Otkrivenje 17 glava

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ova tema sa osvrtom na 13 glavu je VERNICIMA veoma važna iz više razloga zato očekujemo od CRKVE koja pazi na Božju reč da ponudi svoja saznanja o tim dvema glavama.
Prvenstveno očekujem od zapadno rimske zajednice da kažu svoje verovanje vezano za te dve glave i da naučimo od njih kao jedine crkve na zemlji šta nam to Bog poručuje.
Slušamo:
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Idemo redom zvijer sto izlazi iz vode je RKC a zvijer koja izlazi iz zemlje je Amerika. To smo riješili.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Laviću, je li zvijer iz Bezdana jedan od sedmorice ili osmi od osmorice?

Kainose zamolio bih te da pustiš Slapa da on pouči forumaše jer je on pripadnik svete crkve i čast nam je da naučimo nešto od ljdi koji imaju crkvu a samim tim i znanje jer svako ko ljubi Boga ljubi i Njegovu reč.

Slape ništa te iz tvog predavanja nisam razumeo zamolio bih te da prvo citiraš tekst iz Otk. o kojem govoriš da mi možemo pratiti a ti nas pouči.Ta gornja matematika nam nije jasna zato te molim da nam daš kompletan odgovor svakog stiha iz 13 i 17 glave i sve objasniš.
Mislim da jednom pripadniku svete majčice crkve nije teško da svedoči onima što ne znaju a pre svega iz ljubavi Hristove koja nas na to tera zato te rado slzušamo i zahvaljujemo na svesrdnoj pomoći.
IZVOLI SLAPE:
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Kainose zamolio bih te da pustiš Slapa da on pouči forumaše jer je on pripadnik svete crkve i čast nam je da naučimo nešto od ljdi koji imaju crkvu a samim tim i znanje jer svako ko ljubi Boga ljubi i Njegovu reč.

Učenje moje Crkve je javno dostupno baš svakome. Prema tome, svatko će sam saznati što ga interesira, a osim toga ja ovdje nisam došao "poučavati" i znanja drugih "stavljati na tas".

Slape ništa te iz tvog predavanja nisam razumeo zamolio bih te da prvo citiraš tekst iz Otk. o kojem govoriš da mi možemo pratiti a ti nas pouči.Ta gornja matematika nam nije jasna zato te molim da nam daš kompletan odgovor svakog stiha iz 13 i 17 glave i sve objasniš.

Ja sam ti lijenčina, nemoj meni to. Uostalom, nisi li ti baš ovdje da ljude poučiš, a onda ćeš ih staviti na tas i ocijeniti.

Mislim da jednom pripadniku svete majčice crkve nije teško da svedoči onima što ne znaju a pre svega iz ljubavi Hristove koja nas na to tera zato te rado slzušamo i zahvaljujemo na svesrdnoj pomoći.
IZVOLI SLAPE:

Nemoj Laviću, nisu mi se još izlizali listovi na Danijelu i Otkrivenju.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ne sumnjam ja u tebe kao učitelja i vernika kojemu je stalo da zna i samim tim po ljubavi da pomogne drugima koji neznaju.
Samo te dve glave ti redom objasni i citiraj svaki tekst da bi mogli zapamtiti to obimno gradivo koje ćeš nam izneti.
Da nebi na svakoj temi sabirao i oduzimao 7 plus minus ti ovde to odradi da ne moraš više na drugim mestima, imam razumevanja za tebe i tvoj nagon za pomoći i izlazim ti u susret otvarajući ov temu a ti onda uzvrati ljubaznošću i objasni nam šta si ono sabirao i oduzimao i zašto sve sa citatima.

Ja ne mogu poverovati da ono što tvoja crkva uči ti nećeš da podeliš sa nama ili nedaj Bože da neznaš šta tvoja crkva uči...ti si ozbiljan čovek i vernik i nije lepo eskivirati pomoć kad si već zamoljen. I ti pitaš vernike drugih zahjednica i niko ti nije rekao uzmi naše knjige i čitaj to nije kulturno niti prijateljski.

Slušamo te izvoli:
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne sumnjam ja u tebe kao učitelja i vernika kojemu je stalo da zna i samim tim po ljubavi da pomogne drugima koji neznaju.

Da pomognem? Pa da mi uzvrate k'o i ti.

Samo te dve glave ti redom objasni i citiraj svaki tekst da bi mogli zapamtiti to obimno gradivo koje ćeš nam izneti.
Da nebi na svakoj temi sabirao i oduzimao 7 plus minus ti ovde to odradi da ne moraš više na drugim mestima, imam razumevanja za tebe i tvoj nagon za pomoći i izlazim ti u susret otvarajući ov temu a ti onda uzvrati ljubaznošću i objasni nam šta si ono sabirao i oduzimao i zašto sve sa citatima.

Ti si sve prekrasno izveo, još samo provjeri je li kod Ivana zvijer iz Bezdana jedan od sedmorice, ili osmi od osmorice.

Ja ne mogu poverovati da ono što tvoja crkva uči ti nećeš da podeliš sa nama ili nedaj Bože da neznaš šta tvoja crkva uči...ti si ozbiljan čovek i vernik i nije lepo eskivirati pomoć kad si već zamoljen. I ti pitaš vernike drugih zahjednica i niko ti nije rekao uzmi naše knjige i čitaj to nije kulturno niti prijateljski.

