Olimpijske Igre Rio 2016

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Amela Terzić: Ponosna sam što ću biti na OI
Srpska atletičarka Amela Terzić izjavila je da je ponosna što je prvi sportista iz Novog Pazara koji će učestvovati na Olimpijskim igrama.

B92
59103469057a651de1109b122573431_640.jpg

Getty Images
"Drago mi je što sam ispunila normu i za 800 i za 1.500 metara. Trener Rifat Zilkić i ja smo prvi sportisti Novog Pazara koji idu na Olimpijske igre i zato sam jako ponosna na sebe i na svog trenera", rekla je Amela Terzić novinarima pred polazak u Rio de Žaneiro.

"Nikad se nisam bolje osećala pred neko takmičenje, valjda je zato što su olimpijske igre i što se to ne dešava svaki dan... Jako sam ponosna na sebe što ću uopšte da učestvujem na Olimpijskim igrama", dodala je ona.

Atletska takmičenja u Riju su na programu od 12. do 21. avgusta, a Terzić će već prvog dana nastupiti u kvalifikacijama na 1.500 metara.

"Želja mi je da 1.500 metara istrčim što bolje jer je to moja disciplina. Ne znam kakva će trka biti, ne znam kako će da krene... Bitno mi je da krene kako meni odgovara, da ne bude ni prebrza ni prespora, već da pronađem svoj ritam trčanja, to je ono što je meni bitno“..

Trener Rifat Zilkić rekao je da Amela Terzić već u Riju pokazati da je sazrela.

"Amela na svako takmičenje ide spremna, to pokazuju njene kvalifikacione trke. U finalnim trkama se još nije snašla, mislim da još nije sazrela za osvajanje seniorskih medalja. Ona sazreva... Mislim da će biti vladar na 1.500 metara i da će već u Riju pokazati da sazreva", kaže Zilkić.

Tamara Salaški će se u Riju takmičiti u trci na 400 metara.

"Za mene je veliki uspeh što ću uopšte učestvovati na Olimpijskim igrama i što sam ostvarila olimpijsku normu. U kvalifikacijama ću dati sve od sebe da istrčim što bolji rezultat i da se plasiram u polufinale. Nadam se da će rezultat biti dobar, ko zna možda bude i novi državni rekord", rekla je Salašk
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Bolt Getlinu: Samo ti pričaj, osetićeš moj bes
Najbrži čovek u istoriji Jusein Bolt kaže da je Amerikanac Džastin getlin osetiti njegov bes na Olimpijskim igrama.

B92
32865339757a3611ed2c37070878446_640.jpg
Getty images
Bolt se sprema da osvoji tri zlatne medalje na Igrama u Rio de Žaneiru.

Geltin je prethodno rekao da je Bolt dobio medicinsku propusnicu za Igre, pošto se prethodno povredio u pripremi za nastup u Riju.

„Da, bez dileme, mislim da nisu naučili tokom godina da me dodatno motivišu njihove reči. Radujem se izazovu, trebalo bi da bude uzbudljivo, osetiće moj bes kao i uvek“, rekao je Bolt.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Mađari: Srbija ja favorit, ali i mi smo tu
Vaterpolo reprezentacija Mađarske ne plaši se Srbije, iako je smatra favoritom Olimpijskih igara, rekli su članovi te selekcije.

B92
75431105457a70579885ea963124482_640.jpg
Getty Images
"Mislim da je Srbija jedan od favorita, ali smo i mi ovde u Riju", rekao je mađarski vaterpolista Marton Vamoš u Rio De Žaneiru.

Srbija će u Riju pokušati da osvoji dugo čekanu zlatnu medalju u vaterpolu, posle bronzanih na prethodna dva takmičenja, u Londonu i Pekingu.

Dobru uvertiru pred Olimpijske igre Srbija je napravila tako što je postala svetski i evropski šampion, a osvojila je i Svetsku ligu.

Prva utakmica u Riju između Srbije i Madjarske završena je nerešeno 13:13. Upravo je Mađarska glavni favorit da spreči Srbiju u pohodu na zlatnu medalju.

