Papa - da li je zaista Sveti Otac???

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Za papu važi "Ko odvraća uho svoje da ne čuje zakona i molitva je njegova mrska".

Gary Krupp, američki Židov i utemeljitelj Fondacije Pave the Way, kaže:

Bio je neutralan. Vatikan je morao ostati neutralan. Upravo je zbog toga Pio XII. mogao spasiti živote oko 800.000 Židova. To je djelovanje Katoličke Crkve pod vodstvom pape Pija XII. koji je to omogućio!

A sada Martin Luther o Židovima:

WA 53, 587, Luther: „Ovamo na poljubac! Đavao se posrao u hlače i opetovano ispraznio trbuh. To je pravo svetište što Židovi i što Židov želi biti, ljubiti, žderati, lokati i klanjati se, a đavao neka opet ždere i loče, što takvi učenici mogu bljuvati, gore i dolje izbacivati (…) Đavao ždere svojom anđeoskom surlom i ždere s užitkom što Židov bljuje i raspršuje iz gornje i donje njuške.“

I na kraju, Hitler o Lutheru:

„Luther je bio veliki čovjek, div. S jednim zamahom probio je sumrak, vidio Židova kako ga mi tek danas počinjemo gledati“.

P.S. Ovo je za štovatelje "boga-korone".
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Svetske ubice i osvajači kod svog gazde.

Clinton bush pope funeral 4 6 05 (jpg)


[TABLE]
[TR]
[TD]
clinton-bush-pope-funeral-4-6-05.jpg
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Bog ga čuje ali ga ne uslišava, a sveci ga ne čuju, a onima kojima se klanja njima je Bog dozvolio da puste ovu bolest.

Mt 27,41-43: Slično i glavari svećenički s pismoznancima i starješinama, rugajući se, govorahu: Kralj je Izraelov! Neka sada siđe s križa pa ćemo povjerovati u nj! Uzdao se u Boga! Neka ga sad izbavi ako mu omilje!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mt 27,41-43: Slično i glavari svećenički s pismoznancima i starješinama, rugajući se, govorahu: Kralj je Izraelov! Neka sada siđe s križa pa ćemo povjerovati u nj! Uzdao se u Boga! Neka ga sad izbavi ako mu omilje!

Rugali su se, ne shvatajući da se upravo tim svojim ruganjma ismevaju nikome drugome do samom YHWH. Tako i ovi današnji "would be jew", ta od istog su oca, rugalice i podsmešljivca, lažova i prevaranta.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ja sam ti lepo odgovorio biblijom, a ti otvaras novu temu. Ocigledno vama ne vredi nista odgovarati, jer vi izgleda ne zelite odgovor..

Pavle sebe naziva duhovnim ocem u bibliji - "ako i imate mnogo ucitelja ali nemate mnogo oceva, jer evandjeljem ja vas rodih". Isus nije mislio bukvalno da nikog n zemlji ne zovemo "ocem" vec da nikom na zemlji ne smemo dati prednost ispred Boga! Da je to tako potvrdjuje i Pavle nazivajuci sebe "duhovnim ocem" kao i Avrama na drugom mestu - "Avram otac nas.." !

Cak i Jehovini Svedoci zemaljskog "oca" nazivaju TATA. A to je ako cemo ovo tumaciti bukvalno zabranjeno!

Izraz "sveti" se primenjuje na Papu, ali biblija i svakoga od nas tako naziva! Njegov narod su "izabrani i sveti". Pavle cak i pagane koji su primili Hriscanstvo tako naziva. Dakle nije pogresno Papu zvati tako!

Osim toga, Papa nije iznad drugih vec je on "svim sluga" po Hristovoj zapovesti "koji od vas hoce da bude prvi, neka svima bude sluga", on po bibliji "pase stado Bozje". Zato se kod protestanta koristi termin PASTOR (pasti stado) a kod nas PAPA! (duhovni otac). Dodje mu na isto..

I sta sad hoces, dobio si biblijski odgovor? Hoces da se nastavljas, da porices bibliju?

Ne razumem stvarno!

Dragi moj Mire,
Rec papa ili tata,ili otac je veoma jednostavna za razumevanje.
Normalno je da svi mi koristimo tu rec.
Ovde je poenta da kad citiras neke stihove ne radis to napamet ,vec da napisem biblijsku knjigu,poglavlje i stih da bi lakse dosao do doticnog stiha,proverio ga i odgovorio ti.
Pazi ,cime se ti sluzis.... Avram otac nas...,pa i Adam je nas Otac jer smo poreklom od njega.
Pazi ti sad zelis da Isusove reci razvodnis samo da bi odbranio papu...
Da li je tebi papa neki tvoj predak kao Izraelcima Avram??? ,meni nije.
Da li je tebi papa neko ko te duhovno rodio??? ,mene nije.
A kod smo kod ap.Pavla ,kazes da je on bio duhovni otac onima koje je poucio hriscanstvu .
Glavno pitanje je da li je ap.Pavle davo svoju ruku ucenicima da je ljube ?,da li je imao krst oko vrata,ili ga nosio na ramenu,kao sto papa ima krstacu?da li se Pavle posebno oblacio ,ziveo u udobnosti?,da li se molio kipovima,ikonama i freskama???
Uvidjas li ti neku razliku izmedju ap.Pavla i pape ???
Znas li da je papa sebe proglasio za namesnika Isusa Hrista na zemlji i da moze da preinaci svaku Bozju zapoved??? Da nije to rekao i ap.Pavle???
Razlika izmedju tvog pape duhovnog oca i ap.Pavla je ogromna,kao noc i dan,kao nebo i zemlja.
Uvidjas li da oni nisu za poredjenje...
Kako bi tvoj papa postupio u ovoj situaciji?
Dela ap 14:
11 A kad vide narod šta učini Pavle, podigoše glas svoj govoreći likaonski: Bogovi načiniše se kao ljudi, i siđoše k nama.
12 I nazivahu Varnavu Jupiterom, a Pavla Merkurijem, jer on upravljaše rečju.
13 A sveštenik Jupitera koji beše pred gradom njihovim dovede junce, i donese vence pred vrata, i s narodom htede da prinosi žrtvu.
14 A kad čuše apostoli, Varnava i Pavle, razdreše haljine svoje, i skočiše među narod vičući i govoreći:
15 Ljudi! Šta to činite? I mi smo kao i vi smrtni ljudi, koji vam propovedamo jevanđelje da se od ovih lažnih stvari obratite k Bogu Živom, koji stvori nebo i zemlju i more i sve što je u njima;
 
Natrag
Top