Ne pali ti kod mene ljubaznost, ja se palim samo na iskrenost.

Slušamo te izvoli:

Iz kojeg Babilona Petar piše?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Zanimljiva tema. :)
I ja bi voleo da se objasne ovi tekstovi, jer iz ovog tumacenja proizlazi i optuzba da je Katolicka Crkva ''bludnica''.
Dakle to je optuzba protiv Katolicke Crkve.
To je i razlog zasto protestanti ''napadaju tradicionalne'' -ono sto smo na drugoj temi pricali!
Ja sam opet lenj da ovo tumacim, a kao sto sam ranije na forumu rekao, izbegavao sam to da radim, jer otkrivenje i druge prorocke knjige su mac sa dve ostrice, jer uvek se moze dvojako tumaciti tekst(tj. kako kome odgovara).
Dakle da cujemo obe verzije tumacenja ovih poglavlja???


Idemo redom zvijer sto izlazi iz vode je RKC a zvijer koja izlazi iz zemlje je Amerika. To smo riješili.

Evo ga, kao sto sam i mislio, a po cemu ste to zakljucili. I gde ste to resili?
Jel po Adventistickom tumacenju, ili ste sami do toga dosli?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Zanimljiva tema. :)
I ja bi voleo da se objasne ovi tekstovi, jer iz ovog tumacenja proizlazi i optuzba da je Katolicka Crkva ''bludnica''.
Dakle to je optuzba protiv Katolicke Crkve.
To je i razlog zasto protestanti ''napadaju tradicionalne'' -ono sto smo na drugoj temi pricali!
Ja sam opet lenj da ovo tumacim, a kao sto sam ranije na forumu rekao, izbegavao sam to da radim, jer otkrivenje i druge prorocke knjige su mac sa dve ostrice, jer uvek se moze dvojako tumaciti tekst(tj. kako kome odgovara).
Dakle da cujemo obe verzije tumacenja ovih poglavlja???




Evo ga, kao sto sam i mislio, a po cemu ste to zakljucili. I gde ste to resili?
Jel po Adventistickom tumacenju, ili ste sami do toga dosli?

Mire, molim te pusti sad Adv. učenje sa tim se ni ti ni ja ne slažemo ai pošto stoji tvrdnja kako je zapadno Rimska zajednica jedina crkva a ostalo su otpadnici i sektaši pa jeretici i šta sve ne očekujem od onog Slapa što po svim temama pravi igranke i sabira i oduzima nešto od nečega jer čovek sigurno zna čim se time igra, zato očekujem da ovde pokaže šta mu znači ono 7 i osam i svaki stih iz 13 i 17 glave da nam objasni kao vernik jedine crkve i znalac Biblije.

Očigledno je da on tu materiju dobro poznaje jer uvek je servira na svakoj temi pa sad ima priliku ovde da objasni sve kako nebi trčao svuda i pisao matematičke operacije vezane za te glave.
Ovo nije nikakav napad već PONUDA koja traži ZNANJE od onih što se predstavljaju istinitom crkvom a ostale nipodaštavaju.Znaš kad je nešto napad, onog momenta negiraš nešto i zamole te da ti onda pokažeš kako jeste a ti okreneš leđa i praviš se Toša. Ako neko nešto ne ume objasniti i dokazati zašto uskače i meša se? Postoji samo jedan odgovor a to je lični dohodak koji treba opravdati smejući se Božojoj reči i vernicima.

Postoji jedno uvreženo mišljenje u tradiciji kako verujući čovek NESME čitati i razmišljati o Božjem Otkrivenju a to nigde ne piše već se izriče BLAGOSLOV onima koji čitaju i PAZE na reči. A sad mogli bi se zapitati koji je razlog da je neko to želeo udaljiti od pažnje vernika je druga priča i ima jake osnove.
Kako se neko može predstaviti vernikom a ni na jednu temu ne ume odgovoriti već samo parole nuditi?
Toliko je to smepšno i naivno.
Nije valjda da je Slapček postao ribica i sad ćuti....hajde Slape piši šta znaš ti ili neko iz tog kluba i pokažite sektašima znanje da ućute. Kao što sam i na drugim forumima tvrdio tako i ovde jer se sve isto dešava uvek tražiš bilo kakav izgovor i ni jednom nisi odgovorio zato tvrdim i ovde da vi POJMA NEMATE o ni jednom temi iz Biblije.

Slap-,,Ne pali ti kod mene ljubaznost, ja se palim samo na iskrenost.,,

Šta ti ovde ne nalaziš nikog ko je ISKREN da bi pisao odgovor....pa zašto onda na svim temama pišeš one brojeve iz tih glava?

Nije Isus apostolima i Crkvi ostavio tiskane Biblije i uputio ih da po čitavom svijetu dijele te Biblije, nego im je ostavio svoju Riječ i vlast da je čuvaju, propovijedaju i tumače.......
A zašto bih ja šutio na nešto što je izrečeno sa znanjem da meni smeta? Vidiš, nisu stvari niti jednostavne niti bezazlene.

Pa izvoli evo ti prilike RECI.... SLUŠAMO SLAPE:
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top