Otkrivenje 17 glava

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
To je učenje tvoje crkve.

Učenje biblije kaže:

A tko ti jamči da je ono što u Bibliji piše istinito i da je od Boga? :) Tko ti jamči? Tripina strina? Tvoja tetka? Markov susjed pakistanac" Kainosov nećak? :cool:

Dakle, Stvarnoslap tvrdi "da je jedini jamac verodostojnosti, istinitost, i nadahnutosti Svetog pisma Rimokatolička crkva ( ne Pravoslavna ili bilo koja druga )"

Oprosti, ali "lažeš k'o pas". Gdje sam ja napisao da je "jedini jamac verodostojnosti, istinitosti, i nadahnutosti Svetog pisma Rimokatolička crkva"? Ja sam rekao da je jamac Crkva (jedna jedina), a posebno Crkva 4. stoljeća koja je kanonizirala biblijske knjige, i Starog i Novog zavjeta. A u 4. stoljeću ne postoji ono što ti podrazumijevaš pod "Rimokatolička crkva". Rimska crkva 4. stoljeća jest dio jedne svete katoličke i apostolske Crkve, a i danas je Rimokatolička crkva baštinica Crkve iz 4. stoljeća, a onda i baštinica nauka i vjere apostola i prve Crkve.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nisam ja kriv što se vi uklapate.

Vatikan opisan u Bibliji - Knjiga Otkrivenja (Otkrovenje, Apokalipsa) u 17 poglavlju. Najava dokumentarnog filma.

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nisam ja kriv što se vi uklapate.

Vatikan opisan u Bibliji - Knjiga Otkrivenja (Otkrovenje, Apokalipsa) u 17 poglavlju. Najava dokumentarnog filma.

"Kurve iz Otkrivenja" ne spašavaju ljude, kao što je činila i danas čini Katolička crkva (u 4 godine 2. svjetskog rata spasila samo Židova 800.000). "Kurve iz Otkrivenja" slave Hitlerove rođendane (kurvaju se sa zemaljskim carevima), kao što je to činila crkva Adventista sedmog dana. :cool:
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
"Kurve iz Otkrivenja" ne spašavaju ljude, kao što je činila i danas čini Katolička crkva (u 4 godine 2. svjetskog rata spasila samo Židova 800.000).

Da piše da je KC =Isus koji spašava. Ima o tome dosta u Bibliji.

(u 4 godine 2. svjetskog rata spasila samo Židova 800.000).

Kada bi skinuli jedno tri 000.

"Kurve iz Otkrivenja" slave Hitlerove rođendane (kurvaju se sa zemaljskim carevima), kao što je to činila crkva Adventista sedmog dana. :cool:

Istorija je pokazala ko se kurvao sa carevima zemaljskim.

Ovo bi bilo za umiranje od smijeha, da nije žalosno.

Ali ono ti je najjače "nisam nabavio Bibliju koja ima NZ".

TO JE najviše pažnje privuklo od tvojih iracionalnih argumenata.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Da piše da je KC =Isus koji spašava. Ima o tome dosta u Bibliji.

Točno tako. Krist joj je glava.

Kada bi skinuli jedno tri 000.

Gary Krupp to dokumentira sa 76.000 arhivskih dokumenata. Ispričavam se što u tvojoj blizini spominjem dokumente i argumente, znam da si alergičan i na argumente i na činjenice.

Istorija je pokazala ko se kurvao sa carevima zemaljskim.

Je pokazala je. Hitler Mesija.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Točno tako. Krist joj je glava.



Gary Krupp to dokumentira sa 76.000 arhivskih dokumenata. Ispričavam se što u tvojoj blizini spominjem dokumente i argumente, znam da si alergičan i na argumente i na činjenice.



Je pokazala je. Hitler Mesija.

Kao i etika izrabljivanja čoveka od strane čoveka, moderno ropstovo po svemu sem po imenu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Točno tako. Krist joj je glava.

I ta glava je naredila da se pobiju milioni. Jeste vama glava ali Lucifer.

Gary Krupp to dokumentira sa 76.000 arhivskih dokumenata. Ispričavam se što u tvojoj blizini spominjem dokumente i argumente, znam da si alergičan i na argumente i na činjenice.

Arh. dokumente ima svako. Čuj 76.000 pa Njemačka ima 10 miliona dokumenata o tim događajima.

Čuj spasili 800.000 Jevreja pa nije ih toliko ni u državama gdje su ih istrijebili.

Je pokazala je. Hitler Mesija.

