Olimpijske Igre Rio 2016

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.544
Đoković: Jedan od najtežih poraza u životu
Novak Đoković razočaran je eliminacijom već u prvom kolu Olimpijskih igara.

B92

Foto: Getty images
Najbolji teniser sveta bio je glavna uzdanica Srbije za zlato u Riju, ali ga je već u prvom kolu zaustavio Argentinac Huan Martin del Potro.

"Ovo je jedan od najtežih poraza u mom životu i karijeri. Rane su još uvek sveže. Boli užasno. Boli jer su se mnogi ljudi oslanjali na mene. Ja im se izvinjavam što sam ih izneverio. Veoma sam tužan i razočaran", rekao je Đoković.

Del Potro je drugi put u nizu savladao Đokovića na OI, pre četiri godine u Londonu ga je pobedio u meču za bronzanu medalju.

"Delpo je bio bolji igrač i zasluženo je pobedio. U ključnim trenucima igrao je izuzetan tenis i moram da mu čestitam. Drago mi je što me pobedio dobar prijatelj koji se dugo mučio sa povredama", dodao je Đoković.

Đoković je u suzama napustio teniski teren u Riju.

"Neću da zvučim kao da kukam. Ceo život, sve što sam postigao u karijeri su mi podarili bog i život i ja sam izuzetno zahvalan na tome. To je nešto neverovatno što sam doživeo do sada u karijeri. Ove Igre su bile tako željno iščekivane, nisam mogao da pružim svoj maksimum i prikažem svoj tenis. Ne tražim izgovor, ali eto. Tužno je na ovaj način završiti", zaključio je srpski teniser.

Đoković i dalje ima šansu da osvoji medalju u Riju, sa Nenadom Zimonjićem će igrati u drugom kolu u konkurenciji parova.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.544
Hrvatska srušila Špance, Šarić zalepio Gasola
Košarkaši Hrvatske su u dramatičnom meču savladali Španiju sa 72:70 (13:21, 19:17, 15:16, 25:16) i uspešno započeli takmičenje u grupi B olimpijskog turnira.

B92
142985661357a7d0885b0cd304529943_640.jpg
Foto: Getty Images
"Vatreni" su u pravom trileru do pobede stigli nakon prilično lošeg starta protiv evropskih prvaka, trojke uz sirenu na poluvremenu i blokade Darija Šarića nad Pauom Gasolom u poslednjoj sekundi meča.

Hrvate nije hteo šut u prvih dvadesetak minuta, napadi su im bili neorganizovani i brzopleti, a Gasol i Mirotić su suvereno kontrolisali reket, dok su njihovi saigrači gradili prednost iza linije za tri.

Međutim, baš odatle je stiglo gorivo za preokret Hrvatske. Hezonja je pogodio "fejd avej" trojku uz sirenu za minus šest pred odlazak na odmor i održao svoju ekipu koliko-toliko u igri.

Španci su odbili taj nalet rivala, ali su u 34. minutu Ukić i Babić vezanim poenima doneli prvu prednost svom timu, nakon čega je na parketu počelo da pršti sa svih strana.

Poeni Rodrigeza, Bogdanovića i Gasola su uveli meč u triler završnicu, a Mirotić je trojkom 12,8 sekundi pre kraja Špance približio na "minus jedan" i dao im nadu za pobedu.

Međutim, na scenu je stupio Šarić koji je pogodio jedno bacanje, a zatim blokadom sprečio Gasola da odvede meč u produžetke.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Bojan Bogdanović sa 23 poena, a Planinić je dodao 11, dok je na drugoj strani Gasol ubacio 26, a mirotić 19 poena.

Hrvatska u drugom kolu igra protiv Argentine.



Šarić o rampi: Kao koš u poslednjoj sekundi
Krilni igrač Hrvatske Dario Šarić uporedio je svoju blokadu nad Pauom Gasolom sa košem za pobedu u poslednjoj sekundi.


