Pitanja za ateiste???

Učlanjen(a)
26.06.2012
Poruka
110
Moje misljenje o plodu poznanja dobra i zla...Bog ga stavlja u Edenski vrt kao iskusenje tvoje slobodne volje. On te nije stvorio kao robota vec kao slobodnog covjeka sa razumom koji je u stanju da razumije Smisao univerzuma. Bog ti je objasnio da ne beres taj plod jer nema potrebe da dozivis to iskustvo, koje samo Bog poznaje.
Ali narkoman pomahnitali Satan, koji se polakomio da bude bog a Nije bog, vec stvoren od boga sa najznacajnijom, najljepsom, najuzvisenijom ulogom da bude Svjetlonosa, Lucifer, cjelom univerzumu, pozelio je da bude bog (pazi se svojih zelja, brale) i lazima naveo trecinu andjela da se i oni polakome jer im je lazov otpali i beskorisni Satan obecao znacajnije uloge i vise moci ako njemu sluze.
Ovo ti je tipicna narkomanska prica, kada izdrogirani narkodiler navlaci budaletine na drogu, u fazonu bicete jaci, mocniji, snazniji, ludji, perverzniji, znas onooo, otkinuces se bre, e oces malo morgen.

Odlicno znam kako te fukare razmisljaju, jer mi je jedna od djevojaka u CG bila narkomanka, a da nisam znao, al pametna, duhovita, lijepa, pa je zavoljeh, a onda otkrih da je lujka ovisna o sataninom prahu, a prethodno je navukao jedan od prvih rokera u CG kad je imala 16 g. (i sada se vrte rock pjesme posvecene njoj, a i sama ih je pisala)
I tako, prodaje mi ona rock fazone u pabu koji sam drzao, a za muziku je kokoska za mene i onda se iznenadi i odusevi kad je srijedom slusala cjeli dan klasicnu muziku u pabu punom gostiju koji imaju jos manje veze o muzici ali dolaze da uce i uzivaju na vrelu ukusa i stila.
Pa je uvedem u jazz, soul, funk i sve valjano sto je ikad odsvirano na ovome svijetu i ona se zaljubi ka tetrijeb.
A kad sam otkrio da se drogira, zanemarim sve i prijatelje i posao, pa je vodih na planinu u ljepotu Boziju da udahne zivot i smisao, pa se povratila u zivot i tako par mjeseci oko nje po prirodi i u ljubavi, ali cim ja nisam tu par dana, satanina bratija narkomanska je opsjeda, nude joj dzabe drogu samo da im se vrati i lujka se ponovo navuce na iglu, postala heroina.
Pa sam malo mlatio narkomane i zaprijetio da ce im poslednje biti ako joj pridju, a njoj isto rekao ako im ode sama.
Pa ja opet otsutan i vratim se iznenada a ona u 3 ujutro u nekoj prcvarnici sjedi s rockerima narkomanima stondirama totalno, i ja sjednem sa njima za sto a oni cute, i pitam nju imali droge za mene a ona ladno izvadi i kaze uzmi da vidis kako je lijepo, jel sigurno, sigurno, uzivaces a ja je za cuperak dovatim i tako izvedem iz birtije, a ona udara i vristi, demoni se u njoj bune, pa joj slozim samarcinu za smirenje al demoni jos bjesniji al im dzaba, vucem je ulicom 300 m do kuce, pa u kadu okupam, pa u krevet smjestim i legnem uz nju a ona hladna ka zmija, gubi se, napusta je Bozja dusa, crkava mi na oci, al moja ljubav jaca pa je uspijem zagrijati, a demoni cice iz nje, pakao se cuje bre, al polako jenjava i ona spava mirnim snom, zasticena.
Ujutru se pribija uz mene, zahvalna, kaze mi da je osjetila smrt, da se uplasila demonskog crnila kao nikad prije, pa onda place, pa se smije, srecna sto je ziva i sto je nekom stalo, sto je voli.
I opet zanemarim sve, samo da je spasim i ojacam da sama presudi tom zlu, ali ona mora da Hoce to, a onda nakon mjesec dana u jednom restoranu nam prilazi za sto njen najbolji prijatelj narkoman, pijemo pice i razgovaramo a ona mi kasnije kaze da mora nesto da obavi i ja joj kazem ako uzme drogu da mi ne dolazi u pab i vise ikad na oci, i tu noc nije dosla a ja se napijem sa prijateljima i oprostim od lujke. Posle par dana odem do Italje u pjesacko-biciklisticku avanturu i kada se posle 20-tak dana vratih kazu mi da je sahranjena, upucala se poslednjim flesom "zlatnog metka". Nisam joj ni na grob otisao, samo su mi u dusi ostali oni najljepsi trenuci sa njom po prirodi, i samo je jos tu ziva, ostalo je pepeo i dim.
Tako da je tvoje iskustvo spram moga pickin dim, brale, jer sam se borio sa satanom licno, ali lujka mu je bila vjerna do smrti.