Istorija ej mnogo duži period od 39-41
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A tko ti jamči da je ono što u Bibliji piše istinito i da je od Boga? :) Tko ti jamči? Tripina strina? Tvoja tetka? Markov susjed pakistanac" Kainosov nećak? :cool:

Oprosti, ali "lažeš k'o pas". Gdje sam ja napisao da je "jedini jamac verodostojnosti, istinitosti, i nadahnutosti Svetog pisma Rimokatolička crkva"? Ja sam rekao da je jamac Crkva (jedna jedina), a posebno Crkva 4. stoljeća koja je kanonizirala biblijske knjige, i Starog i Novog zavjeta. A u 4. stoljeću ne postoji ono što ti podrazumijevaš pod "Rimokatolička crkva". Rimska crkva 4. stoljeća jest dio jedne svete katoličke i apostolske Crkve, a i danas je Rimokatolička crkva baštinica Crkve iz 4. stoljeća, a onda i baštinica nauka i vjere apostola i prve Crkve.

Ipak lažeš i izvrćeš ti.

Dakle, istinitost Jevanđelja, pa i crkve jamči Prvenstveno Bog Duhom Svetim svakom iskrenom verniku koji istinu potraži.

A utješitelj Duh sveti, kojega će otac poslati u ime moje, on će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh" ( Jovan 14. 15 - 26 )

To znači, da u iskrenom otvorenom čoveku za Boga, on kroz različite okolnosti budi veru i podstiče čoveka da potraži Boga, i kada čovek vođen Duhom Svetim to učini - tada ga Duh Sveti usmerava ka poznanju istine, i ka tom cilju da potraži i one koji tu istinu imaju.

U bibliji postoje obeležja po kojima se prepoznaje prava Božja crkva, ali i ona koja to nije, i na kraju ću navesti ta obeležja

Prvu Hristovu apostolsku crkvu su osnovali Hristos i apostoli i ona je bila sačinjena od obraćenih Jevreja na pedesetnici, i njeno sedište je bilo u Jerusalimu.
Misija apostola je bila da propovedaju jevanđelje Jevrejima, a od apostola Pavla i neznabošcima, i to širom tada poznatog sveta.
Tako su osnivane crkve u različitim mestima, pa je to učinjeno i u Rimu.

Sve do polovine drugog veka crkva je imala autentičnost vere i učenja i bila jedinstvena.

Polovinom 2 veka kada se dogodio ustanak Barkohbe protiv Rimskog jarma, nastalo je opšte progonstvo Jevreja od strane Rima.
Da bi izbegle progonstvo lokalna crkva u Rimu i one u Aleksandriji su se distancirale od Jevreja, odrekavši se pojedinih tačaka vere i učenja koja bi ih povezala sa Judaizmom, između ostalog i subote.

Ulaskom mase mnogobožaca u crkvu koji su u vreme Konstantina postajali Hrišćani predhodno se ne odrekavši mnogoboštva, u crkvu su ušla mnoga mnogobožačka učenja, i običaji.

Sa Justinijanom Rimokatolička crkva je konačno bila oformljena u Rimu, a na čelo postavljen Rimski biskup.

Tako je nastao jaz između Hrišćana koji su sačuvali autentičnost učenja prve Hristove apostolske crkve, i novooformljene Rimokatoličke kao mešavine mnogoboštva i Hrišćanskih elemenata.

Dakle, ono što ti smatraš crkvom, nastalo je uz pomoć Rimskih svetovnih vlasti, i ulaskom mnogoboštva.

Crkva Hristova je išla nezavisnim putem od ovog otpada, i kroz celu istoriju bula progonjena upravo od ovih koje ti nazivaš crkvom.


CRKVA BOŽJA

BOŽJU CRKVU SU OSNOVALI HRISTOS I APOSTOLI:

"A Petar im reče: pokajte se, i da se krstite svaki od vas u ime Isusa Hrista za oproštenje grijeha; i primićete dar svetoga Duha;
Jer je za vas obećanje i za djecu vašu, i za sve daljne koje će god dozvati Gospod Bog naš.
I drugijem mnogijem riječima svjedočaše, i moljaše ih govoreći: spasite se od ovoga pokvarenoga roda.
Koji dakle rado primiše riječ njegovu krstiše se; i pristade u taj dan oko tri hiljade duša.
I ostaše jednako u nauci apostolskoj, i u zajednici, i u lomljenju hljeba, i u molitvama.
I uđe strah u svaku dušu; jer apostoli činiše mnoga čudesa i znake u Jerusalimu.
A svi koji vjerovaše bijahu zajedno, i imahu sve zajedno.
I tečevinu i imanje prodavahu i razdavahu svima kao što ko trebaše.
I svaki dan bijahu jednako jednodušno u crkvi, i lomljahu hljeb po kućama, i primahu hranu s radosti i u prostoti srca" ( dela Apostolska 2.38 - 47 )