110052392157a84c59c54a3577692848_640.jpg

Foto: Getty images
Šarić je postao junak prvog kola olimpijskog košarkaškog turnira jer je pomenutom blokadom u poslednjoj sekundi doneo Hrvatima neočekivanu pobedu nad Španijom 72:70.

"Video sam da lopta neće ići na (Nikolu) Mirotića, nego na Gasola, pa sam skočio ranije i pogodio. Osećaj je kao da sam zabio koš za pobedu u zadnjoj sekundi. Mene nije išlo u napadu jer nisam dobro ušao u utakmicu, nisam imao ritma, ali moje koševe su nadoknadili ostali. Borili smo se iako smo puno zaostajali, a to se može samo ako smo ekipa koja veruje u sebe", rekao je Šarić.

Hrvatska će u drugom kolu igrati sa Argentinom, koja je na premijeri bila ubedljiva protiv Nigerije.

 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.544
Argentinci silni, Litvanija se kockala posle +30
Košarkaši Argentine ubedljivo su savladali Nigeriju 94:66, u prvom kolu Olimpijskih igara.

B92

Foto: Getty images
"Gaučosi" su dominirali od prvog minuta, krenuli su sa 11:0, na poluvremenu imali +19, te do kraja nastavili da "gaze" rivala.

Najefikasniji u timu bio je Fakundo Kampazo sa 19 poena, dok je Luis Skola dodao 18, dok je Manu Đinobili ubacio 12.

Nigeriju je predvodio Ike Diogu sa dabl-dablom od 15 poena i 13 skokova, a pratili su ga Ere sa 14 i Ogide sa 11 poena.

U prethodnim mečevima grupe B Litvanija je savladala Brazil 82:76,a Hrvatska iznenadila Španiju 72:70.

Litvanci su ispustili 30 poena prednosti protiv domaćina, ali uprkos padu u finišu meča na samo četiri poena viška, nisu dozvolili iznenađenje.

Tim Jonasa Kazlauskasa je predvodio Mantas Kalnietis sa 16 poena, 15 je dodao Jankunas uz 7 skokova, dok je 11 ubacio Seibutis, a Maciulis i Sabonis imali po 10.

Najbolji u timu Brazila bio Leandro Barbosa sa 21, 14 je ubacio Neto, dok je Nene Ilario postigao 11 uz 8 uhvaćenih lopti.

U drugom kolu Argentina igra sa Hrvatskom, Litvanija protiv Nigerije, a Španija sa Brazilom.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.544
Maljković: Previše grešaka...
Selektorka košarkašica Srbije Marina Maljković rekla je da je zadovoljna zalaganjem svog tima u porazu protiv Španije na početku Olimpijskih igara.

B92
179751700257a795a69fc4b686430374_640.JPG
Starsport
Srbija je izgubila 59:65 u prvom kolu takmičenja, a sutra igra protiv Kanade.

"Definitivno protiv Španije ne može da se igra sa ovoliko grešaka. Prva utakmica na turniru i već derbi. Ja sam zadovoljna zalaganjem. Ovo je prva utakmica, odmah smo dobili najvećeg kandidata za medalju uz SAD. Zadovoljna sam zalaganjem, pogotovo jer je prva utakmica na ovakvoj manifestaciji", rekla je Maljkovićeva novinarima u Rio de Žaneiru.

"Svima su puna usta Kanade. Mi smo u pripremama za Svetsko prvenstvo 2014. igrale sa njima i gubile po 20 razlike. Njihove najbolje igračice igraju u Francuskoj i dobro ih poznajem. Nema nepoznanica, igraju na telo i koriste fizičku prednost koju imaju. Sve igračice su im kao naše Jelena Milovanović ili Sonja Petrović, te gradje, te visine", rekla je Maljkovićeva.

Selektorka je objasnila kako Kanada igra i šta njena ekipa mora da radi.