Pa tako, Bog ti kaze da to ne diras, al si ti ka majmun radoznali, a satana zna kako da obradi majmuna i nagovori te da spoznas dobro i zlo. I evo brale, 6000 godina ga spoznajemo jer smo tako Htjeli, al je jos mnogo budala kojima su dzaba sva dosadasnja saznanja, vec oce i oni da okuse, pa kusajte radoznali majmuni jos malo, jer se blizi kraj vremena, pa ce Bog da prebroji sta je Rodno i Plodno za smisao univerzuma a sta je Otpad-skart-beskorisni, pa ove prve sa sobom u vjecni zivot a ove druge sa sve satanom i demonima u oganj i prah, a onda ce Edenski Vrt biti vracen na Zemlju i ljudi se u njemu usavrsavati.

A poenta je sto ce Bog da uradi sve onako kako je opisao u Svetom Pismu, davno prije, i da svi znaju sada i za ubuduce, jer ce sva stvorena bica i dalje imati Slobodnu Volju ali i ovo iskustvo sa pobunom sljama protiv Boga, pa ce za sva vremena znati sta treba izabrati da bi se razvijali do potpunog savrsenstva kroz vjecnost univerzuma.

Tako ti je to moj brale, al ti biras jopet, kao nekad Adam i Eva, pa izaberi, nisi robot, no ti je Bog dao Slobodu, i ne zna On sta ces ti izabrati, samo ti znas kolika si budala i niko vise, a Bog ce da procjeni kad budes izabrao i po svom se izboru budes ponasao i radio...

...a i nije ti neki teski izbor, isto ka Adamu...Dobro ili zlo...ili mozda tvoja Eva bolje zna odgovor...

...pitanje je sad i sad je odgovor...

...Hvala ti Boze u svakom slucaju, Amin !

 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.077
Kao sto rekoh mene ta rock muzika ne navede na greh i zlo, to zavisi od coveka. Inace tvoje ponasanje koje si opisao ne smatram hriscanskim ni malo. Sto se tice mog izbora rekoh ti sam snosim posledice za svoje delo, sam cu ih i snositi. Ne mogu se plasiti necega u sta ne verujem, uostalom moji grehovi su cak i po hriscanskim merilima veoma mali, tako da cak i kada bi to bila istina ne bih imao cega da se plasim. Mislim da sam ranije napisao, da moje moralno pravilo, ne uradi drugome ono sto ne zelis tebi da se desi, prilicno pokriva i vasih 10 zapovesti... Ja to ne radim od straha zbog pakla i kazne, vec zato sto mislim da je to ispravno, po svojoj slobodnoj volji... Ako me zbog toga treba kazniti, neka budem kaznjen onda :p
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.077
Slušaš dobru muziku..., ali i to su napisali sveštenici, odnosno studenti teologije.:dtyste:

Nemam ja nista protiv svestenika i religije, postujem ljude koji su religiozni, moji odgovori su bili samo odgovori na nerealno karakterisanje, prozivanje i svrstavanje ateista. Mogu da prezirem loseg coveka i lose delo, ja za razliku od nekih ne kategorisem ljude po tome da li veruju u nesto, da li vole i ne vole nesto... Nisam cak ni od onih koji imaju idole, cak i za omiljene muzicare tek znam tracak njihove biografije, jer meni je bitno njihovo delo, a njih ne poznajem, da ih poznajem onda bih tek cenio kakvi su ljudi, tako da ako bi sudili po hriscanskim pravilima ispadam cak i veci hriscanin od pojedinih :D Imam i prijatelje koji su veoma veliki vernici i ateisti i volimo da neki put procaskamo na ovu temu, neki put se slozimo neki put ne, dosad nikada nisam mislio da ima toliko ljudi koji imaju ovakve zablude o ateistima... Ali ocigledno je ova tema otvorena ne da bi se bolje upoznali ateisti vec da bi se dokazalo da oni grese, ili pak je otisla u tom smeru zbog pojedinaca :D Volim cak poneki put i da slusam crkvene horove, ali to je samo muzika...
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Основа сатанизма:

  • ради шта хоћеш (желиш);
  • веруј у себе и свој пут;
  • спознај себе јер знаш разлику између добра и зла, ти си центар свега и све се врти око тебе (ти си бог, обожавај себе).

