Papa - da li je zaista Sveti Otac???

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Nisam u toku, sta je poenta ovog razgovora? Da su hrvati srbi ili sta?

Opet skretanje u politiku, sto je zabranjeno, izgleda da neko hoce da zakljuca temu!?

Reci cu samo jedno, potpuno je nebitno da li su hrvati srbi! Mi smo jedan te isti narod, i mozes ga nazivati kako god hoces!

Nekada su se izjasnjavali kao jugosloveni.. Sto je bitan naziv? Zar je sramota biti srbin ili obrnuto?

Ako neko pokusava da negira da smo isti narod, on negira cinjenice! Nismo mi pali s marsa, mi smo se razvijali i rasli zajedno. Govorimo istim jezikom, imamo istu kulturu, istoriju, naucnike, knjizevnike, intelektualce.. A sto smo se delili, to su krivi stranci, koji su nas podelili verski stvarajuci nove nacije, zbog svojih interesa!

Pod uticajem tih interesa, prvo smo se delili na pravoslavce i katolike u zavisnosti od politickog uticaja i podneblja.. A potom na muslimane kada smo 500 godina robovali pod turcima. U novije vreme delili smo se verski pod uticajem americkog faktora na razne sekte, a jedna od njih je kao sto je receno i Miroljub Petrovic.

Ako neko insistira da su hrvati nastali od srba, to je kao da raspravljamo sta je prvo nastalo, kokoska ili jaje! Totalno je nebitno!

Reci cu - covek koji na tome insistira ne razume tragediju naroda (hrvatskog i srpskog) , kojeg su strani faktori razjedinili, zbog svojih interesa!

Covek koji to potencira, nesvesno ucestvuje u sirenju mrznje medju sopstvenom bracom! Jer ako su hrvati zapravo srbi, pa kako ti mozes pricati protiv svog naroda? Apsurd!

Hrvati imaju svoju drzavu, uvazimo je, Srbi imaju svoju drzavu postujmo je. Uvazimo postojece stanje, ali ne zaboravimo da smo mi jedan isti narod, kojeg su strani faktori razjedinili! To treba zapamtiti gde god nas buducnost odvela..

Gradimo mir medju nama, volimo jedni druge, branimo jedni druge, i saradjujmo kao drzave. Jer na ovim prostorima smo mi kovaci svoje sudbine!

Sutra kad se pojavi neka druga sila, koja nece biti americka, trazice da svi postanu marsovci.. Da li cemo se i tada deliti na srbe hrvate i marsovce? I da li ce i tada nastati nova marsovska drzava na balkanu?

Ljudi izgleda ne uce na sopstvenim greskama, a jos manje uce ovi sto ih vode. Ne poznaju ni sopstvenu istoriju, te ispiraju ljudima mozak o nekakvom 'nacionalnom identitetu' , i vrse indoktrinaciju ljudi, stvarajuci od njih robote!

Sve je ovo suludo!

Molim vas da se vratite temi, a ako neko zeli o politici, to preusmetite na drugi forum i tamo pozovite!

Hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Opet skretanje u politiku, sto je zabranjeno, izgleda da neko hoce da zakljuca temu!?

Pa vaše religije ne mogu bez toga, jer ste vi umešani u politiku.

Vidiš da ste na aparatima u CG jer država nije u savezu sa vama (bludništvu).

Mi smo jedan te isti narod, i mozes ga nazivati kako god hoces!

Reci to Nikanoru glavni srspski nacional vladika 91.. Vi ste nacionalna crkva.

, kojeg su strani faktori razjedinili, zbog svojih interesa!

Isti izgovor su imali Adam i Eva, kriva je Eva, kriva je zmija.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nisam u toku, sta je poenta ovog razgovora? Da su hrvati srbi ili sta?

Dobro jutro brate Mire,. Poenta rasprave na temi koju je otvorio Raselovački akolita, i nije ništa drugo do izazivanje Slapa da odreaguje na taj način da bi dobio ban. Pročitaj šta je "zx16" postavljao, pročitaj moje i Slapove odgovore na to, pročitaj šta je već pomenuti odgovarao, na koji je način odgovarao, i pre svega koga je koristio kao izvore za svoje napade. Da ne govorim o tome koga je branio od navodnih Slapovih i mojih "napada".

Molim vas da se vratite temi, a ako neko zeli o politici, to preusmetite na drugi forum i tamo pozovite!

Kojoj temi? Kakvoj temi? Shvati, tema je i otvorena sa ciljem da se napravi razdor i nametne sektaško "učenje". Upravo zato smatram bespredmetnim, uzaludnim raspravljanje na ovakvim temama. Naime, sektaškim akolitima nećeš dokazati ništa, jer su kako indoktrinirani, tako i programirani da se tvrdoglavo drže svojih nakarada od "učenja", da ne govorim o tome da njima i jeste cilj da Katolici i Pravoslavni, zbog nacionalizma nasrnu jedni na druge, a da ih oni, sektaški otpad, podbadaju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Nisam u toku, sta je poenta ovog razgovora? Da su hrvati srbi ili sta?