"Tako dakle više nijeste tuđi i došljaci, nego živite sa svetima i domaći ste Bogu,
Nazidani na temelju apostola i proroka, gdje je kamen od ugla sam Isus Hristos,
Na kome sva građevina sastavljena raste za crkvu svetu u Gospodu;
Na kome ćete se i vi sazidati za stan Božij u duhu" ( Efescima poslanica 2. 19 - 22 )


ONA PRIZNAJE ISUSA HRISTA KAO JEDINOG SPASITELJA I POSREDNIKA PRED BOGOM:

"Jer Bogu tako omilje svijet da je i sina svojega jedinorodnoga dao, da nijedan koji ga vjeruje ne pogine, nego da ima život vječni.
Jer Bog ne posla sina svojega na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spase kroza nj.
Koji njega vjeruje ne sudi mu se, a koji ne vjeruje već je osuđen, jer ne vjerova u ime jedinorodnoga sina Božijega" ( jevanđelje po jovanu 3. 16 - 17 )


"Reče mu Toma: Gospode! ne znamo kuda ideš; i kako možemo put znati?
Isus mu reče: ja sam put i istina i život; niko neće doći k ocu do kroza me" ( jevanđelje po Jovanu 14. 5 - 6 )
"Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovjek Hristos Isus,
Koji sebe dade u otkup za sve, za svjedočanstvo u svoje vrijeme" ( 1 poslanica Timotijeva 2. 5 - 6 )


"Ovo je kamen koji vi zidari odbaciste, a postade glava od ugla: i nema ni u jednome drugom spasenija;
Jer nema drugoga imena pod nebom danoga ljudima kojijem bi se mi mogli spasti" ( dela apostolska 4. 11 - 12 )


ONA PRIZNAJE REČ BOŽJU I BOŽJI ZAKON -DESET ZAPOVESTI KAO JEDINO PRAVILO VERE I POSLUŠNOSTI:

REC BOŽJA:

"I imamo najpouzdaniju proročku riječ, i dobro činite što pazite na nju, ako na vidjelo koje svijetli u tamnome mjestu, dokle dan ne osvane i danica se ne rodi u srcima vašima.
I ovo znajte najprije da nijedno proroštvo književno ne biva po svome kazivanju;
Jer nikad proroštvo ne bi od čovječije volje, nego naučeni od svetoga Duha govoriše sveti Božiji ljudi" ( 2 poslanica Petrova 1. 19 - 21 )


"Ali ti stoj u tome što si naučio i što ti je povjereno, znajući od koga si se naučio,
I budući da iz malena umiješ sveta pisma, koja te mogu umudriti na spasenije u Hrista Isusa. Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi, Da bude savršen čovjek Božij, za svako dobro djelo pripravljen" ( 2 poslanica Timotiju 3. 16 - 17 )


BOŽJI ZAKON:

"I tako, sine moj, čuvaj se onoga što je preko ovoga, jer nema kraja sastavljanju mnogih knjiga, i mnogo čitanje umor je tijelu.
Glavno je svemu što si čuo: Boga se boj, i zapovijesti njegove drži, jer to je sve čovjeku.
Jer će svako djelo Bog iznijeti na sud i svaku tajnu, bila dobra ili zla" ( knjiga propovednika 12. 13 - 14 )


"Ko ima zapovijesti moje i drži ih on je onaj što ima ljubav k meni; a koji ima ljubav k meni imaće k njemu ljubav otac moj; i ja ću imati ljubav k njemu, i javiću mu se sam.
I reče mu Juda, ne Iskariotski: Gospode! šta je to da ćeš se nama javiti a ne svijetu?
Isus odgovori i reče mu: ko ima ljubav k meni, držaće riječ moju; i otac moj imaće ljubav k njemu: i k njemu ćemo doći, i u njega ćemo se staniti.
Koji nema ljubavi k meni ne drži mojijeh riječi; a riječ što čujete nije moja nego oca koji me posla" ( jevanđelje po Jovanu 14. 21 - 24 )


Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu" ( Otkrivenje Jovanovo 14. 12 )

