Olimpijske Igre Rio 2016

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.545
Košarkašice ispustile +18 protiv Kanade!
Košarkašice Srbije poražene su od Kanade 71:67 u drugom kolu olimpijskog turnira u Rio de Žaneiru.

B92
181216731557a8cfc229b12046971234_640.jpg
Getty Images
Izabranice Marine Maljković su na startu poražene od Španije, a u sredu od 20.30 sastaće se sa timom SAD. Kanada ima maksimlan učinak, jer je u prvom kolu pobedila Kinu.

Najefikasnija u srpskom timu bila je Jelena Milovanović sa 19 poena, Sonja Petrović dodala 15, a jedan manje postigla je Ana Dabović. Dvocifrena je bila i Sonja čađo sa 11 poena.

Srbija je igrala dobro tokom većeg dela meča, posle početnog vođstva Kanade preuzela kontrolu i stekla dvocifrenu prednost, a u jednom momentu bilo je i plus 18. Ipak, pad u igri viđen je u trećoj četvrtini, ali izabranice Marine Maljković čuvale su vođstvo.

Prazni minuti u poslednjoj četvrtini bili su ključan trenutak, Kanađanke su stigle do izjednačenja i bile koncentrisanije u neizvesnoj završnici za drugu pobedu. Srbija je solidno šutirala, igrala sjajno u odbrani, ali imala i veliki broj izgubljenih lopti (17).

Tok meča:

Kanađanke su serijom 6:0 počele meč, igrale su bolje u napadu na startu meča. Izabranicama Marine Maljković trebalo je vremena da uhvate ritam u napadu, ali su dobrom odbranom, uz nekoliko blokada i ukradenih lopti, sprečavale su protivnice da se rezultatski "odlepe".

Srpkinje su postepeno smanjivale raziliku, proradio je šut za tri poena precizna je bila Milovanovićeva trojkama i Ana Dabović svojim poenima donele su izjednačenje, 15:15, pa 18:18. Sonja Petrović košem uz faul donosi prvo vođstvo našim košarkašicama, pogađa i dodatno bacanje, a prva četvrtina završena je nerešeno 21:21.

48017977157a8cfc28534d589190703_640.jpg
Getty Images
U dobrom ritmu košarkašice su nastavile na početku druge četvrtine, raspšoložena je bila Čađo, u strelce su se upisale i Pejdž i Radočaj, a Kanađanke su u prvih pet minuta ovog dela igre postigle samo dva poena. Sonja Petrović odlično je zaustavljala napada rivalki, a izabranice Marine Maljković čuvale su prednost, 36:28 iznosi najveća razlika.

Srbija nije dozvoljavala lake poene Kanađankama, Danijel Pejdž bila je precizna za prvu dvocifrenu prednost (40:30), a Kanađanke su umalo ostale na jednocifrenom broju poena u drugoj četvrtini, ali je u poslednjim momentima poene postigla Tatam. Posle prvog poluvremena Srbija vodi 40:32.

Rasla je prednost košarkašica tokom trećeg dela igre, Saša Čađo postigle je dve od svojih tri trojke u ovom delu igre, Dajana Butulija igrala je sve bolje, a Srbija je stigla i do plus 18, 52:34. Nurs je bila daleko najbolja u svom timu, do sada je postigla 17 poena, a Kanađanke koriste pad koncentracije srpskih igračica i serijom 9:0 smanjuju na minus 9.

Srpske košarkašice stale su u napadu, a period praznih minut prekida Sonja Petrović manje od minut pre kraja treće četvrtine, a ona potom postiže i trojku u poslednjem napadu za novu dvocifrenu razliku - 57:45.

Nurs je bila nezaustavljiva u kanadskom timu, upravo ona bila je zaslužna za novu seriju svog tima 6:0, kojim su uspele da stignu na samo šest poena zaostatka - 57:51.

