju ozonski omotač, da nauka na to ne upozorava? Naravno da ne bi. S druge strane, da li vam je palo na pamet, da razloge ovakvog odnosa čovjeka prema prirodi na Zemlji, osim u tehnologiji, malo potražite i u hrišćanskoj filozofiji? (I ne samo hrišćanskoj). Ona vas uči da je Zemlja samo usputna čovjekova stanica, kao neko svratiše, odakle će te otići u vječno carstvo Božije. Eto, i tu možete naći dio odgovora na pitanje, zašto se čovjek ovako odnosi prema prirodi na Zemlji.
 
Učlanjen(a)
26.06.2012
Poruka
110
Što se srdiš, serdar Jole,
Kakve tebe muke bole?
Još malo pa ćeš počet gristi,
Sludili te ateisti!:roll:

Serdar Marxe, sastavi jednu ljudski, to umiju i moja djeca da sroce, pa se ne valjaju po podu zbog toga...

...ajd vajni intelektualce, sroci jednu uporedo sa ovom, da ti vidimo "gnomsku" pamet !

Brate mili nema ko da zali
vrijeme koje ljude obudali
Nema vise ni zelenih gora
snijeg zabjelje od prvije zora

Rezak vazduh um razbistrio
misli ove sobom mi donio
Bozja sila hoce da se zbori
ka no preci da se progovori

Pamet koju Bog nam dade
gleda tuzno ka da znade
Da ce doci pasje vrijeme
bjednih ljudi i dileme

Grakcu neke ovacije
protiv Boga negacije
Majmunska se digla huka
i slavi se ljudska bruka

Ruzno zbore a fale se time
otpadnistvo drugo im je ime
Nece sorta da su plemenita
no Satane naopaka svita

Bog jos trpi i strpljivo ceka
djecu svoju sumanutog vjeka
U visinu pogled da upute
i zapute u Bozije skute

Brat uz brata, sin uz sinovca
Otac staje do svojega oca
Oslanja se borac na saborca
Svoga Boga i jedinog Tvorca
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ovdje smo postavili i objasnili mnostvo satanistickih djelovanja i nijedan ateista nije krtikovao takva izopacena i zlonamjerna djelovanja satanista, nijedan se nije tome suprostavio, vec horski sve to opravdavaju i podrzavaju.
Ateisti sve sto rade je da hule na Boga, jer je On savjest, jer upozorava na njihovo propadanje, jer ih uci zivotu i odgovornosti, jer su Boziji zakoni pravedni a pravda je opet odgovornost, a oni nece odgovornost.

Што је и најзанимљивије, само што они то не виде. Само нас покушавају да направе залуђеницима, а не виде да то говоримо за њихово добро. Не морају да поверују, али бар нека провере. И то неће, тако да ми ту ништа више и не можемо.

Zanimljivo je da satanisti svoje porodice i djecu cuvaju od izopacenosti koje namecu drugim ljudima, svoju djecu sasvim drugacije vaspitavaju i ne dopustaju im da se unistavaju, dok sve ostale sistematski truju svojim otrovima.
Cak i oni medijski satanisti kao sto je bjedna pjevaljka Madona otvoreno i javno kazu da svojoj djeci strogo zabranjuju da gledaju MTV i holivudske filmove, a ta ista satanisticka kurvica i ostali sljam, svoj ostaloj djeci i mladezi namecu izopacenosti i perverzije.

То можемо сваки дан да видимо. Човек који има ћерку гледа децу која нису ни пунолетна, коментарише и помишља све најгоре. То је као мушки, а када би његову ћерку неко тако погледао онда му не би било све једно.

Satanisti i ateisti su ti moj brate ista fela, ista pamet, istih zelja i zato gledaj da se povezes i organizujes sa bogougodnim ljudima i da stvarate sebi uslove za ljudski zivot sa sto manje veze i uticaja satanistickog sistema i ljudi koji mu sluze.
Pusti sataniste i ateiste neka se sami jasu i satiru i ne sjekiraj se oko toga, ti si svoje posvjedocio, hvala ti i amin.
Gledaj sebe, svoju porodicu i prijatelje i zivi bogougodno i hvala Bogu, Amin.

Слажем се, само је то много тешко данас. Никако породицу не можеш да отргнеш од овога света ако си сиромашан, а многи то данас јесу. Када немаш где и од чега. Са друге стране, ја сам одлучио да се борим до задњег даха. Не због себе, већ због сваке душе која не види шта се дешава. Опијени од овога што нам се дешава, људи као да тумарају по магли, а говоре да лепо виде. Још те критикују када "упалиш светло" да виде где се налазе. Ово мутно време користе многи "ловци на душе", разни култови и "пророци", прикривене секте које се представљају као нешто модерно, а у ствари су древна паганштина. Никада ми није падало на памет да било шта имам са њима или да пискарам овако, али видим да има смисла и да нисам случајно сретао многе саблазни.

Ако одлучиш да напустиш форум и ускратиш људима оно што ти је дато да разумеш, бар се потруди да не посустанеш у животу својим примером. Христ био уз тебе.

 
Natrag
Top