"Nenormalno su jake. Nemaju ništa posebno napadački ili odbrambeno, samo igraju na svoju snagu i tako mogu da pomute razum i koncentraciju protivniku, jer protiv njih je kao da igraš protiv muške ekipe. Kao mi u pripremama kad igramo protiv muških kadeta ili juniora, eto takav osećaj imamo kad igramo protiv Kanade. Sad treba zadržati koncentraciju jer nas čekaju krv, suze i znoj. Moraćemo da se pobijemo sutra", rekla je selektorka.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.544
Košarkašice: Trema, nervoza, greške, pouke...
Košarkaška reprezentativka Srbije Jelena Milovanović nada se da će tim izvući pouke posle poraza od Španije.

B92

Foto: Getty images
Španija je pobedila sa 65:59, a Milovanovićeva je bila najefikasnija u ekipi sa 17 poena.

"Posle skoro 20 godina smo na Olimpijskim igrama, pa su verovatno trema i nervoza učinile svoje. Igrale smo protiv Španije, koja je najbolja u Evropi. Dobro, mi smo šampionke, ali se zna kakva je Španija već dugi niz godina. Naše greške su nas koštale mnogo, ali smo u suštini odigrale dobru utakmicu. Nadam se da ćemo izvući pouke i dobro se spremiti za Kanadu", rekla je Milovanovićeva novinarima u Riju.

"Nebitno je ko je bio dvocifren, a ko jednocifren. Bitno je da igramo dobro. I da smo svi jednocifreni a pobedimo - super. Danas smo nas tri bile dvocifrene, ali to nije bilo dovoljno. Treba svi da se uključimo, pre svega u odbrani, jer ako je odbrana dobra, napad će sam doći. Mi nismo bile na najvišem nivou, pogotovo na kraju. Treba sada izvući pouke i spremiti se za sutra", dodala je Milovanović.

Sonja Petrović istakla da mnoge stvari moraju da se poboljšaju.

"Ima mnogo stvari koje moramo da poboljšamo. Fali nam očigledno koncentracija u pojedinim trenucima. Svaka od nas zna da može bolje da igra, svi smo svesni koliko ima prostora za napredak. Nemamo vremena za žaljenje, ovo su Olimpijske igre. Sutra nas čeka utakmica koja je verovatno bitnija. Igramo protiv Kanade koja je došla da pokaže da je nova sila u ženskoj košarci. Vreme je da se koncentrišemo i dodjemo do pobede", rekla je Petrovićeva.

Ona je kazala da je tim imao i dobrih trenutaka.

"Imalo smo trenutka kada mislim da smo izgledali borbeno, sa više energije. Očigledno je da je problem kraća rotacija i to ima uticaj jer opada snaga. To je problem, ali ovo su Olimpijske igre i ne možeš da igraš 20 minuta, već 40 minuta moraš da si svoja najbolja verzija. Španija nas nije dobila na njihovu bolju igru, nego na naše greške. To boli, kad znaš da si nekom nešto poklonio, a ne da ti je neko nešto uzeo", dodala je naša košarkašica.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.544
Dan III: Pucanje, veslanje, plivanje, tenis, timovi
Trećeg dana Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru Srbija će imati predstavnike u streljaštvu, veslanju, plivanju, tenisu i timskim sportovima.

29820778657a471433d78e658386443_640.jpg

Prvi će na borilišta strelci Milutin Stefanović i Milenko Sebić koji od 14 časova nastupaju u kvalifikacijama vazdušnom puškom na deset metara.

U istom terminu drugi meč na Olimpijskim igrama očekuje vaterpoliste koji će se boriti sa selekcijom Grčke.

Od 15:30 na programu je odloženi repesaž dvojca bez kormilara u kojem će se Miloš Vasić i Nenad Beđik boriti za polufinale u trci na dva kilometra. u 15:30 u repesažu veslaju još Andrija Šljukić i Marko Marjanović u dubl skulu.