DRŽI DAN SUBOTNI KAO USPOMENU NA STVARANJE I SIMBOL BOŽJE STVARALAČKE SILE I AUTORITETA:

"Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova.
I svrši Bog do sedmoga dana djela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svijeh djela svojih, koja učini;
I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan počinu od svijeh djela svojih, koja učini;
To je postanje neba i zemlje, kad postaše, kad Gospod Bog stvori zemlju i nebo" ( 1 knjiga Mojsijeva 2. 1 - 4 )


"I reče Gospod Mojsiju govoreći:
A ti kaži sinovima Izrailjevijem i reci: ali subote moj čuvajte, jer je znak između mene i vas od koljena do koljena, da znate da sam ja Gospod koji vas posvećujem.
čuvajte dakle subotu, jer vam je sveta; ko bi je oskvrnio, da se pogubi; jer ko bi god radio kakav posao u nju, istrijebiće se ona duša iz naroda svojega.
Šest dana neka se radi; a sedmi je dan subota, odmor, svet Gospodu; ko bi god radio posao u dan subotni, da se pogubi.
Zato će čuvati sinovi Izrailjevi subotu praznujući subotu od koljena do koljena zavjetom vječnim.
To je znak između mene i sinova Izrailjevih dovijeka; jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, a u sedmi dan počinu i odmori se.
I izgovorivši ovo Mojsiju na gori Sinajskoj, dade mu dvije ploče svjedočanstva, ploče kamene pisane prstom Božijim" ( 2 knjiga Mojsijeva 31. 13 )


"Da se bojimo dakle da kako dok je još ostavljeno obećanje da se ulazi u pokoj njegov, ne odocni koji od vas.
Jer je nama objavljeno kao i onima; ali onima ne pomaže čuvena riječ, jer ne vjerovaše oni koji čuše.
Jer mi koji vjerovasmo ulazimo u pokoj, kao što reče: zato se zakleh u gnjevu svojemu da neće ući u pokoj moj, ako su djela i bila gotova od postanja svijeta.
Jer negdje reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od sviju djela svojijeh.
I na ovom mjestu opet: neće ući u pokoj moj.
Budući pak da neki imaju da uđu u njega, i oni kojima je najprije javljeno ne uđoše za neposlušanje;
Opet odredi jedan dan, danas, govoreći u Davidu po tolikom vremenu, kao što se prije kaza: danas ako glas njegov čujete, ne budite drvenastijeh srca.
Jer da je Isus one doveo u pokoj, ne bi za drugi dan govorio po tom.
Daklem je ostavljeno još počivanje narodu Božijemu.
Jer koji uđe u pokoj njegov, i on počiva od djela svojijeh, kao i Bog od svojijeh.
Da se postaramo dakle ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu istu gatku nevjerstva.
Jer je živa riječ Božija, i jaka, i oštrija od svakoga mača oštra s obje strane, i prolazi tja do rastavljanja i duše i duha, i zglavaka i mozga, i sudi mislima i pomislima srdačnijem.
Jer nemamo poglavara svešteničkoga koji ne može postradati s našijem slabostima, nego koji je u svačemu iskušan, kao i mi osim grijeha.
Da pristupimo dakle slobodno k prijestolu blagodati, da primimo milost i nađemo blagodat za vrijeme kad nam zatreba pomoć" ( Jevrejima poslanica 4 poglavlje )


( Napomena: u ovom tekstu u Jevrejima poslanici 4 poglavlju - za izraz "počinjavanje" koristi se Jevrejska rec "SABATISMOS" koja u Jevrejskoj terminologiji označava svetkovanje subote - subotni odmor.
Prema tome ovaj tekst bi trebalo da glasi: "Daklem je ostavljeno još subotnje poćivanje narodu Bozjem, kako i stoji u nekim prevodima biblije sa Grčkog jezika ).