Najkraće, riječ je o čovjeku koji i mene i sve Hrvate naziva fukarama, zbog toga što ne priznajemo da smo Srbi. Dakle, riječ je moralno intelektualnom invalidu, koji je još uz to i notorna lijenčina. U svoj mržnji prema Hrvatima i Katoličkoj crkvi nasrnuo je k'o drumski razbojnik. Tako je zaredao postove jedan za drugim s nekoliko videa. Kad sam ga upozorio da je mizerno zastupati nešto i pozvati patološkog lažova Alberta Riveru kao svjedoka, on se začudio i protestirao kako on ti zna tko je to niti je on takvog nekog uopće spominjao. Evo ti dolje screenshot prve sekunde videa koji je on postavio kako bi dokazao da je Katolička crkva, kako to vole reći njegova braća sektaši, Kurva. Dakle, zaista je pokazao kako je moralna i intelektualna nula, jer za svjedoka poziva patološkog lažova Riveru, a pokazao je i da je neizlječivi lijenčina jer mu je bilo teško pokrenuti video i pogledati bar tri prve sekunde videa. :)

1590222716314.png
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dakle, zaista je pokazao kako je moralna i intelektualna nula, jer za svjedoka poziva patološkog lažova Riveru, a pokazao je i da je neizlječivi lijenčina jer mu je bilo teško pokrenuti video i pogledati bar tri prve sekunde videa. :)

Ne bih da se ponavljam, ali poznata je činjenica da su nekritički nastrojeni nacionalisti i te kako lake mete sektaških otpadnika koji im prvo ponude "materijal" protiv Katoličke Crkve, i tako ih polako obrađuju za svoje blasfemije, da bi na kraju kada je nacionalizmom zaslepljena žrtva već skuhana, razotkrili svoje pravo lice i počeli da pljuju i Pravoslavlje, a onda je već kasno za žrtvu. Nebrojeno mnoštvo naivčina (da ne kažem neku težu reč) je poveovalo i zatupljeno gleda svaku maloumnost koju Miroljub Petrović i njemu slični prevaranti postavljaju, isključivo zato što ih isti lovi na "srpstvo".

No, istini za volju, takvih manipulatora, obrazovanih u "školama" EGWizma i Russellizma, ima i na drugim mestima, ima ih i u Hrvatskoj, jedino im se ne daje tolika medijska podrška.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Zato je Miroljub isključen iz HAC, KC u Hrv. počiva na crnoj košulji, kao PC na bradonjama i noževima.
Nije on iskljucen zbog nacionalizma , vec zato sto je isao protiv ucenja adv. crkve i otpora EGW. Prica o politici i nacionalizmu nije strana adventistima u njihovim knjigama. Sta vise, cak se srbi velicaju kao nebeski narod, zbog njihovog otpora papi, ekumenizmu i americi, sto je jedno vreme i bilo popularno u medijima a prisutno u vasim knjigama. Svaki adventista ce za sebe reci da je "pravoslavac", a to si ti za sebe tvrdio, lazuci, tj. sledeci taktiku ulizivanja popularnu adventistima! I Radisa Antic, Stevan Bodonji reci ce za sebe da su pravoslavci, pa ne smeta ni kada Miroljub to kaze!

Ali sada su na delu takvi poput tebe tj. Milosa Bogdanovica, koji pljuju srpstvo i velicaju ameriku. A sve se okrenete kako vetar duva! Kad su srbi priznali zlocin i promenili pricu u medijima i vi ste promenili taktiku! Bogdanovicev rodjak je u svojim knjigama i govorima svo vreme velicao srbe, nazivajuci ih "nebeskim narodom" , dok ovaj pljuje srbe i pise knjigu "prokletstvo nacije". A taj drugi Bogdanovic je cak aktivno ucestvovao i u politickim pregovorima u bosni!

Dakle, politikom se bavite vi, tj. nekim toboze nasim nacionalizmom a do sada ste podrzavali pricu da smo mi "nebeski narod" da nam se ulizete! Laodikeja to i dalje tvrdi! Imao sam prilike da diskutujem sa nebrojeno mnogo adventista, toliko indoktriniranih, da im je svaka druga na usnama politizam! Tako je i sa tobom, indoktriniranim samojedom!

Znaci, vi se bavite politikom, i to politikom uvijenom u religiozni fanatizam, a to pakujete tako, jer je lakse progutati ovcama..