Selektor Mađarske Tibor Benedek rekao je da je zadovoljan rezultatom na otvaranju i potvrdio da je Srbija favorit za zlatnu medalju.

"Ovaj rezultat bi trebalo da predstavlja problem za Srbiju. Oni su favoriti na turniru i mi se jednostavno slažemo sa tim", rekao je Benedek.

Svi iz sveta vaterpola Srbiju vide kao favorita za zlatnu medalju, a kapiten SAD Toni Azevedo rekao je da je i Hrvatska veoma jaka.

"Za nas su Srbija i Hrvatska dve najbolje vaterpolo reprezentacije u ovom trenutku", rekao je Azevedo.

Reprezentacija Hrvatske pobedila je SAD na početku olimpijskog turnira i na pravi način počela odbranu zlatne medalje iz Londona.

Azevedo je komentarisao i utakmicu Srbije i Mađarske.

"Mađarska je odlično odigrala utakmicu. Vodila je sa četiri gola, ali je na kraju ispustila prednost. Jasno je da je Srbija dominantnija. Ali, ono što je fantastično na Olimpijskim igrama je to da je uvek nepredvidivo i da ne znate šta će da se desi", kazao je Azevedo.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Arsovićeva: Trema nije popustila, mogu mnogo više
Andrea Arsović rekla je da se borila svim srcem, ali da joj trema nije dozvolila da ostvari bolji rezultat u svojoj prvoj disciplini na Olimpijskim igrama.



B92



150778979857a709e70d9a6917870092_640.jpg
Getty Images
Arsovićeva je kvalifikacije završila na 26. mestu i nije bila blizu plasmana u finale discipline 10 metara vazdušnom puškom.

"Bilo mi je jako teško. Borila sam se svim srcem. Ali, trema nije popustila i nisam mogla da budem u svom ritmu. Ovaj plasman nije pokazatelj mojih vrednosti, ali je sada bilo tako", rekla je Arsovićeva u Riju.

Ona će u Riju učestvovati i u disciplini 50 metara puškom trostav.

"Nema odustajanja ni predaje. Imam još jednu disciplinu i daću sve od sebe da bude bolje", kazala je Andrea Arsović.

Neuspeh u Riju imala je i Ivana Anđušić Maksimović, koja se takodđe nije plasirala u finale discipline 10 metara vazdušnom puškom.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Anđušić Maksimović: Mrvica me delila od finala
Srpska strelkinja Ivana Anđušić Maksimović rekla je da se nada da će sreća da je pogleda u sledećoj disciplini, posle neuspeha vazdušnom puškom na 10 metara.

B92
68159855257a6958542147509466985_640.jpg

Getty Images
"Bilo je jako teško, Olimpijske igre sa sobom nose neku drugu atmosferu i sve što mislite da će biti teško, bude duplo teže. Dala sam maksimum, odlično vodila meč do samog kraja, a jedna devetka me je koštala finala. Falilo mi je 0,5 krugova za finale, to je mrvica, ali dobro, neka ta sreća bude u malom kalibru i biću zadovoljna", rekla je Anđušić Maksimović novinarima u Rio De Žaneiru.

Ona je bila 12. u kvalifikacijama vazdušnom puškom na 10 metara, sa 0,5 krugova iza osmoplasirane Ji Siling, koja je prošla u finale.

Anđušić Maksimović je kazala da je mnogo očekivala, iako joj to nije omiljena disciplina.

"Mnogo sam očekivala i od ove discipline, iako mi nije omiljena. Bila sam spremna, ali dobro. Trostav mi je omiljena disciplina i nadam se boljem rezultatu i uspehu", kazala je ona.

Kako je rekla, to što je nosila zastavu Srbije na svečanoj ceremoniji otvaranja Olimpijskih igara joj je pomoglo da pred takmičenje bude smirenija.