Napadi Srbije potpuno su stali, izabranice Marine maljković u prvih pet minuta poslednje četvrtine nisu postigle nijedan poen, pa Kanađanke stižu na minus jedan - 57:56. Konačno Ana Dabović prekida crnu seriju, ali protivnice uzvraćaju trojkom za prvo izjednačenje posle dugo vremena - 59:59.

Brzoplete su bile srpske košarakašice u važnim trenucima, na svu sreću odbrana je i dalje bila na solidnom nivou. Milovanovićeva je bila sigurna pod košem, pa novim poenima drži svoju ekipu – 61:59. Veliki broj izgubljenih lopti imala je Srbija, Kanada je to iskoristila i uspela da pređe u vođstvo – 63:61.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.545
Amela: Žao mi Novaka, sada bodrimo ostale
Atletičarka Srbije Amela Terzić rekla je da joj je žao zbog eliminacije Novaka Đokovića, ali je istakla da ceo tim sjajno funkcioniše kao ekipa.

B92
137656234757a8b54a61815673091741_640.jpg
Getty Images
"Žao mi je što nije prošao dalje. Dosta su me pitali iz drugih zemalja šta je s njim, jer ni njima nije drago. Ali, sada imamo druge za koje navijamo i za koje se nadamo da će proći dalje i bolje. Ovde funkcionišemo ekstra kao ekipa i to je ono što mi je drago i što držimo jedni drugima palčeve i navijamo jedni za druge", rekla je Terzićeva agenciji Beta u Riju.

Ovo su Terzićevoj prve Olimpijske igre. Ona u petak, 12. avgusta trči kvalifikacije na 1.500 metara.

"Ja sam samo pozitivno uzbuđena, ali nisam previše jer su ovo moje prve Olimpijske igre, po prvi put sam na ovakvom takmičenju, koje je mnogo jako. Ljudi možda previše očekuju od nas sportista, pogotovu od naših iz Srbije. Mogu da kažem da se ovde svi bore za svaki plasman, za svaki prolaz. Tako ću i ja pokušati", rekla ova 23-godišnja atetletičarka.

Ona je kazala da će u trci želeti plasman i da neće juriti rezultat.

"Moguće je i da ću ostvariti neki rezultat, ali iako mogu da očekujem tako nešto, neću se žrtvovati zbog rezultata, već ću gledati samo plasman i prolazak dalje", kazala je Amela Terzić.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.545
Jevtićeva ljuta: Kada se završe Igre, reći ću mnogo toga
Srpska atletičarka Olivera Jevtić rekla je da je ljuta jer će na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru prvi put posle 26 godina biti bez podrške.

B92
206817933957a8b1d32bd39052832771_640.jpg
Getty images
"Ovo su mi pete olimpijske igre, ali imam osećaj kao da su prve. Strah me je, idem bez logističke podrške, bez trenera. Prvi put posle 26 godina trener ne ide sa mnom. Kada dodjem u selo moraću sama da se snalazim, sama da organizujem, da tražim pomoć iz drugih zemalja. Osećanja su mi pomešana i jako mi je žao", rekla je Jevtićeva.

Olivera Jevtić, koja će nastupiti u maratonu, otputovala je na Olimpijske igre sa srpskim rvačima. Kako je rekla, neće da ih "baksuzira", već će posle takmičenja imati "mnogo toga da kaže".

"Nije dobro kada se unosi negativna energija. Posle Olimpijskih igara i maratona ću imati mnogo toga da kažem, da isteram iz srca", rekla je ona.

Jevtićeva je istakla da se u Riju nada najboljem rezultatu u poslednjih šest godina.

"Imam lepe uspomene iz Brazila, dve pobede u Novogodišnjim trkama u toj zemlji i mnogo mi odgovara ta strana. Boriću se sa Bogom i sa sobom i daću sve od sebe. Ne znam stazu, ali dobro poznajem Rio. Pokrenula sam se poslednja dva meseca, jako sam zadovoljna formom i očekujem bolji rezultat u maratonu nego što sam imala u poslednjih šest godina", rekla je Olivera Jevtić.