U popodnevnom terminu nastupaju plivačice Katarina Simonović (18:07h) i Anja Crevar (18:56h) u kvalifikacijama na 200 metar slobodno, odnosno mešovito.

U 19:15 časova na parkete izlaze košarkaši protiv Australije i košarkašice protiv Kanade, u 22h Novak Đoković će sa Nenadom Zimonjićem nastaviti borbu u konkurenciji dublova protiv brazilske kombinacije Marselo Melo/Bruno Soareš, a poslednje će nastupiti odbojkašice od 22:05 protiv Portorika.

Olimpijske igre, treći dan:
14:00 Milutin Stefanović, Milenko Sebić (vazdušna pušta 10m, kvalifikacije)
14:00 Srbija – Grčka (vaterolo, 2. kolo)
15:30 Miloš Vasić, Nenad Beđik (dvojac bez kormilara, repesaž)
15:50 Andrija Šljukić, Marko Marjanović (dubl skul, repesaž)
18:07 Katarina Simonović (200m slobodno, kvalifikacije)
18:56 Anja Crevar (200m mešovito, kvalifikacije)
19:15 Srbija – Australija (košarkaši, 2. kolo)
19:15 Kanada – Srbija (košarkašice, 2. kolo)
22:00 Zimonjić/Đoković – Melo/Soareš (tenis dublovi, 2. kolo)
22:05 Srbija – Portoriko (odbojkašice, 2. kolo)
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.544
FOTO: Suze koje su obišle svet
Novak Đoković nije uspeo, njegov ovogodišnji san zlatna olimpijska medalja ostaće nedosanjan.


Foto: Getty images
Najbolji teniser sveta neočekivano je poražen već u prvom kolu od Huana Martina del Potra.

Koliko su Olimpijske igre u Riju bile važne za Đokovića, najbolje pokazuje njegova emotivna reakcija posle poraza.


Đoković je u suzama napustio teren, nije mu se to desilo prvi put u karijeri, ali nijednom do sada nije delovao toliko devastirano.

Njegove suze u centru pažnje su i kod stranih medija, koji kao najvažniju vest dana prenose Đokovićev poraz u Riju.

"Olimpijski poraz rasplakao Đokovića", "Del Potro ostavio Đokovića u suzama", "Del Potro uništio Đokovićeve zlatne snove", samo su neki od naslova u stranim medijima.

Đokoviću za utehu preostaje nastup u dublu, a u paru sa Nenadom Zimonjićem nastupiće u ponedeljak uveče u drugom kolu.













 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.544
Novi remi bledih "delfina", opet posle -4
Vaterpolisti Srbije opet su remiziali u Riju, igrali su 9:9 (1:2, 0:2, 4:3, 4:2) sa selekcijom Grčke u drugom kolu Olimpijskih igara.

189678390757a73827bfc6c644737255_640.jpg

Slično kao i u meču sa Mađarskom, "delfini" su i ovaj put podbacili i izbegli poraz nadoknadivši četiri gola razlike.

Dosta problema u odbrani, bez ubedljivog golmana, te bezidejna igra u napadu su obeležili novi nastup igrača Dejana Savića.

Srbija sledeći meč igra u sredu protiv domaće selekcije Brazila, koja je na premijeri pobedila Australiju 8:7, a posle ponoći igra sa Japanom.

Uskoro opširnije...