"To mi je dosta pomoglo da budem malo manje euforična i smirenija. Otvaranje je poseban trenutak, nešto što se ne zaboravlja. Predivan je osećaj kada kročite ispred svog tima, nosite zastavu koliko god teška bila. Smatram da sam to dostojanstveno iznela i pamtiću ceo život", rekla je Ivana Anđušić Maksimović.

Takmičenje u disciplini trostav 50 metara puškom održaće se u četvrtak. Kvalifikacije će početi u 14.00, a finale u 17.00.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Prvo zlato i olimpijski rekord za Vijetnam
Na svojim 16. Olimpijskim igrama Vijetnam može da se pohvali osvajačem zlatne medalje i olimpijskim rekorderom.


B92
46979141357a69cca01ad9583096412_640.jpg

Getty Images
Prvo najsjajnije odličje u istoriji svoje zemlje osvojio je Hoang Huan Vinh, pobedivši u pucanju vazdušnim pištoljem na 10 metara.

Hoang je tako na najbolji mogući način nadoknadio ono što je propustio pre četiri godine u Londonu, kada je zbog jednog kruga ostao bez plasmana u finale, dok je u disciplini na 50 metara bio 'kratak' 0,1 krugova.

Ni sada nije moglo bez drama, pošto je Vijetnamac hicem tek u poslednjoj seriji porazio domaćeg takmičara Felipea Almeidu Vua za svega 0,4 krugova.

Konačnim rezultatom od 202,5 krugova postavio je i novi olimpijski rekord.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Katar šokirao Hrvatsku na debiju na OI!
Rukometna reprezentacija Katara pobedila je na svojoj prvoj utakmici na Olimpijskim igrama, pošto je bila bolja od favorizovane Hrvatske.

B92
89637477357a751a772dcd515782420_640.jpg
Getty images
Katar je na debitantskom nastupu na Igrama u Rio de Žaneiru pobedio dvostrukog olimpijskog šampiona Hrvatsku sa 30:23.

Rukometna reprezentacija Katara izazvala je brojne kontroverze prethodnih godina, a ekipu čine uglavnom naturalizovani igrači, medju kojima su petorica sa prostora bivše Jugoslavije.

Katar je prošle godine stigao do finala Svetskog prvenstva koje je organizovao, a brojne reprezentacije koje su tada poražene od te bliskoistočne zemlje žalile su se na sudjenje.

Protiv Hrvatske je najefikasniji bio Žarko Marković sa 10 golova, dok je šest postigao Rafael Kapote.

Pored Katara i Hrvatske, u Grupi A Olimpijskih igara u Riju su još Francuska, Tunis, Danska i Argentina.

 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Uživo: Bobana puca za medalju, veslanje otkazano
Drugog dana Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru Srbija će na borilištima ima predstavnike u streljaštvu, tenisu, plivanju i košarci.

B92
100747374557a71063f06dc432862785_640.jpg
Getty Images
Strelkinja Bobana Veličković plasirala se u finale, dok je Zorana Arunović stala u kvalifikacijama u gađanju vazudšnim pištoljem 10 metara.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković izlazi na teren u singlu, kao i Viktor Troicki i Jelena Janković, a košarkašice Srbije igraju sa Španijom.

Plivač Velimir Stjepanović nastupa u svojoj omiljenoj disciplini 200 metara slobodno. Takmičenje u veslanju drugog dana Olimpijskih igara odloženo je zbog loših vremenskih uslova.

Budite uz B92 i pratite rezultate srpskih sportista.

15.55 Bobana se bori za medalju
109742426157a73e5063ec7711309369_640.jpg
Getty Images
Bobana Veličović se u ovim momentima takmiči u finalu gađanja vazudšnim pištoljem 10 metara


Bobana sedma,upravo gledamo TV


15.40 Veslanje otkazano
94884618957a73b592bf65463153896_640.jpg
Getty Images
Veslačko takmičenje drugog dana Olimpijskih igara otkazano je zbog loših vremenskih uslova na stazi "Rodrigo de Freitas" u Rio de Žaneiru.

