Parada ponosa ili srama?

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Moralne vrednosti i standardi NISU proistekli iz Hrišćanstva. Evolucionistički pogled na svet ruši moralne standarde kako? Tako što primenjuje naučni princip na istraživanje pitanja postanka?

U pravu si, Hrišćanska teorija je prelepa, ali reci mi, ko je to primenjuje? Ili ćeš reći da ja lažem pa u ime Hrišćanstva nikada, nigde i niko nije počinio ni jedan zločin? Sa druge strane, baš me zanima ko je to išao sa "Poreklom vrsta" ispod miške i ubijao hrišćane, budiste, muslimane i ostale?
mislim da ipak nisi ni pogledao poreklo vrst cim ovako nesto pises.Sam Darvin kaze da su Aboridzani vrsta koju moderni covek u skoroj buducnosti mora da istrebi.Nego ako Bog nije dao moralne standarde i principe objasni mi ih naucno odakle su?
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
U hrićanstvu je zabeležen i beleži se najveći broj neprirodnih seksuslnih odnosa.
Da čudo bude veće to čak nije urođena sklonost ka istom polu već jednostavno teranje spermića ali opet u krivom smeru.

Ono što čini glavni kamen spoticanja jeste upravo definicija homoseksualnosti. Zvanično nje nema u spisku bolesti (objasnio sam zašto) i danas se smatra samo jednom od vrsta seksualnosti.
Broj homoseksualaca u svetu a i mi valjda upadamo u taj neki prosek je 10% ukupne populacije.
U Srbiji to znači negde do 70.000 hiljada. Broj učesnika na paradi sa stvarnim brojem pokazuje da većina ipak svoju seksualnost skriva ili pak ostavlja kao svoju privatnost.

Zaključak se sam nameće. Mali broj ljudi podstaknut sličnim dešavanjima u svetu bez ikakvog razloga pravi štetu, pre svega sebi samima. Nisu ni dobili, nisu verovatno ništa novo ni tražili a "ledi" Hilari Klinton sutra može slobodno da šeta ulicama glavnog grada.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Dakle, stara, poznata demagoška priča i zamjena teza. Problem nije u paradi, u poruci koju ona šalje, o nakaznom svatanju i zloupotrebi prava i sloboda..., nego je problem u meni, odnosno, u nama? Hajd' da uslovno pođemo od toga da je broblem u meni. Otkuda taj prroblem u meni i desetinama hiljada drugih? Kako god odgovoriš na ovo pitanje, odslikaćeš stanje svijesti i moralne paradigme ovoga naroda, ili dijela ovoga naroda. I....? Do kakvog ćeš zaključka doći? Primitivizam, netolerancija, nedemokratičnost...? O, da, jeste, ali to je reaalnost našeg društva. I šta? Treba policijskim pendrekom utjerati narodu drugu realnost? Treba uvesti standarde zapadne demokratije pendrecima?
O Pinku. Ne valja ti komparacija. Uzemeš daljinski i riješiš se Pinka. Da bih se riješio parade koja me frustrira, moram ostati u kućnom pritvoru. Pa i kada to uradim, bombarduju me time svim medijima. Morao bih se odreći svih cicilizacijskih informativnih tekovina, da bih sačuvao duševni mir. Ako ne vidiš razliku, onda...
A, onda ovo: "samo zato što TI smatraš da ih frustrira; samo zato što možda veliki broj ljudi takođe smatra da ih to frustrira NE znači da je to zaista tako." ... a šta znači, pobogu? Samo zato što ja smatram i što možda još neko smatra, da je danas ponedeljak, to uopšte ne mora biti tako!
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
U hrićanstvu je zabeležen i beleži se najveći broj neprirodnih seksuslnih odnosa.
Da čudo bude veće to čak nije urođena sklonost ka istom polu već jednostavno teranje spermića ali opet u krivom smeru.

Ono što čini glavni kamen spoticanja jeste upravo definicija homoseksualnosti. Zvanično nje nema u spisku bolesti (objasnio sam zašto) i danas se smatra samo jednom od vrsta seksualnosti.
Broj homoseksualaca u svetu a i mi valjda upadamo u taj neki prosek je 10% ukupne populacije.
U Srbiji to znači negde do 70.000 hiljada. Broj učesnika na paradi sa stvarnim brojem pokazuje da većina ipak svoju seksualnost skriva ili pak ostavlja kao svoju privatnost.

