Panika u Srbiji: Djeca zbog crtića pričaju hrvatski!

LEGEND
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruka
4.736
a, problem sa izdanjima Walt Disney je resen... Opet svake subote na RTS-u pustaju njegove crtace sa srpskom sinhronizacijom i to uglavnom one novije proizvodnje... A, oni stariji su i onako sinhronizovani jos za vreme Jugoslavije na tadasnji srpsko-hrvatski jezik, a to valjda jos uvek svi razumemo...

Da, ok, samo koliko ja znam ta starija izdanja su uglavnom na VHS-u, vrlo je malo DVD izdanja, ili grešim,
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
.................................................
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruka
4.736
Ne gresis... oni stariji tipa Snezana, Bambi, 101 Dalmatinac, itd su uglavnom na VHS-u, dok oni od Aladina i noviji mogu da se nadju u DVD formatu.
Pa upravo u tome i jeste problem, sa neta uglavnom mogu da se skinu DVDRip-ovi, kojih ima sinh na hrvatski, a retko ko od tih, koji rade te ripove, će da radi VHSRip,
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
28
Od kada bilo koji strani jezik kvari djecu?Djeci se objasni značenje stranih riječi tako da zna koji mu je materinji.Kaže se što više stranih jezika znaš da toliko i vrijediš.Mislim da je suvišno omalovažavati bilo koji jezik.
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
160
Boga mi Rollmilane da ne procitah par dela Isidore Bjelice ova hrvatska zavera sa Alan Ford stripovima bi ostavila trajne posledice na moju psihu.Vidi ti hrvate kako su namazani,malo im bili stripovi pa sad poceli i crtane da nam podvaljuju.Ko sto rece jedan nas srednjovekovni vladar:cuvajte deco svoje crtane,jer ako narod izgubi svoje crtace ion ce nestati.O V.Dizniju necu da trosim reci,zna se da je radio za CIA.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
...............................................................................
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
09.08.2010
Poruka
2.132
Od kada bilo koji strani jezik kvari djecu?Djeci se objasni značenje stranih riječi tako da zna koji mu je materinji.Kaže se što više stranih jezika znaš da toliko i vrijediš.Mislim da je suvišno omalovažavati bilo koji jezik.

Svaka cast! I ja sam na to pokusao da ukazem u nekom od prethodnih postova ali si ti to mnogo bolje srocio...
klap.gif



Ovoliko nerazumevanja suštine je zabrinjavajuće . Inkorporiranje stranog jezika u ranom dečjem uzrastu nije ništa drugo nego odvajanje deteta od vlastitog bića . To su savremeni janičari tj. neka vrsta danka u krvi, zapravo pameti . A posle se pitamo zašto kad odrastu žele da idu u inostranstvo, pa zašto su nezadovoljni stanjem u našem društvu , pa zašto toliko vole zapadnu kulturu i vrednosti , da ne idem sad u ekstremnija nastrana ponašanja, sve nam je to čudno i neobjašnjivo i ne slutimo da je u pitanju neka vrsta mentalnog programiranja. Zato deci treba zabranjivati da gledaju i slušaju strane jezike, naročito muziku a sem naših epskih pesama i narodne, ove nove muzike ništa drugo im ne treba puštati. Posebnu opasnost predstavlja hrvatski jer zbog sličnosti dete taj jezik lakše prihvata ne sluteći koje se tu zamke i namere kriju. I kakvo bogatstvo, od tog bogatstva ostadosmo bez mladosti svi pobegoše.

Citam sta pise... ne verujem... :???:
Trljam oci... citam opet sta pise i dalje ne verujem...:???:

Ako ovaj tvoj post nije zakasnela prvoaprilska sala, ja mogu da kazem samo jedno ( bez ikakve namere da te uvredim ili omalovazim na bilo koji nacin i unapred se izvinjavam ako te bilo koja moja rec uvredi) ovo je najveca kolicina gluposti na jednom mestu, koju sam ja u zivotu bio u prilici da procitam.... :vorred: :???: wacko2

Pricamo o deci i crtanim filmovima, a ovo o cemu ti govoris je za Disije X... :vorred: :vorred: :vorred:
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
........................................................................................
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top