Upitano za njeno zdravstveno stanje i da li je dobro, Jevtićeva je odgovorila: "Jesam, hvala Bogu, to me jedino drži u svemu".

Olivera Jevtić će maraton na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru trčati u nedelju, 14. avgusta.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.545
Vasić, Beđik u polufinalu!
Srpski dvojac bez kormilara Miloš Vasić i Nenad Beđik plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara.

B92
561000461579b3032e2858221808630_640.jpg

Vasić i Beđik su osvojili drugo mesto u repesažu sa vremenom 6:34,12 minuta.

Naš tandem je za manje od jednog metra ostao bez "pobede", a slavili su Holanđani Roel Bras i Mičel Stenman sa 38 stotinki prednosti.

Vasić i Beđik su dobro krenuli, ali su brzo pali na poslednje mesto na kojem su bili posle prvog kilometra, dok su Holanđani diktirali tempo.

U trećem sektoru trke srpski tandem se probija ispred Španaca i Amerikanaca do druge pozicije, na kojoj ulaze u poslednjih 500 metara.

Usledila je žestoka borba za prvo mesto koje ipak osvajaju Holanđani, ali Srbi kao drugi odlaze u polufinale u Riju.

Vasić i Beđik će polufinale veslati u utorak od 15 časova, a rivali su im Česi, Južnoarfikanci, Novozelanđani, Britanci i Mađari.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.545
Marjanović, Šljukić takođe u polufinalu
Srpski dubl skul Marko Marjanović i Andrija Šljukić plasirali su se u polufinale svoje discilpine na Olimpijskim igrama.

B92
128964275657a5fb71aedff024409638_640.jpg

Marjanović i Šljukić su zauzeli treće mesto u repesažu sa vremenom 6:20,62 minuta.

Naš tandem je bio u vođstvo posle prvih 1.500 metara, na sredini poslednjeg kvartala su ih prestigli Britanci Džonatan Volton i Džon Kolins, a u samom finišu i Bugari Georgi Božilov i Kristijan Vasilev.

Marjanović i Šljukić su uspeli da odole napadi četvrte posade, Kubanaca, koji su zaostajali oko jednu sekundu.

Polufinala dubl skula su u sredu od 15:30 i 15:40 časova.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.545
Delpo izgubio set, ali prošao u 3. kolo
Argentinac Huan Martin del Potro plasirao se u treće kolo olimpijskog turnira pobedom nad Žoaom Sousom – 6:3, 1:6, 6:3.

B92
150269706457a8dcf1458cc270045300_640.jpg
Getty images
Argentinac je igrao drugo kolo samo 15-ak sati nakon herojske pobede nad Novakom Đokovićem, ali je ipak uspeo da ostvari trijumf.

Izgubio je ubedljivo drugi set, ali je u trećem napravio brejk i mirno je priveo meč kraju.

Njegov naredni rival u Riju biće Japanac Taro Danijel koji je iznenadio Kajla Edmunda u dva seta.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.545
Mitrović: Da prođemo kao Portugal na EURO
Stefan Mitrović pozvao je javnost na podršku posle dva remija na početku Olimpijskih igara i rekao da se nada da će vaterpolisti proći kao Portugal na EURO.

B92
190535796557a8c8c9b7b99061064288_640.jpg
Getty Images
"Vratili smo se na sreću. Igramo kao Portugal na Evropskom prvenstvu u fudbalu, pa neka se tako završi. Ljudi, teško je, nama najteže, dajemo sve od sebe", rekao je Mitrović posle utakmice sa Grčkom na Olimpijskim igrama.

Srpski vaterpolisti su igrali 9:9 sa Grčkom i tako zabeležili nerešen rezultat i u drugoj utakmici na takmičenju u Rio de Žaneiru.