Познато? Само нам понављају сваки дан, а да при томе нико нема појма одакле све то долази.

Нико не каже да ће од музике да порасте реп, али музика има огроман утицај на људску душу (психу) и начин понашања. То не може нико да оспори. Да не причамо о утицају разних текстова који недвосмислено имају сатанистичку поруку, како директну, тако и "прикривену".

Прикривена порука је она која едукује људе (читај децу) на бунт, непокорност родитељима и друштву, моралним и културолошким вредностима, и директно је узета из Библије. Потенцирају се ствари које се помињу од првих речи Библије до последњих као директно сукобљавање са Богом и Његовим законима.

Ако ће неко да тврди да је то наивно и да није настало под утицајем богобораца (мрзитеља Бога), онда је у великој заблуди јер многи сведоче о томе. Како музичари који су се отргли од те моћне секте која држи музичку индустрију, тако и они који су и даље у њој и не крију за шта се залажу.


Чак имамо случај да се "уметници" моле Богу пре перверзних порука, што је апсурд (3 min:20 sec). То је као да се неко помоли Богу пре почетка убијања. Све се изокренуло и изгубило правац и разум.




Што нас враћа на почетак поста, а може се чути сваки дан.

Zasto Lucifer?

Lucifer je najmoćniji Bog. On je isto veoma prijateljski naklonjen ka ljudima, kao suprotnost onome šta piše u horor pričama koje serviraju hrišćani, religije "beloga svetla" i njihovi poklonici. Po Satanizmu, hrišćanske laži imaju svrhu da zarobe ljude, i da ih stave pod kontrolu zajedljivog, besnog i pakosnog bića kojeg hrišćani obožavaju. Satanisti veruju da Hrišćanski Bog mrzi čovečanstvo. Javeh/Jehova (hrišćanski Bog) nije imao ništa sa kreacijom čovečanstva. Bivše božanstvo Ugarita, on je El-ov sin, i Zemlja je pripala njemu posle odluke Bogova. Sedam kojih odlučuju. On se borio sa bogom Baalom i pobedio ga. On je "tiranin koji vlada gvozdenom pesnicom". Satanisti propovedaju da je hrišćanski Bog mrzi ljude, sa stavom: "Hrišćanska Biblija je puna kletvi, kazni, masovnih ubistva i mučenja, sva ova su usmerena ka čovečanstvu. Imao je svog sina, u ljudskog formi, mučenog i zakucanog za krst. Ako ovo radi svome sinu, da li ti je ikada palo na pamet šta bi uradio tebi? Ovo je ljudska žrtva ukoliko ih je i bilo. Njegovi sledbenici su nesrećni i tužni. Neuka, siromašna tinejdžerka, majka njegovog kopila, putovala je milje i milje na magarcu, u zadnjim stadijumima svoje trudnoće. Ovo biće nije imalo ni malo uljudnosti, da obezbedi odgovarajući zaklon ovoj mladoj devojci, jer su krčme bile prepune. Ona je donela ovo kopile na svet, u staroj i hladnoj štali, kao životinju."

Po njima, Lucifer je pravi prijatelj čovečanstva. On nas ojačava, ispunjava svoja obećanja, on je dosledan i brižan. Lucifer hoće od nas da postanemo kao Bogovi, dok drugi žele da nas porobe. Postoje zabeleške o Luciferovom posećivanju. Za razliku od hrišćanskog Boga, Lucifera se ljudi boje, zato što on donosi. Kada mi odlazimo kod Lucifera mi dobijamo rezultate. Postoji stara izreka koja govori: "Pakao je vrlo darovit". Lucifer podržava snagu, moć i pravdu. On nam pokazuje da NIJE OKEJ da zloupotrebljavamo. On nam pokazuje da smo mi bića, koja zaslužuju zadovoljstvo, sreću i bolji život. Strana koja se prikazuje je ta da je Lucifer veliki oslobodilac čovečanstva.


http://www.
znanje.org/i/i25/05iv10/05iv1024/Manu.htm

sajt satanista.JPG

Да ли су неке речи познате и звуче баш као ваше? Можда је време да се мало преиспита одакле сте присвојили та мишљења која имате, а мислите да су само ваша. Нису ваша, саму су нам усађивана кроз филмове, музику, масмедије и тд.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Odgledao sam ova dva klipa. Znas li koji deo klipa je stvarno bolestan? Poslednji.
Neki put zaboravim da je hriscanstvo kult smrti koji slavi smrt i mucenje jednog coveka i ideju o nebeskom diktatoru.
Sto se tice ove slike sa pentagramima, sudjenja u Salemu su primer kako primitivni, nesigurni i plasljivi ljudi motivisani debilnom knjigom mogu da muce i ubijaju druge ljude zbog zamisljenih zlocina i nevidljivih neprijatelja. Tuzna, jeziva prica i odlican primer zasto je bitno da drzava i crkva budu odvojene jer gotovo svaki put kad se umesa religija u realnost desava se neko zlo.

