Pesme koje vas nerviraju

Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Na trenutak ću zaći u prošlost,Znam da za većinu ovo neće biti interesantno kao što znam da će se uvrediti poneki stari roker.Međutim neki crv iz prošlosti me tera da postavim ovaj bend,bio je mega popularan sedamdesetrih godina.
Oni su kombinovali ozbiljnu muziku, džez,hard, prog. rock, ma pravi jedan bućkuriš sa previše sastojaka.A imali su i par hitova.Nažalost mnogi naši bendovi su ih tada kopirali.
Evo dve njihove pesme koje su me (zajedno sa ostalim) živcirale.
[YOUTUBE]_Y1x04hAUT4[/YOUTUBE]
Njihov hit ali bez studijske pomoći.
[YOUTUBE]rEe0MQZPWjM&feature[/YOUTUBE]
Da,imao sam dosta prijatelja koji su slušali ELP,"Ne razumeš ti to govorili su mi".
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Kad malo pogledamo produkcije tipa Grand, Renome i sl. teško da će se naći i jedan pevač ili pevačica koji ne bi mogao da se nađe na ovoj listi.

Ekipa iz Renomea je vrh. Mene uopšte ne nerviraju, zabavno mi je da pogledam s vremena na vreme šta se tamo radi :) Ali to nije ništa u odnosu na program TV Duge. Sad gledam na njihovom sajtu
Од јануара 2008. почели смо да емитујемо програм из студија у Београду
ubeđen sam bio da su iz Novog Sada :???: Ali i od njih ima jači, Tv Kemix koja promoviše izvornu muziku BiH. Uživo
Kod:
http://www.balkanlivetv.com/tv-kemix
:roll:
Na primer
[YOUTUBE]o0fIugBx0JE[/YOUTUBE]

Evo i nekih "finijih" koji me zaista nerviraju
[YOUTUBE]34TNyN766VY[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]TYM2Ixul-Uo[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]roeLUA-NqxY[/YOUTUBE]
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Da se nadovežem,ovi Sateliti me podsetiše na Kalesijske zvuke, kasnije Kalesijske dijamante.
[YOUTUBE]_rMm2dZrD30&feature[/YOUTUBE]
A ovo je bila himna Tuzlanskog regiona (ruralnog dela) sredinom osamdesetih.
[YOUTUBE]mbBCshHOn6A[/YOUTUBE]
Kalesijada se širi celim svetom, evo američke verzije.
[YOUTUBE]Ssto-aqzrog[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
39.009
I još malo gadosti... :-D

[YOUTUBE]lDVnMvKaSYw[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]R50AfXgyXQU[/YOUTUBE]
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
[YOUTUBE]awa9KZSkVCA[/YOUTUBE]



Volim i dobre narodne pesme,ali ne bas toliki turbofolk...
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2009
Poruka
144
Razumem da su ukusi različiti i da o njima kao ne vredi raspravljati, ali jedno je ukus, a drugo sumrak istog, tačnije sumrak zdrave pameti. Mislim da se o ukusima MORA raspravljati, iako mi se čini da nema svrhe raspravljati se sa ljudima koji zaista, iskreno vole ovo. U iskušenju sam da kažem kako je to poseban mentalni sklop, iako znam da to ružno zvuči. Ipak, nije mi krivo zbog matorih ljudi koji vole ovo, ali popi...m kada vidim mase i mase klinaca kako ulaze u kafiće i kafane gde se ovo pušta, kad u prolazu vidim na šta liče njihovi rođendani kad zakupe kafić na veče. Nije mi jasno šta to klinca koji bi trebao da je radoznao i da ispituje i upoznaje svet oko sebe sa svom svojom raznolikošću, tera da oponaša matoru, zadriglu, polupismenu ispičuturu bez 2 grama mozga u glavi, ili klinke da izigravaju fukse. Zato mislim da se o ukusima mora raspravljati - za matore je kasno, ali mladi se moraju iščupati iz kandži ovakvih kreatura.

[YOUTUBE]GAwuDj6PCIs[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]tbYPaFFnDQY[/YOUTUBE]

Ovaj spot mi je naročito simpatičan, kad se devedeset i neke pojavio, puštali su ga 873 puta dnevno, bio je revolucija, čudo tehnologije, ideje, invencije, a Dragana je bila heroina mlađe populacije. Kad kažem mlađe, onda zaista tako mislim - deca od 5 do 12. Ipak, kao i kod većine njenih "kolega" tog a bogami i današnjeg vremena, pravi oslonac i utočište su im bili nastupi po gastarbajterskim diskotekama po Klagenfurtu. Deca su deca, ali marke su marke.
[YOUTUBE]lhQ2OW53YAU[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]qzJMd4l77hg[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]84rYfqzGDtE&feature=related[/YOUTUBE]
Dejana Milićevića za preCednika!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Setio sam se jedne bombe, ne znam kako mi ranije nije palo na pamet...baš ona vrsta zvuka ali i izgleda izvođača koja me kod nas najviše nervira, a koji sebe predstavljaju kao svojevrsne predstavnike urbanog folka wacko2
A i naziv pesme "Opušteno" :)
[YOUTUBE]vdyI3owxrwc&feature=related[/YOUTUBE]
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
e ovde ja ne znam šta sve nije ugurano od muzičkih stilskih "upadica", pa spot sa elementima trilera, scenografija koja prati pa ne prati tekst, patos dno dna...u želji da napravi miks pesmu za široke "narodne" mase zgotovio je pomije...
tipičan produkt ljudi koje opisuje prirodni zakon: "seljačina ostaje seljačina bez obzira na pređeni put"...

A evo još jednog miks od čardaša do pastirske frule i rok gitare...Tekst koji je krajnje plitkouman neću ni da komentarišem...
[YOUTUBE]LvQdl0hNwZM[/YOUTUBE]
 

GKZ

Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
11.044
Jelena Karleusa - insomnia... znaci i tekst mi se ne svidja uopste... ni ona cela ... muzika jos donekle i dobro, ali nervira me jako, to bi izdvojio... naravno ima ih dosta to se podrazumeva... :)
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2009
Poruka
144
Evo još malo "urbanog folka". Taj izraz mi dodje kao tapacirung od leopardove kože i komandna tabla od mahagonija u IMT traktoru.

[YOUTUBE]jzAFcNFPcy0&feature=related[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]js9fm8ngmho&feature=related[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]pcZimOJlaDc[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]3_lSLWbYr1o&feature=related[/YOUTUBE]

Ako neko zna koja je od ovih naših prakljača sa Pinka obradila Du Hast od Ramštajna, neka postavi. Ja ne mogu da se setim. Biću mu do neba zahvalan.
 
Natrag
Top