Pravoslavci nisu nacionalisti, pravi pravoslavci, evo bas nedavno sam prisustvovao krstenju albanke. A ti mozes samo da pricas i dokazujes suprotno (da manipulises cinjenicama) da bi prodao knjige, odrzao svoju nauku ili podigao sopstveni ego!

Najkraće, riječ je o čovjeku koji i mene i sve Hrvate naziva fukarama, zbog toga što ne priznajemo da smo Srbi.

Zasto bi iko morao priznati da je srbin? Zasto bi austrijanac morao priznati da je nemac? Jedino zbog sirenja imperije na te delove teritorija!

A da su trazili priznanje da smo poreklom isti narod, uz svo duzno postovanje i uvazavanje hrvatske osobenosti, imalo bi smisla. Tada ne bi bilo rata, da nisu pokusavali asimilaciju! I to je suluda politika, ljudi koji nemaju ni trunke mozga! Jos je smesnije kada gledam kako se svadjaju ciji je Tesla, Srbin, Hrvat ili Amerkianac? To je kao da se svadjaju da li je Ajnstajn americki naucnik ili jevrejski! Totalni idiotizam!

Mi jesmo jedan narod poreklom i imamo isti zajednicki jezik, ali smo takodje i dosta razliciti. A ta razlicitost, moze biti oznacena drzavom, pogotovo ako se neko ne oseca delom celine..

PS. I Haradinaj je za njih Srbin, kao sto je i Hrvat Srbin! (nasli su mu neke pretke srbe). Mozes misliti..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Nije on iskljucen zbog nacionalizma , vec zato sto je isao protiv ucenja adv. crkve i otpora EGW.

Je li Miroljub isključen iz njihove sekte zaista ne znam, a zapravo je i manje bitno. Međutim, Miroljub se s adventistima nije zakačio zbog relativiziranja ili njegova odbacivanja EGW, dapače, Miroljub i dan danas ima izuzetno visoko mišljenje o njoj. Miroljub nije ništa manji klanjatelj EGW od tripe, Marka i Laodikeje.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Je li Miroljub isključen iz njihove sekte zaista ne znam, a zapravo je i manje bitno.

Nije isključen nego se sam odvojio jer su ga suspendovali, isto kao što su suspendovali Miloša Bogdanovića, i to dvaput. Prvi put jer je ganjao maloletne adventistkinje, a drugi put jer se bez znanja konferencije obratio Veithu. Miroljub Petrović je bio suspednovan jer je varao vernike navodeći ih da mu daju novac za nekakvo Biblijsko naselje u Izraelu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Je li Miroljub isključen iz njihove sekte zaista ne znam, a zapravo je i manje bitno. Međutim, Miroljub se s adventistima nije zakačio zbog relativiziranja ili njegova odbacivanja EGW, dapače, Miroljub i dan danas ima izuzetno visoko mišljenje o njoj. Miroljub nije ništa manji klanjatelj EGW od tripe, Marka i Laodikeje.
On mozda i jeste njen klanjatelj, ali ne javno! Izbacen je zbog suprotstavljanja autoritetima u crkvi, zbog sirenja svoje nauke povezane sa judaizmom, i zbog svoje bahatosti, a ne zbog toga sto je govorio da je pravoslavac. Kad je izbacen, pretio je batinanjem adventista, rekao je da ce raditi "govnjiva motka"!

Nije isključen nego se sam odvojio jer su ga suspendovali

Adventisti nerado iskljucuju bilo koga, cak i najgore gresnike ne iskljucuju brzo, a nama pricaju zasto ne kaznjavamo one koji grese? Kad ih je Miroljub osramotio javno, tek tada su ga kaznili!

Miroljub Petrović je bio suspednovan jer je varao vernike navodeći ih da mu daju novac za nekakvo Biblijsko naselje u Izraelu.

Mozda je tad kulminiralo, zbog tuzbi vernika, ali je inace vec stavljen na tapetu zbog suprotstavljanja crkvi i autoritetima.. Nakon toga je govorio da je isao medju adventiste da ih "spijunira". Cuj spijunira, a 90% njegovih predavanja (koja su i dalje na internetu) su odrazana u organizaciji adventisticke crkve. I sad je on kao "pravoslavac". Secam ga se iz emisija na tv palmi, gde se pojavio prvi put i jos tada tvrdio da je "pravoslavac". Voditelj nije znao da se ovaj lazno predstavlja, pa mu je dao termin i emisiju..

Kao i svakom ponositom adventisti, i njemu je slava udarila u glavu, pa je mislio da ce vise zaraditi distanciranjem od adventista i tako je bilo.. Hrani psa da te ujede..

Danas, to vise nije isti covek iz mladosti, tada je jos bio normalan, dok se danas sramoti i cak gostuje u emisijama zabavnog karaktera. Totalno je propao..
 
Natrag
Top