Tok meča:
IV četvrtina:
8'
7' Grci se neće tako lako predati, Funtulis postiže četvrti gol (9:9)
6' Preokret! Fantastičan gol Nikića, šaubom je savladao golmana Grčke (9:8)
5' Konačno smo se odbranili posle gola, dobijamo igrača više, Ćuk donosi toliko željeno izjednačenje (8:8)
4' Srbija je opet na -1, Aleksić donosi novu nadu u preokret (7:8)
3' Greške Aleksić, pa Mitrović, ali Grci to ne koriste
1' Prvi Gol kapitena Gocića, ali Grci preko Kolmvosa ne dozvoljavaju "delfinima" šansu da izjednače (6:8)

III četvrtina (4:3):
8' Grci pokazuju klasu, pod velikim pritiskom postižu važan gol preko Vlahopulosa u poslednjem napadu (5:7)
8' Igrač više za Srbiju, tajm-aut traži Savić. Prlainović smanjuje na -1 (5:6)
7' Mandić pogađa, ali gol je poništen zbog faula u napadu
6' Jenidunijas sa distance prekida seriju Srbije, ali Filipović uzvraća na sličan način (4:6)
5' Ima nade, Jakšić koristi konačno napad sa igračem više (3:5)
4' Prlainović nikako da pogodi sa distance
2' Konačno gol za Srbiju, S. Mitrović vraća nadu (2:5)
1' Pauza između dva poluvremena nije mnogo pomogla, Funtulis postiže novi gol za Grke (1:5)

II četvrtina (0:2):
8' Ne koristimo ni treći napad s igračem više
7' Ranđelović isključen, Vlahopulos to koristi (1:4)
6' Ćuk promašuje, D. Pijetlović greši
5' Sjajna šansa za D. Pijetlovića u napadu sa igračem više, ali brani golman Grčke
5' Nikako da izjednačimo, Grci kažnjavaju seriju promašaja drugim golom Funtulisa (1:3)
4' Nova odbrana B. Mitrovića protiv igrača više
3' Opet stativa spasava rivala, Filipović nije imao sreće
2' B. Mitrović sprečava novi gol sa igračem više za rivala
1' Prlainović pogađa stativu

I četvrtina (1:2):
7' Mitrović sprečava Grke u napadu s igračem više
6' Sedma sreća, Filipović konačno "probija led" (1:2)
5' Problem sa centrom u napadu, šest promašaja "delfina"
4' Aleksić, Prlainović, D. Pijetlović, niko ne može da pogodi mrežu
3' Ni Nikić ne koristi napad s igračem više, Pontikeas postiže novi gol za Grke (0:2)
2' Ranđelović je napravio petarac, Funtulis je savladao Mitrovića (0:1)
1' Srbija ne koristi napad sa igračem više, Ćuk promašuje



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


NOVI REMI "Delfini" u dramatičnom meču opet nadoknadili "-4", ali ostali bez pobede!
BlicOnline

Posle remija sa Mađarskom, 13:13, vaterpolo reprezentacija Srbije je u 2. kolu olimpijskog turnira odigrala nerešeno i sa Grčkom, ovoga puta 9:9.


g-hktkqTURBXy82YmUzNzk1NmFlNDBlOTJjZjJhZTUwYTZhMGEwNjQ4Yy5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA

Foto: Reuters Vaterpolo reprezentacija Srbije

Mi smo navikli da naši "delfini" pobeđuju sve svoje rivale. Uljuljkani u to iskustvo, zaboravili smo da niko od njih, nikada u svojoj karijeri, nije osvojio olimpijsko zlato. Igre su, prosto, nešto sasvim drugačije od svega ostalog. Nije lako pokoriti Evropu. Još je teže biti šampion Svetskog prvenstva. Ali, Olimpijske igre donose poseban naboj, u kome oni "mali" nadmaše sebe, a oni "veliki" moraju da nadmaše sve što su do sada učinili. Dodate tome nervozu koju donosi loš početak, a to se desilo našima u ovom meču, pa činjenicu da će ekipa Srbije tek za tri meseca "biti stara" 25 godina u proseku, i dobijete napetu utakmicu.

