Pesme koje vas nerviraju

Član
Učlanjen(a)
29.12.2009
Poruka
144
Za odstrel:

[YOUTUBE]6-skGrz_8q8[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]uU4JMLj5ZE4[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]lrmmRKewoQs[/YOUTUBE]
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
103
Ma ima veoma dosta pjesama koje su lose.
npr neke koje mi padaju na pamet:
1: Mile Kitic-
YouTube - Djogani & Mile Kitic - Nema vise cile-mile
malo ga je izvuko dzogani ali i dalje je bezzz i losa
YouTube - Mile Kitić - Plava Ciganko
glupa ko noc .
YouTube - Broadcast Yourself.
ova nema komentara
ovaj je poseban slucaj vakve bi trebali zabraniti da se snimaju a kamoli da pustaju
YouTube - Fazlija - Malo viski malo Coca Cola
Pa ima sada i pjesma koja se vrti na pinku, novoj ,RTL i ostalim
Medo brundo (srbijanska verzija) kao i zmija i zaba (hrvatska verzija ,koja ne da je losa kopija nego je losa skroz)
Pa da ne spominjemo velemajstora narodne muzike Sinana Sakica, Sabana i ostale koji u svojoj takozvanoj karijeri napravili tako dobre muzike :stupid: da nemogu verovat da mladi uopste to slusaju.Kakvi su to umjetnici koji sebe proglasavaju zvezdama a nemogu da na svom koncertu ili svirci da skupe ni 500 gledalaca.
Da nebi bilo da sam neki lik koji blati samo narodnu muziku (licno slusam samo rock i metal) ima solidan broj i dobre narodne pjesme (neznam nabrojat a neda mi se zvati zenu da mi kaze).
Vidim da neki izbacili neke kompozicije od Bjelog Dugmeta ,bar su potrefili najlosije.
jbg nestalo mi daljnje ispiracije za pisanje :blum3:
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Dalmatinski biseri.
Jasmin Stavros
[YOUTUBE]vVrV8s9SfC8[/YOUTUBE]
Tomislav Ivčić
[YOUTUBE]lsIBhp9K4Z0[/YOUTUBE]
Oliver Dragojević
[YOUTUBE]WQdyVHG1VTg&feature[/YOUTUBE]
Mišo Kovač
[YOUTUBE]W-h0FvKCPyo&feature[/YOUTUBE]
Evo jednog starog Dalmoša
[YOUTUBE]3SuW3xJyXUg[/YOUTUBE]
Milo Hrnić
[YOUTUBE]2qPO5ueaS1Q[/YOUTUBE]
Alen slavica
[YOUTUBE]Eqk5Nknp-Bk[/YOUTUBE]
Bez brige dolaze mlade snage Silvio d'Anza
[YOUTUBE]nZj0KTAabp8[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Ne mogu da verujem da nam je kroz nišanske sprave promakla ova "vesela" družina... tekst epohalan, interpretacija neviđena a produkcija grom...dizajn omota, priča za sebe....
[YOUTUBE]H7PPeEkZ2tc[/YOUTUBE]

e ovde dolazi do izražaja vrhunski osećaj za stajling, scenografiju i koreogragiju uz nadahnut tekst koji vodi do buđenja najdubljih i najskrivenijih emocija....
[YOUTUBE]RM4vUlQ1n6k[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Moram da kažem da je spot "O Ana" neprevaziđen - prosto genijalno.
Iako je niska dalmatinskih bisera mnogo duža,završavam sa još tri bisera.
Dubrovački trubaduri.
[YOUTUBE]AjBLXBBuGcg[/YOUTUBE]
Zdravko Škender
[YOUTUBE]K5PU0z1A5zc&feature[/YOUTUBE]
Matko Jelavić
[YOUTUBE]aOlm69vd3EU&feature[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Vidim, tema se rasplinula, još malo pa će ispasti da sve svakoga nervira :)

Ne znam zbog čega su Dalmatinci na tapetu, meni baš ima šmeka ta muzika i taj stil uopšte. Spot ko spot, rađen pre 30 godina....sa današnje tačke gledišta malo toga iz tog perioda nije smešno. Nije da sad dižem u nebesa tu muziku ali mi je romantična i poštujem je...more, vino, žene...Ana mi je baš fina pesma :)

Da nastavim sa strancima

Razumem ja ciljnu grupu kojoj je pesma upućena, ali je toliko patetična i jadna da baš ubija u pojam
[YOUTUBE]j0lSpNtjPM8&feature=fvst[/YOUTUBE]

Lepo kad je neko kao Justin posvećen muzici ali....na ovaj način da zvuči muški vokal bez obzira na emociju...to nije normalno
[YOUTUBE]Idh1yr1SJNA[/YOUTUBE]
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Ma nemam ja ništa protiv Dalmatinaca,naprotiv, od njih sam samo krenuo da ne ispadne da jedino nas kritikujemo.Polako doći će svi na red.
A što se tiče spota "O Ana" i Srebrnih krila (oni nisu iz Dalmacije) to je vrhunac raštimovanosti. Evo postavljam spot od Marijanovića, otprilike iz istog perioda pa uporedi.
Ne govorim o pesmi već o koreografiji i uigranosti. U spotu kod Marijanovića postji koliko tolko koordinacije a kod S.Krila - raspad sistema.
[YOUTUBE]sLWhY1Y8v2o[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
39.009
Kad malo pogledamo produkcije tipa Grand, Renome i sl. teško da će se naći i jedan pevač ili pevačica koji ne bi mogao da se nađe na ovoj listi.
Ali to je već stvarno degutantno i o njima ne bih ni da pričam.
Ono što mene svake godine mnogo nervira je Pesma Evrovizije i sve one idiotske pesmice koje su svake godine u izboru, a neke tamo i odu, i par puta su čak i pobedile.

[YOUTUBE]hRPQ2MAcrk4[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]dDDdBIoeHC8[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]SoWuOi8sAZk&feature[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]TJyds1xzUpU&feature[/YOUTUBE]

I moglo bi da se ređa do sutra... wacko2
 
Natrag
Top