Pesme koje vas nerviraju

Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Evo dođoše na red naši biseri.
Bajone, uvek sa dečicom i uvek u patetičnom raspoloženju.
[YOUTUBE]Poj-WkK8A80&feature[/YOUTUBE]
Bojan Milanović,
[YOUTUBE]SrgwsgKYLng&feature[/YOUTUBE]
Filip Žmaher
[YOUTUBE]9QLpHrjGUfA&feature[/YOUTUBE]
Željko Joksimović
[YOUTUBE]zS_fm7ncqms&feature[/YOUTUBE]
Ivan Gavrilović -već mi je muka,otišo sam suviše nisko,ne mogu više
[YOUTUBE]2bja1LTwpPk[/YOUTUBE]
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ma nemam ja ništa protiv Dalmatinaca,naprotiv, od njih sam samo krenuo da ne ispadne da jedino nas kritikujemo.Polako doći će svi na red.
A što se tiče spota "O Ana" i Srebrnih krila (oni nisu iz Dalmacije) to je vrhunac raštimovanosti. Evo postavljam spot od Marijanovića, otprilike iz istog perioda pa uporedi.
Ne govorim o pesmi već o koreografiji i uigranosti. U spotu kod Marijanovića postji koliko tolko koordinacije a kod S.Krila - raspad sistema.
[YOUTUBE]sLWhY1Y8v2o[/YOUTUBE]

Da, Srebrna Krila se ne vode da su iz Dalmacije ali mislim da Vlado Kalember jeste...

Pogledao sam i Đorđa Marjanovića...on je bio šmeker drugog tipa i uvek je imao jaku žensku ekipu iza sebe...Ali opet kažem ti, to je bilo pre 30 godina, tada se mnogo eksperimentisalo jer tržište nije bilo definisano kao danas što znači da i nije neko odstupanje od standarda koji nisu ni bili jasno određeni, a kao što možda na prvi pogled izgleda. A i tema se odnosi na pesmu....znači i dalje, po meni Ani ništa ne fali :)

Isto tako, ne mislim na tebe nego na sve, nije u redu da gušimo temu sa pesmama koje ne volimo, nego samo sa onim koje nas nerviraju...
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Naravno tema jesu pesme koje nerviraju, generalno gledano mene sve pesme "Srebrnih krila" nerviraju ali favorit mi je "Volio sam tanju i noću i danju"...Za razliku od Dugmeta mada sam morao da dopunim temu sa dve jer su stvarno besmislene i iritirajuće...
Doduše iskreno gledano skoro da nema pevača ili benda koji nije snimio neku tešku "trubu" od pesme...
A iz ugla od pre 30 i više godina bilo je vrhunskih i spotova i pesama i tekstova... I avangardnih gledano i za ovo vreme... Jeste bilo i lutanja, istraživanja, pipanja u mraku, rada s malo para i lošom produkcijom
Kod stranaca toga ima puno više, nego na našu sreću gomile takvih "dela" nisu uspele da stignu do nas...
Evo jedne koja je nažalost stigla i meni je iritirajuća do daske....
[YOUTUBE]27L3ufvALCI[/YOUTUBE]
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Da, Srebrna Krila se ne vode da su iz Dalmacije ali mislim da Vlado Kalember jeste...

Pogledao sam i Đorđa Marjanovića...on je bio šmeker drugog tipa i uvek je imao jaku žensku ekipu iza sebe...Ali opet kažem ti, to je bilo pre 30 godina, tada se mnogo eksperimentisalo jer tržište nije bilo definisano kao danas što znači da i nije neko odstupanje od standarda koji nisu ni bili jasno određeni, a kao što možda na prvi pogled izgleda. A i tema se odnosi na pesmu....znači i dalje, po meni Ani ništa ne fali :)

Isto tako, ne mislim na tebe nego na sve, nije u redu da gušimo temu sa pesmama koje ne volimo, nego samo sa onim koje nas nerviraju...
Došlo je do nesporazuma, ja sam govorio o spotu (tako sam i napisao), a ne o pesmi,uzgred o pesmi mislim sve najgore ali ni Marijanovićeva pesma ništa nije bolja, to su klasične pop pesme iz tog doba koje ne podnosim - dobro neko to voli,ima pravo na to.Vlado Kalember je negde iz Like, ako je to uopšte bitno a nije.
Ja tu priču o standardima ne razumem.Ta pesma je iz 1979 godine,Na Ostrvu a i u svetu uveliko tutnji punck,u Jugi Pankrti i Parafi već praše,Džoni objavljuje singl, Kazalište već album(godinu dana pre toga singl),pomaljaju se prvi novotalasni bendovi.Klasični i akustičarski rock splašnjava,nazire se novo doba u muzici.E u to doba Vlado promuklog glasa peva i svira o Ani, jednu patetičnu letnju pop pesmičicu za uveseljvanje (tj.rastuživanje) tini populacije.Sve je jasno ko dan,pa neko to voli a neko ne.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.07.2009
Poruka
102
kao i mnogo toga od istog autora
[YOUTUBE]sYdGLWRTCHI[/YOUTUBE]
narodnjaci me ne nerviraju
NJIH NE PODNOSIM
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Došlo je do nesporazuma, ja sam govorio o spotu (tako sam i napisao), a ne o pesmi,uzgred o pesmi mislim sve najgore ali ni Marijanovićeva pesma ništa nije bolja, to su klasične pop pesme iz tog doba koje ne podnosim - dobro neko to voli,ima pravo na to.Vlado Kalember je negde iz Like, ako je to uopšte bitno a nije.
Ja tu priču o standardima ne razumem.Ta pesma je iz 1979 godine,Na Ostrvu a i u svetu uveliko tutnji punck,u Jugi Pankrti i Parafi već praše,Džoni objavljuje singl, Kazalište već album(godinu dana pre toga singl),pomaljaju se prvi novotalasni bendovi.Klasični i akustičarski rock splašnjava,nazire se novo doba u muzici.E u to doba Vlado promuklog glasa peva i svira o Ani, jednu patetičnu letnju pop pesmičicu za uveseljvanje (tj.rastuživanje) tini populacije.Sve je jasno ko dan,pa neko to voli a neko ne.