Gol Branislava Mitrovića prvo su pogodili Funtulis iz peterca, pa Pontikeas sa igračem više, posle čega je počela jurnjava da se zaostatak anulira. Ali, kad god bi nešto naši dobro uradili, stizao bi sličan odgovor. Na pogodak Filipovića odgorio je prvo Funtulis, a onda i je, posle gola Vlahopulosa, on dao i treći gol, za nestvarnih 5:1.

"Delfini" su tada dali sve od sebe da nas, po ko zna koji put podsete, koliko je toga mogućeg ako ste se za čudo spremali, ako za njega verujete i ako ka njemu krenete zajedno. Mitrović, Jakšić i Filipović primakli su do kraja treće deonice Srbiju na 6:4, da bi u završnoj deonici izabranici Dejana Savića dodatno zablistali. Majstorija Gocića bila je uvod u novu porciju drame, jer su Grci preko Kolomvosa poveli sa 8:6. A onda, redom, projektil Aleksića, pa lucidnost Ćuka i maestralna šrauba Nikića doneli su 9:8 "delfinima", pa je četvrti gol Joanisa Funtulisa doneo dramatičnih 9:9 pred poslednjih minut i po.

Naši najpre nisu iskoristili svoj napad, Grci su na 55 sekundi do kraja zatražili tajmaut kako bi organizovali sopstvenu akciju, ali su i oni, lošim dodavanjem, i naši, usled nedosuđenog prekršaja pred golom rivala, propustili priliku da ostvare trijumf.

U trećem kolu "delfini" će u noći između srede i četvrtka, pola sati posle ponoći po srednjeevropskom vremenu, igrati u trećem kolu sa Brazilom.
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.544
Rio opasan po bicikliste, Holanđanka slomila tri pršljena
Holandska biciklistkinja Anamjek van Fleuten doživela je tešku povredu prilikom pada na drumskoj trci na Olimpijskim igrama.

B92

Foto: Getty images
Van Fleuten je izgubila kontrolu pri velikoj brzini u jednoj oštroj krivini i prevrnula se na glavu, a prema prvim informacijama polomila je tri kičmena pršljena.

Holanđanka je nekoliko minuta ležala u nesvesti dok nije stigla hitna pomoć, eventualno se osvestila, ali je prošla sa težom povredom leđa.




Staza u Riju je izuzetno rizička, već na muškoj trci prvog dana viđeno je na desetine odustajanja i nekoliko padova, a među njima je bio i jedan od favorita Vinčenco Nibali, koji je s obzirom na povrede Van Fleuten dobro prošao sa frakturom ključne kosti.

Zlato u muškoj konkurenciji u drumskoj trci osvojio je Belgijanac Greg van Avermet, a u ženskoj Ana van der Bregen. U sredu je na programu trka na hronometar u obe konkurencije.



 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.544
Debakl u finišu, Delavedova srušio Srbiju!
Košarkaši Srbije poraženi su od Australije sa 95:80, u drugom kolu olimpijskog turnira u Riju.

B92
179169748257a8d0c1afa2f884671052_640.jpg
Getty images
Očekivalo se da će Srbija imati težak posao protiv veoma agresivne i kvalitetne ekipe Australije i to se potvrdilo.

’Kenguri’ su od starta zaigrali sa mnogo motiva, ubacivali su trojke na početku duela i tako stekjli startnu prednost, ali se Srbija održavala zahvaljujući fantastičnom Raduljici u prvom poluvremenu.

Početkom nastavka Teodosić je ušao u seriju i doneo prednost našoj selekciji, ali u poslednjih deset minuta Australija je u potpunosti nadigrala Srbiju i na kraju je ostvarila ubedljivu drugu pobedu, posle ubedljivog trijumfa nad Francuskom.

Ono što bi posebno trebalo da zabrine je što se igra Srbije potpuno raspala u poslednja dva minuta, pa je Australija na kraju ostvarila veoma ubedljiv trijumf.