Fudbaleri Portugala su na ovogodišnjem kontinentalnom šampionatu u Francuskoj pobedili na samo jednoj od sedam utakmica posle regularnog dela, ali su ipak postali prvaci Evrope.

Najefikasniji protiv Grčke Filip Filipović čestitao je saigračima jer su izdržali sve što im se dogadjalo i nabrojao brojne probleme sa kojima se srpski vaterpolisti susreću.

"Nije ni prvi ni posledjni put. Sami smo, 13 igrača i stručni štab. O sudjenju neći reći ni reč i to je dovoljno. Moramo da popravimo odbranu. Loš je termin, ali za kasno budjenje nema opravdanja. Nadam se da ćemo se podići. Nismo na kraju realizovali kvalitet", kazao je Filipović.

Andrija Prlainović je rekao da je Grčka pokazala da je disciplinovana ekipa, ali se požalio na sudjenje.

"Disciplinovani su, teško je naći individualno rešenje, dati im gol. Moramo da tražimo bolja rešenja. Opet, da smo se odbranili kod 9:8, verujem da bismo dobili. Na kraju nam nisu svirali dva isključenja, nisu nam dali da igramo", rekao je Prlainović.

Vaterpolo reprezentacija Srbije će u trećem kolu igrati protiv domaćina Brazila, u četvrtak od 00.30 po srednjeevropskom vremen
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.545
Stefanović: Ostao sam dosledan, zadovoljan sam
Srpski strelac Milutin Stefanović rekao je da je zadovoljan 12. mestom u svojoj disciplini, iako nije prošao kvalifikacije na Olimpijskim igrama.

B92
83781979957a8cc84d215c196415611_640.jpg
Getty images
"Mislim da sam uspeo da ostanem dosledan sebi. Borio sam se do kraja, u takmičenje ušao vrlo hrabro, kao što sam sebi zacrtao, a samo zbog dve–tri greške nisam ostvario i viši plasman", rekao je Stefanović posle takmičenja.

Stefanović se nije plasirao u finale Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru discipline 10 metara vazdušnom puškom, pošto je u kvalifikacijama bio 12. sa 624,3 kruga.

Njemu je za malo izbeglo finale, pošto je imao samo 1,2 kruga manje od Ilije Čarejka iz Belorusije, koji je bio osmi.

"Ne mogu da budem nezadovoljan 12. mestom na debiju na olimpijskim igrama. Pogadjao sam jake 'desetke', ali finale sam izgubio zbog nekoliko slabijih 'devetki'. U potpunosti bih bio zadovoljan da sam postigao za otprilike krug i po bolji rezultat, što bi mi, ispostavilo se, donelo i finale", kazao je Stefanović.

On je naveo da misli da je opravdao očekivanja na svojim prvim olimpijskim igrama i izrazio nadu da će ih biti još.

"Mnogi trofejni strelci su ostali iza mene, što je razlog više da ne budem nezadovoljan. Mislim da sam opravdao očekivanja na svojim prvim Olimpijskim igrama, nadam se da će ih biti još", rekao je Stefanović.

Milutin Stefanović je jedini član streljačke reprezentacije Srbije koji u Riju učestvuje u samo jednoj disciplini.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.681
Uživo: Bobana dva puta po 99!
Četvrtog dana Olimpijskih igara uzdamo se u naše strelkinje i veslače.

B92

Getty Images
Bobana Veličković i Zorana Arunović takmičiće se u dve discipline, dva naša dvojca veslaju u polufinalima, a Velimir Stjepanović pliva na 100 metara slobodno, u disciplini u kojoj nema visoke ambicije.

Prve na borilište izlaze Bobana i Zorana u kvalifikacijama u disciplini 25m MK pištolj/precizna.

Bobana Veličković – 99 krugova u prvoj seriji, 99 u drugoj seriji

Zorana Arunović - u drugoj grupi takmičarki (dve grupe po 20), još nije počela

Sistem takmičenja: Tri serije po 10 hitaca u roku od pet minuta, a onda tzv. ’Rapid Fire’ stage – tri serije po 10 hitaca sa tri sekunde između svakog hica i sa sedam sekundi pauze između serija.