Počatak je bio zakazan za 13.30, ali je dva puta pomeran za po sat vremena, da bi na kraju bio otkazan.

Od srpskih veslača trebalo je da nastupe obe postave, Miloš Vasić i Nenad Bedjik u dvosedu i Marko Marjanović i Andrija Šljukić u dubl skulu.

14.00 Bobana Veličković u finalu, Zorana Arunović ne
83082086457a710641bbdb633878185_640.jpg
Getty Images
Bobana Veličković plasirala se u finale Olimpijskih igrara u gađanju vazdušnim pištoljem 10 metara. Ona je zauzela šesto mesto sa 385 krugova, dok je Zorana Arunović takmičenje završila na 11. mestu sa 382. kruga. Finale je u 16 časova.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Bobana Veličković sedma u finalu
Reprezentativka Srbije u streljaštvu Bobana Veličković zauzela je sedmo mesto na Olimpijskim igrama u gađanju vazdušnim pištoljem 10 metara.
B92
6299561957a7422f23570914904652_640.jpg
Getty Images
Veličković je ispala u drugoj eliminacionoj fazi posle rezultata od 94,6 krugova, što je samo za 0,6 bilo slabije od šestoplasirane Sonje Franket iz Španije.

Uskoro opširnije...

Takmičenje je prva završila Ruskinja Katerina Koršunova. Bobana Veličković je posle prve serije zaostajala skoro tri kurga za šestoplasiranom Meksikankom Zavalom. Srpskoj predstavnici bila su potrebna dva dobra hica za opstanak, međutim naredna runda joj je izmakla za samo 0.6 krugova.

Rezultati iz kvalifikacija se nisu računali tako da su sve takmičarke krenule od nule u finalu.

Nijedna reprezentativka do sada u karijeri nije osvojila olimpijsku medalju, tačnije samo njih tri nisu debitanti na Igrama. To su, osim Bobane Veličković, kojoj su ovo druge Igre, i meksička predstavnica, kao i reprezentativka Španije koja se takmiči treći put.

Druga srpska predstavnica Zorana Arunović nije prošla kvalifikacije. Ona je zauzela 11. mesto. Bobana Veličković i Zorana Arunović će se u utorak takmičiti u disciplini vazdušni pištolj 25 metara.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Vaterpolisti: Biće bolje protiv Grčke
Srpski vaterpolista Dušan Mandić rekao je da nema razloga za brigu posle remija na početku Olimpijskih igara.

B92
189678390757a73827bfc6c644737255_640.jpg
Getty Images
On ističe da će sve biti bolje već na utakmici protiv Grčke

. Vaterpolo reprezentacija Srbije je u nedelju u prvom kolu igrala nerešeno 13:13 sa Mađarskom, a sledeći duel imaće u ponedeljak sa Grčkom (18.00).

"Sve ide kako treba, nema razloga za brigu. Analiziraćemo sve. Čeka nas veoma bitna protiv jake Grčke i mislim da ćemo se tu malo bolje snaći nego u duelu sa Mađarskom", rekao je Mandić novinarima u Rio De Žaneiru.

Mandić je zadovoljan rezultatom iz prve utakmice.

"Možemo da budemo zadovoljni rezultatom u prvom kolu. Primali smo mnogo lakih golovi i mnogo je bilo nepažnje, ali to je prva utakmica, kako je odmicala, tako smo se bolje snalazili", kazao je Mandić.

Njegov saigrač Branislav Mitrović takodje je zadovoljan bodom protiv Madjarske. On je naveo da mu se ne dopada termin tog susreta i da su se protivnici bolje snašli.

Golman srpske selekcije je rekao očekuje mnogo bolju igru u duelu sa Grčkom.

"Čeka nas ponovo izuzetno teška utakmica protiv jedne od najboljih ekipa na turniru. Osetili smo bazen, što je dobro, pošto se nismo dobro snalazili u prvoj utakmici. Sada bi sve trebalo da lakše funkcioniše kako bismo pružili mnogo bolju partiju", rekao je Mitrović.
 
Natrag
Top