POSEDUJE DUH PROROŠTVA ( PROROČKI DAR ):

"I poslije ću izliti duh svoj na svako tijelo, i proricaće sinovi vaši i kćeri vaše, starci će vaši sanjati sne, mladići će vaši viđati utvare.
I na sluge ću i na sluškinje u one dane izliti duh svoj;
I učiniću čudesa na nebu i na zemlji, krv i oganj i pušenje dima.
Sunce će se pretvoriti u tamu i mjesec u krv prije nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji.
I svaki koji prizove ime Gospodnje spašće se; jer će na gori Sionu i u Jerusalimu biti spasenje, kao što je rekao Gospod, i u ostatku koji pozove Gospod"
( knjiga proroka Joila 2. 28 - 32 )


"I jedne dakle postavi Bog u crkvi prvo apostole, drugo proroke, treće učitelje, a potom čudotvorce, onda darove iscjeljivanja, pomaganja, upravljanja, različne jezike.
Eda li su svi apostoli? Eda li su svi proroci? Eda li su svi učitelji? Eda li su svi čudotvorci?
Eda li svi imaju darove iscjeljivanja? Eda li svi govore jezike? Eda li svi kazuju?
Starajte se pak za veće darove; pa ću vam još bolji put pokazati" ( 1 poslanica Korinćanima 12. 28 )


"Držite se ljubavi, a starajte se za duhovne darove, a osobito da prorokujete. .
Jer koji govori jezike, ne govori ljudima nego Bogu: jer niko ne sluša, a on duhom govori tajne.
A koji prorokuje govori ljudima za popravljanje i utjehu i utvrđenje.
Jer koji govori jezike sebe popravlja, a koji prorokuje crkvu popravlja" ( 1 poslanica korincanima 14. 1-4 )


PROPOVEDA JEVANĐELJE SVIM LJUDIMA:

"I propovjediće se ovo jevanđelje o carstvu po svemu svijetu za svjedočanstvo svijem narodima.
I tada će doći pošljedak" ( jevandjelje po Mateju 24. 14 )


"I pristupivši Isus reče im govoreći: dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji.
Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime oca i sina i svetoga Duha,
Učeći ih da sve drže što sam vam zapovijedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka vijeka. Amin" ( jevandjelje po Mateju 28. 19 - 20 )


"I reče im: tako je pisano, i tako je trebalo da Hristos postrada i da ustane iz mrtvijeh treći dan;
I da se propovijeda pokajanje u ime njegovo i oproštenje grijeha po svijem narodima počevši od Jerusalima. A vi ste svjedoci ovome" ( jevandjelje po Luki 24 46 - 48 )


OBJAVLJUJE VEST O SKOROM HRISTOVOM DOLASKU I BOŽJEM SUDU:

"Da se ne plaši srce vaše, vjerujte Boga, i mene vjerujte.
mnogi su stanovi u kuci oca mojega, da nije tako kazao bih vam.
Idem da vam pripravim mesto, I kad otidem i pripravim vam mjesto, opet ću doći, i uzeću vas k sebi da i vi budete gdje sam ja" ( jevandjelje po Jovanu 14. 1 - 3 )


"Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada;
Jer ako vjerujemo da Isus umrije i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s njim.
Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapoviješću, sa glasom arhanđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Tako utješavajte jedan drugoga ovijem riječima" ( 1 Solunjanima 4. 16-17 )


"Ali i za ovakve prorokova Enoh, sedmi od Adama, govoreći: gle, ide Gospod s hiljadama svetijeh anđela svojijeh, Da učini sud svima, i da pokara sve bezbožnike za sva njihova bezbožna djela kojima bezbožnost činiše, i za sve ružne riječi njihove koje bezbožni grješnici govoriše na nj" ( poslanica Jude 1.14 - 15 ).

"I reče mi: ne zapečaćavaj riječi proroštva knjige ove; jer je vrijeme blizu.
Ko čini nepravdu, neka čini još nepravdu; i ko je pogan, neka se još pogani; i ko je pravedan, neka još čini pravdu; i ko je svet neka se još sveti.
I evo ću doći skoro, i plata moja sa mnom, da dam svakome po djelima njegovijem" ( otkrivenje 22. 12 )


POZIVA SVET DA UPOZNA BOGA I NJEGOVU LJUBAV KROZ LIČNO ISKUSTVO SA NJIM - PUTEM PREDANJA I ODRICANJA OD GREHA I GREŠNIH ŠELJA:

"Jer Bogu tako omilje svijet da je i sina svojega jedinorodnoga dao, da nijedan koji ga vjeruje ne pogine, nego da ima život vječni" ( jevandjelje po Jovanu 3. 16 )

"A ovo je život vječni da poznaju tebe jedinoga istinoga Boga, i koga si poslao Isusa Hrista" ( jevandjelje po Jovanu 17. 3 )

"Tražite Gospoda, dok se može naći; prizivajte ga, dokle je blizu.
Neka bezbožnik ostavi svoj put i nepravednik misli svoje; i neka se vrati ka Gospodu, i smilovaću se na nj, i k Bogu našemu, jer prašta mnogo" ( knjiga proroka Isaije 55. 6 - 7 )