Najboljih osam plasiraće se u polufinale, gde se puca pet serija od po pet hitaca. U polufinalu se sistem menja sa bodovnog na ’pogodi ili promaši’ sistem – skor od 10,2 i više računa se kao pogodak, a 10,1 i manje kao promašaj.

Iz polufinalne runde prve dve takmičarke bore se za zlato, a treća i četvrta za bronzu – na kraju svake serije od pet hitaca takmičarka s najviše pogodaka dobija dva boda, a pobednica je ona koja prva stigne do sedam.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.681
Prvo HR zlato: Gađanje glinenih golubova
Josip Glasnović osvojio je prvo zlato za Hrvatsku na Olimpijskim igrama u Riju.

B92
154677865457a9844b5b9e6368885984_640.jpg

Foto: Getty images
Glasnović je trijumfovao u gađanju glinenih golubova, disciplini poznatoj i kao "trap".

Hrvat je u dramatičnom finalu bio bolji od Italijana Peliela u raspucavanju, jer su obojica imala po 13 pogodaka iz 15 hitaca.

Hrvatska je tako drugi put u nizu osvojila zlato u trapu na Igrama, pre četiri godine u Londonu je slavio Đovani Černogorac, a tada je peti bio Glasnovićev brat Anton.

"Trap je odavno po rezultatima hrvatska disciplina. Mnogo je truda uloženo, pre mesec dana smo bili ekipni prvaci Evrope, a ja sam osvojio srebrnu medalju. Nadao sam se ovde bronzi, sanjao sam bronzu, a došlo je zlato", rekao je Glasnović.

Glasnoviću je do Rija najveći uspeh u karijeri bila titula prvaka Evrope iz 2013. gidine, a njegovo zlato je sedmo u istoriji hrvatskog olimpizma, nakon dva od rukometaša, vaterpolista, Nikolaja Pešalova, Sandra Perkovićeve i pomenotog Černogorca.

Hrvatskoj je ovo ukupno 24. medalja na Igrama u istoriji.





HR šampion u streljaštvu oslobođen vojske zbog slabog vida!
Hrvat Josip Glasnović doneo je svojoj zemlji prvu zlatnu medalju na Igrama u Riju, a njegova životna priča donosi pomalo neverovatne detalje.



Foto: Getty images
Glasnović je u Riju trijumfovao u "trapu", tačnije gađanju glinenih golubova, što je drugo uzastopno zlato za Hrvate u ovoj disciplini na OI.

Čovek koji je sposoban da pogodi pokretnu metu je inače trajno oslobođen služenja vojnog roka zbog slabijeg vida! Glasnović je sa 17 godina povredio oko i to ono na koje cilja, prenose hrvatski mediji.

Glasnović je u Riju u kvalifikacijama pogodio 120 od 125 hitaca, potom imao svih 15 pogodaka u polufinalu, a u finalu 13 od 15, da bi u raspucavanju dobio Italijana Piela.

Njemu je najveći uspeh u dosadašnjem delu karijeri bila titula prvaka Evrope 2013, a ovog leta je bio srebrni.

Upravo te 2013. ga je Hrvatska, tačnije grad Zagreb ignorisala kada su u pitanju sportske stipendije. Glasnović je tada na Fejsbuku pisao gradonačelniku Milanu Bandiću zbog kašnjenja stipendija njemu i bratu Antonu, petom sa Igara u Londonu 2012, što su im bila jedina primanja.

"Brat Anton i ja smo nezaposlene osobe i kao takvi smo evidentirani u Zavodu. Troškovi treniranja su nam izuzetno visoki, svaka donirana kuna nam je mnogo važna kako za dalje treniranje tako i za sam život", pisao je tada Glasnović čoveku koji mu je među prvima čestitao zlato u Riju.

 
Natrag
Top