Ne razumem zbog čega bi između Ane, kad smo se već nje dohvatili i pankera trebalo da postoji rivalitet. Obe strane su imale svoj put. Spominješ kakvo je bilo stanje pre 30 godina...od tada se mnogo toga izdešavalo da bi došli do oblika koji danas ima...Ko je zaživeo, ko je opstao, ko se prodao a ko zaista sebe posle toliko godina može smatrati epohalnim.....interesantno je pitanje. Ne znam da li je kao što kažeš sve jasno kao dan, ali tema za tumačenje definitivno ima.

Kad spomenu Kazalište jel ti se sviđa Uzalud vam trud svirači
A za oblak mi se mjesec skrio
sakrio mi pute
uzalud vam trud sviraci
za drugog su dunje zute



2uj70hs.gif
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Ne razumem zbog čega bi između Ane, kad smo se već nje dohvatili i pankera trebalo da postoji rivalitet. Obe strane su imale svoj put. Spominješ kakvo je bilo stanje pre 30 godina...od tada se mnogo toga izdešavalo da bi došli do oblika koji danas ima...Ko je zaživeo, ko je opstao, ko se prodao a ko zaista sebe posle toliko godina može smatrati epohalnim.....interesantno je pitanje. Ne znam da li je kao što kažeš sve jasno kao dan, ali tema za tumačenje definitivno ima.

Kad spomenu Kazalište jel ti se sviđa Uzalud vam trud svirači
A za oblak mi se mjesec skrio
sakrio mi pute
uzalud vam trud sviraci
za drugog su dunje zute



2uj70hs.gif
Kazalište je danas dobar tamburški bend.Zapravo oduvek su bili pozeri, o tome najbolje govori Kocijančić, stvarno ne bih o njima.Mnogi su se prodali, štošta se izmenilo samo "O Ana" je bila i ostala ista - pop ljigavština.Pank sam spominjao samo iz razloga da pokažem koliko je promukli Vlado bio na marginama događaja,dok su njegovi vršnjaci pržili i tražili nešto novo on se držao svoje busije,oprobanog pop klišea za pridobijanje dece i adolescenata.
A dobro, neki to vole , to im svakako niko ne može zameriti. Ima i gorih stvari.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
29.12.2009
Poruka
144
Moj pijetet prema ovoj grupi stvarno nema granica.

[YOUTUBE]2w6xxc8158w&feature=related[/YOUTUBE]

Slušao sam nedavno negde na tv-u kako neko palamudi o novom primitivizmu, pa osim Pušenja i Elvisa spominje i Plavi orkestar, Crvenu jabuku, Valentina,... Valjda je bilo dovoljno da si iz Sarajeva, a opet da si par godina mlađi od Dugmeta i Jagoda, pa da automatski budeš "novi primitivac". I onda , kao što Cane reče u onom dokumentarcu: "86-te Bosanci dolaze u Beograd i sve odlazi u ..."

Za ovo je takođe trebalo imati jak stomak, bar je tako meni bilo:

[YOUTUBE]fYRzT5HfnOU[/YOUTUBE]

"Vratili se svirci Bajka i Vlada na opštu radost svih prisutnih":

[YOUTUBE]KkInhCrhYfs&feature=related[/YOUTUBE]

Doduše, oni su samo saučesnici u ovome. Svejedno, "to" se puštalo pre i posle sovjetskih vesti u pola 8 i bar 3 puta u jutarnjem programu.
 
Poslednja izmena:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
39.009
E od ovog mi je stvarno zlo... sećam se da su se i vicevi pričali na tu temu. Kako plavuša peva "Ginem"?
"Na koljenima sam... mmmmmmmmmmmmm"... :-D

[YOUTUBE]l-V-5EJsqrE[/YOUTUBE]
 
Natrag
Top