"Zato još govori Gospod: obratite se k meni svijem srcem svojim i posteći i plačući i tužeći.
I razderite srca svoja a ne haljine svoje, i obratite se ka Gospodu Bogu svojemu, jer je milostiv i žalostiv, spor na gnjev i obilan milosrđem i kaje se oda zla" ( knjiga proroka Joila 2. 12-13 )


"Ne gledajući dakle Bog na vremena neznanja, sad zapovijeda svima ljudima svuda da se pokaju;
Jer je postavio dan u koji će suditi vasionome svijetu po pravdi preko čovjeka koga odredi, i dade svima vjeru vaskrsnuvši ga iz mrtvijeh" ( dela Apostolska 17. 30 - 31 )


"Ispitajte i vidite kako je dobar Gospod; blago čovjeku koji se uzda u nj" ( psalam 34. 8 )

ONA JE PROGONJENA U PERIODU OD 1260 GODINA STAROZAVETNE ISTORIJE:

"I znak veliki pokaza se na nebu: žena obučena u sunce, i mjesec pod nogama njezinijem, i na glavi njezinoj vijenac od dvanaest zvijezda.
I bješe trudna, i vikaše od muke, i mučaše se da rodi. Isa.
I pokaza se drugi znak na nebu, i gle, velika crvena aždaha, koja imaše sedam glava, i deset rogova; i na glavama njezinijem sedam kruna; Dan.
I rep njezin odvuče trećinu zvijezda nebeskijeh, i baci ih na zemlju. I aždaha stajaše pred ženom koja šćaše da se porodi, da joj proždere dijete kad rodi.
I rodi muško, sina, koji će pasti sve narode s palicom gvozdenom; i dijete njezino bi uzeto k Bogu i prijestolu njegovu.
A žena uteče u pustinju gdje imaše mjesto pripravljeno od Boga, da se onamo hrani hiljadu i dvjesta i šezdeset dana" ( Otkrivenje 12 poglavlje )


"Ово вам казах да се не саблазните.
Изгониће вас из зборница; а доћи ће вријеме кад ће сваки који вас убије мислити да Богу службу чини
И ово ће чинити, јер не познаше оца ни мене" ( jevanđelje po Jovanu 16. 1 - 3 )


"A čuvajte se od ljudi; jer će vas oni predati sudovima, i po zbornicama svojim biće vas.
I pred vlastelje i careve vodiće vas mene radi za svedočanstvo njima i neznabošcima.
A kad vas predadu, ne brinite se kako ćete ili šta ćete govoriti; jer će vam se u onaj čas dati šta ćete kazati.
Jer vi nećete govoriti, nego Duh Oca vašeg govoriće iz vas.
A predaće brat brata na smrt i otac sina; i ustaće deca na roditelje i pobiće iH.
I svi će mrzeti na vas imena mog radi; ali koji pretrpi do kraja blago nje
A kad vas poteraju u jednom gradu, bežite u drugi. Jer vam kažem zaista: nećete obići gradova Izrailjevih dok dođe Sin čovečiji" ( jevanđelje po Mateju 10. 17 - 23 )
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A papa im ima titulu rimskog paganskog prvosveštenika.

Pontifex Maximus


Iz Wikipedije, slobodne enciklopedije




Idi na navigaciju Idi na pretragu


Oktavijan August u odori Pontifeksa Maksimusa

Pontifeks Maksimus (latinski: Pontifex Maximus), što znači „Vrhovni pontif“ je bio najviši svećenik drevnog rimskog Kolegija pontifa. To je bila najviša svećenička funkcija u rimskoj religiji, dostupna isključivo patricijima sve do 254. pne., kada je otvorena plebejcima. U ranoj Republici je predstavljala isključivo vjersku funkciju, ali se kasnije ispolitizirala i u vremenu Oktajivana Augusta bila uključena u titulu cara (imperatora). Posljednji je tu titulu imao kršćanski car Gracijan a kasnije ju je preuzeo biskup Rima.[1][2]

Danas je "Pontifeks Maksimus" jedna od titula biskupa Rima, odnosno katoličkog pape. Ova titula se od vremena Renesanse redovno pojavljuje na zgradama, spomenicima i kovanicama kojima se označava određeni pontifikat.

Dakle to je ista religija kao i paganskog Rima.

Što i jeste opisano u Otkrivenju i Danilu.
 
Natrag
Top