Mirslav Raduljica imao je 25 poena, ali i samo 1 skok. Tdeodosić je dodao 17 poena, ali je i on zakazao u ’svom’ segmentu pošto je imao 3 asistencije, a slično je bilo i sa Bogdanovićem koji je imao 12 poena i 8 skokova, ali i 0-3 za tri poena. Na drugoj strani, Srbiju je razbio Metju Delavedova sa 23 poena i čak 13 asistencija. 26 poena ubacio je Mils, a po 10 Ingles i Bejns.

Naredni meč Srbija igra u sredu u istom terminu protiv Francuske.

Tok meča:

Od samog starta bilo je jasno da Srbiju čeka izuzetno težak posao. Australija u svojim redovima ima poslednja tri NBA šampiona, pa je jasno koliko je kvalitetan protivnik.

Delavedova je na početku ubacio četiri brza poena, a Srbija je meč pokušala da otvori razigravanjem Raduljice.

Centar Armanija ubacio je prvih devet poena naše selekcije (7:9) i dobro se na početku snašao u duelu sa Bogutom. Ipak, na drugoj strani je blistao Delavedova, ubacio je 10 poena od prvih 16 Australije, a kada je trojku ubacio i Mils usledila je Đorđevićeva reakcija – 19:11.

Srbija je ulaskom Teodosića, Jovića i Jokića zaigrala tečnije u napadu, a u finišu prve deonice Đorđević je dobio tehničku zbog potpuno opravdanih prigovora sudijama. Nemanja Nedović je ubacio pet vezanih poena, Srbija je smanjila na 22:20, a prva deonica okončana je trojkom Teodosića – 26:23 za ’kengure’.

Raduljica je igrao odlično i na krilima njegove igre Srbija je povela u 11. minutu – 28:26.

Nije ipak uspevala Srbija da veže nekoliko dobrih odbrana, pa je Australija vratila prednost preko Milsa i Boguta – 33:30. Miroslav Raduljica bio je dalkeo najbolji igrač Srbije. Fantastično se nosio sa NBA centrima Australije i bio je najzaslužniji što je naša selekcija imala priključak u finišu poluvremena.

Falili su poeni Bogdanovića i asistencije Teodosića, pa je Srbija mogla da bude veoma zadovoljna rezultatom prvog poluvremena – 43:40. Teodosić je u samom finišu pogodio uz faul i doneo Srbiji +3 (43:40).

Početak drugog poluvremena pripao je Milošu Teodosiću koji je vezao dve trojke i Srbija je prvi put na utakmici imala nešto ozbiljniju prednost – 52:45. Ipak, Australija se nije predavala i brzo se vratila u meč poenima Boguta i Delavedove - 52:52.

Do kraja treće deonice viđena je velika borba na parketu i bukvalno je svaki koš bio veoma važan. Bogdanović je uspeo da ubaci dva vezana koša, Jović je sjajno presekao jedan napad rivala, ali to je bilo dovoljno 'samo' za +4 (60:56).

Imala je Srbija i +5, ali je usledila nesportska lična Jokića na Delavedovi i Australija se vratila – 61:59. Na kraju treće četvrtine Srbija je imala poen prednost jer je Andersen ubacio trojku za 63:62.

Ništa se nije promenilo ni početkom poslednje deonice. Australija je igrala veoma čvrsto i uspela je da zaustavi Raduljicu što je bio veliki problem za Srbiju. Australija je vezala sedam poena i povela je sa 73:67 na pet minuta do kraja.

Bogdanović je smanjio na 73:69, ali je potom promašio pod košem i izgubio loptu, a Andersen je doneo Australiji 75:69.

Mils je pogodio uz faul Birčevića za 78:71, a Nedović je ostavio nadu našoj selekciji. Srbija je u finišu olako primala koševe, ali se nije predavala.

Sto sekundi pre kraja Ingls je ubacio trojku za 87:80, usledili su i poeni Milsa i Australija je bila na korak od pobede.
 
Natrag
Top