Salem witch trials - Wikipedia, the free encyclopedia
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.077
Основа сатанизма:

  • ради шта хоћеш (желиш);
  • веруј у себе и свој пут;
  • спознај себе јер знаш разлику између добра и зла, ти си центар свега и све се врти око тебе (ти си бог, обожавај себе).
Познато? Само нам понављају сваки дан, а да при томе нико нема појма одакле све то долази.

Нико не каже да ће од музике да порасте реп, али музика има огроман утицај на људску душу (психу) и начин понашања. То не може нико да оспори. Да не причамо о утицају разних текстова који недвосмислено имају сатанистичку поруку, како директну, тако и "прикривену".

Прикривена порука је она која едукује људе (читај децу) на бунт, непокорност родитељима и друштву, моралним и културолошким вредностима, и директно је узета из Библије. Потенцирају се ствари које се помињу од првих речи Библије до последњих као директно сукобљавање са Богом и Његовим законима.

Ако ће неко да тврди да је то наивно и да није настало под утицајем богобораца (мрзитеља Бога), онда је у великој заблуди јер многи сведоче о томе. Како музичари који су се отргли од те моћне секте која држи музичку индустрију, тако и они који су и даље у њој и не крију за шта се залажу.


Чак имамо случај да се "уметници" моле Богу пре перверзних порука, што је апсурд (3 min:20 sec). То је као да се неко помоли Богу пре почетка убијања. Све се изокренуло и изгубило правац и разум.




Што нас враћа на почетак поста, а може се чути сваки дан.

Zasto Lucifer?

Lucifer je najmoćniji Bog. On je isto veoma prijateljski naklonjen ka ljudima, kao suprotnost onome šta piše u horor pričama koje serviraju hrišćani, religije "beloga svetla" i njihovi poklonici. Po Satanizmu, hrišćanske laži imaju svrhu da zarobe ljude, i da ih stave pod kontrolu zajedljivog, besnog i pakosnog bića kojeg hrišćani obožavaju. Satanisti veruju da Hrišćanski Bog mrzi čovečanstvo. Javeh/Jehova (hrišćanski Bog) nije imao ništa sa kreacijom čovečanstva. Bivše božanstvo Ugarita, on je El-ov sin, i Zemlja je pripala njemu posle odluke Bogova. Sedam kojih odlučuju. On se borio sa bogom Baalom i pobedio ga. On je "tiranin koji vlada gvozdenom pesnicom". Satanisti propovedaju da je hrišćanski Bog mrzi ljude, sa stavom: "Hrišćanska Biblija je puna kletvi, kazni, masovnih ubistva i mučenja, sva ova su usmerena ka čovečanstvu. Imao je svog sina, u ljudskog formi, mučenog i zakucanog za krst. Ako ovo radi svome sinu, da li ti je ikada palo na pamet šta bi uradio tebi? Ovo je ljudska žrtva ukoliko ih je i bilo. Njegovi sledbenici su nesrećni i tužni. Neuka, siromašna tinejdžerka, majka njegovog kopila, putovala je milje i milje na magarcu, u zadnjim stadijumima svoje trudnoće. Ovo biće nije imalo ni malo uljudnosti, da obezbedi odgovarajući zaklon ovoj mladoj devojci, jer su krčme bile prepune. Ona je donela ovo kopile na svet, u staroj i hladnoj štali, kao životinju."

Po njima, Lucifer je pravi prijatelj čovečanstva. On nas ojačava, ispunjava svoja obećanja, on je dosledan i brižan. Lucifer hoće od nas da postanemo kao Bogovi, dok drugi žele da nas porobe. Postoje zabeleške o Luciferovom posećivanju. Za razliku od hrišćanskog Boga, Lucifera se ljudi boje, zato što on donosi. Kada mi odlazimo kod Lucifera mi dobijamo rezultate. Postoji stara izreka koja govori: "Pakao je vrlo darovit". Lucifer podržava snagu, moć i pravdu. On nam pokazuje da NIJE OKEJ da zloupotrebljavamo. On nam pokazuje da smo mi bića, koja zaslužuju zadovoljstvo, sreću i bolji život. Strana koja se prikazuje je ta da je Lucifer veliki oslobodilac čovečanstva.


http://www.
znanje.org/i/i25/05iv10/05iv1024/Manu.htm

Pogledajte prilog 33078

Да ли су неке речи познате и звуче баш као ваше? Можда је време да се мало преиспита одакле сте присвојили та мишљења која имате, а мислите да су само ваша. Нису ваша, саму су нам усађивана кроз филмове, музику, масмедије и тд.