Zaključak se sam nameće. Mali broj ljudi podstaknut sličnim dešavanjima u svetu bez ikakvog razloga pravi štetu, pre svega sebi samima. Nisu ni dobili, nisu verovatno ništa novo ni tražili a "ledi" Hilari Klinton sutra može slobodno da šeta ulicama glavnog grada.
Bazar na ovu glupost narod ima odgovor:"Da Bog da da ti sin dovede zeta u kucu".Ti normalno ne bi imao nista protiv toga jel da?
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
A, onda ovo: "samo zato što TI smatraš da ih frustrira; samo zato što možda veliki broj ljudi takođe smatra da ih to frustrira NE znači da je to zaista tako." ... a šta znači, pobogu? Samo zato što ja smatram i što možda još neko smatra, da je danas ponedeljak, to uopšte ne mora biti tako!

Odgovorom na ovaj deo tvoje poruke odgovoriću i na ostatak. Dakle, da razjasnim. Ako ti smatraš da tebe frustrira Parada ponosa, ti postavljaš stvari ovako: Parada ponosa = Frustracija za mene. To bi značilo da parada ponosa direktno uzrokuje da si ti frustriran. To, međutim, nije tačno. Evo i pojašnjenja. Kada bi parada ponosa sama po sebi stvarala frustraciju kod tebe, onda bi ona UVEK i kod SVIH ljudi izazivala frustraciju. Mi znamo da to nije tako, jer NISU svi ljudi frustrirani njenim održavanjem. Deo koji je ključan i koji nedostaje u toj formuli jeste LIČNOST (ili subjektivni doživljaj). Naša (u ovom slučaju tvoja) ličnost određuje koji će stimulusi iz vanjskog sveta u tebi da izazivaju određena emocionalna stanja. Ti percipiraš objektivan događaj (Parada ponosa), ali je tvoja apercepcija (davanje smisla onome što percipiraš) parade određena tvojim stavovima, mišljenjima, ubeđenjima, moralnim principima, iskustvom (dakle, ličnošću) što na kraju izaziva osećaj frustriranosti. Dakle, prava formula bi izgledala ovako: Parada ponosa + Subjektivni doživljaj = (ne)osećanje frustracije. Razumeš li me sada?
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
frustracije su vezane sa moralom.To sto tebe mozda ne frustrira gay prad govori samo da je tvoja moraln strktura narusena ili pak srusena skroz.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Ova tema se postavlja na ovom forumu mislim pet puta i skoro svaki put se završi sa najgorom svađom, vređanjem i zaključavanjem, osećam da će i ovoga puta biti tako i zato ne vidim svrhu ponovnog postavljanja ove teme.
Jurivaka@ hipotetički govorim , ja sad kad bih tebe verbalno napao da si glup, licemur (ko što reče jedan), homofob, poremećen itd., itd., da li bih ja bio kriv ili ti koji si postavio temu a dobro znaš kako su prošle predhodne teme. Po tvojoj logici ti bi bio kriv kao što su krivi organizatori parade a ne homofobi, huligani i ološ koji koristi svaku priliku da nešto razbiju i pljačkaju zarad vlastitog interesa.
Posebno je pitanje što je takozvana parada ponosa postala prvorazredno političko pitanje gde je izjašnjavanje u vezi gejeva i njihove parade istovremeno i izjašnjavanje za Rusiju ili EU i SAD ili izjašnjavanje da li ste tradicionalista koji poštuje crkvene vrednosti ili modernista. Znači ovo pitanje se ne razmatra racionalno već je obojeno raznoraznim političkoideološkim bojama.
Kada bi izbegli ovu političkoideološku konotaciju (što je skoro nemoguće) , moj stav je jasan a mislim da sam ga ovde milion puta ponovio, homoseksualnost je najopštije pre svega urođeni seksualni afinitet , znači nije bolest . Pošto su prihvatljiv deo društva neosporavam im pravo da iskažu svoje nezadovoljstvo (preko protesta) zbog kako kažu opšteg stava većine i izvesnog kršenja njihovih prava . Jednim delom njihovo insistiranje na paradi je posledica frustracije jer su nezasluženo inferiorni deo svakog a naročito ovog društva što je posledica tradicije ,crkve i faktora kojeg bih ovom prilikom prećutao.
Takođe smatram da je homoseksualnost možda ne-prirodna anomalija ali ovu tezu ne bih obrazlagao na ovom forumu jer ovde vlada užasavajuća netolerancija pa bi ti stavovi doprineli produbljivanju mržnje , što mi nije cilj.
Hajd' da uslovno pođemo od toga da je broblem u meni. Otkuda taj prroblem u meni i desetinama hiljada drugih? Kako god odgovoriš na ovo pitanje, odslikaćeš stanje svijesti i moralne paradigme ovoga naroda, ili dijela ovoga naroda. I....? Do kakvog ćeš zaključka doći? Primitivizam, netolerancija, nedemokratičnost...? O, da, jeste, ali to je reaalnost našeg društva. I šta?
Na ovo pitanje si delom odgovorio , a odgovor na ovaj drugi deo "šta sad" je u obrazovanju.
O Pinku. Ne valja ti komparacija. Uzemeš daljinski i riješiš se Pinka. Da bih se riješio parade koja me frustrira, moram ostati u kućnom pritvoru. Pa i kada to uradim, bombarduju me time svim medijima. Morao bih se odreći svih cicilizacijskih informativnih tekovina, da bih sačuvao duševni mir. Ako ne vidiš razliku, onda...
Poređenje zaista nije dobro jer Pink kultura je vremensko- našeprostorno sveprožimajuća a parada gejeva je trajala samo sat-dva.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Cobi, nema ni teoretske šanse da se tako nešto dogodi. yes3
sto nema sanse,zar nisi rekao da to nije problem(parafraziram)?Prema tome sto ti ne bi voleo da ti sin dovede sutra zeta u kucu?

