Otkrivenje 17 glava

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Postoje nedoumice o tome ko je autor Otkr. ali se većina slaže da je to apostol Jovan (Ivan) što se vidi po stilu pisanja, Ivan je često ime kod Jevreja, pa ej na osnovu toga utvrđeno da je on napisao Otkri.

Neki se i ne slažu sa tim, uostalom nije ni bitno ko je tačno, bitno je da je ono što je napisano tačno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pogledajte video, samo 3,5 minute i vidjećete da katolički sveštenik odbacuje doslovan dolazak Isusa i spasenje onih koji su se pokajali.

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Postoje nedoumice o tome ko je autor Otkr. ali se većina slaže da je to apostol Jovan (Ivan) što se vidi po stilu pisanja, Ivan je često ime kod Jevreja, pa ej na osnovu toga utvrđeno da je on napisao Otkri.

Neki se i ne slažu sa tim, uostalom nije ni bitno ko je tačno, bitno je da je ono što je napisano tačno.

Jedini jamac da je Ivanovo Otkrivenje vjerodostojno, bogonadahnuto i da je točno ono što tamo piše je, kako je vi titulirate, "Kurva Babilonska". :)

Inače, evo što je vaš "duhovni SS otac" Martin Luther mislio i napisao o Otkrivenju svetog Ivana:

Martin Luther, Sämtliche Werke, 63, str. 169-170: „Po meni knjiga Otkrivenja nema nikakav apostolski i proročki karakter. Svatko može oblikovati svoj vlastiti sud o toj knjizi, a što se mene tiče, osjećam odvratnost prema njoj, i za mene je ona dovoljan razlog da ju odbijem.“
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Inače, evo što je vaš "duhovni SS otac" Martin Luther mislio i napisao o Otkrivenju svetog Ivana:

A i ti si Slap Stvarno dakle SS.

Jedini jamac da je Ivanovo Otkrivenje vjerodostojno, bogonadahnuto i da je točno ono što tamo piše je, kako je vi titulirate, "Kurva Babilonska".

Kada ste se tako ponašali.

Martin Luther, Sämtliche Werke, 63, str. 169-170: „Po meni knjiga Otkrivenja nema nikakav apostolski i proročki karakter. Svatko može oblikovati svoj vlastiti sud o toj knjizi, a što se mene tiče, osjećam odvratnost prema njoj, i za mene je ona dovoljan razlog da ju odbijem.“

Kada se krenulo od nule (K. crkve) onda nije moglo odmah da se dođe do svih istina Biblije.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Kada se krenulo od nule (K. crkve) onda nije moglo odmah da se dođe do svih istina Biblije.

Jedini jamac da Biblija sadrži istinu, da je vjerodostojna i bogonadahnuta je, kako je vi titulirate, "Kurva Babilonska". :) Što ćeš s jamstvom i knjigom Kurve Babilonske".

P.S. Ama baš nitko, osim "Kurve Babilonske", ne jamči za istinitost i bogonadahnutost zbirke Starog i Novog zavjeta (Biblije).
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jedini jamac da Biblija sadrži istinu, da je vjerodostojna i bogonadahnuta je, kako je vi titulirate, "Kurva Babilonska". :) Što ćeš s jamstvom i knjigom Kurve Babilonske".

Nisam ja kriv što se vi tako ponašate pa ste se uklopili u te stihove, a i po vašim izjavama se to vidi.

P.S. Ama baš nitko, osim "Kurve Babilonske", ne jamči za istinitost i bogonadahnutost zbirke Starog i Novog zavjeta (Biblije).

Pa vi jamčite da ste to svojim ponašanjem.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jedini jamac da Biblija sadrži istinu, da je vjerodostojna i bogonadahnuta je, kako je vi titulirate, "Kurva Babilonska". :) Što ćeš s jamstvom i knjigom Kurve Babilonske".

P.S. Ama baš nitko, osim "Kurve Babilonske", ne jamči za istinitost i bogonadahnutost zbirke Starog i Novog zavjeta (Biblije).

To je učenje tvoje crkve.

Učenje biblije kaže:

"Ako imate ljubav k meni, zapovijesti moje držite.
I ja ću umoliti oca, i daće vam drugoga utješitelja da bude s vama vavijek:
Duha istine, kojega svijet ne može primiti, jer ga ne vidi niti ga poznaje; a vi ga poznajete, jer u vama stoji, i u vama će biti.
Neću vas ostaviti sirotne; doći ću k vama.
Ko ima zapovijesti moje i drži ih on je onaj što ima ljubav k meni; a koji ima ljubav k meni imaće k njemu ljubav otac moj; i ja ću imati ljubav k njemu, i javiću mu se sam.
Reče mu Juda, ne Iskariotski: Gospode! šta je to da ćeš se nama javiti a ne svijetu?
Isus odgovori i reče mu:
ko ima ljubav k meni, držaće riječ moju; i otac moj imaće ljubav k njemu: i k njemu ćemo doći, i u njega ćemo se staniti.
A utješitelj Duh sveti, kojega će otac poslati u ime moje, on će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh" ( Jovan 14. 15 - 26 )

Dakle, Stvarnoslap tvrdi "da je jedini jamac verodostojnosti, istinitost, i nadahnutosti Svetog pisma Rimokatolička crkva ( ne Pravoslavna ili bilo koja druga )"

Biblija tvrdi suprotno, da su to ljudi koji "DRŽE ZAPOVESTI" kojima istinu u um i srce usađuje sam Duh Sveti, i čini da ti ljudi ostvare zajednicu sa Bogom i Gospodom Isusom Hristom.

Kome verovati, Stvarnoslapu ili Isusu?
 
Natrag
Top