Izvini ali o tome u bibliji nema nista, ako je to sve zakljuceno iz onih par pominjanja onda neko ima prilicno mnogo maste ili je neki novi prorok? Meni ovo vise lici na ona optuzivanja, koja vode u spaljivanja. Slazem se da je muzika ranije imala veliki uticaj pozitivan uticaj a sada sluzi za zaglupljivanje masa, i to bas zbog onih kojima ne odgovara da se pobunis protiv njih. Do hipi pokreta muzika je prenosila ideje o tome sta je ispravno a sta ne, ideje oko kojih su se ljudi okupljali i tako je na primer taj satanisticki hipi pokret kako ga je nazvao prirodom sprecio smrt mozda jos milion vijetnamaca i jos 100 hiljada amerikanaca. E sad posto politicarima i bogatima smeta kada nesto moze okupiti mnogo ljudi, besnih ljudi, koji ne zele da im 1 posto odredjuje sta da rade,e onda, se u muzici namerno unistava poenta, posebno politicki sadrzaj. Na neki nacin je to vrsta cenzure. Zanimljivo, dovoljno je par magazina i 2-3 bitne televizije za muzicku scenu i problem je resen. Takodje rekao bih da si ti u ovom slucaju izmanipulisan, postajes pokoran rob, koji se nece pobuniti protiv lose stvari vec trpi sve sad jer veruje u zagrobni zivot. Naravno da se treba pobuniti protiv lose stvari, Sto se tice tih podsvesnih poruka, pustanju pesama unazad da bise culo nesto, to su izmisljotine americkih domacica, zena politicara koje su htele da cenzurisu muzicku scenu jer nije po njihovom ukusu. Naravno ima direktnih satanistickih poruka u odredjenim pravcima muzickim, npr imas i Black metal bandova koji promovisu paganizam. Verovatno postoji i muzika koja promovise islam. Inace bas ti pricas o uticaju masmedija, a postavljas video klipove sa youtube. Satanizam, vec sam napisao je nastao tek na pocetku srednjeg veka. Prvi prikazi djavola kao ovog sto ga vidjamo u filmovima su tek od tad. Satanizam je nesto sto je katolicka crkva koristila da pokrsti, i utera strah u ljude, "spaljivanjem vestica", to je izgovor za zlocine koje je inkvizicija cinila. U pravoslavlju toga nema, ocigledno ti siu ovom slucaju izmanipulisan.
 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.077
Enigma - Sadeness [HQ] - YouTube 0.27 uuu farmerice puuklee mii :D
1.19 svice svice tek sto nije :D

Ima jos tipa radovan baca daske, hocu da mi kupis beli kec... Dosta toga se moze naci pod missheard lyrics i to bez pustanja unazad :D
Takodje poklapanje albuma dark side of the moon, grupe pink floyd sa filmom Carobnjak iz Oza i jos goimla drugih stvari. Ako zeli neko nesto da cuje cuce ga i tamo gde ga nema :D
 
Učlanjen(a)
26.06.2012
Poruka
110
Ateisti, inspirisaste me da napisem danas ovu pjesmu, kakvi bismo i kakvi jesmo...

Brate mili nema ko da zali
vrijeme koje ljude obudali
Nema vise ni zelenih gora
snijeg zabjelje od prvije zora

Rezak vazduh um razbistrio
misli ove sobom mi donio
Bozja sila hoce da se zbori
ka no preci da se progovori

Pamet koju Bog nam dade
gleda tuzno ka da znade
Da ce doci pasje vrijeme
bjednih ljudi i dileme

Grakcu neke ovacije
protiv Boga negacije
Majmunska se digla huka
i slavi se ljudska bruka

Ruzno zbore a fale se time
otpadnistvo drugo im je ime
Nece sorta da su plemenita
no Satane naopaka svita

Bog jos trpi i strpljivo ceka
djecu svoju sumanutog vjeka
U visinu pogled da upute
i zapute u Bozije skute

Brat uz brata, sin uz sinovca
Otac staje do svojega oca
Oslanja se borac na saborca
Svoga Boga i jedinog Tvorca


...i da vam preporucim film...Ocevi i sinovi i sinovci...

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top