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ova tema se postavlja na ovom forumu mislim pet puta i skoro svaki put se završi sa najgorom svađom, vređanjem i zaključavanjem, osećam da će i ovoga puta biti tako i zato ne vidim svrhu ponovnog postavljanja ove teme.
Jurivaka@ hipotetički govorim , ja sad kad bih tebe verbalno napao da si glup, licemur (ko što reče jedan), homofob, poremećen itd., itd., da li bih ja bio kriv ili ti koji si postavio temu a dobro znaš kako su prošle predhodne teme. Po tvojoj logici ti bi bio kriv kao što su krivi organizatori parade a ne homofobi, huligani i ološ koji koristi svaku priliku da nešto razbiju i pljačkaju zarad vlastitog interesa.
Posebno je pitanje što je takozvana parada ponosa postala prvorazredno političko pitanje gde je izjašnjavanje u vezi gejeva i njihove parade istovremeno i izjašnjavanje za Rusiju ili EU i SAD ili izjašnjavanje da li ste tradicionalista koji poštuje crkvene vrednosti ili modernista. Znači ovo pitanje se ne razmatra racionalno već je obojeno raznoraznim političkoideološkim bojama.
Kada bi izbegli ovu političkoideološku konotaciju (što je skoro nemoguće) , moj stav je jasan a mislim da sam ga ovde milion puta ponovio, homoseksualnost je najopštije pre svega urođeni seksualni afinitet , znači nije bolest . Pošto su deo društva koji je društveno prihvatljiv neosporavam im pravo da ikažu svoje nezadovoljstvo (preko protesta) zbog kako kažu opšteg stava većine i izvesnog kršenja njihovih prava . Jednim delom njihovo insistiranje na paradi je posledica frustracije jer su nezasluženo inferiorni deo svakog a naročito ovog društva što je posledica tradicije ,crkve i faktora kojeg bih ovom prilikom prećutao.
Takođe smatram da je homoseksualnost ne-prirodna anomalija ali ovu tezu ne bih obrazlagao na ovom forumu jer ovde vlada užasavajuća netolerancija pa bi ti stavovi doprineli produbljivanju mržnje , što mi nije cilj.
Na ovo pitanje si delom odgovorio , a odgovor na ovaj drugi deo "šta sad" je u obrazovanju.

Poređenje zaista nije dobro jer Pink kultura je vremensko-prostorno sveprožimajuća a parada gejeva je trajala samo sat-dva.
Romulane pitanje i za tebe je ti nebi imao nista protiv da imas sina koji je peder i da ti dovede zeta u kucu i da se tu vole?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Ne bi mi bilo svejedno jer znam u kakvom društvu živim. Znači ne bih voleo ali ako se to desi , kao što se to tebi može desiti učinio bih sve da mi dete bude srećno. Znači prihvatio bih to a ne bih ga lečio i vodio kod vračara, popova i opskurnih likova poput Miroljuba.
 
Natrag
Top